Svokra kupuje dcére hrozné oblečenie

18. máj 2023

Ja viem, ze by som mohla byt rada, ze nieco kupi ale to co ona dokaze najst v obchode to je neskutocne. Pokazde donesie tasku sice novych ale naozaj nevkusnych lacnych siat, uzkych, tvrdych, z umeliny alebo ked je to aj pekne tak velkost ze za 2 az 3 roky ich bude nosit. Pokazde jej podakujem ale poviem ze nech uz nic nenosi ze to nemam kam uz davat ked jej je to vsetko velke alebo uzke. Podotknem slusne ze jej to je velke, nesedi a poviem aku velkost nosi, nech kupuje sirsie (dcera je buclatejsia), snazim sa ju nasmerovat do inych obchodov. Teraz konecne (po roku spominania) bola v hmku a teda vitazoslavne doniesla dcere chlapcenske ponozky (!!) o 5 cisiel vacsie ze to uz by pomaly aj mne bolo dobre. Ja som za jednoduche strihy a farby, to co sa da od nej ponosime aspon doma, kupujem radsej aj z druhej ruky ako take umeliny nenositelne a neskombinovatelne s nicim. Ako jej to vysvetlit? Uz sme boli aj spolu nakupovat a ani mi nepovedala co ide kupit, a potom mi to pred obchodom dala v taske ako hotovu vec. Ja uz neviem fakt.

sandri
18. máj 2023

Neporiesis. Mam to doma rovnake 😂 syn je vysoky, vecne mu kupi male veci. Nikdy sa nespyta na velkost. Ked jej muz nieco povie, tak sa oduje. Takze uz len podakujem a odlozim do skrine. Ak je to velke, vytiahnem, ked dorastie. Ak male, podarujem dalej.

lenuska9999
18. máj 2023

Tak každý má iný vkus a ma na to právo. Co sa paci tebe, sa nemusí páčiť jej. Co sa paci jej, sa zasa nepáči tebe. Nič s tým neurobis. Skús nájsť so svokrou nejaký kompromis, choďte do obchodu spolu, ale vyberajte spolu aj tie veci. Keď niečo škaredé nájde, tak to okomentuj, že prečo sa ti to nepáči, alebo že materiál je zlý atď. Proste bud v tej chvíli úprimná a verím , že nájdete nejaké kúsky, ktoré sa budú páčiť obom

autor
18. máj 2023

@sandri mne to pride ako zbytocne plytvanie peniazmi, pricom za rovnaku cenu ako za handry z trhu alebo neviem odkial to vlaci by som mohla kupit trebars aj v pepcu lepsie. Moja mama este nikdy oblecenie nekupila a za to som jej aj vdacna

sandri
18. máj 2023

Neries, nie su to tvoje peniaze 🙂 moja svokra rada kupuje v sekacoch, casto su to pekne veci, ale uplne mimo velkosti. Ale ona to kupi, lebo je to pekne. Naposledy muzovi znackovu koselu, ktora mu je o cislo sirsia ako nosi... U nas nic nepomohlo, uz to neriesim. Odporucam aj tebe neriesit, aj tak neporiesis nic a aspon si usetris zdravie 🙂 .

autor
18. máj 2023

Dcera nema este ani rok a pol, napriklad teraz doniesla toto tricko velkost 4-5 rokov a je to leskle nevzdusne 98% polyester bolia ma z toho oci normalne. To tak na pobavenie 😂

rakahaka
18. máj 2023

Co sa mne toho svokra na nanosilaaaa ale zo sekaca. Ked nove tak vzdy male :D ake obrovske.
Vzdy som vytiahla a povedala ze super ale ze toto je uz male asi tak dva roky dozadu by sme vyuzili. Povedala som veljost ktoru nosi a dodala ze jej oblecenie kupujem sama. A tym padom vsetko co kupila, ci to boli zbytocne papuce, plastove hracky, oblecko mali u nej. Proste som povedala ze vsetko potrebne mame aj dost hraciek, nech si to necha u seba :D takze ked sa okydaju ked su tam nahodou raz za cas tak im ma co obliect. Ja to doma vyperiem a na najblizsej navsteve zas navalim k nej :D

deti95060810
18. máj 2023

raz sme dostali tričko - nové , ktoré bolo dcére dobré až o nejakých 7 rokov...😀

autor
18. máj 2023

@deti95060810 😂😂😂

deti95060810
18. máj 2023

moja svokra povie že ona by aj niečo kúpila, len ona nevie koľko rokov majú vnučky... v pohode, s manželom sa len usmejeme... na kupovanie sme tu my.

pukina
18. máj 2023

och to doverne poznam. u nas este ako bonus ked nieco donesie tak to komplet vsetko smrdi od cigariet, lebo svokra fajci u seba doma vnutri. Niekedy ani nepomoze ked tie nove veci vyperiem. Takze u nas to castokrat ide na handru. Niekedy ani to nie, lebo tie umeliny nic nesaju:D

mamickalisticka
18. máj 2023

Moja svokra tiež.. ona vyberie najškaredšiu vec, z najhorších 😅 vždy! Ale my to robime tak, že buď tie veci vezmem na chalupu, kde sa vynosia bez zrakov ľudí 🙈 alebo ich maju u nej a tam ich nosia 😂

annelise17
18. máj 2023

Moja svokra môjmu dieťaťu nikdy nekúpila nič, ani nepopriala.. takže áno, možno sú to pre teba nevhodné nepekné handry zo zlého materiálu, ale myslí to dobre a je super, že sa snaží .. skús jej to jednoducho radšej narovinu povedať, že sa ti to oblečenie proste nepáči a navrhnúť, aby kupovala niečo úplne iné, čo by si viac potrebovala. Ale intuícia mi hovorí, že problém nebude len to, že ti nosí pre dieťa také oblečenie …

dusankomoj
18. máj 2023

Skús niekedy zobrať svokru na spoločné nákupy. Dcérka rovno vyskúša,ty ukážeš svoj vkus a svokra zaplatí🤣 priamo jej povedz,aby nekupovala sama,že pôjdete spolu.

nwnw
18. máj 2023

Moji svokrovci zvlakaju z ich rodiny hracky vyradene... Tak posledne 3r dostal tie mega legove kocky pre babatka aj s grckou. Uz aj bicykel z kontajnera nam dali. Dochodky pchaju do ponoziek, ale nedaju si povedat, ze odpad nezbierame.

katuskamala1
18. máj 2023

Povedz jej,nech ti vzdy da blocek a ze si pojdes vymenit za aktualnu velkost lebo take to je pekne,ze chces,aby to nosila teraz. No a vymen si to v tom danom obchode za nieco vyhovujuce alebo vezmi peniaze a chod inam.

angela85
18. máj 2023

U nás to je to isté. Veci veľkostne niekedy aj o päť rokov väčšie. Raz doniesla overal o číslo menši a chlapčensky, o rok na to mikinu dievčenskú ale nositeľnú o päť rokov. Teraz vyťahujem veci čo kúpila pred dvoma rokmi,niečo môže nosiť niečo je strašné. Ale ona si to vybíja aj na mne už jedno pyžamo, ponožky a posteľné obliečky,čo predávajú asi cigáni na trzniciah a 100% polyester a vyzerá to ako pomsta pre najväčšieho nepriateľa. Ale mne už našťastie prestala kupovať. Niekedy mám pocit že to robí naschval,ale viem že nie ... Proste je taka. Slušné podakujem,čo sa dá nosí tak sa snažíme aspoň pár krat

jarmila2010
18. máj 2023

zaraz to hned teraz...lebo bude horsie..aj s hrackami a inymi vecami...my sme si veci vyjasnili a darceky nakupujeme my rodicia a len im ich potom posunieme....ale rovnako to robime aj pri ich darcekoch..bud sa spytame,co chcu..zoberieme na nakup alebo kupime poukazku...stalo sa za tie roky parx,ze sa realizovali aj po svojom...a teda,skor moja mama...a ked sa nam to nehodilo,tak som to niekam posunula...

elviku11
18. máj 2023

Mne napríklad ta mikina nepripadá až taká hrozna, že by ťa z nej mali bolieť oči. Dosť prehanas. A že je väčšia? Tak počká v skrini.
Nevyrábaj problémy z takýchto veci, ale radšej si pestuj s babkou dobrý vzťah. Ešte sa ti zíde keď mala porastie, uvidíš 🙂

autor
18. máj 2023

@annelise17 nie my si inak dobre vychadzame, sice byva daleko a malo sa stretneme osobne, tak raz za mesiac ale nemam s nou inak ziadny problem. Podla mna si ona tym nakupovanim kompenzuje ze vnucku tak casto nevidi. Viem ze to mysli dobre ale neviem jej to nijak vysvetlit.

evica17
18. máj 2023

aj moja nakupuje, lebo sa proste nudi, ide z prace a sup do obchodu (lild, tesco) a tam obzera co je v akcii, a co kupit. potom ide k svagrinej a co svagrina id evyhodit, to naberie a donesie tu. mame mrte veci, ja uz viac nechcem, niektore veci som nechala u nej, ze tam budu mat a odvtedy nekupuje, lebo sa to jej hromadi tam. a hracky, to nakupuju aj nasi aj ona, to triedim hned, a so synmi davame iným detom, lebo inak by sme tu mali toho strasne vela.

autor
18. máj 2023

@katuskamala1 ona zije daleko, a v susednej krajine

44janica44
18. máj 2023

Mne nosila hrozne súpravy kdesi z dediny z obchodu site v Turecku- hrozna umelina, hrozna potlač, jedna potlač sa rozpadla po prvom prani. Povedala som muzovi nech to vyrieši - aj keď chce vnucke kúpiť, zbytocne mina peniaze na handry co nosiť mala aj tak nebude. Vyriešil povedal ze keď chce kúpiť tak malej kupujeme Lindex lebo jej to sedí a nosi to dlllho. Teraz donesie 1 vec a tu aj mala nosí síce vždy trochu väčšiu ale dorastie.

annelise17
18. máj 2023

Áno určite, možno jej to robí radosť chodiť po obchodoch a občas čosi kúpiť vnučke podľa svojho vkusu keď vás nevidí často. Ale chápem aj teba že máš iný vkus a zbytočne sa ti tam hromadia tie veci, tak ich niekomu posuň a skús jej povedať konkrétne čo iné by vám urobilo väčšiu radosť .. ak nepochopí tak asi jedine pekne poďakovať a veci dať niekomu druhému

autor
18. máj 2023

@elviku11 nazivo je hrozna, fakt. Mohla by som tu dat este milion prikladov co doniesla, ale naco, kazdy mame asi naozaj iny vkus.

julie19
18. máj 2023

My mame tiež plnú skriňu veci čo budú dcéry nosiť tak za 5 rokov 😅🤷‍♀️ ja neviem no, moja svokra aj vyberie pekne veci aj by sme ich radi vynosili ale tie veľkosti 🙏 ja neviem… raz donesie malé potom obrovské, akože OK veľké sa dá odložiť a vytiahnuť neskôr ale čo s tým malým? Alebo na krstiny ( vo februári) keď mala dcéra 2 mesiace a nosila veľkosť 56 dostali sme zimný overal veľkosti 74 (čiže 6-9 mesiacov čo bude mať v lete) takže túto zimu nenositelne lebo by s av tom utopila a budúcu zimu keď bude mať rok zas už ti bude malé

autor
18. máj 2023

@44janica44 presne, radsej jednu vec z lindexu ako 10 hroznych nenositelnych od cinana. Pritom je to za rovnaku cenu v konecnom dosledku. Ja sama kupim aj v pepcu tescu ale staci to chytit do ruky a viem ze to je zly material a ze sa do toho ani nevmesti lebo sa to neda natiahnut. A 98% polyester z toho bude mat akurat tak vyrazky co sa v tom bude potit

autor
18. máj 2023

@julie19 ano presne to iste, vela veci sa netrafila do sezony, ze kym bolo to dane rocne obdobie uz jej to bolo male

katarinka89
18. máj 2023

Mojim deťom dal svokor hracku- odrazadlo, ktoré sused vyhodil medzi plasty na odvoz. Nikdy im nič nekúpil....toto bola prvá vec ktorú dostali, ale aj naspäť odovzdali....

panonia
18. máj 2023

Parkrat som mame povedala že ked ide do obchodu či sa mi nepozrie na niečo konkretne vždy kupila uplne iné aj ked presne vedela čo má kúpiť. Už jej radšej nič nehovorím. Proste oni to asi vnímajú inak🤷‍♀️.

autor
18. máj 2023

Tak napiste co najskaredsie ste dostali aspon sa pobavime 😂