Svokra môjho syna upozorňuje stále na niečo, čo mne jeho matke nevadí

sisi2212
29. jún 2022

Ahojte, mam taku otazocku, proste mam syna Peťka, ktory si hovori niekedy Pepe, mne jeho matke to nevadi, paci sa mi to, pride mi to mile, proste akceptujem to …. Svokra uz v zime, ked raz povedal Pepe, mu povedala ty nie si Pepe ale Petko, uz vtedy som jej povedala, nech ho neupozornuje na to, ze nam to nevadi …. Zacala to vsak robit nanovo, vcera sme boli u nich na navsteve a asi 10x ho takto upozornovala, uz mi to doslo na nervy, uz mi ho bolo luto, ako deptanie uz fakt, aby si chudatko nemohol povedat ako chce …. Tak uz som to nevydrzala a povedala jej zasa ze ho na to nema upozornovat, ona ze jej sa to nepaci (do mna 100 certov, tak do prdele asi zalezi na tom co sa paci a nepaci mne jeho matke a me tebe snad), povedala som jej, ze nam to nevadi a ze snad ked doma mu to tolerujeme tak u nej sa mu to nebude zakazovat …. Ako by ste toto riesili?

bajka16
29. jún 2022

Pepe, ak má už svokru, takže má partnerku, takže je už dosť veľký, takže by si mal otvoriť ústa sám. Nech jej povie, že on je proste Pepe a bodka 🤦🏻‍♀️🤣

sisi2212
autor
29. jún 2022

@bajka16 nieeee moja svokra to vravela mojmu synovi, jej vnukovi

sisi2212
autor
29. jún 2022

@bajka16 syncek ma dva roky

kacena4
29. jún 2022

nijak, neries blbosti raz je Peter tak ho moze volat ak Peťko aj vy Pepe nie? sak prezivku moze mat nie?? ja som Katarina volaju ma Kacena ale. aj Katka (co sa mi nepaci) ale nerobim z toho aferu. sak malemu vysvetli ze je to aj to rovnake pre babku bude Petko pre vas Pepe

beata_k
29. jún 2022

@sisi2212 Povedala by som, ze jej sa to pacit ani nemusi. Hlavne, ze to nevadi mne a Pepemu 😃

sisi2212
autor
29. jún 2022

@kacena4 no ved mne je jedno ako ho vola ona, mne vadi ze ked on sam o sebe povie ze Pepe papal, tak ho upozorni, nie ty si Petko nie Pepe, ze proste ho upozornuje na to ako sa on sam oslovuje

andreablabla
29. jún 2022

@sisi2212 Hlavne s chladnou hlavou. Načo sama seba vytacas? Desaťkrát jej zopakuj,že nám to nevadí. S úsmevom. Babku neprerobis už. Načo si ničis nervy?

bajka16
29. jún 2022

@sisi2212 ahaaaa. No to keď sa jej nepáči tak ju asi nedonutite ho tak volať 🤷🏻‍♀️ volajte ho tak doma vy a hotovo. Ona tak isto sa nemôže starať do toho ako si chce hovoriť. Zakaždým ju treba upozorniť a prestane

sisi2212
autor
29. jún 2022

@beata_k ved vcera uz som vybuchla a teda jej povedala, ze nech ho na to neupozornuje, ze on si moze hovorit sam sebe ako chce …. Len teda uz v zime som ju na to upozornila a ocividne nerespekt a ide si svoje …. Cize sa obavam svojej reakcie, ked s tym zacne nanovo 😂🤦‍♀️

deedol
29. jún 2022

mne by neprekazalo, keby ho ona volala inak. ale ze ide dvojrocneho napominat, aby sam seba nazyval, ako ona chce, to by mi teda vadilo a aj by som sa ozvala, presne ako autorka.

sisi2212
autor
29. jún 2022

@bajka16 ale ved ona ho vola Petko, to nam nevadi, nam vadi ze jemu zakazuje aby sa tak on sam oslovoval

beata_k
29. jún 2022

@sisi2212 Neboj zacne. A ked nie meno, tak nieco ine si bude presadzovat.

bajka16
29. jún 2022

@sisi2212 nevybuchuj naozaj. Ty ju s kľudom za každým upozorni a keď bude treba 20 krát jej to povedať tak jej to povieš 20 krát. Tieto natahovacky s prezývkami detí a rypanie celej rodiny je zbytočne. Ak ju vy nenutite ho tak volať tak aj ona by sa nemala do toho starať najmä keď to malinký tak chce

sisi2212
autor
29. jún 2022

@andreablabla no ona je dost taka ze by vsetkych organizovala, a teda pride mi to trosku ze nerespektuje nas ako rodicov a ide si svoje nezaujem

sisi2212
autor
29. jún 2022

@deedol presne toto mne vadi, ze jemu rozkazuje v dvoch rokoch ako sa ma sam oslovovat a vlastne ked sa oslovi sam ako sa jej nepaci tak ho za to upozornuje

terka224
29. jún 2022

@bajka16 😂😂😂

sisi2212
autor
29. jún 2022

@bajka16 ale ona nuti jeho aby sa inak menoval a to mi vadi, te nuti dvojrocne dieta aby sa oslovovalo samo ako da paci jej

simca06022011
29. jún 2022

mna by zaujimali ich rozhovori, ked sa syn 10x za navstevu oslovi menom (sam seba... to sa ho pyta ako sa volas alebo co??)
A inak mas pravdu, aj mne by to vadilo, nech si napomina svojho syna. Ked raz sa synovi paci Pepe, aj keby si hovoril neviem ako, je maly a nema ho v kuse s tymto otravovat. On ako prejdu roky aj tak sa bude este xykrat inak volat...

sisi2212
autor
29. jún 2022

@simca06022011 no ona ma dva roky a je dost ukecany a vsetko komentuje, tak dost casto povie napriklad Pepe papal lentilky, Pepe dom, podme dom a tak a ona vzdy proste mu povie: nie Pepe, Peti …. A akoze do mna fakt sto certov, aby sa chuda dieta v 2 rokoch nemohlo oslovovat ako chce, lebo jej panicke sa paci aby sa oslovoval inak

viestta
29. jún 2022

@sisi2212 okrem toho máš aj iný problém so svokrou? Lebo toto je maličkosť, ktorú by som ja neriesila

luckynat
29. jún 2022

@sisi2212 ja vzdy ked sa mi nieco nepaci u svokry tak idem na to cez mojho syna…napr ked mu dava moc cokolad, poviem malemu pred nou: milacik povedz babicke ze ty uz nebudes papat cokoladu, lebo sa ti zuby pokazia a kto s tebou bude musiet chodit k zubarovi, hm? Svokra pochopi a cokolady schova….ked aj tvoja povie malemu ze “ale ty si petko a nie pepe” tak sa pred nou prihovor malemu a povedz “ pepe povedz babke ze tebe sa oslovenie pepe paci a aj tvojim rodicom, takze ty si pepe nas milovany”….a kukni na svokru…ak je inteligentna, pochopi….vsetko takto mozes vyriesit bez toho, aby boli zbytocne sceny….maly ma 2 roky, esti ti len svokra polezie na nervy aj s inymi vecami 🤪

zabina27
29. jún 2022

Asi má vo svojom živote nejakú neblahú skúsenosť s nejakým Pepom 😀 malý sa učí rozprávať, proste sa nejako naučil svoje meno, veď to je zlaté, ako si to tie detičky najskôr skomolia 🙂 ale keď niekto musí druhých dirigovať, nepomôžes si, tiež mám takú svokru, ale mne si nedovolí. Deti skúša, ale tiež jej už odseknu, no jedine stále opakovať a naučiť malého frázy " nechaj ma" alebo ešte lepšie "nechaj Pepeho" 😀

sisi2212
autor
29. jún 2022

@viestta tak akoze ona je vseobecne taka diktaturna a rozkazuje, znesiem hocico, ale neviem si predstavit, ze by mne dvojrocnemu dietatu keby sa oslovujem nejakou prezývkou kazdych 5 minut ma niekto upozornoval, ze to je nieco zle …. Na svoje dieta som citliva a toto mi dojde ako deptanie, ako keby ho ani nepocuva, ale len riesi to co sa jej paci a nepaci a hlavne mi v tom vadi aj to ze ja ako rodic som jej uz raz povedala, ze mi to nevadi a aj tak ho na to upozornuej, ze neriesi a nerepsektuje nas ako rodicov a mysli si, ze co chce ona a co sa jej paci ohladom nasho syna je asi dolezotejsie ako to co si zelame my jeho rodicia

sisi2212
autor
29. jún 2022

@luckynat to je zaujimave fakt, to sa mi paci ☺️ To skusim

ddaassuullaa
29. jún 2022

Poznam taku jednu babinu, ona nenapominala len svoje vnucata a ich rodicov, ale absolutne vsetkych, cudzich ludi🤣🤣🤣 deti dajmetomu Katarina, Richard, Juraj. Jasne ze deri v skolke nik nevolal kalenradovyminmenami, ani rodicia, proste Katka, Risko, Jurko. Babcu slo roztrhat, jej syn a nevesta sa na tom.smiali, mavli rukou. No a mne ked povedala, ze Katka nie.je Katka, spytala som sa Katky a jej otca, obaja povedali, ze jasne ze sa vola Katka a pani len zafunela a viac sa.mi ani neodzdravila. Teraz su decka starsie cca o 9 rokov a stale su Katka, Riso a Juro😁

sisi2212
autor
29. jún 2022

@zabina27 to je dobreeee, ano asi ho naucim aj frazu daj mi pokoj 😂 mozno od neho pochopi

sisi2212
autor
29. jún 2022

@ddaassuullaa boze otrasne ako si niektori ludia myslia ze len ich nazory a postoje su najlepsie a ze maju pravo kecat vsetkym a do vsetkeho

mariejenka
29. jún 2022

@luckynat túto taktiku robi moja svokra na mna😂😂ze Leo,povedz mamke....,ked to urobila prvý krát, som na mu kukla,ze halo,tu som😂😂mna to pobavilo,a babka s tym neprestala. Ale súhlasím,ze treba skúsiť všetko,ked priama vrava nepadá na úžitok.

sisi2212
autor
29. jún 2022

@mariejenka a tu ocividne nepada na uzitok, kedze som jej to uz vravela a opakovane to robi zasa 🤔 tak asi budem musiet takto ….

ddaassuullaa
29. jún 2022

@sisi2212 dnes ma zhodou okolnosti meniny Peter, mam kolegu s tymto menom a aj brata. A kolega ma.batola, stale sa chvali, ze mu hovori Pepe, nechape, kde na to dosiel. A mne zaplo v momente, preco som.brata volala Pepe...je odo mna starsi, vsetci ho volali Peto, Petko a ja krpec s drevenym jazykom Pepe, Pepe babo🤣🤣🤣 takze nech sa svokra aj potrha, vy sa zasmejte a povedzte mu, ako sa ku paci "jasne, si Pepe"

mariejenka
29. jún 2022

Ozaj!
@ddaassuullaa ma pravdu.
Malému fešákovi s názorom, Pepemu,vsetko naj naj k meninám. 🌞🍀🍧🍭🥤🚲🛵🚑🚒🚓🚛🚜🏎️🚕🛺✈️🚀🚁🎀🎊