Svokra ma nerešpektuje a manžel je na jej strane

ama25
11. júl 2016

Ahojte dievcata.
Mam problem so svokrou a neviem ako dalej....S manzelom mame rocnu dcerku. Byvame 300 km od svokrovcov a za cely rok nas boli pozriet iba raz napriek tomu ze sme ich vela krat volali. Ked pricestujeme my je to vzdy velmi rychly vikend ktory sa snazime stravit striedavo u mojich rodicov (byvaju par km od svokrovcov) a u svokrovcov.
Posledny vikend sme sa so svokrou povadili a velmi sa ma dotklo ze manzel si zastal ju a tvrdi ze ma pravdu. Islo o to ze dcerka na nu nie je zvyknuta a ked k nim prideme svokra mi ju hned zoberie na ruky a odide s nou do inej izby. Dieta place ako o zivot a trha sa jej z ruk az sa bojim ze jej spadne. Niekolko razi som ju prosila aby to nerobila. Nech da dcerke sancu zvyknut si a potom ked bude ona sama chciet tak si ju moze zobrat. Tento vikend ju zobrala a napchala do detskeho kociarika v ktorom sa vozi babika ze ju ide vozit po byte. Ste mali pocut ten zufaly plac. Tak som prisla, dcerku z tade zobrala a svokre som slusne povedala aby ju tam nedavala ze sa jej to nepaci. Na to sa ona urazila a ked sa vratila z cigaretky tak som jej povedala aby sa nehnevala ze som ju nechcela urazit ale ze sa to dcerke nepaci a boji sa jej lebo ju nepozna. Na to svokra zacala na mna kricat ze ona vychovala dve deti a je ucitelka a predsa vie co robi. A ze mne sa nepaci nic co robi a ked je to tak nech sa o malu staram sama. A ako velmi som sa ja zmenila a co vsetko ona pre nas robi. A preco by sa jej mala mala bat ved ona je jej stara mama.....atd. Aby sa nestupnoval konflikt zahryzla som si do jazyka a este raz zopakovala ze ma mrzi ak sa urazila a ze mi zalezi na tom aby sme spolu dobre vychadzali ale ze by mala dat dcerke sancu zvyknut si na nu a nove prostredie. Tak som si zase vypocula aku velku chybu robim a ze si nikdy nemyslela ze budem takato.
Najviac sa ma dotklo ze manzel sa zastava svojej mami. Povedal mi ze to prehanam so starostlivostou a ze mam malu nechat plakat aj 20 minut a ona si potom zvykne. Nesuhlasim s tymto postojom a nepride mi v poriadku budovat si vztah s vnuckou takymto sposobom. Ako som uz spominala mala ma rok a ked niekam prideme trosku sa hanbi a ked sa niekto ma nu pozrie skryva sa za mna. Ale po dakej polhodinke sa osmeli a sama zacne byt zvedava na ludi a prostredie. Potom sa uz len raz za cas uisti pohladom ci som tam a ide si posvojom za tym co ju zaujalo.
Pride mi ze svokra nerespektuje ani mna a ani dcerku. Vobec nevnima ze mala sa tlaci od nej prec. Cim viac sa mala tlaci prec tym blizsie ide svokra k nej az mne samej je to neprijemne. Tlaci jej pod nos hracky a vobec nevnima to ze mala ich odtlaca ruckou prec. Chyti jej nozicku a zacne steklit. Dcerka tou nozickou kope lebo si ju chce vyslobodit.
Nemozem sa na to pozerat....a potom mi je vykrycane ze to prehanam so starostlivostou.
Co si o tom myslite ? Mali ste niektora podobny problem ? Co mam urobit aby sa hadka so svokrou nezopakovala aj v buducnosti ?
Dakujem za rady aj nazory

lauricka
16. júl 2016

@petra7777 aha, citam, ze tu niekto pise, ze svokra chce krmit, prebalovat, kupat a niektorej sa to nepaci a ty si myslis, ze by jej to mala dovolit. Hneva ta, ze zeny maju furt problem so svokrami a myslis si, ze by ich mali nechat s vnucatami, lebo si vnucata chcu uzit a cas sa krati....Hm, ja osobne to vidim tak, ze dnes velmi vela svokier akosi prekracuje hranice, motaju sa do vychovy, robia zly vzduch, niektore idu do extremov. Tak na tie sa tu stazuju mamicky. Je vela svokier, ktore su OK, ale logicky, tie sa tu tolko nerozoberaju, lebo mamicky tu skor riesia svoje problemy. Pochopila som, ze si asi tiez svokra/babka? ale taketo problemy nemas, mozes si vnuca uzivat. Takze? Z coho plynie ten hnev v skutocnosti? A z riti ani Biblie necucam, to len tak na margo. PObavilo ma to inak 😀

lauricka
16. júl 2016

@petra7777 a este k tomu, svokra moze radit vo vychove, pomahat so starostlivostou o dieta, ak to niekto od nej vita, potrebuje, poziada ju. Ale neslobodno sa natiskat nasilu alebo ked to nikto od nej nechce.

monikaparson
16. júl 2016

@lauricka toto robí hádam každá 2, 3, aby som zasa nikomu nekrivdila. Ono veľmi ťažko to takto posudzovať, lebo reálne často ani nevieme, čo sa im hemží v hlave a ťažko pochopiť niečo, čo my nezažívame, teda byť svokrou. Ale za mňa, nechápem to, tisnúť sa niekam, kde o to nestoja a hlavne takýmto štýlom ako to spravila táto svokrička. Ako keby jej ani nedošlo, čo tým spustí a ten muž, jaaaj.

petra7777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
madana
17. júl 2016

@ama25 Tvoja svokra sa ohana tym,ze sama vychovala dve deti,a ze je ucitelka atd...hmmmm,trosku slabe argumenty,pokial skutky a činy robia nieco ine.Ako matka nadalej trvaj na svojom!Ty chces najlepsie pre svoju dceru 😉 Ja by som k nej nechodila vobec,chod k rodicom a to je vsetko.Ak chce ona dojst nech dojde,ale za Tvojich podmienok,ze nebude robit toto co robí s malou,lebo sa Ti to nepaci.(Preco za cely rok nedosla k vam ona,to je trosku aj jej chyba,ze bola pozvana a neprisla,no a samozrejme teraz ju mala nepozna.)
To, ze sa Tvoj muz zastava matky,neveští nic dobre,mal by stáť na Tvojej strane,ale chlapi su takí,kym pochopia jadro veci.Trosku mu to potrva,a o par mesiacov,mozno rokov snad zisti,ze kde bola pravda,a ze malej ublizovala tak jedine jeho mama,iste nie Ty..

A bud rada,ze je 300 km od vas,keby bola blizsie,bolo by to este horsie 😒

kytula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
17. júl 2016

@monikaparson ja mam dve svokry, ani jedna to nerobi, respektuju nas

lauricka
17. júl 2016

@petra7777 nie, nelezis mi ani v pate, nieto este v zaludku a hned na teba aj zabudnem, nerob si nadeje.

lauricka
17. júl 2016

@kytula aha, hm, tak fajn, MK dievcata sa zabavaju na nas, hej? Hehe, som vedela, preco som sem takmer prestala chodit. Vcera som sa viac zapojila a asi to zase utnem 😀

lauricka
17. júl 2016

@petra7777 a stale si tu, vsak? Paradox, ako normalne vyzeras na fotkach, pekna zena, este by clovek povedal, ze aj sympaticka. Kym si nieco neprecita. Alebo sme ucastnikmi akehosi divadielka. To uz ja neviem, akosi mi to je jedno. Majte sa 🙂

mandala77
17. júl 2016

@lauricka baby, ona ešte napísala do blogu, že ju vyhodili a opísala sa ako chudera, čo ju vyhadzujú len tak pre zábavu!! A teraz ju tam chuderku ľutujú! Mi z nej rozum stojí. Z tej neschopnosti sebareflexie. Kliknite si na jej blog.

timea7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea7
17. júl 2016

@domculik musela by som byť vo veľmi zúfalej situácii, ak by ma rozčulovali príspevky na MK 😎 😎 😎 😎 , iba som napísala svoj názor a pohľad na vec.

kleofaszkutya
17. júl 2016

A ty si sa nam tu zaregistrovala len kvoli tomu, aby si sa cudzim ludom vyplakala na plece... dojimave. Rozmyslam, ci toto nebude zamer spravcov tohto portalu, zaplavovat fora podobnymi hovadinami, a vytvarat "obsah", o ktorom sa da "diskutovat".

mandala77
17. júl 2016

kleofaszkutya je určite druhý nick petry7777, ktorá je už zmazaná.
Už som si ho všimla. Tiež dobre provokačný.
Musím si dať pohov od koníka a chorých psychopatov, ktorí tu chodia provokovať a urážať.

kytula
17. júl 2016

@mandala77 ahoj, aj mne to napadlo, ze je to Petrin nick, ale neviem to na 100%. Len neviem preco trosku je zneuzity aj moj nick.......kleofasz-kytua. Neviem, ci ma niekto chce vyprovokovat alebo co si mam mysliet.

kytula
17. júl 2016

@kleofaszkutya si skutocne chlap?

mandala77
17. júl 2016

@kytula ten nick je už tiež vymazaný. Možno to nebola ona, lebo je to iný štýl vyjadrovania a bez smajlov, ale pri takýchto ľuďoch človek nikdy nevie. Minule tiež v jednej diskusii taký komentár, že aby si to dotyčný hodil od tohto kleo...
Určite to neber osobne, ten nick tu bol dlhšie.

monikaparson
17. júl 2016

@lauricka tak to je potom super 😉

monciatko87
11. jan 2019

@ama25 ja to veľmi dobre poznám, viem o čom hovoríš. Ale žiaľ musí prejsť čas ak nechceš robiť rozbroje nie je na to návod, nakoľko ja som to mala podobné, že manžel stál stále na strane mamy. A keď sme sa o tom porozprávali keď sme prišli domov a rozobrali tú situáciu, ktorá nastala, tak povedal že jeho mama neurobila správne ale stál na jej strane, aby bol pokoj, tak to ma vytočilo ešte viac a neviedlo to nikam. Stále som bola aj som tá najhoršia že všetko robím úplne inak ako ona by robila a preto je to zle... Ale nato si zvykneš. Ja som to riešila tak, že som chodila svokre ako sa hovorí za zadkom a keď malá len raz zaplakala hneď som ju brala preč aj keď sa jej to nepáčilo ale ja som jej ujasnila že dieťa nemá čo plakať keď je prebalené, napapané a vyspinkané. Takže začne plakať a beriem ju, časom si zvykla, aj keď s poznámkami - to ignorujem. Malá má teraz už dva roky a 2 mesiace a keď k nej nechce ísť tak začne hovoriť nenene a uteká ku mne alebo manželovi, tak držím palce a veľa trpezlivosti!!! Inak jedna historka raz sme prišli skôr ako sme boli dohodnutí a bola u svokry suseda na návšteve a malá sa rozbehla k susede a nie svokre, čo susedu videla prvýkrát v živote, ale bolo vidieť že má vzťah k deťom, to sa skryť nedá dieťa to hneď vycíti, že to nie je vnucované.