Svokra sa do všetkého stará

11. dec 2022

Ahojte mam 18 rokov mam rok a pól ročnú dcérku a s priateľom bývame u jeho rodičov teda u mojich svokrovcov lebo zatial nemame dostatok prostriedkov na vlastne byvanie ... zo začiatku bola svokra veľmi milá a mala som z nej aj pocit ze ma má rada ked bola dcera malinká velmi mi pomohla ale ako nastal deň kedy som porodila sa všetko zmenilo, dáva mi pocit toho ze ju nezaujímam .. to by mi ani tak nevadilo... ale neustále ma zaťažuje rečami typu spravila si malej čajík? Dala si jej sprej do nosa ? Jedla mala ? Spala mala? Kakala dnes malá? Píla vodu malá? Prebalila si ju ? A tak ďalej .. dakujem ale niesom retardovaná a o svoju dceru sa postarat dokazem ako najlepsie viem ...O malú záujem ani dáko neprejavuje sa mi zdá ze len tak na očko aby sa nepovedalo ma rok a pol a bola snou vonku na prechádzke alebo pokocikovat možno 2 krát nehrá sa snou ako iné babky... a ani svokor on mysli len sám na seba a tak isto aj ona .. dávajú mi pocit toho ze som neschopná matka a žena ich syna ... o mojej svokre napovedá len to keď predomnou dennodenne niekoho hnusne ohovára aj si sem tam si povymysla a keď k nám prídu milučká sladučká ako medík je mi z toho zle... robí zo seba chuderku ona je tá ktorá je zavretá len v domácnosti 20 rokov a v živote nebola v normálnej práci podotýkam... furt mysli len na seba vždy uprednostní seba pred hocikým... veľa krát si vymýšľa ze jej je zle a ze ju bolia ruky aby sa nemusela hrať s malou neviem co mam už na to povedať... som ten typ ze jedným uchom dnu a jedným von ale niekedy mi prasknu nervy a poviem jej svoje no... z mierou ... robí si zo mňa služku lebo jej zakazdym nieco je hej bud vracala alebo hlava ju bolela ruky nohy krize oci no vsetko mozne si najde nema 60 ani 70 nema este ani 40 rokov.. ona len navarí a aj to polovicu z toho jej pomáham z tým... všetko upratujem podotýkam po sebe po malej po muzovy po svokre a svokrovy a dvoch švagrinach pubertalneho veku ... tie dievčatá absolútne v ničom nepomáhajú naopak sú ešte aj hnusne drzé a nevdačné a + k tomu rozmaznané... ale sú to ich krasne princezničky a ja som tá zlá škaredá neschopná nevesta .. poraďte mi niečo ďakujem...




prasknu nervy a svoje

danieladeley
11. dec 2022

@zuzanalila20 my sa nepozname, netusis, aku som mala startovaciu ciaru, nepisala som ani pismenko o rodicoch, o zazemi, o uzasnosti, o ziadnej zhode okolnosti, o nicom, co si spomenula...neviem, odkial si toto nabrala, ale si dost mimo realitu. V 18 je clovek dospely, ma si byt vedomy dosledkov svojho komania, kazdy robi chyby, nikto nie je dokonaly, ale robit jednu chybu za druhou a potom sa stazovat na druheho? To je take dospele.

sasa1310
11. dec 2022

@danieladeley krásne si to vystihla ten komentár autorke. Lepšie by sme to mnohé nenapísali. Koľko pravdy v jednom príspevku.

morgane1975
11. dec 2022

Byvate v ich dome tak musite prijat ich podmienky. Urobili ste si dieta bez toho aby ste mali vlastne byvanie. Toto su nasledky. Taky je zivot. Bolo treba premyslat pred tym. Osamostatnite sa a budete mat klud. To je jedine riesenie.

morgane1975
11. dec 2022

@danieladeley presne tak!!! 👏👏👏

morgane1975
11. dec 2022

@zuzanalila20 za co sa mame hanbit??? Ze sme studovali a pracovali a nechali sa nabuchat az ked sme mali vlastne byvanie??? Co si to vlastne dovolujete??? Alebo vrana k vrane sada, vsak? Fuchtla leniva tu nadava na zenu co jej poskytla strechu nad hlavou a mame ju co..lutovat?? Mne by takuto syn domov doniesol svinskym krokom by isla! Ona sa este stazuje!!!🤦‍♀️

kengurica
11. dec 2022

Drahá takto.... Matka otca tvojho dieťaťa (nie svokra) vo veku pred 40, sa pred asi 2 rokmi tešila, že má deti odrastené, pubertálne (ako si sa vyjadrila), s ktorými sa už netreba učiť, netreba ich obskakovať, že si možno začne užívať viac život...ver tomu, že je fajn mať deti, ku ktorým netreba "pestúnku", a môžeš si večer behnúť na kávu, vínko, wellness atď. Ale toto jej prekazí jedna pubertálna dievčina s jej zrejme tiež pubertálnym synkom, ktorým sa silno prekrvia pohlavia a odkrvia sa mozgy.... A zrazu pride bábätko, ktoré za nič nemôže. A chudáci vsetci v domácnosti prídu o svoj konfort , lebo sa musia deliť o priestor s dvomi ľuďmi navyše ( ty a bábo), deliť sa o kúpeľňu, počúvať plač bábätka atď....
A prepáč, tá tvoja poznámka "a v živote nebola v normálnej práci podotýkam.." je teda riadne drzá....
Čím ty prispievaš do domácnosti?
Naozaj by si mala sklopiť ušká a osamostatniť sa.
Podnájom, žiť z ruky do huby, ale nežiť na úkor iných..... Život nie je len o rozťahovaní nôžok....A chlap detto - robota, brigáda, podnajom.... Na dieťa ste boli dvaja. (Svokrovci s tým moc spoločné nemajú, možno len slabú osvetu)

xckaret
11. dec 2022

Ty si este dieta, cize ma na krku 2 deti. Ty este nemas sajnu co je zivot, radsej pocuvaj jej rady a nehraj sa na super matku.

zorana999
11. dec 2022

Ja len toľko, že sa tu do nej všetci navazate ale keby príde sem s otázkou ci si dieťa nechať alebo ísť na potrat väčšina by ste radili si dieťa nechať a keby vyjadrí neistotu, že nevie, či sa o bábätko dokáže postarať tak by ste tu vypisovali srdcervuce litanie o materinskom pude a o tom, že určite to zvládne.
To len toľko k vašim poznámkam ze 16 ročná si nechala spraviť decko

lavinis
11. dec 2022

Odstahujte sa. Iná rada nie je.

lavinis
11. dec 2022

@zorana999 presne👌

janagem
12. dec 2022

@zorana999 ja si myslím, že väčšina nerieši fakt, že to dieťa má. Ale to, že nadáva na cudziu ženu a jej rodinu, čo pre ňu spravila viac ako jej vlastná matka.

kvetinka75
12. dec 2022

@zorana999 celé je toto všetko iba o nezodpovednosti. Nútil ju niekto sexovať? Sama sa rozhodla a každý normálny človek vie, že po každom sexe môže žena otehotnieť. Tak keď už rozťahovala nohy, mala mať premyslené čo potom, ak zostane tehotná. Hrať sa na dospelých to im ide, ale potom prevziať zodpovednosť, už nie. Potom už len nadávať. Mama jej priateľa, jej poskytla ubytovanie, stravu a čo ja viem čo ešte. A čo robí ona? Iba nadáva. Tu nejde o to, či si ho nechala alebo nie. Ja neodsudzujem ženy, ktoré sa rozhodnú pre ukončenie tehotenstva - ich rozhodnutie - to len na margo toho. Tu ide o to, že ona sama si skomplikovala život a nielen sebe ale aj rodine a ešte ide na druhého nadávať? Možno by bolo dobré, keby sa opýtala ,,svokry,, ako to ona vníma. Možno by bola prekvapená, ako jej zasiahla do života a súkromia.

larisa
12. dec 2022

@kvetinka75 ale jej to svokra nie je, lebo nie su manzelia.

vevapeto
12. dec 2022

A čo tak trochu vďačnosti že mozes kde byvat? Ak sa ti tam nepáči tak treba co najrýchlejšie zapracovať na svojom ( nie ďalšom dieťati)😉

vlasica19
12. dec 2022

@vevapeto ale vies ze to tak zakazdym nie je. Vdacnost ano byt moze, ale zas ako prepac, nenechala by som si skakat po hlave a asi ani ty nie. Je moznost vydrzat, to nejak sa od toho odosobnit, alebo sa potom odstahovat

kvetinka75
12. dec 2022

@larisa ja viem, preto som to dala do úvodzoviek.

vevapeto
12. dec 2022

@vlasica19 každá minca ma dve strany, škoda že jej svokra sa nemá šancu k tomuto vyjadriť .

kvetinka75
12. dec 2022

inak sila, ako sa autorka vyjadruje aj o dcérach matky jej priateľa. Nevďačné a pod. Ona je v podstate taká istá. Mala by byť rada, že tam vôbec môže bývať, lebo ja keby som mala doma 2 pubertiakov a k tomu ešte syna a cudziu ženu s dieťaťom, tak by to bolo riadne na nervy.

jaond19
12. dec 2022

Je jedno ci mas 18 alebo 38 rokov.... proste rodina ma byvat sama. vsetko ostatne je velmi tazke, ci uz byvat so svokrou, svokrom, babkou, svagrinou, tetkou, ujcom.... clovek nema nikdy klud hoci su vztahy dobré, taketo spolunazivanie robi len nervy lebo kazdy si fungovanie predstavuje inak.... Ty bud v prvom rade rada, ze s dietatom mas kde byvat, niektore ako ty koncia po utulkoch a centrach pre soc.pripady.... nemas pracu, vlastne byvanie, perspektiva do buducna mizerná, k tomu staci narobit este dve dalsie deti, nech sa kolotoc mizérie riadne roztočí. Ja som mala babky, ku ktorym ked som prisla sa nonstop pytali ci chcem jest, co mi spravia jest, ci donesu caj, chlebik, ci nechcem hento, tamto.... mojej mame to muselo ist stopro na nervy ked som bola malá.... proste to su babky. a pre niekoho nastastie, pre teba bohuzial, je takato aj tvoja svokra.... prehnane prehnaná.... chapem ze to lezie krkom, ALE pokial nemas lepsie vyhliadky vo svojom zivote nez byt u svokrovcov, nahoď mód flegmatik a nerob nervy, sebe, spolubyvajucim, nikomu. A nájdi si každy den nieco, za co podakujes.