Svokra hľadá na nás chyby

lilinka5225
16. júl 2020

Ahoj holky,
píšu na váš slovensky web,jelikož mi přijde,že český je pouze o urážkách.
Abych začla.. s tchýní jsem měla dobrý vztah, byla to jak moje máma. Dokud nepřišla na svět naše mala láska.
Začalo to tím, že je chyba, když odsávám( bylo to pro mě první dva dny příjemnější, dokud se prsa nezahojila).
Na rodinné sešlosti mi známa řekla, že ji tchýně volala cela nešťastná, že malou rozmazlujeme(v 1 měsíci!) a bude to spratek.
Několikrát se ji stalo s ní pár úrazů(Napr. Když jsem řekla, že malé stříhám nehty jen když spí, jelikož se bojim.. Tak se chtela ukazat a malou střihla do prstu. , dělala ji vývar a nechala tam kosticku, kterou pak mala vykakala, spadla ji z židle na beton atd atd.)
Hledá u nás chyby( rozvrzaný nábytek, malá zahrada...)
Neustále nás všude pomlouvá, dělá naschvály
Na návštěvu k nám jezdí po 7 hodině večer, nikdy dřív.
V restauraci mne i dceři hrabe do talíře.
Jsem bohužel typ člověka, který si všechno bere a já to nedokazu přejít.
Bojim se ji něco rict. Napr malou mi vyrve z ruky a já stojím a čumím jak puk .. no nic neřeknu.
Jezdí jen když něco potřebuje, na malou se nezepta.
A já Nevim, jak s takovým člověkem jednat.. Vyrikanim to určitě nepůjde. Hodně věci děla naschvál, takže by to mělo opačný efekt.
V noci nespim, přemýšlím nás tím. Jakmile za ni máme jet, jsem ve stresu a je mi na zvracení.
Byl někdo v takové situaci? Kdy se to změnilo?

sasesoe
25. sep 2020

@lilinka5225 ahoj, odporucam nacitaj si nieco o asertivnom spravani. Je na case nastavit hranice. Slusne, ale razne. Ty/ vy ste rodicia a toto je proste moc. Ak to nebudes riesit, budes sa to zhorsovat a psychicky Ta to nicit. Pripadne sa odstahujte niekam dalej, vzdialenost zvykne pomoct, ale musi byt dostatocna. Moja mamka mala takmer to iste so svokrou a 30km bolo malo, "kontroly" boli i cez telefon al tetu (kt byva o ulicu dalej). Mne ked sa narodili deti, tak to tiez na mna (nas ) skusala (boli i take absurdnosti, ze ked som sla s malou na prechadzku, tak ona si vymyslela, ze som ju uniesla). Odstahovali sme sa 200km, udrzujeme zdvorilostne navstevy par krat za rok a lajsie sa nam dycha. Öen mala som to lahsie z pozicie vnucky ako nevesty... Promlem je v tom, ze ona Ta nerespektuje ako rodica, nici/spochybnuje Tvoje rodicovske kompetencie a Ty nie si povinna jej "dokazovat", ze si dost dobra. Proste, ked si raz rodic, tak co povies ohladom Tvojho dietata (rodiny)tak to musi platit. Ona moze povedat svoj nazor, ale nie si ho presadzovat. Ju nezmenis, ale mozes zmenit svoje spravanie (pasivitu), to ze jej to dovolis a aktivne s tym niecl robit a tym byt aj vzorom pre svoje dieta ako nenechat so sebou manipulovat.