Svokra a jej záujem o vnúčatá

sansulinka
14. júl 2017

Ahojte maminy,tak ja tu nezvyknem nic ani pisat ani nic podobne ale uz neviem ako sa s tym nejak zmierit ci vyrovnat alebo ako sa zachovat..takze k veci,mam 3rocnych chlapcov krasnych zivych,zdravych a milujucich..mama mi zomrela pred ich narodenim,v podstate som sama na nich kedze muz nonstop v robote..moj hlavny problem osobny je,ktory nechapem muzova mama,ich babka nejavi zaujem,nenavstevuje nas a to byva na inom sidlisku..(podotykam presne toto iste u druhej nevesty)takisto sme neboli za zle,mala somju rada no uz ju nechcem ani vidiet.je normalne ze jedna zdrava zena,babka na dochodku dokaze ist k znamej na vino od nas cca 300m a za vnucencami uz nemoze ist?!za cele 3roky nebola ani raz s nimi vonku,ani raz ich nebola vozit,ani raz neprisla len tak za nimi..keby prisla pred barak,nikto ju nepozna ze patri k nam,keby sme ju stretli vonku,chlapci by ju ani nespoznali predpokladam ked ju videli pred polrokom 15min.vedia ze maju babku v nebicku lebo casto chodime sviecku zapalit ale o druhej uz nehovoria,ja uz tiez nie a nepripominam ju aby aj zabudli mozno..mozno to tak bude aj lepsie.ked potrebujem ist k dr alebo niekam,deti musim brat so sebou a ked nemozem ozaj zobrat tak bud muz cez volno alebo brat,ci suseda..nejak sa to snazim pochopit,coby zato dala mama keby tu mohla byt,bola by denne..pokazde ked sme prisli k nej,sedela a pozerala tv a malym sa nevenovala.ze mal maly zasivane sa dozvedela po mesiaci z fotky z fb od dcery a ona ide sudit ze som mala davat viac nanich pozor?!ona co ani nevie jak vyzeraju?!doteraz som to brala ze ok tak je taka no co uz...ale ked vidim druhe babky aj svokry nie mamy zien,ako sa hraju a venuju vnucatam je mi z toho zle a je mi to strasne luto pretoze oni si zasluzia normalnu babku,ktora sa im venuje,hra sa s nimi a lubi ich.nedokazem to pochopit nejako pretoze chlapci babku potrebuju a nachadzaju ju v nasej susede,ktora je s nimi denne a ma ich rada.. no co sa cudujem ked vlastnemu synovi ani len na meniny nezavola iba ked nieco potrebuje..muz si ju najprv zastaval,berem je to jeho mama ale uz sam pochopil aj povie pred druhymi aka je a ze nema zaujem..som vytocena,nasrata,sklamana a hanbim sa aj za nu,ze si hovori babka..ja uz k nej nechodim,muz len ked mu zavola ze nieco potrebuje a deti uz takisto nebrava so sebou..prosim aspon par nazorov ako by ste sa to snazili pochopit alebo zmierit sa s tym alebo ja neviem co..urcite mi neradte ist k svokre a podobne veci,z mojej strany chyba ani problem nebol aj snaha bola.dakujem

lenka_21
31. aug 2017

@sansulinka suhlasim so vsetkym co napisal/a @bosoriak Deti su tvoje a nie babkine.
Ano jej spravanie je zvlastne, ale ked uz ta to tak velmi trapi skusila si sa so svokrou porozpravat? Opytat sa je na rovinu co je za tym? Akurat vsak musis byt pripravena aj na odpoved s ktorou mozno nebudes stotoznena...🙄

Volakedy nebola volba mat/nemat deti. Vacsinou vsetci co mohli mali, cim skor ako sa dalo, aby si "nevytrcala" z radu. Ked je svokra na dochodku tak si len mozno chce uzivat svoj cas a travit ho po svojom.

Mne mama a svokra velmi pomahaju a za to si ich vazim. Moj otec, ktoreho tiez milujem je vsak iny typ...ano ked sa mu chce tak mi pomoze, ale musi mi to ponuknut on sam. Nikdy ho vsak do nicoho nenutim, ak na jeho hlase zapocujem, ze nie s niecim o com som ho poziadala stotozneny, tak na neho netlacim a zariadim sa inac. Je uz na dochodku, chce si ho s mamou uzivat a behat okolo mojich krpcov ho nebavi...no ja to respektujem. To iste robim aj pri svokre a mame. Su obidve velmi aktivne, viem kedy co maju, casto cestuju a preto sa tesim ked si najdu cas a venuju sa mojim detom. Dokonca obidvom za starostlivost o deti platim...viem ake maju dochodky a pride mi to normalne.

lulu369
31. aug 2017

@sansulinka ahoj sme na tom podobne...aj moja svokra je taka. O deti nema ziadny zaujem, ona pri nas (pozriet vnucata) len ked sme krstili aj to som mala pocit, ze na ruky ich zobrala len s povinnosti. My k nej chodime tak cca 4 az 5-krat do roka (byva od nas 50 km) a ked k nej ideme tak ma vzdy plne reci blbosti a deti si ani nevsimne. Ako sa stym vysporiariad, zmierit sa tak to neviem, lebo aj mna to neskutocne hneva. Ale co s tym narobim, je uz raz taka. Jednoducho som sa s tym musela naucit zit. Manzel to bral presne tak ako tvoj, kym som si nedupla nohou a neprehovorila mu do duse. Ale aj kvoli nemu snazim pred detmi o nej hovorit pekne. Ma uz len ju, s bratmi co tiez davam za vinu svokre nema dobre vztahy, jeden je stary mladenec a svokra ho ustavicne zastava - no to by bolo na dlho, druhy to je kapitola sama. Svokor je uz 7 rokov po smrti a vsetko ohladom neho - to ze je v nemocnici, co mu je sme sa dozvedeli od inych, lebo svokra sa neunuvala ani len zdvihnut telefon aby nam to povedala...
Tvoji chlapci si nasli starku v susede, tak sa z toho tes, svokru nezmenis. Ty co vas poznaju vidia aka je a je to len a len jej na hanbu. Tazko sa napravaju vztahy, ked o to stoji len jedna strana

zooeynka
31. aug 2017

@katka253111 mozno keby vas svokra nemala neustale na ociach, kedze u nej byvate, tak by sa aj ona inak venovala malemu ked k nej pridete na navstevu. Neber to v zlom, ja len nemam rada take hodnotenia-byvate u nej, maleho vidi nonstop, urcite ti vela pomaha minimalne s jeho strazenim a ty ju ohovoris ze sa ti s malym nevie pekne pohrat....omg!

monkijanacik
31. aug 2017

Ahoj sansulinka,ja mam zase opacny problem,u svokrovcov nebyvame,ale chodime k nim kazdy vikend,hned ako prideme,este sa nestihnem ani vyzut a uz ma svokra zavali otazkami typu:kedy maly (5m)jedol,kedy bude jest,idem ho prezliect,ved je cely spoteny,prebalim ho?Kedy bude vecerat?Pritom ma plienku polhodku,dobre pozna cas vecere aj olovrantu.Z ruky ho neda,detkovi ho sebecky bere z ruk,len veli naokolo akoby som sa o neho nevedela postarat,ona ma 70r a ja 36r, ked ho uspavam na terase rod.domu v kociku,hned zaveli svokrovi aby ho siel uspat,ani sa ma nespyta ci moze,minule mi vtrhla do spalne ked sim uspavaln

petrakvetinka
31. aug 2017

..ja mám takú bohužiaľ vlastnú mamu,momentálne už chorá ale ani predtým nejavila extra záujem o svoje vnúčatá,moje,ani bratove...popritom sa o nás starala,všetko..len proste berie len nás a naše deti už nie lebo nie sú asi jej..moji svokrovci sa idú pretrhnúť..mňa to stále vytáča ale brat mi opakuje, nerieš,čo nepotešia a zmier sa s tým alebo tam nechodievaj...tak to radím aj tebe...buď skúsiť dialóg prečo alebo sa proste zmieriť a neriešiť to..mne zmierenie nejde a dialóg v maminky stave už nemá zmysel..

monkijanacik
31. aug 2017

Moja mamina je super,vsetko co sa tyka synceka respektuje,vsetko che robit podla mna,velmi si ju cennim,ma uzasny vztah s Matuskom,viem ze sa na nu mozem spolahnut,nebojim sa jej nechat varovat maleho,ked robime mesacne nakupy,ci gruntujem byt,sansulinka..ak mas skvelu susedu,tes sa z toho,niekedy oporu najdeme aj tam kde ju necakame,svoju svokru nezmenis,ani ja,ale nebudem to drzat v sebe,lebo tym si akurat tak ublizim,ale jej asi vysvetlim,ze jej spravanie tolerovat nebudem,len mi je luto svokra,toho komanduje od rana do vecera,asi preto este stale pracuje,aby nebol v dosahu🙊