Svokrovci robia veci, s ktorými nesúhlasím

2. jún 2020

Prosím o iný pohľad na vec keďže sa nemám s kým o tom porozprávať aby som sa na to mohla pozerat možno aj z iného pohladu .
S manželom žijeme v inom ako rodnom meste aj s našimi 2 deťmi . Ja s deťmi chodievam preto do rodného mesta k mame aj na viac dni a keďže tu žijú aj svokrovci tak im dávam malú 2,5 ročnú dcéru aj na cely deň. Minule som sa dozvedela že ju berú na výlety autom v ktorom nemajú detsku autosedacku . Už na to od nás s manželom boli predtým upozornení , že si to neželame. ( mali nápady už sj predtým ju niekam autom brat vždy sme im povedali že nemajú autosedacku takze si to nezelame )
Svokre som už povedala , že to robiť nemali, že sa môže v sekunde niečo stat . Hnevá má to a keď zistím že to urobili znova som schopná im ju už bez môjho dozoru nedať .
Aby bolo zrejme , nie je problém v tom že na výlety s ňou nemôžu ale keď sa zabudne vyložiť z nášho autá autosedačka alebo sa nepočíta s tým že ju musí manžel nechať pri nás tak odide aj s ňou domov a vtedy rátam s tým že autom s nikým nepojde.
Ako by sme sa zachovali vy ? Ešte podotýkam že moj svokor nikdy nerešpektuje naše pravidla ale toto mi príde veľa.

lily09
3. jún 2020

@lanvinka to je samozrejme, no mnohi ludia mavnu rukou...

elumina
3. jún 2020

@katulienkax to je pravda, ak človek nemá na výber. Aspoň jeden z tých starých rodicov mohol mat troska rozumu a dat autosedacku. Raz ich zastavia a dostanú pokutu.

hettinka
4. jún 2020

ešte je možnosť naučiť si dieťa tak, že bez sedačky do auta nesadne. Moji takíto boli, ked neboli pripútaní v autosedačke v aute, tak revali ako tur, že nie sú v svojej sedačke. Aj ak sme len potrebovali preparkovať...

jennky13
5. jún 2020

Na jednej strane mas pravdu, autosedacka je dolezita, ale aj rodicia tvojho manzela su doleziti a vztah dieta - stari rodicia tiez. Najprv sa pozri na to, ze oni miluju tvoje dieta a chcu mu urobit radost a beru ho na vylet. Troska vdacnosti by to chcelo. Potom sa pozri na radost tvojho dietata, ze sa s nimi citi dobre, ze ho maju radi. A s tymto pohladom a postojom im kup jednoduchu sedacku a s trpezlivostou ich nauc ako tam dieta vlozit a zapnut. Kedze vsetko, co rozsievame budem zat, tak ver, ze ked budes mat trpezlivost s nedostatkami inych tak ini budu mat trpezlivost s tymi tvojimi.
A raz aj ty budes stara mama a ver ak doba pojde tak rychlo dopredu ako doteraz, tak aj ty budes potrebovat trpezlivo vysvetlovat vsetky novinky, ktore tvoje deti a vnucata budu pouzivat uplne prirodzene.

autor
5. jún 2020

@jennky13 nehnevajte sa ale toto je názor s ktorým nemôžem súhlasiť ... keby som napisala , že starí rodičia mi svojou nedbanlivosťou zabili dieťa , že ju tajne brávali na výlet autom bez autosedacky a keďže som ja o tom nevedela nemohla som autosedacku zabezpečiť , pozerali by ste sa na to inak ??? Bez autosedacky by pri nehode nemala šancu prežiť alebo s ťažkými následkami ... Ja si nedovolím ísť ani 5 metrov s tým žeby nebola riadne zabezpečená , vážim si jej život a tak k tomu pristupujem ... a oni to dobre vedia , vidia že sa o jej bezpečnosť staráme . Nehovorím že ju neľúbia ani že im ju beriem , ale keď nie schopní rešpektovať a počúvať , robiť veci tajne poza moj chrbát veď však mama nevidí ... v tom prípade budem na ňu dohliadať a nedôverovať

janage
5. jún 2020

@jennky13 ako neda mi. Trpezlivost s chybami? Teda ak by dedko vypil a soferoval a tiez by sa nic nestalo. A dieta by bolo stastne, oni stastni. Tak podla vasej teorie by mala byt autorka stastna a tesit sa aky maju starki s vnucatkami pekny vztah. A trpezlivo vysvetlovat, ze pit za volantom sa nema. No teda. Su veci co sa nemaju co dokola vysvetlovat. Ako ked sa dieta pri stohu slamy hra so zapalkami. A tiez je pri tom stastne.

janage
5. jún 2020

@jennky13 a uz posledne tak radost z vyletu moze mat dieta aj pri prechadzke za humnami. Ak nemam sedacku necpem ho do auta na vylet. Tomu sa hovori hruba nezodpovednost. Toto nepochopim. Za to ze su stari rodicia tak mozu, cudzi nemozu lebo nie su pre vztah taki doleziti?
Tak kus zdraveho rozumu.
A ak by boli stariki taki stari, zeby nevedeli dieta zapnut do sedacky, to by som potom vylety autom odporucila nahradit inym typom zabavy.

danka56
5. jún 2020

@jennky13 žasnem. Tu sa nejedná o chyby pri obliekaní, pri hre s kockami. Tu sa jedná o život dieťaťa, ktoré dobrovoľne ohrozujú. A nech sa doba posúva akokoľvek rýchlo tak sa tomu majú prispôsobiť, veď ide o ich vnúča ktoré ľúbia.
Som zvedavá, či by ste tak zmierlivo reagovali aj keby ide o Vaše dieťa nie cudzie, o ktorom píše neznáma žena.