Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokra ma ničí

vervaka
4. sep 2014

Zdravím. Čítala som mnoho príspevkov o svokrách a svokroch a vždy som sa na tom po pravde bavila. Až do dňa kedy som to nezažila na vlastnej koži.
Keď sme sa s mojím partnerom zoznámili, s jeho mamou som si skvele sadla. Vždy som sa s ňou vedela normálne porozprávať, dokonca som k nej chodila na kávu. Proste super vzťah. Všetko sa začalo meniť keď sme sa presťahovali do prenájmu. Samozrejme nám vybavila prvý nábytok, televízor koberce a kopu vecí po známych. Brala som to ako milé gesto, že postupom času si kúpime svoje vlastné veci. Vtedy sa to všetko začalo. Neustále nám telefonovala, že jej mama chce vyhodiť kreslo, skriňu, paplón... že nám to donesie. Nič z toho sme už nutne nepotrebovali, tak som to odmietla. Samozrejme sa nedala zastaviť, takže nám v obývačke pribudol stôl, kreslo...
Keď sme si našetrili nejaké tie peniažky, začala som si kupovať vlastné veci. A to bol veľký problém. Každú novú vec nám vyčítala, že na čo sme míňali peniaze či ich máme tak veľa, načo kupujeme keď máme. Nevedela som, ako jej mám vysvetliť, že je to náš byt a jednoducho nechcem mať všetko po niekom, ale niečo aj svoje.
Ešte viac sa to zhoršilo keď sme jej povedali, že budeme mať bábo. Vtedy začali telefonáty, že nám našla lepší byt, samozrejme bližšie k jej domu. Bol samozrejme drahší, ale to nevidela ako problém, pretože nám bola ochotná platiť nejakú časť z nájmu. Začala som sa toho úprimne desiť.
Prvé týždne tehotenstva boli pre mňa nie zrovna ľahké. Trpela som niečím ako predpôrodná depresia a to hlavne z toho, či to všetko zvládnem a či bude zdravé (na začiatku tehotenstva mi totižto hrozil potrat). Moja gynekologička mi v tomto dosť pomohla, takže po troch mesiacoch som si tehotenstvo začala užívať. Pozerala som vecičky pre malú, a drobnosti do bytu. Bola som v piatom mesiaci, kedy som náhodou našla krásny kočík, ktorý mi hneď padol do oka. Ukázali sme ho spolu s priateľom jeho mame. A znova sa to začalo všetko dookola a ešte vo väčšom tempe. Kočík podľa nej nebol dosť dobrý. Zbytočne míňame peniaze tam kde netreba. Spravila som si po svojom a kúpila ho. Tešila som sa ako ho ukážem kamarátkam...
Keď sa to svokra dozvedela hneď dobehla k nám a kočík mi doslova zobrala. Že na kupovanie vecí je moc skoro a prináša to nešťastie, či potom budem žiť s vedomím keď potratím, že to bola moja vina, pretože som veci kupovala moc skoro.
Jednoducho som nemala slov. Znova sa mi vrátil strach, z prvých troch mesiacov a po pravde som z toho jej správania na prášky. Neni deň kedy nezavolá, ak sme náhodou v reštaurácii hneď začne zvyšovať hlas, či máme toľko peňazí, že si môžeme dovoliť ísť na pizzu. Ja ju akceptujem, viem že nám chce dobre, ale keď jej slušne poďakujem a poviem, že mám na niečo iný názor hneď sa do mňa pustí. Neviem ako jej to mám vysvetliť. Môj priateľ sa na tom zabáva, ale ja mám pocit, že každú chvíľu vybuchnem a to zase nechcem. Chcem len aby akceptovala nejaký náš životný priestor a to, že každý nemusí zdieľať jej názor.
Má niekto rovnaký problém a vyriešil ho? lebo ja si už naozaj neviem sama poradiť.

andrejqqqa
4. sep 2014

Ja som takto Trpela celé tehotenstvo A stále sa to.vo.mne hromadilo všetky tie nervy A všetko A po pôrode som tak vybuchla že už sa nerozprávame samozrejme môj muž sa zastal svojej mamičky A začali problémy... Stále bola ona tá čo ma pravdu A mňa nemala rada... Aaa som tu mám polročnú dcéru s mužom sa rozvadzam A svokru nikdy nechcem už ani vidieť.... Podľa mňa si s ňou sadni povec jej toto všetko čo ťa trápi A keď to.nebude akceptovať radšej ju pošli kade ľahšie... Bude sa hnevať dlho ale keď vám dakto zasahuje do všetkého viem si predstaviť čo sa stane keď sa narodí dieťa... Bude to len A len horšie takže KONAJ!

dasamo
4. sep 2014

Celkom ako moja babka, ale uplne. Sice to nie je moja svokra, ale je to svokra mojej tety z kt.sme kamaratky. Nie je to lahke. Treba zatat zuby a razne povedat dakujem za nazor, ale rozhodneme sa sami. My sme uz rodina. A STOP. S tymi vecami poradim z vlastnej skusenosti. Zober a vyhod;-D a ked pride na navstevu, tak improvizuj, pokazilo, zaspinilo atd. Treba ju akceptovat, ale urcit hranice. A neboj babo donosis vklude. Nedaj na povery. A nepripustaj si to. Najhorsie je, ze ona to nemysli zle a ani vam nechce zle. Ked ste v restike a tlf s nou, tak nepovedzte pravdu a hotovo. Stryko takto tajil tyzden, ze sme spolu vsetci na dovolenke. Tlf s nou kazdy den aj pol hodinu akoze nic. A to sme boli v zahranici. Lenze ona by sa bala, ze co keby sa nam vsetkym naraz nieco stalo a naco miname peniaze ked dobra dovolenka je aj na Sk atd. Takze pevne nervy

david93
4. sep 2014

nepomôže nič, len prerušiť kontakty, vlastná skúsenosť

gabulka15
4. sep 2014

ja zasa mam svokru tak dobru ze mi to az vadi . a mam knej uplny odpor . ked sa mi narodil syn , velmi vela plakaval maval koliky , kludne mi vtrhla do izby zobrala maleho z ruk lebo ona to vie lepsie . alebo prisla navsteva , prve slovo mala ona aj to ake mam mlieko atd proste na vsetko prva odpovedala . tak po 3rokoch zitia v jednom dome , sme odisli do anglicka zit , ked sme odchadzali tak manzelovi povedala ze aj tak ju nenavidim , normalne som stoho rozcarovana . ja som si len chranila sukromie . mne uz vadilo ked som ju stretavala na dvore , boli mi neprijemne jej slova ,stranila som sa jej . ale proste ze ju nenavidim to urcite nie .

dahra
4. sep 2014

Ja našťastie takú svokru nemám, ona sa do ničoho nemontuje, ale malo by to fungovať tak, že raz ako sa muž rozhodne pre zenu a navyse s nou caka dieta - zena a jeho dieta su na prvom mieste, lebo su jeho rodina. Ak sa chlap nevie postaviť na stranu zeny, tak nie je dost silny, aby ich dokazal v zivote chraniť. Aj matky by to mali takto vnímať. No zial, nie vsetky su také chápavé a tolerantné....

sono2
4. sep 2014

Tam musí zasiahnuť priateľ a keď nie tak je teda neni človek o ktorého sa môžeš oprieť . Želám veľa šťastia. A keď ani to jednou vetou. Nie teta alebo ako ju voláš. Veď toto sú veci čo sa priatela netýkajú. Veď to je tehotenstvo a tvoj kočík áno týkajú ale hádam mi nebude hovoriť do výberu kočíka muž. Tobôž jeho matka. Proste rázne jasne krátko. Asi si necháš po sebe šliapať. Sudim z príspevku a ona z toho ťaží že jej nepovieš proste striktne rázne svoj názor!! Kokos že zobrať kočík. Mne sa sníva. Ty máš občiansky?

hviezdicka111
4. sep 2014

tak jej skus vysvetlit to, co si napisala tu...mozno to pomoze...ja kym som sa spravala k mojej svokre milo, tolerovala som vsetky nezmysly, ktore sa snazila presadit, bolo to len horsie a horsie...ani teraz nemame rozpravkovy vztah, ale aspon pochopila, ze rozkazovat si od nej nenecham....cize nesnazi sa pliest uz do toho, co si kupime/nekupime, atd...stale sa najde nieco, cim ma vytoci - ako ked pride a vyklada na stol jedlo, ktore doniesla, so slovami "doniesla som ti..." a pritom pozera na muza 😀 obcas si posomre, ze nieco robim okolo malej inak, ako robila ona, ale uz nie je taka, ako na zaciatku spolocneho byvania...
ak ste si predtym rozumeli, mala si si s nou co povedat, tak si s nou pohovor aj teraz....mozno to ozaj nemysli zle, chce to pre vase dobro, ale asi az tak, ze sa jej to vymklo spod kontrloly....
a co sa tyka nakupovania veci pre dietatko prilis skoro, na to mala aj moja mama podobny nazor... ale zas, vtedy, ked oni boli mladi, bola ina doba, boli inac vychovani, atd....takze aj vlastnej mame sa tazko vysvetlovalo, preco sme skoro nakupili kocik, postielku a ine veci pre babatko... 🙂

takyna
4. sep 2014

My prislo smiesne s toho nazvu prispevku

ze Svokra ma nici.....a hned ma napadlo poslime ju do P...I , prepacte za taky vyraz ale je to vystizne 🙂

dasamo
4. sep 2014

@sono2 ja len na okraj, muz ma co povedat do vyberu kocika podla mna, ved snad bude kocikovat aj on ;-D, alebo ho ma len zaplatit?

sono2
4. sep 2014

Len na okraj. Ja som sa tam opravila že má, samozrejme bude to aj jeho dieťa. Hlavne som písala ohľadom budúcej svokry, že je nonsens, aby mi svokra povedala čo i len slovo do kočíka. A ja to beriem z mojej stránky. Mne muž necháva v tomto voľnú ruku keď si ružový kočík, bude taký tlačiť. Ale hej, sú muži, čo vyberajú ženám kachličky do kuchyne, alebo kuchyňu celú... Ešteže takéto nevlastním, to by ma vystrelo. A my máme peniaze spoločné, sme manželia takže platí tak ako aj ja. My máme rovnocenný vsťah. Zakladateľa ešte vydatá neni. Takže áno. Stačí keď príde zaplatiť.

sono2
4. sep 2014

@dasamo ja len že vyššie je odpoveď pre 🙂 teba

janickacrazy
4. sep 2014

@dasamo No máloktorý muž sa o kočíky nejak intenzívne zaujíma, teda aspon ja som ešte takého nestretla. Vačšinou kočík vyberie žena a podla mna je to normálne. Mna skor prekvapuje, že načo sa išli ukázat svokre s novým kočíkom, ked vedeli aká je. Ja som teda nešla svokre ani mame hned ukazovat, ktorý kočík sme kúpili a kolko stál. Tak jasné, že ked sa opýtali som im povedala, ale videli ho až ked sa malý narodil.
@vervaka Musíš jej povedat dorazne, že nech sa do vás nestará a nebež jej hned všetko ukazovat, čo ste kúpili, nebude sa starat a vobec jej nemusíš vešat na nos, kolko to stálo, ved to je hádam vaša vec. Porozprávaj sa s partnerom, nech je na tvojej strane, lebo inak váš vztah nebude fungovat.

roni200
4. sep 2014

Použi argument:Ak sa bábätko narodí nebodaj skôr,tak bude nahé a voziť sa bude v nákupnom košíku alebo fúriku?Kočík ti potom vráti?Nenechaj to všetko tak,lebo to bude horšie a horšie ☹

simca06022011
4. sep 2014

@vervaka vykopla by som ju dverami kade lahsie, este aby mi daaka truba organizovala zivot... aj s jej carachmi.. ani dvere by som jej neotvorila keby daco planovala doniest alebo komentova t:P Nic v zlom, treba ju ignorovat a nic jej nevesat na hlavu... ked sa takto sprava nemusi nic vediet, NIC... a kocik by som si v kazdom pripade zobrala spat a povedala by som jej ze ak potratim tak z nej, a nie z toho ze som si kupila kocik.. a odchod...

simca06022011
4. sep 2014

@dasamo a na co dovolenka,ved ku nej mozete prist kedykolvek a ste ako na dovolenke a usetrite :P To mam ja od svokry.. a nedaj boze k moru, maximalne balaton... a welness v madarsku co by dohodil od jej domu :P

simca06022011
4. sep 2014

@dasamo neviem, podla mna do kocika ma hlavne co povedat mamicka, ja to beriem ciastocne ako jej parketu a aj jej odmenu a vysosne pravo.. chlap moze poradit, pomoct, stanovit mozno financnu hodnotu ak plati on.. ale inak u mna nic.. papulovat moze do auta 🙂)

sono2
4. sep 2014

@simca06022011 ja som si ťa normálne v hlave premietla ako film vieš, normálne živá predstava, že no dobre teda janka alebo ako sa zakladateľka volá,, tak ti to kreslo nedonesiem,, no mne by raz povedala že o potrate. Ja som to tak ostro zakladateľke napísala, ju ľutujem. Niekto nemá takú povahu to vedieť tak povedať. Aj keď si tom možno povie, že veď už na budúce vyskočím... Ale treba sa to fakt naučiť lebo ich prevalcuje. Ja to nechápem, prečo takto fakt svokry kazia mladým život...

mirkava
4. sep 2014

mal by jej to vysvetliť priateľ... ako sa veci majú....

lenbea
4. sep 2014

@gabulka15 jejda, to ako moja. prestali sme sa po čase rozpravať (a to byvame v jednom byte 😢 😢 ) a minule mi povedala, že ja viem, že by si bola najradšej keby som tu nebola. a tiež mi chcela malu trhať z ruk ,ale nedala som a potom sa urazila.

lenbea
4. sep 2014

@vervaka ak sa na tom priatel zabava, zrejme nechape, ako Ti to vadi. preneho je to matka, takže mu to až tak neprekaža a asi je na to zvyknuty (poznam to podla môjho). ale každy potrebuje svoje sukromie a nema sa čo starať do toho, že ste v reštauracii, alebo že si kupiš kočik pre pana. a teraz je kde ten kočik? asi jej treba povedať razne, nech sa nevyjadruje k tomu, čo kupujete. a to bolo aj u "nas". byvame s nou v jednom byte. ked som kupila nejake pomôcky do odmacnosti, čo tu neboli, tak sa ešte muž urazil, čo som nespokojna a ona sa ich ani nedotkla. teda už daktore použiva. ale napr. saponaty na riad mame 2, 😀 😀 . a tiež nechapu, že chcem mať niečo nove a podla svojich predstav, ona tu ma všetko po jej svokrovcoch. no hrnce si kupili asi nove, ale inak nič. s mužom sme kupili novu spalnu, obyvačku aj kuchynu, lebo tu bolo všetko strašne stare. dokonca ona varila ešte v hlinikovych hrncoch. a tiež všetko počuva, sleduje, čo robim a ked si zavrem dvere, že chcem mať trošku sukromia, tak sa urazi. ale Ty jej musiš asi razne povedať, a stale opakovať, čo si neželaš, lebo ked sa Vam male narodi, bude sa spravať ako jeho matka, trhať Ti ho, bude chcieť všetko robiť s nim. to si nedaj, lebo sa zblazniš. ja už skoro som. teraz jej daj najavo, že nemôže o Vašich veciach rozhodovať ona. naber odvahu, neboj sa, nech sa uraža, vykrikuje. všetky svokry sa uražaju, takže je to normalne, to si nevšimaj. to by sa aj tak. nejde prežiť, že jej synček si založil novu rodinu s Tebou, a ked ešte budete mať dieťa, začne žiarliť ešte viac, lebo to vas ešte viac spoji.

dusika11
4. sep 2014

jemine aka dobra tema...........ja svokru neznasam a dnes ma ide uplne ..slahnut...tema..seky do skolky...
mam pracu narocnu vybavila som si pani aby chodila pre deti moj nesuhlasi...jeho matka isla pre deti...bez mojho vedomia zobrala seky ktore som si nechala na policke..ja zhanam nech ic vyplatim..niet ich..reku som dementna...tak zavolam do skolky vybvim druhe...idem pre ne..nikde nie su...ja chodim nervujem..kde su ..nakoniec dnes dosiel moj z vyoplatenymi..ona ich pozbierala ..zabudla na ne.-.dedo ich nasiel vyplatil..ale--vyplatil bez mojho vedomia...v podstate september dvakrat...ja som sa ich o to neprosila..vybavujem si veci zasadne sama..nepochopim preco chodia pre deti...preco tie seky s policky zobrali bez mojho vedomia a aj poplatili..som trak nastavana lebo mam dvojcata...a ja im nepreplatim teraz tam vysoklu sumu..zaplatili dvakrat skolne aj rodicovske aj stravu..v podtstae na styri deti..mna slahne..ja som sa rozhodla ze im preplatim iba normalne a zvysne nie...do vsetkeho sa staraju...ja to fakt nechapem ved sa opytam...a toto je u nas vo vsetkom..

dusika11
4. sep 2014

@hviezdicka111 jedlo posielala svokra zasadne jednu porciu pre muza...a polievku pre deti...nespyta sa ci mame obed..ale spyta sa ci jej syn ma co jest...

lulu369
4. sep 2014

@vervaka Bohužiaľ väčšina svokier je takých ☹ Ani ja nemám dobrú svokru, no u nás tie problémy sú o niečom inom...Tie problémy čo opisuješ so svokrou mám ja so svojou mamou (teda dosť podobné).
V takýchto situáciách sa dosť zle radí, ale ak si to nedoriešiš teraz bude sa to len a len zhoršovať ☹ Musíš jej určiť hranice a dosť pomôže ak aj partner bude na tvojej strane...
Mne to trvalo 2 - 3 roky kým sa mi podarilo manželovi otvoriť oči a pochopil, že to čo som mu hovorila bola a je pravda (no pravdu povediac zasa raz mu budem musieť poriadne prehovoriť do duše, lebo už zasa je to mama sem, mama tam)...

jalucija
4. sep 2014

@dusika11 to nemyslis vazne. Ako to zvladas? Ved to je doocibijuca zloba.

adka12
4. sep 2014

Garantujem Ti, že tvoja svokra sa nezmení, bude to už len horšie 😖
A počkaj, ako Ti bude zasahovať do výchovy detí a ty sa budeš cítiť ako chudera, čo sa nevie postarať o deti, zato ona vie všetko najlepšie ☹

bambibam
4. sep 2014

Ja som trpezlivá ,ale asi by si na mňa urazila a uz by ani neprišla . Ja by som jej rázne dala najavo ako si vážim jej pomoc,a že všetkého veľa škodí a na mojom území sú moji vojaci tak nech ma nesere ,lebo keď otvorím ústa nastane vojna ! A nie obyčajná.

dusika11
4. sep 2014

@jalucija no zacala som ti odpovedat a vzdy sa zamotam dalsimi pribehmi..ona je neuveritelnma vsrkych omota tak ze tu jej zlobu nevidia.-...ved ona pre vsetkych chce to najlepsie...ja som jej na lep nesadla...
ona napriklad to zdovodni ze urcite by mi nechutilo tak vlastne chce pre mna najlepsie---ved ona predsa vie co je nejlepsie..strasne je zla tak zajkerne momentalne mame vojnu ..muz ju nevidel cely mesiac a bolo dobre teraz je s nimi v kontakte a aj vztah ide dole vodou...ja mam tolko pribehou..ale poviem ti tak zleho cloveka..a zakerneho treba vediet ako je ona..

jalucija
4. sep 2014

@dusika11 neskutocne a tak velmi smutne. Kde sa to v nej berie? Pocuj ty sa musis riadne obrnit, lebo takto skoncis na psychiatrii alebo s chorobami kadejakymi.

mamavika
4. sep 2014

Ahoj, podla mna to vobec netreba brat tragicky ci blizko k srdcu. Vzdy si sprav po svojom a nevysvetluj. Alebo ako to niektore baby pisali, improvizuj a vymyslaj. Hlavne to netreba vnutorne riesit, rozdychaj a kasli na nu. Myslim, ze v prvom rade ide o teba a priatela a dieta, ostatni pockaju 🙂

dusika11
4. sep 2014

@jalucija no..moze byt ..ale snad tam neskoncim..ja som sokovana z nej lebo prva svokra bola strasne dobra
ja som nechapala vtipy o svokrach..ona sa do nicoho nemiesala bola mierna...usila mi veci ked som si kupila latku..do nicoho sa nemontovala co a ako mame robit.,..a ked tak mojho ex vyhubovala ze preco chodi po nociach preco som sama.-..a v sobotu posielala bajecnu polievku fazulovu z bielych fazuliek..
preto som sa ocitla uplne neobrnena s harpiou...isteze ma aj dobre stranky..ale u nich plati ze mladsi len pritakava robi co sa mu povie a babka teda ona ma vo vsetkom pravdu...a to ti ani nepisem ako som sa s nou nahadala ked sme isli na dovolenku--vsetko ma pocit ze musi schvalit..neznesie iny nazor..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli