Svokrovci

riabal
16. feb 2024

Ahojte ženy. Ak je tu nejaký psychológ/ka rada by som sa poradila alebo podelila s vami o môj boj so svokrovcami. Priateľ má mamu a otčima ktorý ho vychovával od cca 2r. Prišla som ja k ním do rodiny ako jeho partnerka všetko bolo ok (neriešila som ich) aj keď som mala vždy iný názor na život a veci ako oni. Žijú jednoduchým životom nikde nechodia, veľa ohovárajú a rozoberajú životy ostatných ľudí. Môj priatel je však opak a preto ho milujem aký je. Po pár rokoch sa nám narodila vytúžená dcérka, dnes má 2r. Dcérka je pre nás všetko milujeme ju najviac ako sa dá, veď to poznáte🙂. Som mama ktorá miluje svoje dievčatko, a keď sa narodila a bola miminko som sa snažila zaobchádzať s nou podľa správnej manipulácie bábätiek, no to už bol problém s ich strany pretože som robila niečo iné, niečo čo oni ešte nevideli. Dcéra mala 8m keď k nám prišli na návštevu. Išla som jej dať prikrm ako vždy na obed ako sme boli zvyknuté no to už bol problém pretože musela ísť jesť zrovna v tedy keď ju mala svokra na rukách pritom mi mohla ona alebo on povedať napr. môžem jej dať ja papat? Svokra ju dávala na ženám na nožičky, ohlásila som sa a slušne som jej povedala aby ju nedavala na nožičky pretože nevie chodiť ešte. Ešte v ten deň prišla priateľovi dlhokanska správa (ktorú som si prečíta, áno viem nemala som..) aká som ja pi… ako sa chovám akú oni nemajú domácu pohodu v mojej prítomnosti. Nato som im volala a chce vedieť aký majú problém. Strhla sa veľká hádka. Od vtedy sa s nimi nekontaktujem ani oni so mnou. Ide o to že otčim priateľom užíva lieky na hlavu.. ona je od neho roky týraná aj tak aj tak všetci o tom vedia aj priatel a všetci sa tvária akoby nič. On je ten ktorý robí problémy v celej ich rodine a dokonca aj medzi nami. Priatel sa ho bojí preto, pretože ho výchovaval a nechce byt k nemu zlý, drží, a ešte preto že tam je jeho mama a nechce aby jej ublížil. Dcérka mala oslavu narodením na ktorú som ich pozvala no na poznanie mi nikto neodpísal a ani neprišli no a o týždeň priatel išiel k ním a tam u nich sa druha konala oslava o ktorej som ja nevedela a na ktorú som nebola pozvaná a to som sa dozvedela až od druhých ľudí aká sa tam konala oslava. Dokonca povedali ľuďom na oslave že ja som nechcela prísť … priateľ tam chodí s malou do mesiaca tak 2-3 krát. A keď tam idu mám zovrety žalúdok a neviem na nič one myslieť. Nechcem aby nám zasahovali do nášho života do mojej rodiny a do nášho vzťahu. Priatel si má pred nimi nezastane len aby nebol náhodou na mojej strane ale pritom ja viem aký je doma keď sme spolu, keď trávime spolu čas. Každý v meste a rodine vie aký je ten jeho otčim hajzel a aj tak nikto nič nespravi. Nechcem aby mu moja dcérka hovorila dedo keď môj priatel mu otec nehovorí. Neviem koľko rokov bude toto ešte trvať ešte že bývame ďalej on nich. Nemáte skúsenosti prosím niekto s niečim podobným? Priatel je naozaj super (každý mame svoje muchy aj ja) sme spolu od puberty a cítim že patríme k sebe tak isto aj on no dokonca mám pocit že aj keby sme chceli svadbu tak ju vlastne nemôžme a nebude mat len aby sa pán otcim nenastával a neublížil kade komu… ja by som len chcela aby sa priatel od nich odstrihol aj keď áno viem že chcem priveľa a nemožné ale toto sú take Natalky že už naozaj neviem a hlavne keď si na seba čítate ako ste pi.. svokra je relativne mlada v najlepších rokoch by som povedala a mám taký pocit ako keby chcela byt matkou našej malej, až tak to s nou preháňa keď je tam mala.

deti95060810
16. feb 2024

ja tu nevidím žiadny poriadny problém akurát skupinu tvrdohlavých ľudí ktorí spolu nekomunikujú...
myslím že môžte byť všetci radi že bývate každý sám - ako rodina...
vieš si predstaviť bývať pod jednou strechou?

riabal
autor
16. feb 2024

@deti95060810 áno, komunikácia na bode mrazu. Ja by som sa s nimi chcela porozprávať o situácii lenže márne … oni nekomunikujú o ničom o našich dôležitých životných veciach nevedia a riešia to s nami moji rodiačia. Nie, nevie a koľko krát sa zmyslami nad touto myšlienkou že v podstate ľudia majú horšie problémy čo sa týka svokrovcov no mna to duševne zožiera a obzvlášť keď tam chodí moje dieťa našťastie vždy s priateľom.

lavender94
16. feb 2024

@riabal nerieš. Myslím si, že to mate nastavené fajn. Priateľ udržiava korektne vzťahy, teba do toho nezaťažuje a zabraňovať kontaktu s vnučkou by nemalo zmysel. To dieťa si časom urobí obrázok samé, o to sa neboj. A to čo hovoria ľudia a oni ľudom ti môže byt jedno. Nepotrebuješ aby ťa mal rad nejaký obmedzený človek z hornej dolnej, ktorý uverí každej ohováračke.

beata_k
16. feb 2024

Tak priatel by uz mal vytiahnut hlavu z piesku a trosicku si uvedomit, ze uz je sam otec, hlava rodiny. Nevravim, ze sa s nimi ma pohadat na zivot a na smrt, ale svojej novej rodinky by sa mal zastat. Uprimne, oci mi vypadli, ze sa boji! vziat si ta za manzelku. Hmm, az taky uzasny nebude.

kristinapetronela
16. feb 2024

Kluuud .neries nič a hotovo

mikadooo
16. feb 2024

@riabal no, mňa napadá odsťahovať sa ďalej od nich a svadbu si spraviť na úrade a jednoducho ich o nej neinformovať, ani predtým, ani potom. Ale tak to musia chcieť dvaja a nie len "ja chcem" a "ja nechcem".

riabal
autor
16. feb 2024

@lavender94 ďakujem. Veľa krát som si povedala “nesmieš to” sem tam sa mi darí a potom zas nejaký problém a ja nespím a neviem sa snustredit na nič… chce to asi čas a vysporiadať sa už konečne z tým že oni sú taký a my sme taký … a len dúfam že mala pochopí časom ako to je

riabal
autor
16. feb 2024

@beata_k áno mal by vedieť že si založil rodinu a on to aj vie len neviem prečo má až taký rešpekt pred otcimom. Ja si myslím že sa tam v detské disco udialo, pretože priatel o detstve ani rozoravat nechce ani o rodine všeobecne…

riabal
autor
16. feb 2024

@mikadooo delí nás 25km a keby môžem ich vystrelim na mesiac :D neni to len o svatbe. To je to najmenej čo má trápi…

mandarinka555
16. feb 2024

@riabal Nemáš ani tušenie, čo je to skutočný problém, tak riešiš kraviny...Nebav sa s nimi a vec vybavená🙈 Ja už keď čítam spojenie "duševne ma to zožiera", ide ma šlahnúť...

riabal
autor
16. feb 2024

@mandarinka555 prepáč, každý mame niečo čo nás trápi …

lavender94
16. feb 2024

@riabal nesmieš si to tak brať, nestojí ti to za to. Až teraz som prečítala, že sa priateľ boji zobrať si ťa. Toto by mi na tom celom vadilo najviac. Na jednu stanu to vyzerá, že udržuje len korektne vzťahy, no na druhu stranu je z nich pokakaný.

sinusoida
17. feb 2024

@riabal chodí tam do mesiaca 2-3 x....to nie je veľa, hádam to vydržíš. A keď ste vy doma v pohode, tak dožič babke vnučku a syna, má na to právo, tak isto ako ty na svoju dcéru, ona je mama priateľa, ty si mama dcéry...ste mamy...jedna, aj druhá.

domkakvet
17. feb 2024

@riabal ked tam pojde nabuduce tvoj priatel, nech im povie, ze by bolo dobre, keby sa vztahy zlepsili a podla toho co povedia prid nabuduce aj ty.

svokrinjazykmonika
17. feb 2024

@riabal vidím jeden problém - PRIATEĽ 🤦 Ani si ťa nevzal za ženu, ani sa nevie postaviť rodičom 🙄 Fakt super chlap

lucky_k
17. feb 2024

@riabal tvoj priateľ vôbec nieje super, otvor oči prosím ťa....všetky vaše problémy by skončili keby sa vedel teba a dcéry zastať...