Svokra u vás doma po pôrode

10. apr 2023

Baby zaujimalo by ma strasne, ci by vam vyhovovalo, alebo sa vam pacilo, keby pridete domov z porodnice s babatkom a je u vas svokra a bude este dalsich niekolko dni.
Vraj aby pomohla so starsim dietatom, s domacnostou atd, napriek tomu ze bude 2 tyzdne doma aj manzel. Starsie dieta chodi uz do skoly okrem toho a je uz samostatne.
Mne to strasne vadi, ja nemam nic proti navstevam na par hodin, nech pride kto chce sa pozriet na babatko, ale nechcem aby u nas niekto prespaval takto hned po porode, ja chcem mat po porode doma svoj klud iba s rodinou.
Povedzte mi ci som ja cudna, alebo by to vam ostatnym nevadilo. Lebo moj muz na mna kukal ako puk ked som mu povedala, ze tu jeho mama urcite nebude, ze si to nezelam.

nelili1978
11. apr 2023

Ja som bola dva týždne u svokry, varila a starala sa o nás aj o staršieho syna. Mne to pomohlo sa zostaviť po cisarskom reze. Ale môj manžel nebol na materskej, ani dovolenku nemal...musel pracovať

kristinka92
11. apr 2023

100 mamičiek, 100 rád… zatiaľ čo jedna pretáča oci ze čo je na tom take strašne, ze sa svokra nasackuje a ako by ona bola rada keby…. ďalšia čo to zažila, ze sa dosackovala nechcená pomoc, ti povie opačne… a nie je tiež pomoc ako pomoc. zatiaľ čo jedna svorka reálne naozaj pomôže, druha ešte bude čakať navareny obed, dezert a kavu…. autorka tak ako to cítiš to treba odkomunikovať manželovi a spoločne rozhodnutie oznámiť rodine a bodka. ako hotovú vec. a nech sa aj uráža kto chce.
ja som pri prvej zazila veľmi nemilé prekvapenie - po 4 dňoch ma konečne prepustili po cisárskom domov, vlasy mastné, keďže som sa nesmela sprchovat od rany hore 4 dni- iba pokvapkanou rukou a mokrými servitkami ocistit, plus do toho som sa potila z hormónov ako prasa, vieš si predstavit ako sa človek teší konečne na sprchu doma?…. a tam 10ludi ze huraaa. skoro ma **** v tu ranu medzi dverami. rozplakala som sa. všetci ze zlata ako sa z toho teším…. bolo to totalne necitlivé voči mne. jedine čo som chcela bolo prísť domov, konečne sa najest, aká som bola hladná a konečne sa ist ocistit, dať si čisté voňavé pyzamo. sadnúť si v klude na gauč a byt s malou v klude.
trpela som ich tam 2hodiny, nie a nie odísť. potom čo svokor zadrel po dvoch hodinách, že a ideme piť!! na oslavu narodenia vnučky!! vybuchla som.
absolutne nikoho nenapadlo ake bezcitne to voči mne a malej je. posledné čo som chcela, aby mi niekto v mojom dome slopal, ozral sa a vyhraval. a ja som tam celu dobu zo slusnosti sedela s prepáčením smradľava, od krvi, totalne znechutená, že ani jedna zo žien sa neuvedomila…veď pre boha tiež kedysi rodili, či už zabudli?!
takze po takomto zážitku najbližšie zamknem bránu a muž dostane take inštrukcie že až

basska_b
19. apr 2023

Inak dala som otazku tuto do poradne, celkom pekne to dula pani Borková zhrnula...
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

guinevre
3. júl 2023

Moja mamina bola u nas cely mesiac. Inak zije od nas stovky km. Manzel bol rad, lebo nam to velmi pomohlo s domacnostou, nakolko je on pracovne dost vytazeny, a s nou si rozumie. Bohuzial, keby tam bola pri mne svokra, do troch dni by mi rupli nervy.

lelelienka
4. júl 2023

My cakame sice prve babatko, ale tomuto hovorim obrovske NIE - chcem si po porode uzit spolocny cas ako rodinka, podla mna nie je nic krajsie a nemal by to nikto narusat, zvladli to miliony zien pred nami, zvladneme aj my a co ked nebude upratane…A ak by som uz z akehokolvek dovodu nevydrzala bez pomoci, tak jedine mama, svokra nie.

autor
4. júl 2023

@guinevre mamina je mamina. To pochopim uplne. Celkovo keby si mam a chcem niekoho zavolat, jednoznacne volam mamu.
@lelelienka presne tak-jedine mama