Svokra zabila naše manželstvo

pohodickasrandicka
21. apr 2017

Manzel pracuje v zahranici. Doma je dva krat do mesiaca od piatka noci do nedele poobedia. Pred vyse rokom zomrel svokor a svokra si vzdy narokuje cas ked muz pride. Mame tri detom ktorym sa tiez treba venovat. Mojmu muzovi teda vobec neostava cas na mna. Nebudem detom brat otca. Chapem samotu svokry. Kto pochopi mna? Nevladzem bojovat voci materskej laske hoci to je diskutabilne dovtedy jej nechybal... A rodicovskej... Nezbavim sa svokry tym ze jej dam deti... Oni ju aj tak nechcu. Netesim sa uz na jeho prichody ... Vecne uz dopredu vyvolava muzovi ci pride on sa citi zaviazany a aj ked ostane s nami hovori len o nej. Toto nie je manzelstvo toto je mucenie.

mariamaria88
21. apr 2017

Co on na to?? ak ovsem vie o existujucom probleme...

lienka737
21. apr 2017

Som veľmi zvedavá, čo Ti poradia...
Snáď len vykomunikovať si to s manželom, dohodnúť sa na čase, ktorý strávi Vami a ktorý s ňou. Toho s Vami by malo byť samozrejme oveľa viac. Už aj tak ste spolu veľmi máličko.

bg2014
21. apr 2017

@pohodickasrandicka skus povedat tie dve posledne vety manzelovi,co ti nato povie

snehuuulienka
21. apr 2017

@pohodickasrandicka
fuuu popravde neviem si predstavit,zeby moj muz chodil domov 2 x do mesiaca na 2 dni,ja doma s 3 detmi,uz tato predstava ma desí 😒
no a to,zeby ich aj tak travil so svojou "mamickou" ????....🙄 hmmmmm.

-mas to tazke,komunikovali ste o tom??lebo to takto urcite medzi vami dlho nevydrzi,vzdialuje sa Tebe ako partner,a co je podstatné hlavne detom sa vzdialuje.Ja viem,ze dnesna doba je bohuzial takato,ze treba cestovat daleko za pracou,ak chce clovek uzivit rodinu,ale na ukor tohto vsetkeho si myslim,ze mu to nestoji za to....inak asi nastane rozpad vasho manzelstva.
Co sa tyka Tvojej svokry,mala by si najst nejake ine konicky a kamosky susedky na vykecavanie,ked je jej tazko a nie zatazovat tym syna,ktory ma uz svoju manzelku a rodinu,pride mi to dost bezohladne z jej strany

pribinak
21. apr 2017

no a povedala si mu to? co citis? ze ty a deti si ho neuzijete? povedala by som svokre, uplne otvorene, ze deti s nim chcu byt same a potom si na rade ty. ze toto je otec tvojich deti a ze vam nici manzelstvo

nita216
21. apr 2017

@pohodickasrandicka skusila si s muzom o tom sa porozpravat?viem je to tazke ze muza nemas doma .alebo skus povedat svokre ze ty ho vydis tak malo a ti prekaza. ked ona si ziada cas aj na seba!dohodni sa s nou ze nech sa stretnete v nedelu rano a budete spolu do ibeda!nech ona vari nefelny obed a dovtedy tam budete s nou!ale ostatne dni nech vas necha!

ksebejka
21. apr 2017

A co keby si zbalila deti a prestahovala sa za nim? boli by ste spolu kazdy pracovny den 🙂 taku moznost ste nezvazovali? ja by som svojho muza do zahranicia nepustila, presne preto, aby sa rodina netrapila, ako sa teraz trapis ty :/ urcite to musi byt velmi velmi tazke, ale tvoje manzelstvo este stratene nie je - nevzdavaj sa!

nita216
21. apr 2017

@nita216 sorry za preklep ale tel blbne a niekedy neukazuje co som napisala!

bg2014
21. apr 2017

@nita216 to nic odpustame ti🙂

kocka321
21. apr 2017

Aký máš vzťah zo svokrou ty? Ja keby som si snou rozumela a mám tvoj prípad tak nevaham si buď ju vziať k sebe alebo vy k nej . A nebude sa ani jedna cítiť sama.Aj keď V prvom rade by mal myslieť manžel na vás. Ale rok po úmrtí je ešte krátka doba .Úplne chápem tvoju svokru .Je sama. Myslím si že by to nebol zlý nápad. Pokiaľ máte medzi sebou dobry vzťah teda.A nebolo by super ty v práci zatiaľ čo by svokra vám navarila a všetky domáce veci okolo postrážila deti. Ale určite by som riešila inú alternatívu ohľadom práce tvojho manžela. Je to dlhá doba hlavne pre deti. A najde sa práca v zahraničí aj tak že by vám chodil z práce domou každý víkend.Treba niečo lepšie nájsť ved tie platy sú tam skoro rovnaké. A lepšie keď príde každý víkend domou ako 2 x do mesiaca. Držim palce 🙂

felycity
21. apr 2017

nevieme pozadie, aké sú vzžahy so svokrou, ale tvoj muž je medzi mlynskými kameňmi, skús si otočiť situáciu, keby sa to stalo tvojej mame, ako by si to riešila? Ako by si sa ty cítila...možno máš pocit, že svokra zneužíva situáciu, je dosť možné, že aj ona sama má problém po smrti svokra, je ťažké radiť, v prvom rade by som si sadla s manželom a porozprávala sa otvorene, vyjadrila svoje pocit, svoj vnútorný boj a nech ti aj on povie svoj názor na to a podľa toho by som sa pohla ďalej, niekedy treba jasne povedať čo sa deje a čo sa ti páči a čo nie, ale pri tomto modely života, nemôžeš byť spokojná a možno je i čas sa zamyslieť ako budete ďalej fungovať, lebo za ten krátky čas stihnúť sa venovať manželke, deťom, mame tak to by bolo pre mňa na palicu. netreba sa vzdávať, treba sa najprv otvorene porozprávať čo ťa trápi a nájsť nejakú akceptovateľnú cestu.

janinah
21. apr 2017

takto by som nežila ani za nič,buď všetci tu doma alebo všetci tam v zahraničí...všetci,ale bez svokry samozrejme...robíš chybu,obaja ju robíte,takto vzťahy medzi vami dvoma ochladnú či sa ti to páči a či nie...a svokra s tým nič nemá....nerieš svokru,rieš svoje manželstvo a svoju rodiny...aby si neostala prekvapená,že tam kdesi existuje iná žena /poznám takých prípadov nie málo/☹

vroni
21. apr 2017

Nuz, vztah, kde je manzel a otec fyzicky pritomny ani nie styri dni do mesiaca, je podla mna parodia manzelstva. Ak sa do toho dostane este aj osamela svokra, tak amen tma. Odtrhavate si kusky casu a frustracia rastie. Toto moze byt uz len horsie. Chodte vy za nim alebo on nech ostane doma. Lebo druha moznost je len rozvod, otazka potom nie je ci k nemu dojde ale kedy. Manzelstvo si zabijate sami, svokra vam pri tom len asistuje.

pele
21. apr 2017

Mna by tak teoreticky zaujimalo, kolko casu podla vas V priemere travit dieta dospele so svojimi takymito osamelymi rodicmi...Ked neziju v jednom meste? Kolko je tak akurat? Ja by som rzovrhla tie muzove dni na nejake casti, cast so svokrou a cast s vami ako rodina, ked je tak Malo doma inak sa neda. Zavisi aka velka cast bude komu, ale minimalne na pol by to Malo byt.

m.i.r.i
21. apr 2017

zvokra vam nic nezabila, zabili ste si to sami, ked zijete takto na dialku...oddelene rodiny su zaciatkom konca...ja viem, ze niektori nemaju na vyber, viem, ze niektorym to dokonca aj vraj klape - ale podla mna to nie je manzelstvo ani rodina ani vztah ak pride otec na 4 dni do mesiaca domov....ved to si ty s detmi zijes svoj vlastny zivot a on pride na navstevu na 2 dni a ide vlastne tiez za svojim zivotom, ktory mu zabera 95% casu, cize jeho zivot je vlastne inde...deti si otca vobec neuziju a vlastne ho ani nepoznaju a vy sa odcudzujete..svokra tam hra mensiu rolu, chapem aj ju, ked syna tiez velmi malo vidi aj ked samozrejme ubera cas vam ako rodine..ale to by ste vy dvaja museli mat iny vztah, doverny, plny lasky a hlavne ozaj manzelsky aby si sa ty s manzelom o tom otvorene porozpravala a pochopili sa obe strany..lebo vsade ide o dve strany, tak ako si tu ty a manzel, tak isto je to vztah manzel- jeho matka a nie je to len o svokre ale aj o nom...cize cele zle...
Riesenie jednoznacne spojit rodinu - vy za nim do zahranicia alebo on domov...ked toto ako samozrejme povies nie je mozne, lebo lebo lebo...tak potom sa uz neda hovorit o manzelstve ale tomu panovi, ktory chodi k vam na navstevu na 4 dni v mesiaci jemne pripomen, ci ma zaujem travit cas aj s rodinou, s vami vsetkymi ako takymi a aj so svojou stale zakonitou manzelkou, mozno len hostilelkou ci prevadzkarkou v jeho dome, ale tak pomoze len rozhovor...deti pomaly vyrastu...a vy dvaja budete uplne cudzie osoby so svojimi vlastnymi zivotmi..a svokra za to naozaj nemoze

ema234
21. apr 2017

@pohodickasrandicka tak mas na prd manzela, asi ma radsej svoju mamu ako teba, bud sa s tym zmieris, alebo sa radsej rozved. Ja by k svokre nesla byvat a ani k mojej matke.

marika39
21. apr 2017

Problemom je to ako zijete a nie svokra ktora by tiez rada videla syna. Nechapem na co su dobre taketo manzelstva, ale verim ze sa na jeho prichody uz netesis ale podla mna nie je pricinou svokra😢

alexandraalexandrova
21. apr 2017

Keby tvoje dieta prislo dvakrat do mesiaca domov, ty by si nechcela aby bolo aj s tebou? Ja svokru celkom aj chapem, tu nie je problemom ona, ale to ze manzel pracuje v zahranici a vy ste tu. To je to co treba zmenit, sadnut si s muzom a hladat sposob ako to riesit, bud si najde pracu doma, alebo chodte vy za nim, alebo nejake ine riesenie aby ste mohli byt spolu a nie takto ze sa ledva vidite...myslim ze by bolo fajn prehodnotit, ci ozaj je nutne aby manzel pracoval tak daleko. Peniaze nie su vsetko, su aj ovela dolezitejsie veci ako tie materialne. Ine je ak ste v nejakej zlej situacii ked musiet splacat vysoke splatky, mate pozicky, exekucie a inej cesty niet, no aj tak sa da hladat aspon nejaky kompromis. Musite si urcit priority...

malabiba
21. apr 2017

Nezijete spolu ako rodina, to nie je o svokre...najlepsie riesenie, prestahovat sa za manzelom. Nie je to lahke, treba vybavit vela veci, najst byvanie, naucit sa jazyk, ale mas celkom velke deti, ktore to mozu bez problemov zvladnut a vsetkym sa vam ulavi...Druha moznost je, aby manzel hladal pracu doma, ale vo vasom regione to lahke nebude, pridete o financie. Ale takto nie je stastni ani jeden z vas a deti uz vobec nie.

bonovka
21. apr 2017

no..takto..keď to otočím..a teraz možno budem za zlú dcéru..ale mne ocko tiež zomrel a mamina zostala sama..ale neviem si predstaviť, že by odo mňa žiadala, aby som bola neustále s ňou a nahrádzala jej ocinovu prítomnosť tou mojou, na úkor mojej vlastnej rodiny..a zvlášť, keď by som muža a deti mala vidieť len pár dní do mesiaca..
som dcérou svojej mamy a vnímam jej samotu aj pocity, no tiež si myslím, že ako mama chápe ona tie moje pocity, situáciu, rodinu, môj život a rešpektuje to..
otázka neznie, kde robí v tomto prípade chyby svokra..ale kde a prečo ju robí manžel..keď nevie aj mame vysvetliť, že takto to nepôjde a nevníma ani to, že so ženou to prestáva fungovať..?ísť mamu pozrieť je normálne..ešte normálnejšie, ak ju pôjdete pozrieť všetci spolu ako rodina..stráviť tam ale väčšinu času mužovho pobytu doma, mi ale príde veľa..aj napriek situácii, v ktorej sa svokra ocitla..tento problém ale nie je kompetentní vyriešiť nikto iní, než Vy dvaja spolu..ak zlyháva komunikácia medzi Vami, ťažko očakávať nejaký progres..tak, ako Ty nevidíš do hlavy jemu a nevieš, nad čím rozmýšľa, nevie ani on o Tvojich myšlienkach a postojoch..hovoriť spolu, hľadať kompromisy, riešenia..ak teda máte OBAJA záujem to vyriešiť..ak si v tom sama, tiež nie je o čom..ako bolo napísané vyššie, potom je len otázka času, kedy sa to rozpadne celé..myslím, že je to už tak či tak veľmi krehké..
..len môj osobný laický názor..

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
obsadenemeno
21. apr 2017

@pohodickasrandicka najdi svokre frajera 😉

alaguema
21. apr 2017

@pohodickasrandicka nechápem, aké branie otca deťom. Sú to vaše spoločné deti, nie? Prečo netrávite čas všetci spolu? Doma, na výlete, vybehnúť na obed...To všetko by malo vyplynúť nejak prirodzene, keď príde domov pod dvoch týždňoch. Mám dojem, že on sa ti skôr venovať nechce. Lebo keby chcel, čas si nájde. To je následok dlhodobého odlúčenia. Svokra na tom nemá zrejme žiadnu vinu.

bonovka
21. apr 2017

Musim si opravit chyby-nie je kompetentny nikto iny.. 🙂))

sisaka
21. apr 2017

@pohodickasrandicka ak manžel zarába v zahraničí dobre, treba sa tam za ním presťahovať, ak nezarába dosť na to, aby ste tam všetci žili zarába tým pádom malo a to môže zarábať aj na Slovensku. Na svokru by som vinu nevalala, vzťah nemôže fungovať na nejakej zotrvačnosti a návštevach 2 x do mesiaca, nikto ma nepresvedčí, že takéto manželstva na diaľku fungujú. Porozmýšlajte nad prioritami, čo Vám takýto život dáva, stojí to za to...?

vroni
21. apr 2017

@persica, nuz, to bude tou mentalitou, ze sa zena vyda za dom a manzel je castou BSM. Ona za nim neodide, lebo oni tu maju dom, co s domom a v regione nie je robota, ale maju tu dom, takze sa odtial pohne az v drevenom spacaku, lebo s domom v dobrom aj zlom... Nechcem tym povedat, ze je to prave tento pripad, ale citala som to tu uz tolkokrat, ze sa cudujem, ze tato pravna uprava este nie je zakotvena v zakone. Chapem, ze su pripady, ked sa za muzom ist do zahranicia neda (soferi kamionov, vojaci v nasadeni a podobne), ale zapecnictvo je dovod vacsinovy. Vsade na svete sa rodiny stahuju, len na Slovensku sa trhaju a cuduju sa, ze to nefunguje. Ze to ini ludia nechapu - no, nechapu. Ani ja nechapem. Isla by som s muzom kamkolvel, ale “vztah“ dva dni za dva tyzdne by som neakceptovala.

lilyianka
21. apr 2017

@pohodickasrandicka nuz z tvojho textu som nepochopila ci byvate sami alebo so svokrou....
Ale tiez by mi vadilo,keby moj muz chodil domov na 4 dni do mesiaca...cele by som to riesila radikalnejsie....bud nech si pracu najde tu alebo sa vy prestahujte k nemu...z muza nemas nic ty ani deti a v podstate si na vsetko sama...

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misinka0611
21. apr 2017

Myslím si, ze svokra vaše manželstvo nezabíja ale zabíja ho ta diaľka a robota ktorú vykonáva v zahraničí. Je to ozaj nutne aby tam robil?

sense
21. apr 2017

Vase manzelstvo nezabila svokra, ale vy s muzom....vie o tom ako sa citis? Co na to vravi? A tiez nechapem bratie otca detom ved ked ste rodina mate travir to minimum casu spolu...neviem ake mas vztahy so svokrou...
Ale uprimne chapem aj svokru...samota je zla...