Svokra a vnúča

5. nov 2021

Mam uplnu alergiu na svokru. Naozaj. Ked k nej ideme mam krce v bruchu. A po navsteve 2 dni neviem v noci spat co mi tak vycicia energiu jej recami a pouceniami co mam ako robit. Ako fakt to si je aj tazke predstavit tie jej reci. Chodim k nej kvoli manzelovi, lebo chce aby sme k nej chodili vsetci. Mame par mesacnu dceru. Je mi velmi neprijemne, ako tato osoba pusinkuje nase dieta, ktore som ja nosila pd srdcom a porodila. Ako zvladate, ked mate taku zlu svokru a mojka vase dieta? A davate svoje dieta takejto osobe na strazenie? Chodime k nej kazde 2 tyzdne na take 3 hodiny, a mne je zle z kazdej navstevy.

dievcacitajucelist
5. nov 2021

AUTORKA: "Pre mna to je cudzia zena, ktora sa stara do toho co nema. Ano vychovala manzela, ale to ju neopravnuje, sa starat a davat vkuse nevyziadane rady." myslím, že tieto tvoje slová hovoria za všetko 🙉🙈 mala by si dospieť...

janetinka27
5. nov 2021

moji svokrovci su tazke povahy, vela ohovaraju, vela rozpravaju, vela hovoria o sebe, vela sa vychvaluju. dlhe roky som chodila od nich uplne vycicana. za cely vikend som sa ku slovu nedostala a ked aj ano, v polke vety sa chytili niecoho z toho, co som povedala a uz si isli svoje. stacilo, ze som povedala nieco pekne o mojej neteri, tak ma prenasledovali, ze aj ich vnucka to vie a dokola dokola este doteraz mi to stale opakuju, ze aj ich vnucka to vie. pritom ich vnucka je tiez moja neterka, moje krstniatko a mam ju rada. takze o inych detoch, inych ludoch, inych jedlach, inych zvykoch nemozem povedat nic, lebo to rozputa nekonecnu sutaz, porovnavanie a doslova ma s tym prenasleduju, ze aj oni.... a oni este lepsie atd...
ked sme spolu volali, skypovali, tak to iste. nicilo nam to vztah s muzom, lebo on ich poznal iba takychto a prislo mu to prirodzene.
je to sice trochu ine, ako je to u teba, ale pointa je ta, ze som sa musela od toho odosobnit a nepripustat si to. doma som kazdu spomienku a myslienku zahnala a rozmyslala som nad niecim inym. proste ludi nenaprogramujes. ona to nemysli v zlom, je proste taka, mudruje, radi, niektore veci si neuvedomuje. ale nerobi to so zlym umyslom. skus si to nevsimat, neber to osobne. moji svokrovci tiez vnucku tlacili do sedenia, potom do pavuka, odmalicka ju stavali na nohy, ze aha, chodi atd. ja som sa naucila drzat hubu, o nikom nic nehovorit, v nicom nepovedat o sebe nic dobre, tvarit sa, ze zijem vo vzduchoprazdne, nemam zazitky, nic neviem. tvarim sa, ze tam nie som, pretoze oni ma ani nevidia ako cloveka, pre nich som len butlava vrba a nastenka, na ktoru vesaju svoju samochvalu.
v poslednom roku to pochopil aj moj muz, pretoze si konecne vsimol, ze absolutne ignoruju aj jeho, pretoze on uz ma iny zivot, zije v inom meste, ma svoje vlastne zazitky, uz ho nezaujimaju dedinske klepy. takze ked moj muz zacne hovorit nieco zo svojho zivota, tak ho odignoruju a bavia sa medzi sebou a ked zacne tu istu vetu patkrat a oni ho stale nepocuvaju, tak uz nie je o com.
neviem, aka je tvoja svokra voci vam, ale alergia ti v nicom nepomoze, musis to v sebe nejako prekonat. je to matka tvojho muza a babka dietata a je clenom vasej rodiny, nie je to cudzia zena. musis sa ju naucit vnimat, aspon ciastocne prijat. tri hodiny za 2 tyzdne naozaj nie su tak vela, my chodime k svokrovcom na cely vikend a v ich dome platia ich pravidla, take kralovstvo, kde nemozes spievat ani tancovat

makova333
5. nov 2021

Boze dobry ziarlit na svokru🙈 Btw nie svokra je tvoj problem, ty si problem sama pre seba lebo aj otazku od svokry "co dieta papa" beries ako delostrelecky utok na teba. A len tak z mojho pozorovania: Ty si pravdepodobne v ulohe matky velmi neista, neveris si, ze co robis robis dobre (podvedoma uroven nie vedoma) a tak aj nevinnu otazku "nie je dietatu zima?" vnimas ako utok na tvoju schopnost dobre sa postarat o dieta. Zapracuj na tom, kym si nepokazis vztahy so svokrou a muzom uplne.

autor
5. nov 2021

Ako fakt vam dakujem za rady, ja som sa prisla postazovat ako svokra celu navstevu buzeruje az kym neodideme, a vy tu zo mna urobite choru na hlavu. Nuz zo srdca vam zelam takuto svokru 😊. A ano budem roky u nej sediet ako krava a jednym uchom dnu a druhym von. Ja som myslela, ze na navstevach sa normalne komunikuje a nie celu navstevu pocuva co ako mame robit.

ibrunova
5. nov 2021

Počkaj, ešte ti svokra bude dobrá, keď pôjdeš do práce. Proste sa cez to prenes, príď tam, daj si kávu, usmievaj sa a choď domov. Alebo jej daj malú kočíkovať a máš dve hodiny voľno. Každý máme v živote niekoho, koho nemusíme, aj svokru, ale život obrúsi hrany..l

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
5. nov 2021

@ddaassuullaa ❤️ aj nam chvili trvalo, kym sme si nasli k sebe cestu, moj muz by mohol rozpravat, myslim, ale ze to mam jednoduchsie tym, ze viem, ze svokrovci ma maju naozaj radi a dali by nam prve a posledne a to najmenej co ja mozem spravit je umoznit im, aby boli s nami, aby si videli vnuca a cisto sebecky, nebudem klamat pre mna je to pomoc, ze svokra kazdy utorok sadne na vlak a pride kocikovat Miska a prinesie navarene na tri dni alebo ze tam cez vikend ideme a mozem si vylozit nohy a citat casopis a vypit k tomu teplu kavu, lebo svokor, ktory za cely cas co ho poznam prehovoril asi 20 viet ale s malym je uzasny a hra sa s nim hodiny nad obrazkovou knizkou, tak co by som bola jesitna a hnevala sa na nevyziadane rady (my to ale asi nemame az take ako autorka popisuje, aby som jej nekrivdila) alebo to len inak vnimam

a hlavne aj ja raz budem svokra 😂😂

michaela789
5. nov 2021

Že by si nám dopriala takú svokru? 😂 No ja neviem, už som tu čítala toho viac a verím tomu že veľa iných žien čo sem písalo by milerady takú svokru prijali.
Neviem v opise správania tvojej svokry nájsť nič zlomyselne, neprajné či dokonca drzé.
Podľa mňa je skôr protivné z tvojej strany nazvať ju cudzou 🤷‍♀️ typický príklad toho, keď si niekto neuvedomí že s mužom či ženou si berie aj jeho či jej rodinu, chtiac nechtiac. Hovor si čo chceš, je to babka tvojej dcéry a aj keď ofialovieš od jedu, nezmeníš to. Nič také zlé ti nerobí, normálne konverzuje. To aj moja mama niekedy povie akože "zaujímavosť", ktorú sa niekde dočítala len aby reč nestála, pritom je to informácia ktorú ja už dávno viem, ako napríklad kedy je mlieko dosť teplé. A ja to normálne prijmem a nemám potrebu sa hneď stavať na zadné že čo ma tu ide ona poúčať. Niekedy sa dokonca tvárim, že som to nevedela, si predstav, len aby mala mama radosť že mi pomohla v niečom. Možno je to tiež svokrin spôsob ako s tebou komunikovať a ty sa na to urazíš, no nehnevaj sa 🤷‍♀️🤦‍♀️

ddaassuullaa
5. nov 2021

mila autorka, zo srdca ti zelam, aby si mala zopar synov a ich zeny aby mali k tebe takyto vztah....nie nie, nie som labilna, neprajem ti to😉, len som skusala ako sa budem citit, ked takuto zlovestnu vetu budem pisat (ako ty). fuj, citim sa hnusne, zahanbene.... ty vidis nejaku buzeraciu? o com sa ma s tebou clovek rozpravat, ked tam sedis oduta ako papuca? chudak tvoja svokra, cim dalej tym mi je viac luto jej

hederamonstera
5. nov 2021

autorka, podla mna mas problem sama so sebou - nie si si sebou ista a preto ta druheho rady smerom k tebe urazaju...tak popracuj na svojom sebavedomi a potom ti ziadne nevyziadane rady nebudu vadit a budes ako tvoj muz - jednym uchom dnu a druhym von.

veronicka88
5. nov 2021

Dvakrát v mojom živote som sa postavila a povedala niečo štýlom: nehnevajte sa,zbytočne vyhodite peniaze,dieťa v chodtku nebude,prípadne nie ešte nesedí,keď si sadne bude jeho čas....pri druhom mám krásny pokoj aj vďaka tomu že sa rozprávam s ňou narovinu. Veď by ma slak trafil. Neobhajujem sa,oznamujem. Je to moje dieťa,ona je babka,že ju zaujíma či jej nie je zima veď to nie je ničzle..."nie babka,mala je teplo oblečená nemausite sa báť"Nemáš slovnú zásobu a kúsok svojprávnosti v sebe?už len z úcty k samej sebe aby si také šťavy nezazivala...dúfam a pevne verím že mi chalani domov donesú pravdovravne a na rovinu sa baviace baby😂

number19
5. nov 2021

Pozri, ak svokra nie je podla teba schopna viest normalny dialog, vymenu skusenosti, vypocut si ako sa vam dari, co ste robili a ocenit ako si s malou dobre ako mlady par pocinate, mozno aj podotknut, ze niektore nove praktiky su super a kebyze to vedeli za ich cias, tak jednoducho ju to nenaucis a ani tvoj muz.
Cloveku by to dobre padlo mat takuto svokru, ale ta tvoja taka nie je (a ver mi vela inych).

Ak tvoj muz sa otvorene nepridava na jej stranu, tak mas 2 moznosti:
- ber ju ako trochu mimo tvojej optiky postarsiu pani, ktorej nerozumies (najdi si kamosku a potom sa jej z toho vykecaj, zhod to, ber to s humorom),
- obmedz kontakt (ale tvoj muz nebude nadseny a ty tym nic neziskas).

veronicka88
5. nov 2021

A chcela som ti ešte dopísať,že áno aj ja mám obdobia kedy k babke pošlem len muža s deťmi. Kedy sa necítim komfortne na návštevu. Idem vtedy keď chcem.takisto aj môj muž k mojim rodičom.

sense
5. nov 2021

@michaela789 aj moja mama je taka, to. Len tuto autormi à svokra je ta zla, lebo už viackrát dostala otázku či jej mama vnuka nepusinkuje, ani rady nedáva, ale zrejme autorka komentuje len to co jej pasuje, rovnako ako jej svokra 😉

michaela789
5. nov 2021

@sense všimla som si, že sa vyhýba odpovedi. Proste predpojatosť jak oči, na to nemám liek. Keď sa niekto chce srdiť, tak sa bude a môžu sa všetci ak na hlavu postaviť 🤷‍♀️

miskakyska
5. nov 2021

Svokra nejaví záujem o vnúčence zle je,pusinkuje ich a teší sa z nich ešte horšie🤷ani pánboh vám nevyhovie..

ddaassuullaa
5. nov 2021

@petamich tiez sme si k sebe hladali cestu so svokrovcami, ale cas je najlepsi partak. ja som uz bola prilis vo "veku", samostatna a s vlastnou tvrdou hlavou, ked prisiel nas junior ako uplne prve vnuca v oboch rodinach. ale casom som vela pochopila, ze tak ako ja uz mam svoju hlavu a cim som starsia, tak tazsie ohybatelna, toto si musim uvedomit v prvom rade u svorkovcov, ale aj u mojich rodicov. ale aby som chodila oduta na navstevy, niekde len chodila nadavat na svokru za to, ze zboznuje nase deti???? wtf...vzdy ak som mala pocit, ze niekde prekrocila moju pomyselnu hranicu, tak som sa naucila to nevnimat ako nic mierene proti mne alebo detom. lebo to ani nebolo...bolo to z cistej absolutnej lasky k tym drobcom. a to ma ma tesit a nie nervovat. a aj ked so svokrou v mnohych veciach nesuhlasim, som stastna, ze maju starostlivu babku. hlavne potom, ako moji rodicia uz neziju...nech si decka uziju pocit starych rodicov co najdlhsie ako sa da🙏

beataxxx
5. nov 2021

Chapem,ze nevyziadane rady nie su nikomu prijemne, ale podla toho, co pises ona to nemysli zle….zla svokra vyzera podstatne inaksie-ta moja mi s detmi nepomohla, vyslovene nas rozostvavala,ked mi zo zaciatku obcas pomohol, tak vykrikovala, ze muz nema co robit domace prace a on ju rad posluchol, vsade ma ohovarala….. ta Tvoja je oproti nej len otravna, ale nie zla a to je velky rozdiel

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
5. nov 2021

A do budúcna- dieťaťu bude jedno, či je to ocinova alebo mamina mama, pre nich to bude skrátka babka, a ak sa k nej dieťa bude tešiť, bude ju mať rado, tak asi sa s tým budeš musieť vyrovnať.

mamusa34
5. nov 2021

Dobre ránko. Ja myslím že v každej máme či svokra alebo mama je kus starania sa. Rady tie boli aj u nás ale viešco ..už by som nedala na rady starkých.. Teraz je iná doba ,deti a všetko je iné . Každá mama je iná aj dieťa . Aj ja mám 2mesacne zachvilku a moja mama už bola (tiež mala občas reči .)🤦ale svokra tá nevie prísť ..ale reči to hej a rady odovzdávať po mužovi ...niesom na to zvedavá .

autor
5. nov 2021

@viestta Vies bola som zo zaciatku rada, ze zaujem ma. A vazila som si ju tak, ze uz 2 den ako sme prisli z porodnice sme k nej isli s malou. Ja dotrhana, bolest pri kazdom kroku, ale nechvsa potesi z vnucky isli sme. A proste od vtedy to zacalo. Vkuse len pouca co zle robim, a ako to mam robit. Mala nema 2 mesiace, ale 8 mesiacov. Ked mala 2 mesiace nam svokra vysvetlovala, ako ohriat mlieko (len pre vysvetlenie, kedze tu niektora pisala, ze ma 2 mesiace). Ja sama som kolko krat jej pisala, aby sme sa stretli a kocikovala malu. A aj tak len hladala chyby na mne. Ano na mne, kedze na s malou travim vacsinu casu, kedze manzel chodi do prace. Ale minule to uz presvihla. Zacala malej pchat kolac. Slusne som jej povedala, nech jej ho nedava. O chvilu jej zase isla dat kolac, zase som jej slusne povedala. Ked to uz isla urobit 5 krat. Tak uz som jej fakt povedala, - nedavajte jej kolac, mala take este neje. Zatvarila sa svokra divne. A od vtedy uz mam na svokru uplnu alergiu. Zajtra tam mame ist, a mne je zle na zaludku z toho.

mamusa34
5. nov 2021

@ibrunova tiez pravda. Inak hrozne su tieto vzťahy. Dve ženy ,síce cudzie ale každá si prešla pôrodom ,nosila dieťa a vie aké to je ale nevedia sa pochopiť prečo ? To fakt robí ten vekový rozdiel? generácia?

juma2
5. nov 2021

Je jedno či je to svokra alebo tvoja mama. Ono každá má podľa mňa potrebu poradiť to, čo robila ona. Je to podľa mňa normálne a je len na tebe si stanoviť nejaké pravidlá alebo sa to celé skôr naučiť sa si moc nepripúšťať

mamusa34
5. nov 2021

@juma2 najhoršie je keď da najavo že jej to vadí. Viem podľa seba 😃🙈ale to potom aj náročky robila

konikkon
5. nov 2021

A keď ty pusinkujes jej dieťa, ti nie je zle? Sa spamätaj

autor
5. nov 2021

@konikkon Vadi jej to, to je dlhorocny problem ja a svokra. Od zaciatku ako ma spoznala dava na javo, ze jej vadim. A trva to uz 10 rokov. Len ako mame malu a zacala este neprijemnejsia byt tak uz mam uplnu alergiu na nu. Ale pisem to uz viac krat, to by ste museli zazit taku svokru. To sa neda vsetko napisat.

gladys_07
5. nov 2021

“ pusinkuje nase dieta, ktore som ja nosila pd srdcom a porodila” Ty robis ovela horsie veci dietatu, ktore nosila pod srdcom tvoja svokra 😂
Ako tak ja citam toho kona…mne by vobec nevadilo keby je moj syn gay

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xeniii
5. nov 2021

Tak tam choď len keď je to nevyhnutné. Ty žiješ s jej synom, nie s ňou, takže keď máte k nej ísť tak sa premôž, jej spoločnosť nejako nemusíš vyhľadávať. Ja tiež si veľa krát zahryznem do jazyka ale nie som so svokrovcami nonstop, tak mi je to jedno.