Problémové rodinné vzťahy

123mama
7. jan 2015

Nechcem sa zas sťažovať na druhých. Určite mám v sebe chyby. ..ale som povahovo tichšie.málo kreativna. .nezapadala som od školy medzi ľudí. Ako píšem problém je vo mne..ale..nepochopím ľudí okolo mňa..prečo ma za moju povahu nemajú radi a ohovárajú ma. Je to všade. Tak?chodievame k muzovej rodine. Všetko. Je na silu. Neviem ako sa mám chovať keď som ich počula viac krát ako ma rozoberajú. Chodiť tam?a keď ma tam nechcú? Muž jasné že povie že si namyslam. .asi nie keď on si s mojimi rodičmi, rodinou tyka ..navrhli mu to..lebo chceli.zato ja vykam jeho....a nič nepovedia. .asi nechcú bližší vzťah. .veru ani ja. Len trpela som dosť koli tomuto. Možno je to len maličkosť v živote ,ale sme zobraty a lubime sa;(

nela1916
7. jan 2015

Nebude to tak trochu v tej priebojnosti? Tichí ľudia sú tak trochu záhadou ľudia občas u nich nevedia, na čom sú. Možno tam tak trochu chýba aj tvoja konfrontácia s nimi, nehovorím, že hneď konflikt, ale len také čosi, že "som tu aj ja, akceptujte ma". Možno by pomohlo, ak by si im podľa možností dala na vedomie, že s čímsi aj ty nesúhlasíš, že sa ťa čosi dotklo, etc. Vieš, presne to o nemom teľati. Možno ste sa naozaj len vzájomne nepochopili.

mala_hobitka
7. jan 2015

@123mama Ja to zazivam tiez neboj nie si v tom sama. Nasi mojho priatela maju velmi radi, drahy bol dokonca s mojim tatom na jednej letnej akcii. Ja vsak nezapadam do ich rodiny a drahemu az teraz po skoro 4 rokoch dochadza ze si to nenamyslam. Ja vsak viem ze sa snazim byt mila, casto som ticho lebo si s nimi nemam velmi co povedat alebo s nimi nesuhlasim ale nechcem sa hadat pokial sa veci priamo netykaju.
Tiez nie som povaha co si s kazdym ma co povedat ale zas viem ze sa snazim k ludom byt mila ale skutocnych priatelov mam len par. Avsak su to ludia s ktorymi som si blizka a vedia ma uistit ze som tak speci ze to kazdy nepochopi 😀 Nie vazne, nie vsetci sme povahy ako manzel priatelovej sestry ktoreho cela rodina zboznuje ale zas on vie ako na kazdeho. Moj osobny nazor na tohoto cloveka je ze je manipulator -mam k tomu aj viacere indicie ale v zaujme jeho zeny dufam ze sa mylim.
Co chcem vsak povedat je ze kazdy sme iny a to je ok. Snazila si sa? Ak hej tak si nic nevycitaj. Tvoj muz by mozno mohol na rodinu pozriet trochu triezvejsie a uznat ze nieco nehra a chyba je aj u nich. Hlavne hlavu hore,trochu posilni sebadoveru a budes jak ja s humorom hovorit - kto nechape aka som uzasna ten si moje priatelstvo nezasluzi 😀

0silvia0
7. jan 2015

@123mama no vitaj v klube nepochopených introvertov 🙂 Je nás takých viac, len v prevahe ľudstva sa musíme dlhšie hľadať. Oni ťa nevedia mať radi, pretože si iná ako oni. Inak sa správaš, nemáš rovnaké témy na rozhovor, ťažšie si k tebe hľadajú cestu. A prišelec do rodiny je väčšinou pod drobnohľadom, rodina má tendenciu ho komentovať, preberať atď. Ale časom, keď im ukážeš, že si úplne normálna osoba, hoci iná, ťa začnú akceptovať, dokonca si ťa obľúbia, ak budeš k nim milá, pozorná, atď. Nikdy nevyhovieš všetkým, hlavne, že vyhovuješ svojmu manželovi a on si ťa vybral možno práve preto, že nie si ako väčšina ľudí.
Chce to len čas, nebrať to až tak veľmi osobne. Nemusia ťa obľubovať a mať radi, to sa naozaj nasilu nedá. Stačí, že ťa budú rešpektovať ako manželku ich syna.

kofoluska
7. jan 2015

@123mama Vidis a mne sa svokra do oci pekne tvari a za chrbtom sa tiez dozvedam kdeco. A to nie som ani introvert. Neriesim, tvarim sa, ze je vsetko OK. Manzel o tom vie a tiez nejako neriesi. Chodim tam, pretoze xcu vidavat vnuka a nemam dovod im v tom branit. Podstatne je, ako sa k Tebe sprava Tvoj manzel, nie jeho rodina. S nim zijes,on je Tvoja najblizsia rodina.
Mimochodom, mm si s mojou rodinou tyka. Ja svokre tykam, svokrovi vykam. Nevidim na tom nic negativne. Kazdy clovek je iny a ma ine zvyky. Moja mama si hned potykala aj so vsetkymi mojimi kamaratkami ci kamaratmi, este ked som bola pubertiacka. Ona je proste taka. Ale su ludia, ktori vykanie povazuju za nieco, co proste tak ma byt. Netrap sa tym. 🙂

sissy27
7. jan 2015

@123mama no ja to zas tak tragicky nevidím, aspoň teda z toho, čo si napísala... započula si, že sa o tebe rozprávajú - a čo také hovorili? nejaké klamstvá, výmysly, alebo len fakty? podľa mňa je normálne, že sa ľudia medzi sebou bavia aj o iných ľuďoch, nie len o počasí 🙂
ak si introvert, tak zrejme majú aj oni problém ťa lepšie spoznať, možno často nevedia, čo si o tebe myslieť, možno práve ty im pripadáš taká, že sa nechceš začleňovať do ich rodiny, že k nim len tak nasilu prídeš, lebo sa to patrí... a ste v začarovanom kruhu...
netvrdím, že tvoja povaha je horšia ako ich, len ako sama píšeš, si iná ako ostatní... možno by to chcelo trošku prekročiť svoj tieň a skúsiť sa zapojiť do debaty, trošku sa im otvoriť... nemusí to byť úplný duševný striptíz, ale možno by si na to mohla ísť postupne - skúsiť sa chvíľku porozprávať najprv s jedným, potom s ďalším a postupne sa nejako zapojiť medzi všetkých... a hlavne nemať v hlave predstavu, že ťa nemajú radi - lebo čo vyžaruješ, to aj dostaneš...
hlavu hore a držím palce 🙂 sú tu baby, čo majú svokry vyslovene zákerné, to hádam tvoj prípad nie je 🙂