Svokra nás nerešpektuje ako rodičov

tanickae
20. apr 2019

Chcem sa skôr vyžalovat...
Moja svokra mňa a ani môjho manžela absolútne nerešpektuje co sa tyka našej dcéry. Keď som ju doniesla domov mohla mať 5 dní... Tisla jej med na cumel.. To som nechápala.. Museli sme jej povedať ze mala ma alergiu inak by neprestala. Teraz ma ledva 4 mesiace a sústavne keď sme na návšteve ma trápne poznámky že je isto hladná, prečo jej neurobím rascovy čaj, vývar by si isto dala mastný osoleny, dobre ze rezeň jej nedá do úst... A kurací kosticku by chcela ohryzkat... To ja toto už nechápem. A vrchol bol keď sme tam boli naposledy
A môjmu mužovi na odpoveď nedávame jej nič budeme si robiť po svojom povedala ze ci mu drbe.
Od vtedy som povedala ze už nemám záujem tam s malou chodiť, otočím sa a ona už jej pcha kraviny do úst. Nevie nikoho rešpektovať ani keď jej pekne povie. E. Môj muž je z toho nešťastný a ani sa mu nečudujem. Mňa to mrzí tiež ale môže si za to sama už mám toho plné zuby. Viem ze to asi myslí dobre? Ale to ze nerešpektuje ani svojho syna to už je moc. Co mam robiť

pribinak
20. apr 2019

To je stara generácia, oni proste deti vychovávali tak, deti sa prikrmivali od 3mes., 6 mes., uz jedli takmer vsetko
Oni tomuto nerozumejú, nechápu, ze nieco robia proti rodičom, ved oni chcu len vnucatku dobre a dopriať

Vtedy este taka osveta nebola.

Nic, len pevne nervy a svätá trpezlivost

lucinkab
20. apr 2019

Ja prikrmujem od 4m a v pohode a od roka mozu vsetkonale hy som hentu do riti poslala ... Moje dieta=moja vychova a ak neprestane prestat chodit

zuzanka.zuzu
20. apr 2019

robili to aj nám a sme tu, živí a zdravší než súčasná generácia... je mi jasné, že teraz sa mi tu bude oponovať nejakým mimoriadnym prípadom ako niektorej dieťatko na to dostalo alergiu/vyrážky/skončilo na pohotovosti, ale netreba ho hnať do extrému ani z jednej strany. nepredpokladám, že k nej chodíte tak často, takže raz za čas babinku usmerniť zase nie je problém (a to mám extrémne nepríjemnú svokru! ale proste deti potrebujú aj toto, nie len úzkoprsých bio-eko-raw rodičov). aj hlinu. aj med. aj soľ. aj cukor.

bobula46
20. apr 2019

@tanickae moja svokra bola taká istá, malý sa narodil tretieho, ona mala dvanásteho narodeniny, urazená že sme nedošli s dva a pol kilovým babom gratulovať do prostredia kde mačky bežne sedávajú na gauči a skáču po kuchynskej linke (ktoré chodia aj po vonku). Keď sme začali chodiť s ním tak presne med hneď do úst, to sme zakázali, proste som držala celu návštevu malého na rukách a nedala jej ho, občas som zabudla perinku pretože bez nej ho manžel odmietal niekomu dať, chvalabohu spolupracoval so mnou. Keď mu chytila spadnutý cumel zo zeme a chcela mu ho dať do úst, samozrejme od mačacích chlpov skoro ma vykotilo. Neraz som mala nervy na ňu no začala som jej všetko vysvetľovať a naozaj to pomohlo. Začala som sa k nej správať ako ku trojročnému dieťaťu ktorému neustále odpovedáte na otázku prečo len s tým že ona sa nepýtala. A teda začala som ju aj rešpektovať. Proste je ten typ na gýčoviny, čo mi ich máme doma :D sú v krabici, odložené a ona má radosť. S tým jedením som jej to vysvetlila tak že teraz je všetko postriekané a napchané umelinou a maličký ku tomu mal reflux takže sa ide tabuľkovo, začína sa zeleninkou a až od určitého mesiaca (naozaj ako pre trojročné dieťa). Potom keď sme už mali ísť na návštevu tak vždy zavolala že by veľmi chcela malému niečo uvariť tak som vždy povedala nech dá do vody mrkvu, zemiak a keď prídeme tak spapá to. Ona spokojná a ja vlastne tiež, nešli sme si tak do vlasov. Teraz mi poslala 40 detských výživ že suseda mala doma uskladnené jablká tak jej ich ponúkla a ona urobila. No a ja mám o robotu menej 🙂
Oni majú iné výchovy, je iné keď to robí mamina a iné keď svokra, ale vždy sa dá rozumne dohodnúť. A prestať sa stretávať kvôli niečomu takému mne príde zbytočné, možno obmedziť kontakt na 1-2x týždenne. Ale ber to z druhej strany, aj ty raz budeš babka a možno aj ty raz budeš pchať svojim vnúčatám niečo čo sa tvojej neveste/zaťovi nebude páčiť a zamrzelo by ťa keby ťa prestali kvôli tomu navštevovať.
Nepovol z toho na čom trváš, pokiaľ chceš niečo dodržiavať (napríklad to papanie, uspavanie, nosenie na rukách) tak neustále opakuj kým nepochopí, inak nedať do rúk a proste ísť na návštevu na dve hodiny kým ty vladzes a domov 🙂

tanickae
autor
20. apr 2019

Mne nejde ani o to ze co mala je... Ale o to ze nám robí do prieku a len po svojom si melie. Nie som bio. Matka... Ale presne je to moje dieťa =moja výchova a keď si raz niečo neprajem tak si neprajem

tanickae
autor
20. apr 2019

@bobula46 tak to aj robím idem kým mala spi v kočíku vypijem kávu a dávaj preč lebo to sa inak nedá a po poslednej návšteve mam iné nervy... Fakt asi len trpezlivosť a ako s debilom sa baviť. Och.... Ďakujem

Alebo ju teda nedám z rúk tak som to myslela nie ze svokra ju ani nevidí keď je hore

diewcatqoo
20. apr 2019

@tanickae vy ste s muzom nesvojpravni alebo co? Prepac za take slova, ale tak snad je to vase dieta alebo nie.. pri kom by si si mala dupnut, ak nie pri svojom dietati. Treba sa zacat spravat trochu asertivne.
Moji rodicia, aj svokrovci mali tendenciu skusat rozne veci, razne som im povedala, ze babky nie su na to, aby vychovavali, ale na to, aby rozmaznavali. Ze dakujem, oni si svoje deti vychovali, teraz chcem vychovavat ja, s tym, ze si rada vypocujem aj ich nazory, ale ak sa nebudu zhodovat s mojou predstavou, nech sa neurazia, ale nebudeme to praktikovat. A ak budu davat synovi jest nieco, s cim nesuhlasim, nebudeme tam chodit. To jedlo by som az tak neriesila, keby syn nemal alergie a histaminovu intoleranciu.

selest
20. apr 2019

Normalne jej povedzte nech s tym prestane alebo k nej nebudete malu nosit. Ako aj moja svokra mi dava taketo "rady"ale vzdy doda ze jasne ze ona mi len radi nech si spravime ako chceme. Kebyze mi povie ci mi drbe akoze by som jej hned povedala ze tymti spisobom sa so mnou bavit nebude nech sa chova slusne. Netreba byt drzi ale trosku asertivity treba voci takej osobe

selest
20. apr 2019

@zuzanka.zuzu neviem ci zdravsi ja ked pocuvam o tom ako sme napriklad boli vsetci v chodulke a tu sme. Ano ale ja surodenci manzel svagor vsetci chrbtice znicene a po alebo pred operaciou.. a co sa stravy tyka napriklad manzel od malicka tlaceny mliekom kravskym, grisom, cajom s cukrom, piskotami a teraz problemi s traviacim traktom neskutocne. Nie je pravda ze nic nam neni. Organy zacinaju pracovat dietatko sa vyvyja este stale a niekto to male telicko zatazuje blbostami. Lebo preco nie.. a potom sa to ukaze po x rokoch v dospelosti ked tie organy nefunguju celkom tak ako by mali z coho je potom x chorob. A napriklad med moze vyvolat u tak malickeho babatka silnu reakciu a potom uz bude pozde ked sa mu nieco srane. Ja nechapem na co je to dobre ani jednorazovo. Je ine ked ma dieta 5 rokov a dostane od babky keksik tak budis. Si to uvedomuje ze to ma od nej ale aby mne pol rocnemu niekto pchal blbosti do brucha. A je to trosku aj i respekte pokial dieta nie je v ohrozeni zivota alebo zdravia tak nema nikto pravo sa starat do toho co je a co neje a podobne. Este som nepocula ze by nejake decko umrelo lebo mu mama nedavala med alebo ine zbytocne hluposti

amyqce
20. apr 2019

@tanickae muz je na tvojej strane, ty si vyhrala jackpot... moja jej v 9mes dala hranolku z hrnca z litra fritolu, aha maminkaaa papame zemiaciiik... jasne tezen, kosticka, to iste, pockaj neskor, do postielky 40rocne plysaky co sy suce do smeti uz 20rokov, hracky pladtove osuchane, decko jasne vsetko do ust, kde to schovavala netusim, kebych vedela nelahnem s jej synom 😁

zuzanka.zuzu
21. apr 2019

@selest a presne o tomto som písala - príklad švagra v chodulke - jeden z mnohých (koľko ich je? 1% populácie? 5%? 10%?), ostatní z ročníkov 70-90 chrbtica v pohode (ok, v rámci normy starnutia 😀 ). čiže netreba to hnať do extrémov... ja tiež som proti pavúkom - ani ho u nikoho z rodiny nemáme - ale keby raz za čas na návšteve u babiny ho do pavúka dala, tak nerobím v rodine rozbroje - aj tak bude väčší nápor na chrbticu (a ostatné orgány) prechľastané noci na intráku na výške 😀 😉

maciatkolulu
21. apr 2019

@tanickae počkaj,keď pôjdeš do roboty a mala bude kazdu chvíľu chorá ako rada ju "dáš z ruky"na stráženie😉😉😉

maciatkolulu
21. apr 2019

@amyqce hold smola, ľahla si"🤣🤣🤣🤣,nabudúce vieš,že lahnes iba so sirotou🤣🤣🤣🤣,tety z domova ti snáď nebudú kafrat do jedálnička a tie beštie nebudú z povaly ťahať 40rocnych plysakov. Toxický to tovar😅

tanickae
autor
21. apr 2019

@maciatkolulu chvalabohu že na to nie som odkázaná 😄

selest
21. apr 2019

@zuzanka.zuzu ono ide trosku aj o princip. Mne ked nejaky rodic povie ze toto moje dieta neje tak to jeho dietatu nebudem ponukat. A ani nebudem mudrovat o tom ci uz je dieta dost velke aby to jedlo alebo ci my sme to jedli v jeho veku a tu sme a podobne. Je to neslusne sa takto nad nich ako nad rodicov povysovat. A chapem ze niektore matky su na to citlive lebo ked uz dnes spomenies ze nemas chodulu alebo ze nedas dietatu nieco jest hned kazdy na teba utoci ze ci si biomatka a podobne kraviny. A hlavne tie svokry su take ze dovolis raz a potom ti s tym budu pilit usi ze ved u nas mu chutilo preco mu to nedas aj doma atd. Aj tak si myslim ze dieta nieje cvicena opica aby sme ho pre nasu radost pchali do pavuka alebo mu dali ochutnavat rezen atd. Ak ho potom bude celu noc boliet brusko tak snim aj tak bude hore mama.
Inak si treba uvedomit ze nase svokry vychovavali deti 25 -40 rokov dozadu. To ozaj bola ina doba odvtedy sa zmenilo vela aj nazory lekarov na to co kedy davat detom atd. Moja mamka kojila 3 mesiaca a potom len tak bez dovodu dala sunar. Lebo jej lekar to vtedy tak kazdej zene odporucal. A od 3 mesiacov uz po lyzicke zacala prikrmovat. Cukor do caju med na cumel...Do 3-4 mesiacov som bola von z perinky len na prebalovanie a kupanie. Mamka moje dieta ani nevedela bez perinky vziat na ruky drzala ho ako chroma.Takze ked mi radi tak si to vypocujem a vezmem si z toho co uznam za vhodne ale urcite to neberiem tak ze ona mala 3 deti tak teraz ma nejaky patent na rozum
.

stanicek11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1gabriela13
21. apr 2019

@tanickae poznám. Ako keby bola reč o nás na rozdiel, že ja som už vybuchla a pred par dnami som jej neskutočne vynadala. Nedalo sa zniesť co už robila. Všetky jej sprostosti som znášala 15 mesiacov. Dcérke dávala jest tortu ako 2mesacnej keď som odišla na WC, bozkával ju na ústa tak ze ona ma každé 2 mesiace herpes, robila si svoje p*coviny a 5x som ju pekne poprosila nech sa zdrží tých bozkávaní, nech rešpektuje to, že dcérke nedávam jest tortu, cukríky atd. Nepomohlo. Navyše ešte ona bola drzá, takže som už zakrocila a poslala som ju do riti. Nechodím ku nim, a ona nechodí ku nám. Keď aj príde, ignorujem ju. Nebránim jej vsak vidieť malú, ale jedine v mojej prítomnosti. Akože nič v zlom, ale takéto názory, že veď aj my sme tak vyrastali sú prd platné. Co bolo pred XY rokmi. To, že vtedy boli j*ebnute názory a výchova co bohužiaľ vidno, tak nemusia byť aj teraz. Navyše, ja som porodila to dieťa, ja sa o neho starám, je moje rozhodnutie ako ho v chovám, čo mu dám jest a okolie a rodina to jednoducho musí rešpektovať. Ona už mala možnosť vychovať dieťa podľa seba. Ú nás som to povedala aj mužovi nech ju upozorni, nestalo sa, tak som to spravila vždy ja s tým, že som ho upozornila že to raz vybuchne a končím s nou. Navyše sme boli po operácii a ona dcérku na ústa bozkavala ako nenormálna, čo mala dcérka oslabenú imunitu a nádchu. Takáto svokra nebude chýbať nikomu, ani tebe ani dieťaťu.

selest
21. apr 2019

@montemotherone pani pise ze svokra chce dat dietatu mastny osoleny rezen a kuraciu kost ci med. To nema s imunologickym oknom nic. To ze ma dieta ochutnat vsetko znamena ze mu das stopove mnozstvo tj oliznut ale v spravnej forme. Dostava masovozeleninove prikrmy nepotrebuje vyprazany rezen ani kosti z kurata.. med sa neodporuca do 1 roku minimalne. Tak isto sol kedze je v potravinach prirodzene neodporuca sa detom do jedla pridavat a tiez koreniny... Mas dat zo vsetkeho dietatu oliznut ale je to myslene zelenina nase ovocie masko atd po jednej zlozke s pardnovym odstupom aby si videla ako dieta reaguje. Nie ze mu das kusnut z hamburgera das mu kus hranolky alebo lyzicu chilli...

montemotherone
21. apr 2019

@seles vôbec sa nejdem zastávať konania svokry... Len debata sa miestami zvrhava k tomu, že "dieťaťu netreba dávať nič"... Je to samozrejme na rozhodnutí rodičov, ale toto som si overila.

maciatkolulu
21. apr 2019

@1gabriela13 veru je to vidno,najmä na tebe a tvojim jeb... vyjadrovaní😅

1gabriela13
21. apr 2019

@maciatkolulu pekne sviatky Vám prajem 🙂 asi aj vy budete svokra, alebo máte podobne problémy, ja to chápem.

siska53
21. apr 2019

@tanickae trvat na svojom, je to vase dieta. Ona ma.prosim ta kolko rokov??? Moja nadejna svokra ma 80 a vzdy respektovala, co sme jej povedali, ze deti mozu a co nie, aj moja mama, jedine moj otec s tym mal.trochu problem, ale to az ked boli vacsi, az taki 2r., Furt by do nich len sladké pchal, prtim maly je a bol zivy aj bez toho (uz maju 7a 9, uz tak neriesim, ale urcite veci mysim.obmedzovat a cukor je ja hyperaktivitu spoku s eckami najhorší).

@zuzanka.zuzu jasne, kludne daj aj dvojmesscnemu osolenu polievku, vsak mu nic nebude...len mozno v dospelosti problem s oblickami ci tlakom uz v mladom.veku.
Nemam pocit, ze by generacia mojich rodicov ci nasa bola nejaka super zdrava.. a nebolo to tak ani za cias nasich starych rodicov, mali kopec zdravotných problemov.
A osveta bola aj predtým, ale niektorí su vzdy mudrejsi ako lekari a vedci a budu si robit po svojom. Aj moja mama dostala nariadenie, ako prikromovat a ani muzova mama si nerobila po svojom, ale sla podla odporucani lekarov a ani pred 40 rokmi sa neprikrmovalo halabala, ale bol zoznam, ako postupovať, nieco sa zmenilo,ale urcity zaklad ostal, vsak som sa pytala mamy aj aj muzovej mamy.

siska53
21. apr 2019

@selest u nas sa stalo, ked sestra mala rok, ze moj otec do nej pchal bryndzove halusky a kto nespal, bola jeho mama, lebo sa bala, ze mojej sestre bude zle. A to bilo takmer 40rokov dozsdu, cize nie každý zo starej generacie bol názoru, ze do tak maleho decka treba pchat vsetko.

selest
21. apr 2019

@siska53 tak otcovia su kapitola sama o sebe 😂s dietatom sa zabavaju, nakrmia ho cimkolvek lebo "ako pekne papa" a ked place supho mamke babke atd.. je to individualne nie vsetky babky su rovnake..

maciatkolulu
21. apr 2019

@1gabriela13 aj ja želám pekne sviatky a najmä pokoj v duši😉a nie svokra ešte nie som,ale dúfam,že raz budem a budem mať nevestu s príjemnejším slovníkom a chovaním.... Snáď aj ty budeš príjemnejšia svokra😉

ivankatal
21. apr 2019

@tanickae ja vás chapem. u nas sne nastolili jasne pravidla. MY rozhodujeme o tom, čo syn bude jesť a odkedy. Záleží nám na tom a oni sú povinní to akceptovať. Oni nech jedia čo chcú,druhým vnúčatám nech rovnako dávajú čo chcú, ak to rodičom nevadí,ale o našom synovi rozhodujeme my. Ak jedia nieco,čo by syn mohol pýtať a ja s tým nesúhlasím, ideme preč. Zbytocne by plakal a ja tomu chcem predist. Zvykali si dlho,ale teraz sa vždy spýtajú,dokonca aj sami varia zdravsie za co som im vďačná . Syna tam ale samozrejme neodkladam 🙂

zuzanka.zuzu
21. apr 2019

@siska53 zase zbytocne hnane do extremu... preco by som mala davat 2mes. osolenu polievku? tu sa naozaj neda normalne vyjadrit nazor. ja skutocne netusim ako niektore hrdinky z modreho konika funguju v realnom svete, kde treba robit kompromisy.

tanickae
autor
21. apr 2019

@ivankatal
@ivankatal ďakujem.... Co ale keď ona to aj tak nerešpektuje... A ešte tie sprosté poznámky to sa naozaj nedá počúvať... Človek jej normálne povie ze si niečo urobí po svojom a ona hneď ze ci mu drbe.... To akože už fakt nechápem... Co tam mam prestať chodiť ci vydržať a pretrpieť každú návštevu?

ivankatal
21. apr 2019

@tanickae neustále by som ju upozorňovala a keby sa mi dostane odpovede,či mi drbe,asi sa opýtam či dobre počujem a potom by som sa tam pekne dlhy cas neukázala. Aký význam ma chodiť na návštevu k ľuďom,ktorí nemajú k tebe žiadnu účtu a rešpekt? Podľa mňa som tiez pre mojich svokrovcov niekedy divná,ale je mi to jedno. Hlavne,že to,čo mi najviac vadilo obmedzili na minimum. A zvyšok sa zase snažím ignorovať , nemôžem ich zdar.avat za všetko :D ale zaciatky boli tazke,lebo s prvymi vnucatami mohli robit co len chceli a stale robia..ich rodicia su pravy opak mna a muza