Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokra - mužský pohľad

mmzv
20. júl 2015

Zdravim vas vsetkych. Hladal som hladal ale nenasiel tak som sa rozhodol ze prispejem.
Mam mensi problem, stale sa mi to nahana po rozume, nejdem na to prestat mysliet. So zenou mame rocne dieta, byvame samostatne priblizne 100km od nasich rodicov. S jednou stranou (tou mojou) vychadzame dobre. S druhou stranou (zeninou) je to sem-tam dobre, sem-tam zle.... Svokra zije sama, pracuje a jej jedinou zalubou je zahrada - aspon ze tak 🙂 Ma 60 rokov a uz sa bohuzial pomaly ale isto zacinaju objavovat aj rozne zdravotne problemy. Bohuzial nas to caka vsetkych. Co je vsak problem? Svokra mala nedavno tromb v kolene, riedili krv a tak dalej, vsetko je nastastie dobre. Teraz tento tyzden ked sme u nej boli na navsteve, stravili sme cely piatok vecer na pohotovosti. Ruplo jej nieco v druhom kolene, cela noha opulcha ze by to bolo vidno aj pod suknou. Na otazku "kedy sa to stalo?" bola odpoved ze uz naobed (my sme prili vecer), na otazku "preco ste nesli na pohotovost?", odpoved "ako?", na moju okamzitu odpoved "ved sanitkou, oni pridu po vas", odpoved "ze to nie je take jednoduche". No asi nie je, ono je vsetko zlozite a aj ked mam 30 a pracujem v doprave ako riadiaci pracovnik, verte ze svokra to vie riadit lepsie..... 🙂 Po odchode z pohotovsti dostala barle, s prikazom nenamahat nohu. Podla mojho ocakavania si barle odniesla do auta a potom z auta domov, prekne v ruke..... Moj problem je, ze je to mama mojej zeny, moja zena je jedina koho ma. O svoje zdravia sa stara, ale tak ako ona vie a verte ze to vie najlepsie. Ma vystudovane vsetky vysoke, stredne skoly aj ucilistia. Neda si poradit od ziadneho, nikoho a nic. Kazdu noc sa desim toho, az sa jej v nohe opat urobi tromb, ten sa z casti uvolni, dostane sa do mozgu a behom par chvil mame doma so zenou dalsie rocne dieta........ Viem je to tvrde ale je to tak. S mojimi rodicmi mam jasnu dohodu, ziadne opatrovanie, rovno domov dochodcou a nech to stoji co to stoji. Jasne mi bolo povedane ze kvoli ich 5 rokom co ich budem opatrovat si neznicim manzelstvo na nalsich 30 rokov...... Svojim sposobom maju pravdu. Ale co so svokrov? Ja riesenie viem a kedze je to tu krasne anononymne, rad si vypocujem vase nazory co by ste na mojom (nasom) mieste robili, ako svokre dohovorli, aby si dala poradit......... Dakujeme 🙂

alexanotbad
20. júl 2015

Podla toho, co pisete o svokrinej povahe tu nepomoze nic, len sa modlit, aby v zdravi vydrzala az do staroby, a potom v pokoji v spanku umrela 🙂

kittyjuliette
20. júl 2015

A skusali ste sa so svokrou porozpravat,ako si to predstavuje dalej?Jasne,ze teraz je vitalna,ma svoju zahradku,zaujmy....ale asi by bolo na mieste sa s nou skusit porozpravat o buducnosti

mamulka211
20. júl 2015

Cim si tvoja svokra "zasluzila" takeho zata? Ta musela byt v zivote hrozna mrcha, ked ta jej Boh nadelil. Ty sa citas co pises? Na mieste tvojej manzelky si dobre rozmyslim, ci s tebou budem zit, ty si schopny ju po nejakom uraze, alebo havarii vopchat do ustavu a najst si inu zenu, ved predsa sa nebudes starat doma o invalida...Keby ta tvoja mater , ked si s.al do plienok dala do ustavu, aby si s tebou nemusela nicit mladost, mozno by z teba nieco vychovali...jednoznacne si hnusny egoista.

natalym
20. júl 2015

Je to mama Tvojej ženy, vyrieš si to so ženou. Ak sa rozhodne, že si maminu doopatruje doma alebo že ju dá do domova dôchodcov Ty s tým asi neurobíš nič. Ty jej môžeš povedať len svoj názor a potom držať a pomáhať. Môj muž mi povedal svoj názor, ale vždy rešpektoval moje rozhodnutie a pomáhal ak sa dalo.
Svokre asi najlepšie dohovorí dcéra, Ty si cudzí element. 😀 Musí ona a možno aj na Teba dá, len pekne a pomaly.
Všetci máme rodičov, je treba sa postarať aj my budeme očakávať od detí, že sa postarajú.

suem
20. júl 2015

@mamulka211 Ja si naopak myslim, ze nie je egoista. Keby bol nepresedi s nou cely vecer na pohotovosti a nenavstevuje ju.
@mmzv stari ludia maju svoje muchy, pani vas este potrapi. Ako vsak citam, beries to realne a s humorom, takze by ste to s manzelkou mali prezit v psychickom aj fyzickom zdravi 🙂 Riesit to vsak musi len a len tvoja manzelka, ty ju musis len podporit. Musis 🙂 inak si to vase manzelstvo odnesie.

sissy27
20. júl 2015

@mmzv nepoteším ťa - neurobíš nič... môžeš len riešiť dôsledky...to sú proste ľudia, ktorí pojedli všetku múdrosť sveta...
a teda nechcem nejako rýpať do teba, ale aby si nebol prekvapený, že vybaviť domov dôchodcov pre chorého človeka nie je v dnešnej dobe len tak zo dňa na deň, takže kľudne sa môže stať, že sa budeš musieť postarať o svojich rodičov aspoň nejaký čas...
o tom, čo a ako bude so svokrou ak sa niečo stane, sa porozprávaj s manželkou... ale ja osobne by som nemala záujem o chlapa, ktorý by mi nebol oporou v ťažkých časoch... doopatrovať chorého príbuzného nie je o zničení manželstva, naopak, vážim si toho svojho, že práve v takýchto chvíľach bol oporou... zažil to vo svojej rodine, zažil to so mnou v mojej rodine...
p.s. dúfam, že od svojej manželky nečakáš, že v prípade choroby ti pobeží do lekárne pre lieky alebo donesie teplý čaj do postele...

mamulka211
20. júl 2015

@suem a co take hrozne svokra spravila, ze nevolala hned zachranku ked jej ruplo v kolene? to je azda zivot ohrozujuca situacia? Mozno vedela ze dcera k nej pride vecer, tak to poriesia potom...keby volal kazdy sanitku ku vsetkemu, tak nemame dost sanitiek, svokra snad cakala, ze koleno odpuchne, ze to nie je take vazne...ja nevidim chybu v svokre, ale v zatovi, ktoreho nocna mora je len to, aby mu svokra neostala doma na krku, ale to sa kludne moze stat a nemusi to byt ani tromboza, stat sa moze vselico v zivote.

ivuska027
20. júl 2015

Mne sa nahodou paci s akym nadhladom si to napisal. Jedno je iste, stary strom nepresadis, viem to z vlastnej skusenosti. Asi ti neostane nic ine, len riesit dosledky konania tvojej svokry. Na druhej strane, raz, nikdy nevies, ci aj ty nebudes odkazany na pomoc inych ludi, potom sa na to budes mozno divat inak 😉 Svokre prajem vela zdravia a Vam so zenou vela psychickej pohody 😉

bodka13
20. júl 2015

@mmzv no nezávidím, lebo viem o čom píšeš...a bude to iba horšie , bohužiaľ....
čo so svokrou? ... to sa musíš dohodnúť s manželkou a ona s mamou...a myslím, že nech bude riešenie akékoľvek nikdy to dobré nebude , ale dosť to zlepšujú,alebo pomáhajú udržať v norme presne stanovené hranice a pravidlá 😉

maria1989
20. júl 2015

fíha... to teraz všetci ľudia, čo majú trombózu, aby si rýchlo predpripravili miesta v domovoch dôchodcov, či na psycho klinike ...

natalym
20. júl 2015

@maria1989 Aby sme si už podali žiadosť. Inak my sme čakali na domov dôchodcov, teda môj oco asi 2 roky a to bolo ešte celkom v pohode.

maria1989
20. júl 2015

@natalym no ja určite, s mojim postrombotickým stavom 😀 len čakám, kedy zo mňa bude bľabotajúce monštrum 😅 ty kokos, nechapačka.

maria1989
20. júl 2015

@natalym inak sa v domovoch nevyznám, ale vraj na také dobre platené sa nečaká

natalym
20. júl 2015

@maria1989 Asi chlapec má prachy. Tak to by som ako svokra neváhala. Keď to bude cvakať. 😀

maria1989
20. júl 2015

@natalym tak 😀 😀

mamulka211
20. júl 2015

@maria1989 fakt je smutne, ze takto niekto dokaze uvazovat, ze manzelkinu matku, zenu, co mu vlastne porodila a vychovala matku jeho deti uz teraz, aj ked v podstate jej nic zatial nie je, on uz planuje supnut do domova dochodcov a amozrejme aj svojich rodicov, s tymi sa uz aj dohodol...nedivim sa, ze je taky, lebo aj jeho rodicia musia byt dost divni, tak co ine, nez bezohladneho sebca mohli vychovat

maria1989
20. júl 2015

@mamulka211 a ako to v živote chodí, pokojne to môže dopadnúť tak, že porážku dostane on, a žene s dieťaťom bude pomáhať svokra 😉

bodka13
20. júl 2015

@mamulka211 vyjadrím sa ku komentáru o jeho rodičoch - zdá sa,že sú to rozumní ľudia a riešia možné problémy s časovou rezervou, uvedomujú si čo znamená byť niekomu na "príťaž" a práve preto sa tak rozhodli....z úvodného príspevku bolo cítiť,že to bola vzájomná dohoda a nie nátlak
napr. moja mama sa tiež vyjadrila,že ak by to doma nezvládala sama chce ísť do domova dôchodcov- rozhodla sa podľa vlastnej skúsenosti: so sestrou sa starali o imobilnú maminu s alzhaimerom a popritom chodila ešte do roboty... povedala,že je to neskutočne náročné, bojuje láska k mame so zdravými úsudkami,keď nedokážeš byť prísna ale ustupuješ len aby mama bola spokojná,hoci sa tým iba zdravotný stav zhoršuje ☹

natalym
20. júl 2015

Mne sa ale celkom páči, že o tom rozmýšľa. Je úprimný. Na domove dôchodcov nič nie je, tiež ho mám v pláne, nechcem zavadzať svojim deťom. Podľa mňa len uvažuje a chce poznať názor.

maria1989
20. júl 2015

@natalym rozmýšľaš na dd? asi počítaš s tým, že o 30 rokov už nebude na dôchodky, však... 😉 ale zas ani domovy nebudú zadarmo... hmmm

skoupilka1
20. júl 2015

@mmzv nerozmýšľaj nad hlúposťami, tvoja svokra je ešte dosť mladá na to aby si rozmýšľal nad takýmito vecami. Má 60, to je akože staroba? Prt, teraz si môže začať užívať! To, že má boľavú nohu, to prejde. Uvidíš, že ju budete potrebovať v časoch keď vaše ročné dieťa nastúpi do škôlky. Ono bude zo začiatku u babičky oveľa častejšie ako v tej škôlke. Choroby sa na detičky lepia jedna radosť. Neviem, či tvoj zamestnávateľ alebo zamestnávateľ tvojej ženy bude ústretový, keď si budete musieť brať OČR každé 2 týždne. Ja teda využívam svoju maminu v tomto dosť, inak by som bola nezamestnaná. Moja mamina má 66 rokov, a čo tá postíha, ja len kukám ako puk! Keď už by aj prišlo ku takejto debate u vás, možno tvoja svokra ani nebude chcieť ísť ku vám. Existuje viacero možností ako toto vyriešiť(opatrovateľka, ktorá príde 3-4 krát do týždňa na 4 hodiny, alebo môže chodiť aj každý deň,a možno bude tvoja manželka pendlovať-ja by som na domov dôchodcov ani len nepomyslela pri mojej mamine, možno sama svokra navrhne možnosť domova dôchodcov.... ) ale tvoja svokra je podľa môjho názoru ešte mladica.

oldman50plus
20. júl 2015

Nuž mne už až tak moc do 60 nechýba.
1/. Mám novú partnerku, rovnako starú ako ja. Sex pravidelný, stolica v pohode, tlak, cukor a cholesterol OK, hmotnosť trošku by potrebovala znížiť, nejaká drobné problémy s artritídou a klbami sa samozrejme objavujú ale riešia...
2/ Plánujem začať úplne novú prácu, kúpiť nový dom, idem sa pozrieť na druhý koniec sveta...
3/. Ak sa pozriem na celé príbuzenstvo ak nedostanem rakovinu tak ešte tak zo 25 rokov sa o seba celkom dobre postarám.
A ty posielaš 60 ročnú ženu do domova dôchodcov? Marfuška by povedala: Čo ti šije, hlupák mladý?

katarina644
20. júl 2015

@mmzv ja som mala tiez nic moc svokru, chora, premudrela, cez telefon riadila nas vsetkych. az mi to liezlo na nervy. umrela pred mesiacom a citime sa, ze to komandovanie nam chyba. stari ludia si uz nedaju povedat. moja mama s rakovinou furt v nemocnici, a uz neviem ci ju to fakt boli, alebo jej psychika to vsetko robi.

margarita
20. júl 2015

@mmzv
na Tvojom mieste nech svokre dohovori Tvoja zena, predsa len je to jej matka, najma ak ona je naozaj jedina, koho ma

a este by som sa asi zamyslala aj nad inym katastrofickym scenarom, ze napr. budes mat trombozu Ty, alebo infarkt, cokolvek, ochrnies na invalidnom voziku, upadnes do komy a pod., mali by ste vopred vyriesit aj toto.
aby si sa potom neprekvapil, ze Ta Tvoja zena supne do sanatoria, aby si Tebou nekazila manzelstvo
😝

ked tu citam daktore prispevky, tesi ma o to viac, ze mna moji rodicia nesupli hned do decaku, aby som im nenaburala zivotny pokoj, a ze sa moja mama spolu so surodencami 11 rokov starala o vlastnu matku po porazke na invalidnom voziku....
mna nasi inak vychovali, aj manzela jeho rodicia, takze my s tymto pocitame a aj preto mame navyse bezbarierovu izbu v dome, kde mozu dozit nasi rodicia, keby to raz potrebovali.

kazdy nech si zariadi zivot ako chce, len ja nechapem preco starost o rodicov je vnimana ako pritaz...a ked oni sedeli pri vas v detstve v horuckach a pod., to sa nepocita?
az teraz ako mam 3 male deti viac chapem, kolko toho dlhujem svojim rodicom.
😵

miskakyblik
20. júl 2015

hlavne mam rada reči typu : do domova dochodcov nech to stoji co to stoji... s opatrovanim zdravotnickym, ktoré chorý clovek bude potrebovat nutne je to tak drahe ze keby si mal 4 joby tak je malo pravdepodobne ze utiahnes svojich rodicov, nieto este jej mamu. Nevies si ani len predstavit, kolko vybavovaciek , casu a penazi stoji domov dochodcov-tak ako by to potrebovala tvoja svokra...samozrejme vitalni starkí su o nieoc menej nakladní, ale akonahle treba zdravotnu sestru, nedajboze 24 hod. tak to si kamarat take peniaze nevdiel, co si od teba mesacne vypytaju (nehovoriac o tom, ze budete musiet absolvovat dokazovanie majetku, jej dochodku, lebo to cele pojde automaticky tam samozrejme)...vacsinou, kym pribuzni doriesia na nasich slovenskych uradoch co i len imuestnenie do cakacky ( lebo ano aj to sa musi, pockat na to miesto a na tu zdrav.sestru) tak ten stari clovek sa velakrat pominie ... a miesto pohodoveho dozitia nikto nikoho neuvidi lebo cas, ktorý by ste stravili pri nej, budete travit v nekonecnych radach na uradoch, bankach a pod.
P.S._ nemudrujem, sama som tym zial presla posledny rok... v skutocnosti vybavovanie starostlivosti o starého choreho cloveka a veci s tym spojene su tie najtazsie co som kedy obehala- a to som si myslela ze som uz na uradoch a ostatnych instituciach zazila kadeco. a pre priklad: mojej babke zdanlivo dokopy nic nieje, mala 4 infarkty, 2 mrtvice a prekonala niekolko trombotickych stavov, nechodi, iba na vozicku.. posledny najhorsi stav bol pred 3mi rokmi, a doteraz sa nam nepodarilo umiestnit ju nikde, tak sme jej cely rok vybavovali aspon prerobenie kupelne pre invalidov...a to jej ani neuznali, ze potrebuje 24 hodinovu opateru, ale stacia 2 hodiny denne....no co ti poviem... nebudes to mat lahke s takou predstavou, s akou zijes o socialnom systeme na SK...a tvoju svokru lutujem...keby sisi postudoval ake naozaj vediat byt svokry zle a hnusne , vedel by si ze mas iba kybicovaciu-cize stnadradne staru svokru...nechcela by som byt tvoja amanzelka...musi jej pukat srdce, ked si predstavi ze takto to raz budes riesit aj s nou...smutne. ☹

natalym
20. júl 2015

@maria1989 Tak ja verím, že moje deti to zaplatia. 😉

maria1989
20. júl 2015

@natalym prepáč, to mi nenapadlo, ohlúpla som z tých horúčav 🙂

natalym
20. júl 2015

@maria1989 Keď im dávam nejaké vreckové, vždy im to pripomeniem. 😀

maria1989
20. júl 2015

@natalym 😀 😀

motovidlo
20. júl 2015

@mmzv Zať na pohľadanie. Ja len pevne verím, že môj muž o mojej mame zmýšľa krajšie.
Keď dostane nedajbože porážku tvoja žena (aj to sa stáva), alebo ti dieťa zrámuje auto, tiež ho šupneš do ústavu? Okrem toho, riešiš niečo, čo ešte nenastalo a hlavne riešiš niečo, o čom by mala v prvom rade rozhodovať svokra, v druhom rade tvoja žena a ty si až na treťom mieste (ak vôbec).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli