Svokra učí moje dieťa, aby zabilo hmyz

3. mar 2024

Baby? Aký máte na toto názor?
Neviem či to som len ja taká “záchrankyňa zvierat” alebo či som veľmi precitlivená…ale príde vám v poriadku, že svokra “učí” moje dieťa aby zabilo nejaký hmyz?
Išiel po zemi mravec a mojej 3 ročnej dcére povedala, aby zabilo mravca…prečo niekto učí dieťa, aby zabil niečo živé? Ano je to hmyz, je to milimetrový mravec, ale prečo zabiť?… prečo by malo malé dieťa “vziať” život malému tvoru len tak?… prečo ju učí niečo zabiť?…

mamina7070
3. mar 2024

si precitlivena

jaass
3. mar 2024

Nie, nie je to normálne. Svokre vysvetlit, že si to nepraješ. To čo je za svokru 🤢

nattka123
3. mar 2024

Ani mne by sa to rozhodne nepáčilo. Viest dieťa k takým veciam

vanilkovazmrzka
3. mar 2024

Asi by som brala v pohode, keby bez nejakeho komentara toho mravca zabila a neriesilo by sa to. Ale vyzyvat dieta, aby zabilo (hocico) sa mi nezda vhodne…

deti95060810
3. mar 2024

to zas tak neber tragicky...😉

anjelicek26
3. mar 2024

Spomeň si na toto,ked budeš po izbe polku leta naháňať komare😅

martul
3. mar 2024

@anjelicek26 bingo 👍

andrea_82
3. mar 2024

Kde bol ten mravec? Vo vnutri alebo vonku? Ja som teda asi divna, ale mne to pride normalne. Boze, je to mravec. Keby som ho mala doma, nepotesilo by ma to. Ano, keby jej v lese kazala stuchat do mraveniska, prislo by mi to zbytocne. Aspon sa dcera nebude bat pavukov, vciel a inej havede.

autor
3. mar 2024

@anjelicek26 zabijem ho ja, pretože mi robí zle…ale mravec jej nijako zle nerobí, žeby dom dieťa len tak zo srandy vyzývala, aby ho zabilo…

mondolina
3. mar 2024

ja ti rozumiem, povedala by som jej že si to neprajem.
u nás sa ani hmyz nezabíja, čo už🤔

sissy27
3. mar 2024

Tak ja neviem, tak si teda chovaj mravce v spajzi 🙄
Nerozumiem, co ine by si chcela robit v dome s mravcami, molami, svabmi, mysami, potkanmi… poprosit ich, ci by sa laskavo nepresunuli von? Alebo si budete spolu pekne nazivat a jest z jedneho taniera?
Vonku nezabijam nic, ale teda v byte / v dome pardon, no. A nevidim rozdiel v tom, ci toho mravca zabijem vlastnymi prstami alebo ho otravim chemiou.
My sme ako deti asistovali od malicka pri zabijacke - prasa, kralik, sliepka, ryby… nerastlo to v chladiacich pultoch 😂 a bolo treba aj stiahnut z koze, aj perie osklbat atd. Nemam pocit, ze by ma to nejako poznacilo, zvierata milujem, urcite by som ziadnemu neublizila pre zabavu, ale zas ak je to potrava alebo skodna, tak nemam problem.
A teda dufam, ze ked si taka sucitna s mravcami, tak nikdy nevezmes svoje dieta do zoo, cirkusu, do delfinaria, nebudete sa fotit s papagajmi atd.

anjelicek26
3. mar 2024

Tak syn dnes povysaval asi 20 kusov, ide jar a lezú do domu.. vonku ich nevrazdime nikto, ale pavúky komáre muchy mravce ovocné mušky proste toto eliminujeme doma všetci,poctivo a to od mala.. takže vlastne áno učíme deti vrazdit🫢

queen_mary
3. mar 2024

Ja son tak doma po muzovi zvykla "kricat" nech zabije komara, muchu, pavuka.. a potom 3,5 rocny syn raz zakrical: zabijem toho slimaka, a rozslapol ho:/ bolo to hrozne. Tak odvtedy si s muzom davame len ocne signaly, alebo sepkame, ak sa treba niecoho zbavit 😀

syslik81
3. mar 2024

tak my zbierame male tvory z chodnikov a davame na travu - od unavenych vciel cmeliakov dazdovky husenice a ano ani mravce nezabijame... mnohe z nich pre planetu robia voac ako clovek a len preto ,ze sme vacsi neznamena vsetko vrazdit ... kazdopaden keby toto niekto uci moje dieta tak si dupnem a zakazem to .. pre mna je to velke nie .. a ano komara zabijem-ale to je asi tak jedine zviera .. ja ani muchu nezabijam ale vyhanam z bytu ..

autor
3. mar 2024

Nejde o to ci to bol mravec, komár, včela, pavúk hocijaký hmyz…ak mi ten hmyz nič nerobí tak ho nezabijem ani ja len tak pre srandu… mne ide o to, že malé dieťa učí, aby zabilo niečo živé len tak pre zábavu a nie pre to, že jej ten hmyz niečo robí…

autor
3. mar 2024

Mohla ísť príkladom a povedať napríklad niečo, že… pozri zoberieme mravceka a dáme ho vonku…a nie že pozri zabi mravčeka…ja som dospelá a keď vidím nejaký hmyz tak ho dám von…prečo by som ho mala zabiť? Len zato, že mi prišiel do bytu tak si zaslúži zomrieť?…

janulik2008
3. mar 2024

Ja keby som mala toto robiť čo ty s kuchyňou v lete tak ma porazi 😁
Inak napr keď včela nám vošla dnu a "zasekla" sa v žalúziach tiež som ju "vzala" a pustila von ale také muchy alebo komáre keď ešte "bzučia" tak papuča to istí 😁😁😁
Inak osemročná neter sa mravcov boji furt kričí že Nanaaaaa mám tu mravcá 🤣🤣🤣

feb13
3. mar 2024

Ty si este asi nemala v dome/byte stovky mravcov, ktorych sa mesiace neda zbavit a lezu do vsetkeho, odnasaju krystalovy cukor z komory a pod. Po takej skusenosti si clovek rozmysli, ci ich bude po jednom nosit von.

autor
3. mar 2024

@feb13 svokre tie mravce aj keby jej mali jesť z taniera nevadia. Je jej jedno, že ich ma v dome…nič s nimi nerobí 🙂 opakujem dievčatá…ide mi len o to, že učí malé dieťa, aby niečo ZABILO…:(

mikadooo
3. mar 2024

Netuším, ale veď povedz dieťaťu, nezabíjaj, vezmeme pohár a papier a vyhodíme von (my tak robíme). Ináč - ani komára nezabiješ, keď na teba sadne? Mne osobne toto príde, že niekto proste zabíja a niekto vyhadzuje 🤷. Svokra robí tak ako je naučená pravdepodobne z domu. Príde jej to normálne a učí to aj vnučku, proste je to len hmyz...🤷🤷🤷.

andrea_82
3. mar 2024

Chcela si vediet nas nazor. Tak ti ho hovorime. Ze podla nas je normalne zabit mravca a mozu sa to naucit aj deti. Ked syn pistal, ze ma v izbe pavuka, tiez som mu povedala, nech nerobi cirkus a rozpuci ho papucou. Ved jej nekazala tyrat macku ani psa. Ja v tom vidim rozdiel. 🤷‍♀️

zuzudrnda
3. mar 2024

Dieťa je dieťa a nerozumie nálepkam "škodna", ak je mravec nedajbože v špajzy. Treba starej mame povedať,že priestor na Zemi nie je len pre ľudí a k tomu vedies aj deti. Aby boli principiálne citlivé a vnímavé k životu okolo. V tomto ilustrativnom prípade je to napríklad mravec...Verím,že pochopi 🙂

autor
3. mar 2024

@sissy27 keď píšeš, že na potravu…tak by si nechala svoje malé dieťa zabiť napríklad jeleňa v lese? Pretože to je na jedenie?… by ti to nijako neprekážalo, že také malé dieťa a zabilo by takéto zviera?… (keď mravec je len mravec a hmyz) ..

nikpa
3. mar 2024

Aj mne to vadí, moja babka učí moje deti tiež všetko zabíjať, či mravce, včely, dažďovky.... Nejde o to, že su to len malé mravce ale veľa z tých zvierat je užitočných a nevidím žiadne plus ani nič výchovné, učiť dieťa od mala niečo zabíjať.

yelena159
3. mar 2024

Ja hmyz nezabíjam, ale keď je to pavúk (z ktorého mám panický strach), tak ho zabíjam. BURN IT WITH FIRE!!!

lonely66
3. mar 2024

@anjelicek26
@sissy27 súhlasím s vami, že ak ide o "škodnú", čiže hmyz v byte či dome, ktorý vyslovene strpčuje náš život, tak nemám problém to zahubiť. zažila som inváziu komárov (kedysi dávno na jednej dovolenke a tiež inváziu mravcov, kedysi dávno v istom prenajatom byte - no...nikdy viac). všetko, čo sa dalo, som zabila, aj tak som to nevyhubila. z dovolenky som šla doštípaná ako idiot a z nájmu som utekala jedna radosť, akonáhle to bolo možné. ale poniektoré by to ešte asi aj nakŕmili 🙂 na druhej strane ma zaujal aj príspevok od
@syslik81 lebo aj ja som ten typ, čo napríklad z cyklistického chodníka presunie na paličke húsenicu na trávu (alebo dážďovku či iné pomalé stvorenie - slimáka). v prírode ak plesnem, tak po komárovi nanajvýš. inak mi hmyz nevadí, dokonca som ochotná nielen hmyzu, ale aj iným druhom pomôcť, ak pomôcť viem.

špeciálnou kapitolou sú kliešte. zaujímalo by ma, koľko hmyzmilujúcich diskutujúcich by kliešťa s láskou pozorovalo vo svojej domácnosti. nebodaj by ho presunuli na seba, aby sa, neborák, najedol a napil 🙂

zuzudrnda
3. mar 2024

@lonely66 Autorka hovorí o prístupe, výchove dieťaťa...ja som to tak pochopila. Naco to zachadzanie do krajnosti a zosmiesnovanie? Bavíme sa o dieťati,nie o dospelej žene / mužovi.

anketkarka
3. mar 2024

My všetko vyhadzujeme. Tak malé dieťa by som neučila ,,zabíjať". Však sa to naučí časom aj samé, ak uzná za vhodné, že chce nejaký hmyz zabíjať. Možno bude tiež z tábora vyhadzovačov. Človek nikdy nevie.

babulkomale
3. mar 2024

@andrea_82 vcely su haved? Si chybala v skolke? 🤦🤦🤦

muchacici
3. mar 2024

Alebo také tarantuly v Anglicku, tie tiež nikomu nič nerobia, len si čierny tučný pavúk veľký ako dlaň býva niekde v domčeku a zakladá si rodinku