Svokra a vnúča

5. nov 2021

Mam uplnu alergiu na svokru. Naozaj. Ked k nej ideme mam krce v bruchu. A po navsteve 2 dni neviem v noci spat co mi tak vycicia energiu jej recami a pouceniami co mam ako robit. Ako fakt to si je aj tazke predstavit tie jej reci. Chodim k nej kvoli manzelovi, lebo chce aby sme k nej chodili vsetci. Mame par mesacnu dceru. Je mi velmi neprijemne, ako tato osoba pusinkuje nase dieta, ktore som ja nosila pd srdcom a porodila. Ako zvladate, ked mate taku zlu svokru a mojka vase dieta? A davate svoje dieta takejto osobe na strazenie? Chodime k nej kazde 2 tyzdne na take 3 hodiny, a mne je zle z kazdej navstevy.

dievcacitajucelist
5. nov 2021

Pusinkuje dieťa svojho syna tak sa láskavo premôž...ty máš problém jej oponovať, alebo teda povedať svoj vlastný názor, keď ti hovorí bludy??? Koľko máš rokov 5??? Si dospelá vydatá žena, ktorá má vlastnú rodinu tak sa tak správaj...

lesana25
5. nov 2021

Ďalšia z tých "porodila som, tak nech svokra drží hubu a láskavo sa mi klania"?

michaela789
5. nov 2021

A pusinkuje ho kde? Lebo ja zas tiež odmietam dovoliť hocikomu bozkávať môjho syna na ústa, je mi to nechutné 🤷‍♀️ ale ak na líčko, na čielko, tak nevidím problém, je to jeho babka 🤷‍♀️
Ak ti kybicuje do výchovy, máš ústa, treba jej to povedať. Možno sa len v dobrej viere snaží pomôcť. Konfrontovala si ju ohľadom toho?

anjelicek26
5. nov 2021

Tak chod k psychologovi, ktory ti pomoze zvladat tieto tvoje stavy... chodite tam na 3h 2x do mesiaca, to skutocne nie je ziadna drama, tvoje dieta evidentne lubi, len ty sa cez to nevies preniest. Bud rada, ze ma k malej taky vztah, cim bude mala starsia, tym bude za kazdu milujucu osobu v svojom okoli viac vdacna. Dieta ma dostavat co najviac lasky. Ako porastie, budes rada, ze tu svokru, na ktoru sa da spolahnut mas, co sa tyka ocr v praci, co sa tyka prazdnin v skolke a veci tomu podobnych... ked sa narodi druhe, ked vy budete s muzom chciet niekam ist, vlastne staci, ked potrebujes ist k lekarovi... vsade sa dalsia ruka k dobru hodi... na vztahoch treba pracovat a to, ako sa k tomu stavias ty mas hlavne v tvojich rukach. Ono poradit je fajn, ved si to vypocuj a rob si po svojom, naopak - spytaj sa jej na par veci, co ta zaujimaju, ako si robila to, hento, ake to bolo vtedy? Nechaj ju vykecat a chod s kludnym svedomim domov, hotovo... take tazke ze?

0silvia0
5. nov 2021

@michaela789 ono nielen nechutne, ale nevhodne pusinkovat na usta. Verme, ze to tato svokra nerobi🤷‍♀️

stela01
5. nov 2021

A v čom je zlá ?

beataxxx
5. nov 2021

Ona Ti len lezie na nervy, alebo Ti aj v niecom ublizuje?

nika1971
5. nov 2021

Ked to tu citam, normalne sa zacinam obavat, ake nevesty mi raz moji synovia donesu...ked sa stara, zle je...ked sa nestara tak isto...co vlastne chcete? ako sa ma svokra chovat, aby vam bolo po voli, mile nevesticky?

ivanka33
5. nov 2021

Iba ma napadlo-keď ty budeš raz svokra, svoje vnúča nebudeš bozkávať? alebo teba tvoja babička nebozkavala nikdy?

matenka
5. nov 2021

Babka miluje vnucata- zle je, babka ignoruje vnucata-zle je. Baby spamatajte sa, ved je to uzasne, ked je dieta milovane ❤

stanulienkat
5. nov 2021

Si dospelá, ale očividne nie zrelá. Neviem koľko máš rokov, ale mohla by si sa povzniesť nad takéto veci. Chodíš tam na pár hodín raz za dva týždne, čo nie je veľa. Ak ho bozkáva na ústa, to by aj mne vadilo, ale vieš sa ozvať. Ale že svokru nazveš "táto osoba" to len svedčí o tvojej nevyzretosti. "Hentá osoba" vychovala tvojho muža. Viem, že ju asi nemusíš, ale skús sa odosobniť na tie 3 hodiny.

sense
5. nov 2021

Ako často chodíš k svojej mame? Vadí ti aj u mamy že vezme vnúča?

marianna_peskova
5. nov 2021

Ako bolo povedané vyššie, nemáš pravdu. Skoro každá svokra/matka sa starajú do výchovy svojich vnúčat. Na tom nie je nič zlé, ak je to dobrá rada. A ak je to zlá rada, tak ju buď ignoruj, alebo sa ozvi. Máš predsa ústa...

oblecenie99
5. nov 2021

Škoda, že nemáš syna, možno by ti bolo dopriate o pár rokov to vyskúšať z tej druhej strany..

andrea_82
5. nov 2021

Mňa len napadlo také prirovnanie, že ona sa tiež môže hnevať na teba, lebo aj ty pusinkuješ JEJ dieťa. 😀 Ale nie, vážne. Skús pracovať na svojej asertivite a keď sa ti niečo nepáči, tak jej to jasne a v kľude povedz.

mogaa
5. nov 2021

V prvom rade, tvoje dieťa má tá zlá svokra rada, teba nie.....tak premôž svoje ego a buď rada že tvoje dieťa má aj druhú babku , nech je aká je.....lebo táto "zlá svokra" ti ešte veľa krát pomôže s dieťaťom....či plánuješ ostať doma s dieťaťom do jeho puberty?

martinenka886
5. nov 2021

Myslim, ze horsie by bolo, keby ho odstrkovala a nechcela vidiet, nie? AK vy dve nevychadzate tak ok, ale dieta by som do toho neplietla.

via88
5. nov 2021

“Pusinkuje moje dieta” a “zla svokra” 😀 to mi nejde ani dokopy. Verim, ze poucovanie moze byt otravne, ale nie neznesitelne kazde dva tyzdne 3 hodky. A zlu svokru si oredstavujem akor taku, co nema o vnucata zaujem...

janinah
5. nov 2021

Si otrasná.Este začni debatu s mužom o jeho matke.ako si dovolí pusinkovat tvoje ( nie náhodou aj jeho? ) dieťa a budeš to mať zaujímavé.Mna soá narodí vnucik o pár dní.to aby som tam asi ani nešla? A ak šla.tak pozrela na dieťa zdiaľky na 5 sekúnd a držala hubu? Spamätaj sa.vyrabas problém tam .kde nie je.Mozno o dva roky pôjdeš do pôrodnice s druhým a to prvé bude týždeň u svokry.lebo nebude iná možnosť a bude tam spokojné.lebo babka ho zjavne ľúbi.

autor
5. nov 2021

Ako, fakt by som vam dopriala taku svokru. To si fakt neviete ani predstavit. Prideme tam, a ona celu dobu poucuje, ale take hluposti. Napr., aby sme malu davali sadat, a ze ked zacne stat mame ju vodit za ruku, a mame jej davat jest to a to. A vkuse nieco. A mna to ozaj nebavi jej stale vysvetlovat, nech jej nekupi choditko a pod. veci. Poviem jej slusne a na dalsej navsteve mi ukaze ze aha toto choditko idem malej kupit. Robi z nas s muzom debilov. Mala, ked mala 2 mesiace tak nam len tak od veci zacala vysvetlovat ako zistime, ci je sunar dost teply. Som jej uz so smiechom povedala, ze malu 2 mesiace krmime, a teda urcite vieme sami zistit ci je mlieko teple. Celu navstevu len buzeracia a hladanie chyb. Vojdeme dnu, a uz to zacina - nie je malej zima, alebo nie je malej teplo, a pokracuje to kym neodideme. Pre mna to je cudzia zena, ktora sa stara do toho co nema. Ano vychovala manzela, ale to ju neopravnuje, sa starat a davat vkuse nevyziadane rady. A ja neviem ci podla vas celu navstevu mam jej vraviet nestarajte sa. Proste som ticho, uz naozaj obcas poviem nech nekupi to a to, teda nebudem sa s nou urcite hadat. Dusim to v sebe a potom mi je zle. Muz mi povie, ked mu poviem ake to bolo strasne, ako sa zase do vsetkeho starala, ze ona je stara, ze ina uz nebude a nemam ju pocuvat, ze jednym uchom dnu a druhym von. No ja mam uz za tu dobu na nu uplnu alergiu, a zle mi robi ked bozkava nase dieta. Ako muz ju za roky co sme spolu nikdy neobjal, nepobozkal tak ona si to na nasom dietati kompenzuje, a teda bozkava a bozkava malu a pritom nas zhadzuje co vsetko zle robome.

deniska2107
5. nov 2021

Vieš ja také zo svokru nula bodov. No mňa to zasa naopak trápi že nejaví záujem o vnuka a svojho syna. Stále rozmýšľam ako to urobiť. Veď somnou sa baviť nemusí no o víkendu by zavolať svojmu synovi mohla. Zober malého ideme spolu kocikovat. Ja by som jej nebránila. Vidím že to trápi môjho manžela a keď ho tak vidím trápi to aj mňa. No neviem ako to vyriešiť..... Tak buď rada že má záujem o vnučku. Už len kvôli manželovi a dceri. Vieš to je ťažko aby si muž mal vyberať medzí manželku a mamu. Lebo obe dve ženy sú dôležité v jeho živote.

whatever1
5. nov 2021

Zacni od seba. Velmi si pripustas jej reci a nevies sa asertivne obranit. Ak toto zmenis, uvidis ako sa ti ulavi.

petamich
5. nov 2021

podla mna si skratka na svokru negativne nastavena a za vsetkym hladas, ze vam chce "zle", lebo toto naozaj nie je zla svokra (skus si ine pribehy tu na MK precitat) a nevyziadane rady tu skratka su a budu a ludia ich vacsinou nedavaju preto, aby niekoho zhodili alebo urobili z neho debila ale preto, lebo chcu pomoct 🤷‍♀️ mne dava obcas nevyziadane rady aj mama aj svokra a obe lubim a ano vie to ist na nervy, hlavne, ked napr. maly sa vyhadze a mama mi napise, chod k lekarovi, no dik, sama by som na to neprisla 😂 - no a vacsinou idu jednym uchom dnu, druhym von alebo im poviem, ze pediatricka to vidi inak a my sa riadime tym, co nam povie, pripadne s usmevom poviem, ze nie vsetko, co platilo pred 35timi rokmi sa tak robi aj teraz a nie raz sa stalo, ze to co mi poradili sa mi nakoniec zislo

a prepac ale fakt - otazka nie je malej teplo alebo zima ti vadi? moja mama to riesi zakazdym, ked si maly kychne 😂😂 a nie nemyslim si, ze to robi s cielom ma buzerovat

nemyslis, ze je problem niekde inde? napr. "pre mna je to cudzia zena"...no nie je, je to tvoja svokra, matka tvojho muza a babka tvojho dietata

P.S. moj otec tiez niekde splasil choditko napriek tomu, ze ho pouzivat nechceme a nebudeme - nuz tak ho darujeme 🙂 ale nestoji mi to za to, aby som to riesila a kazila si vztahy, ked oni ziju v dobe, kedy davali choditko "k porodu"

oktoberka
5. nov 2021

@stela01 zlá je v Tom,že vôbec existuje.

autor
5. nov 2021

@whatever1 Ako sa mam asertivne obranit? Ja si priznam, ze si velmi jej reci pripustam. Ale trapi ma to. Lebo malu milujem, snazim sa ako viem. A potom pocuvam len ze co vsetko robim zle. Pritom dava naozaj z mojho pohladu hrozne rady, napr. to choditko a pod. A najma rady o ktore nemam zaujem. Keby je normalna, ze k nej prideme, a spyta sa, ako sa mame, a pod. , ale my prideme a buzeracia az kym neodideme.

sense
5. nov 2021

A tvoja mama sa nikdy nepýtala ci je vnnukovi teplo alebo zima? Nikdy žiadnu pripomienku alebo nevyziadabu radu nedala? Tu len. Prídeš navštíviť a je ticho žiadne slovo o dieťati? A aj to choditko, nikto ti ho nekaze používať

ddaassuullaa
5. nov 2021

no ak raz mam mat takuto sebecku labilnu nevestu, amen tma. namiesto, aby si s nou komunikovala normalne a bez afektu sa zozieras, nervacis na totalnych hlupostiach. ved to je babka, co ma rada svoje vnuca. po precitani vsetkeho mam pocit, ze problem je v tebe a nie v nej🙏

oktoberka
5. nov 2021

A čo je na Tom,že hovorím svoj názor?
To je poucovanie?veď vychovala tvojho muža,tak asi má skúsenosti.
A že je iná doba?iné trendy?no ok,veď sú.
Aj dobe tvojej svokry boli iné trendy ako jej mama radila. A keď ty budeš svokra,tiež ti nevesta bude hovoriť,že čo radia,je prekonané.
Buď rada,že má záujem. Ešte jej podakujes,keď budú deti väčšie a postará sa o ne.

ddaassuullaa
5. nov 2021

@petamich takuto nevestu si asi zela kazda svokra 😉👍

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz