Svokra na ohovára

megy235
29. jan 2014

Dnes som sa uplnou nahodou dozvedela, ze ma svokra ohovara. Dostalo sa mi to do usi uz davnejsie od vzdialenej rodiny, vtedy som to nejako pustila jednym uchom dnu a druhym von, ale dnes mi to povedali uz aj iny ludia.
Ako nikdy sme nemali so svokrou nejaky extra vrucny vztah, ze by sme boli najlepsie kamosky co nevedia bez seba zit. Ale nemali sme ani nejake extremne problemy. Ano, niekedy sme sa nepohodli, mali rozdielne nazory, niekedy sa na mna aj nahnevala, ja na nu, ale vzdy to bolo tak v ramci normy. Teda aspon podla mna.
No dnes sa mi dostalo do usi, ze svokra ma velmi ohovara. Vraj sa jej syn odkedy je somnou velmi zmenil. Uz ju vobec neposlucha na slovo. Ked ho vola, nie vzdy hned dobehne tak ako to bolo inokedy a co je najhorsie vraj jej odvrava. Predtym to bol taky poslusny syn, urobil co jej na ociach videl a teraz vraj pocuva len mna na slovo. Urobi vraj len to co ja dovolim. Vraj ked nieco povie, tak to nie je jeho nazor, ale len moje slova. Lebo len ja mozem mat take debilne nazory a napady. Vraj si dokonca musi pytat povolenie odomna, ked chce ist ku nej na navstevu.Vraj som rozkazovacna a diktatorstvu ucim aj svoje deti a budu presne po mne....... Proste, horsie si ani vybrat nemohol.
Mne skoro oci vypadli. Ja som sa nevedela zmohnut ani na slovo, ked som sa to dozvedela. Zabolelo ma to a hlavne prekvapilo, pretoze som nemala ani sajnu, ze svokra ma o mne az taketo mienenie. Ano, je pravda, ze moj muz sa zmenil. Pretoze jej uz nerobi poskoka a psika. Proste prva je pre neho nasa rodina a az potom ona. Ale ne je pravda, ze by za nou nechodil pravidelne alebo ze by sme jej nepomohli ked potrebuje. Stane sa, ze sem tam muz odmietne, ale to len ked uz mame iny a dolezitejsi program. Ale vzdy za nou zajde a urobi vsetko co potrebuje. A to, ze zacina mat vlastne nazory a ze sa zastava svojej rodiny, tak to je hadam normalne. Hadam necakala, ze sa bude stale chovat ako 5 rocny chlapec a pravda a svate bude len to, co povie ona.
Som z toho velmi nestastna. Najprv som to nechcela muzovi ani povedat, ale vsimol si, ze mi nieco je. Tak som mu cast povedala, ale nie uplne vsetko, nechela som ho az tak zranit, tak som mu hnusejsie detaily jej vyjadrenia nepovedala. Aj tak sa velmi nahneval. Chcel ist za nou a vydiskutovat si to, ale ja som proti. Uz aj tak je to zle, nechcem robit v rodine este vacsie peklo. Lenze neviem ako sa mam spravat. Mozem byt neviem aka dobra, pre nu budem vzdy len tou zlou nevestou, co jej zmenila syna. Lenze ja nechcem stavat manzela medzi 2 mlynske kolesa.................co mam robit?

elina25
29. jan 2014

ci muž ťa počúva na slovo?šťastná to žena 😀

zabka88
29. jan 2014

@megy235 a veru že presne to čakala 🙂 že pre svojho syna zostane navždy prvoradou... teraz si musí zvyknúť na myšlienku že to tak nie je, že rodina je pre tvojho muža tá hlavná..

a čo máš robiť? čoby si robila, kašli na ňu ..máš krásnu rodinku , s manželom sa ľúbite, tak v čom je problém? 😀
pozri, ohovárať ťa môže, ľudia čo ťa poznajú už názor na teba majú a vedia že to nie je pravda a tí cudzí ti môžu byť ukradnutí 😉

megy235
autor
29. jan 2014

@elina25 nepocuva ma na slovo, to si mysli len moja svokra. Problem je skor v tom, ze nepocuva ju na slovo

elina25
29. jan 2014

@megy235 vieš čo nič si z nej nerob,ja viem že sa to ľahko povie ale vieš potom aby ešte nerozprávala ze muža proti nej huckáš....Ja by som si ju nevšímala...

ms28
29. jan 2014

nuz...asi je cas na otvoreny rozhovor so svokrou. Nech ti povie co ma na dusi priamo a nie cez vsetkych naokolo

megy235
autor
29. jan 2014

@zabka88 mna netrapi to, co si myslia ini. Ale to, ze ma o mne ona taky nazor. Nikdy som jej nicim neublizila, vela veci som jej tolerovala, zatala zuby a bola ticho. Az do urcite okamihu a potom som si povedala, ze ked uz bude toho vela, budem sa branit a nie vzdy cusat. A to bolo zle..............ona si myslela, ze ma bude komandovat ako kedysi jeho. Lenze ja som sa po kratkom case nedala.
Je tazke chodit na rodinne stretnutia, oslavy a tvarit sa, ze je vsekto ok. ked nie je. Viem, ze manzel ma svoju mamu rad aj ked je takato a preto ma to velmi mrzi. Dodnes som nevedela, ze ma az tak veeeeeeeeeelmi neznasa.

megy235
autor
29. jan 2014

@elina25 lenze to uz robi, ja som mu nikdy nezakazovala k nej ist, alebo aby jej isiel pomoct, aby jej urobil nakup alebo, aby tam deti chodili. A dnes som sa dozvedela, ze mu vraj branim ku nej chodit, ze si odomna musi pytat priepustku 😀 a deti jej vraj nechcem davat..............a neviem co este. Pritom to tak vobec nie je. Takze neviem co robit, aj ked si ju nebudem vsimat, bude to taketo.

luba28
29. jan 2014

@megy235 ignoruj ju,....neries ju,....netrap sa,..ona ziarli,ze stratila synacika a tak to kompenzuje,....

megy235
autor
29. jan 2014

@ms28 neviem ci by to pomohlo, raz som sa jej opytala ci ma nieco proti mne (to vtedy ked som sa to dozvedela od rodiny) a ona sa usmievala a pytala, ze preco. Ze ved ona ma ma rada ako vlastnu. A dnes sa dozviem toto............a pritom este pred 2 dnami u nas bola a usmievala sa, vypytovala sa ma na vsetko mozne (este si hovorim, ze aka je v poslednej dobe mila, ze pomoze s detmi, ze asi sa to aj hadam na dobre dava) a dnes toto.......

luba28
29. jan 2014

@megy235 alebo vybuchni a vykric jej vsetko co ta zerie,.....

elina25
29. jan 2014

@megy235 ja tiež niesom obľubenkyňa svokry noačo ja žijem z jej synom nie z ňou....a že ma ohovára?Vrana k vrane sadá akú jej syn chcel,takú má 😀

megy235
autor
29. jan 2014

@luba28 ked je tazke sa netrapit, ked sa clovek o sebe dozveda taketo hrozne veci este aj od cudzich ludi. Bohvie co vsetko o mne hovori................a pritom by mohla byt stastna, ze sa s manzelom mame fakt radi. Mame krasne, zdrave deti. Mohli by sme sa v pohode vsetci navstevovat, pekne spolu vychadzat............a ona toto robi. Vraj si moj muz horsie ani vybrat nemohol....a ked jej na to povedali, ze ci nie je rada, ze muz ma zenu s ktorou sa maju fakt radi, ze sa nehadaju, ze maju pekne a zdrave deti.................tak ona len povedala, ze: no a co, ja ju nemusim. Zmenila mi syna a to je hlavne

megy235
autor
29. jan 2014

@elina25 toto bolo velmi pekne 🙂 lenze mna trapi aj to, ze ona furt huci do muza, ze aky je, ze sa zmenil a bla bla bla. A on je taka citliva povaha, jeho to velmi mrzi. A ja mam potom pocit, ze som vsetkemu ja na vine. Niekedy si hovorim, ze ma fakt radsej nemal asi ani stretnut. Lenze potom sa pozriem na nase deti,na to, ako sa lubime a svokra mi je zas na par dni ukradnuta. Lenze fungovat takto donekonecna????? Bojim sa, ze raz mi prasknu nervy a ja som dost vybusny clovek, poviem veci, ktore by ma mohli neskor velmi mrziet. A toho sa bojim najviac. Nechcem rozvratit celu rodinu. Ja proste nechcem byt ta zla ☹

kveta
29. jan 2014

@megy235 Skoda, ze si nepovedala muzovi vsetko. A skoda, ze si ho zadrzala, ked chcel za nou ist, lebo toto mal riesit on. Kazdopadne deti by som k nej bez dozoru uz nepustila.. Nepotrebujes, aby nieco naklamala aj im a postavila ich proti Tebe.

zabka88
29. jan 2014

@megy235 hehehe, no tak teraz je to už úplne jasné... si zlá lebo si sebavedomá žena s vlastným názorom!!!! 😀 takéto ženy je ťažké manipulovať a toto ti ona nevie odpustiť... a keďže ako sa vraví podľa seba súdim teba, keďže ona manipulovala predtým svojho syna a teraz ju už "nepočúva" tak jediné čo jej vychádza je že ho teraz vlastne manipuluješ ty 😅
no, s týmto jej myslením neurobíš nič ... máš dve možnosti, buď jej to rovno povieš že vieš o tom čo o tebe šíri, pričom riskuješ konflikt (urazí sa ) alebo sa na to vykašleš...

eeffka
29. jan 2014

@megy235 Muza si vôbec nemala haltovat, toto si musi vybavit on so svojou matkou.
Ak je on citlivka tak je to na tebe, cim skor jej to povies tym skor sa vycisti vzduch.
V kazdom pripade by som si k tomu zavolala svedka aby neskor nezaprela aj nos medzi ocami.

elina25
29. jan 2014

@megy235 ja som ten boj zdala,som si uvedomila že nech urobím čokoľvek,jej to dobre nebude no čo,ma ešte dvoch slobodných synov tak pevne verím že budú mať dokonalé ženy a svokra bude konečne šťastná 😀 Ja jej to zo srdiečka prajem 😉

janka2709
29. jan 2014

Horšie by bolo keby poslúchal mamičku na slovo tvoj manžel. Nerieš to lebo nevyriešiš Máš krásnu rodinku super manžela a jeho mama to časo predýcha a ke´d nie jej problém

ikulka07
29. jan 2014

@megy235 je ťažké sa cez to preniesť, ale z vlastnej skúsenosti ti poviem, že kašli na ňu, nezmeníš to, moja ex svokra bola taká, všade ma ohovárala, vždy som bola tá najhoršia, ešte aj teraz, keď s jej synom už nežijem, tak to robí naďalej, najprv som to riešila, ale potom som si povedala, že potvora potvorou ostane a zmysel to nemá. Skús sa cez to preniesť, aj keď ťa to určite veľmi mrzí, ale uvedom si, že žiješ so svojim manželom a nie s jeho mamou. Držím palce a pevné nervy 🙂

kveta
29. jan 2014

@megy235 No a moja skusenost.. Moji svokrovci ma desivo ohovarali vsade kde mohli. Aj mojmu muzovi o mne stale klamali. Mne klamali o nom. Nikdy som im neverila. Moj muz im raz uveril loz o mne.. Bolo to cca pol roka pred nasim rozvodom.. Takze moja skusenost je, ze taketo ohovaranie vie napomoct rozvodom. A nepoznam manzelstvo, co by taketo ohovaranie ustalo.

O par rokov vyobcovali moji svokrovci z rodiny aj druhu nevestu. Argumenty proti nej boli rovnake ako proti mne.. Tiez v tom bola nevesta nevinne. V podstate v svojich ohovaraniach popisovali sami seba..

amigad
29. jan 2014

ja by som bola šťastná, keby ten môj (expriateľ) sa ma aspoň raz zastal, no vždy bola len a len mamička a preto už býva u nej. Nič nerieš, si šťastná žena. Každý rozumný človek si pomyslí, ten chlap má rozum a o tvojej svokre si tiež pomyslí svoje - madam je akosi mimo. A ľudia, čo si neurobia správny úsudok ti môžu byť akurát tak ukradnutí.
A tá rada s deťmi, aby si ich len tak k nej nepúšťala je rozumná, aby ich neobalamútila a nepokazila.

megy235
autor
29. jan 2014

@ikulka07 dakujem 🙂

megy235
autor
29. jan 2014

@amigad asi mas pravdu, nech urobim cokolvek, ona sa nezmeni a ja ju tiez nezmenim.................moj muz odchadzal do prace so slovami: Ak naozaj nechcem, aby som siel za nou, tak nepojdem, hlavne, ze my dvaja vieme ako to je a ze sa lubime 🙂 Tak asi fakt nema zmysel to riesit. Ale musela som sa s tym niekomu vyzalovat, lebo som bola z toho fakt mimo. Ja som to proste necakala

megy235
autor
29. jan 2014

dakujem vsetkym za vase nazory. Nebudem to riesit, pretoze ak by tam aj siel moj muz urobit poriadky (bolo by to sice od neho krasne gesto, ze sa ma zastal aj proti svojej mame), ale ju by to zas len utvrdilo v tom, ze som ho postvala proti nej ja.................a ak by som jej to vykricala ja, ako sa sprava, bola by to opat len voda na jej mlyn, ze aka som ja nevesta, ako sa ja voci nej spravam, kricim a papulujem.
Je mi jasne, ze ak neurobim nic, aj tak ma bude ohovarat, ale aspon nebudem ja robit to iste, co ona. Kto bude chciet nech tou veri, kto nie, nech si urobi vlastny nazor. Mam pocit, ze ona na mna aj tak nazor nezmeni. Co uz, je to smutne,ale nic s tym asi nenarobim

elina25
29. jan 2014

@megy235 moja svokra dokonca mi chcela hučať čo mám obliesť malej k lekárovi...Keby sme sa neodsťahovali by ma piclo a by som bola na psychiatrii v bielom overaly 😀

mystery217
29. jan 2014

NERIEššššššššš

nitranka03
29. jan 2014

Ako včera v Monkovi... pointa celej časti : IGNORUJ !!!!!!!!!

hviezdicka111
29. jan 2014

hahah...ja mam podobnu svokru....som najhorsia manzelka, matka, atd....vsetko robim zle... 😀 vzdy ma to vytoci, ale to je take chvilkove...potom to nejak predycham a ide sa dalej... 😀 myslim, ze takyto problem sa velmi riesit neda....svokra neustupi a neprestane s takymi vecami...cize fakt jedine riesenie je nebrat si to az tak k srdcu 🙂

klincek
29. jan 2014

@megy235 netrap sa, aj ked chapem, ze to nie je lahke.. ☹
svokre sa zacni "nenapadne" vyhybat - na navstevu nemozes, lebo sa necitis dobre, na oslavu nemozes, lebo mas nejaku neodkladnu pracu..a tak dalej. manzel nech tam chodi ako doteraz, a deti-asi treba dat pozor, aby tam netravili privela casu same s nou, aby im nieco nenasadila do hlavy 😒 .
a ked sa opyta, ci sa na nu hnevas alebo nieco podobne, tak jej nejako sikovne naznac, ze vies, co o tebe roznasa..sposob si urcite najdes, nejaka mila nahoda sa o to urcite casom postara 😉
nie aby bola rada, ze jej syn je samostatna jednotka a zije v stastnom vztahu, ale trapi ju to, ze uz netancuje, ako ona piska-no co uz, aj take "matky" su..zjavne nepochopila, co ma byt zmyslom vychovy deti-postavit ich na vlastne nohy, a popri tom nezabudnut na to, ze nie su len pokracovanim môjho zivota, ale maju svoj vlastny, jedinecny 😉

lili_mia
29. jan 2014

@megy235 máš dobrého muža, váž si, že neskáče ako mamička píska, ked zavolá a on povie, že má program s rodinou .. mne suseda reprodukovala rozhovor s inou paňou, syn sa jej oženil do PP, my sme v KE a tá pani totál nechápačka, prečo musí synovi zavolať a opýtať sa, či môže prísť na návštevu .. radšej sa tvár, že vám svokra závidí ako sa máte radi, ju muž, teda svokor, zrejme takto nepodržal v dobe, ked oni boli mladou rodinou a ona sama mala nesváry so svokrou