Svokra nás nerešpektuje ako rodičov

tanickae
20. apr 2019

Chcem sa skôr vyžalovat...
Moja svokra mňa a ani môjho manžela absolútne nerešpektuje co sa tyka našej dcéry. Keď som ju doniesla domov mohla mať 5 dní... Tisla jej med na cumel.. To som nechápala.. Museli sme jej povedať ze mala ma alergiu inak by neprestala. Teraz ma ledva 4 mesiace a sústavne keď sme na návšteve ma trápne poznámky že je isto hladná, prečo jej neurobím rascovy čaj, vývar by si isto dala mastný osoleny, dobre ze rezeň jej nedá do úst... A kurací kosticku by chcela ohryzkat... To ja toto už nechápem. A vrchol bol keď sme tam boli naposledy
A môjmu mužovi na odpoveď nedávame jej nič budeme si robiť po svojom povedala ze ci mu drbe.
Od vtedy som povedala ze už nemám záujem tam s malou chodiť, otočím sa a ona už jej pcha kraviny do úst. Nevie nikoho rešpektovať ani keď jej pekne povie. E. Môj muž je z toho nešťastný a ani sa mu nečudujem. Mňa to mrzí tiež ale môže si za to sama už mám toho plné zuby. Viem ze to asi myslí dobre? Ale to ze nerešpektuje ani svojho syna to už je moc. Co mam robiť

biela_sova
21. apr 2019

@tanickae Tu musi zakrocit Vas manzel a stanovit hranice vlastnym rodicom, sam. Ked to spravite Vy titulu nevesty, svokra Vam to bude navzdy vycitat, alebo Vas bude ohovarat ako hnusnu, zlu, krutu a nenavistnu nevestu do konca zivota. Poznala som take pripady, kedy 90rocna svokra vycitala 70 rocnej neveste, ze sa voci nej ohradila, aby im nechodila bez zaklopania do spalne, ked sa k nim po svadbe nastahovala :D ... teda vytahovala 50 rovnu "krivdu".
Ja mam 6mesacneho synceka, ktory sa svokry boji, ked od nej ideme, preplace v aute (a toaj som ho pocula naposledy takto plakat na porodnej sale, suhajko ma kludnu povahu. Darmo, dieta vycitivela veci, ked nerozumie verbalnemu prejavu, ma zapnuty siesty zmysel. My to to riesime tak, ze manzel nas "obhajuje" (preco je tolko kojeny,, preco sa este nekoji, nie je hladny, smadny, polievocku by si nedal, daj ho aj nam na ruky, nebud nanho skupy, dieta si musi aj poplakattoto, nebodze jeho otrokom, daj ho do kolektinu deti, nech sa pohraju a zvyka si - vtedy 3mesacneho, daj mu na usi ciapku, aby mu tam nenafukalo zapal - Boze, ty yo pocujes a nezasiahnes, ABC mediciny..., svokor v ramci imunologickeho okienka mu chcel dat chutnat diabolsky majonezovy salat, na chlebe...).
Okrem toho ked tam ideme (max raz do mesiaca), pred navstevou, ideme obaja na wc, aby sme sa od dietata nevzdalovali. Ja ho mam cely cas na rukachucet, takze mam plnu kontrolu. nad tym, kto mu co "nuka". Ked ho mate na rukach, nikto nema briliantny napad bozkavat ho na tvaricku alebo brat na ruky. A sme tam max hodinu, to uz maly zacina byt nesvoj a ide sa domov. Ale podotykam, ze nesvoj je v tomto utlom veku, v kazdej vacssej spolocnosti neznamych ludi.. Ked ma nadalej nevhodne poznakmky o vyzive, treba ju s usmevom zrusit, ze vsetky Vase kroky us konzultovane s pediatrom, a teda nemate dovod nazdavat a,s ze su nespravne....Stari rodicia su dolezity v zivote deti, sle sia az po urcitom ekuxv led uz nie su tak zranitelne, a naviazane na maminku... Vela stastia 🙂

biela_sova
21. apr 2019

@tanickae
@ivankatal Ano spravne, ako pise Ivanka, treba utok vratit diplomatickym utokom. Nikto sa nenarodil s vacsim pravom ublizovat druhemu. Vasu svokru jej vyssi vek, alebo spolocensky status, ak nejaky ma, neopravnuje Vas osocovat. Ak neprestane, nchodit tam. Mozno sa zamysli nad dovodom...

mamcotka
22. apr 2019

Moja bývalá svokra dala synovi keď nemal ešte rok piť kravské mlieko. Skoro som ju zahlusila.. a to neskôr sme prišli na to že má laktozovu intoleranciu. Tiež mu dávali dospelácke jedlo a ja som hysacila. Nechápem že nechcú počúvať že nevesty si svoje dieťa chcú vychovávať po svojom a vedia čo ich dieťa smiech a čo nesmie. Ako keby sme boli hlupane. Ale ja som vždy rázne zakročila a dovi dopo..

biela_sova
22. apr 2019

@mamcotka Nechcu pocuvat. Ked sa vsak pozrieme blizsie na vztahove prostredie takejto dominantnej osoby, nie je to vsak len problematicky vztah svokra-nevesta. Zvacsa pri uzurpacnej zene najdete velmi recesivneho (="podpapucneho") manzela a jej veeelmi velmi nesebavedome deti. Chapem problem autorky temy skor v tom, ze sa jej nema velmi kto zastat na navsteve, pyta sa, ako sa ma obranit. Pretoze svokra z titulu toxickej osoby dennodenne po cely zivot zhadzovala aj vsetkych ludi vo svojom blizkom okoli, a tak sa vytvorila situacia, kde manzel zakladatelky mozno ani nie je schopny oponovat matke, lebo sa jej nikdy neoponovalo. Vzacsa nie su schopni takto vedeni chlapci viest dialekticky rozhovor s matkou (typu nie mamy, nesuhlasim). V tychto rodinach sa s matkou suhlasi, alebo sa ticho oponuje (s kamaratmi na pive)... Treba popracovat s partnerom na asertivite stylom: "Mami, vazim si Ta, ale moja ucta je priamo umerna tomu, s akou uctou sa Ty spravas k mojmu blizkemu okoliu. Maj prosim respekt k tomu, ako my vychovavame svoje dieta. My sme jedini, ktori me zan (aj pravne) zodpovedni, Ty si uz tento priestor dostala. Poprosim Ta, usetri si invektivy Typu, ze mojej manzelke drbe, inak ja usetrim svoju rodinu tychto navstev.
A este k prispevku kdesi vyssie, ze dieta potrebuje aj starych rodicov.... ano, je to pren obohacujuce, ale opat len do takej miery, dokial nevidi osocovanie a agresivne spravanie starych rodicov smerom k nemu samemu/k jeho vlastnym rodicom. To plati vseobecne, aj ohladom kamaratov/kolektivu jasli/skolky/skoly a buduceho zamestnania.

1gabriela13
22. apr 2019

@biela_sova dokonale si to napísala, dokonalejšie by sa nedalo. Moja svokra je brutálne dominantný typ človeka a svokor doslova papuca. Všetkoje tak ako chce svokra, cely život. A toto videl aj muž, ktorý sa jej nevie postaviť zoči. A takto nastala situácia, že som za najhoršiu ja,co ma samozrejme nezaujima, lebo musím brániť dobro dieťaťa.

victtoria1
22. apr 2019

@zuzanka.zuzu No tieto uzasne tvrdenia ze sme tu a zivi, zdravi dakujem, su akurat tak na smiech. Hlavne ze sa tieto generacie teraz terigaju po lekaroch, problemy so zaludkom, travenim, crevom, chrbticami, nohy ploche....narastajuca rakovina hrubeho creva.....hlavne sa bijme do hrude ze sme zivi a zdravi.

evica01
22. apr 2019

Povedz svokre nech jej dava co chce, ale ze v noci jej malu donesies ked ju bude boliet brusko 😏

biela_sova
22. apr 2019

@1gabriela13 Tonson rada, ze som to pomenovala, mozno to pomoze zenam v tejto situacii... teda nevinit na 100% svojho muza, ake pomenovat si s nim problem a pracovat na rieseni...ale, raz si zlou nevestou, navzdy nou ostanes.. to niktora asi nema iluziu, ze by sa tento jej status zmenil. Ale aspon manzel bude participativnejsi v oponenture svokre :D

tanickae
autor
22. apr 2019

@biela_sova raz si zlou nevestou, navždy nou ostaneš 😄😄😄 presne tak.. Aj keby človek modré z neba zniesol, nikdy nebude dosť dobrý. Dakujem

dia266
22. apr 2019

@tanickae No ja mam podobnu svokru. Od narodenia med na cumel, makovy odvar na lepsi spanok, ....a milion inych praktik.. nikdy som jej to nedovolila, vzdy som bola pri malom.. mna ma za blazna a tvrdi ze doktori nic nevedia.. na kazdej navsteve, zakazdym.. maly bol chory, ona furt svoje, hodinu vkuse, ze ved mu nic nie je, ze si to namyslam /na druhy den sme skoncili v nemocnici, kde sme boli 10 dni/.. do rana by som tu mohla pisat o tom aka je a ako si neda povedat odo mna, od priatela, od muza, od dcery.. proste ona vie vsetko najlepsie.. a tych situacii 😤😂nejako sa ju snazim respektovat a zvyknut si na jej povahu... a s kludom jej vysvetlovat.. a to iste chcem od nej, aby respektovala mna ako matku.. tak snad to casom pochopi.. porodila som dieta pre seba a nie pre nu.. az nedavno som jej nechala maleho bez dozoru /bola ale v byte so mnou 😁/ ..vsimla som si, ze jej daval prsty do ust.. hovorim "no no filipko, to ti ani mama nedovoli davat prsty do svojich ust" ..maly mal 8 mesiacov, nerozumel mi len som nechcela hned na nu vyletiet.. nepochopila lebo za chvilu zase.. tak uz jej som povedala.. ona na to, ze to nemam prehanat s hygienou a ze zuby si umyvala ..to nema s hygienou nic spolocne a aj keby mala zuby zo zlata tak sa to nesmie ...ale povedala som jej, ze nech si predstavi, ze dava svojmu muzovi prsty do ust a potom si tie prsty cmula..zasmiala sa pekne sme sa rozlucili a odisla 😁 zatial sa to snazim riesit takto v srande lebo nechcem byt protivna..ale niekedy to vo mne tak vrie, ze az...

biela_sova
23. apr 2019

@tanickae
@1gabriela13 Raz zlou nevestou,navzdy zlou nevestou, tak 🙂 A potom pride nejaka rafika drza, vyda sa za svagra, a avokra zrazu okolo nej lieta nadsena, vypeka, vyvara, pcha sa jej do priazne, lebo ved aby sa na nu ta druha aspon usmiala, mileho slova jej venovala, a je to 🙂 To, ze blaci na jej syna a podvadza ho, to je len taky detailcek jej povahy ;) Niektore zeny su skratka suce do ruk odbornika, a takym je neradno sa chciet zapacit. Radsej odmerane s, nimi, napokon, nemozme byt kamosky s celym svetom.

frota3
24. apr 2019

Na niektore zeny je veru tazko. Nedaju si povedat a ba by som bola povedala, ze sa vyzivaju doslova v tom, ak mozu spravit zle alebo narocky

tanickae
autor
1. aug 2019

Baby.... Mala ma 7 mesiacov, tento týždeň jej dala čokoládový keks... Na druhý deň exem na nohe a nemyslím ze to mala z mlieka.... Po upozornení bola odpoveď že jej nikto nebude rozprávať co ma ona robiť..... Ôk odišli sme... Za dva dni návšteva... Svokra ani bu ani mu ignoracia urazena 😁 ja už sa na tom smejem lebo toto nie je normálne podľa mňa. Koniec koncov mužova reakcia bola že tam nebudeme chodiť takže môžem byť spokojná ale aj tak ma to štve kolo nemu. Aši si neuvedomuje že robí zle malej a nie nám...... No koniec 🙄😎