Svokrovci uprednodtñujú švagrovo dieťa pred našim
Ahojte baby chcem sa opytat ako by ste riesili situaciu v ktorej je vase dieta odstrkovane. Problem trva uz dlhsie. Nase a svagrovo dieta su narodene v jednom roku s rozdielom par mesiacov. Nas syn je mladsi o par tyzdnov ale samozrejme v nocm sa podla ich spravania nevyrovna svojmu bratrancovy. Ten je totit hotovy anjelik je sikovny bystri rychlo sa uci nadany na sporty a zacala aj skor chodit.... (Obe deti maju dva roky) nas zacal az v 13.mes chodit ich v 11.... No proste neustale porovnavanie a neustale podcenovanie. Teraz to este nas malinky tak nvnima ale co bude casom? Neraz som sa kvoly tomu pohadala aj s manzelom nech sa nasho synceka zastane.... Ale neuspesne... Vraj si to vsetko len vsugerovavam a nie je to pravda.... Ak uz mam ale adekvatne argumenty na svoju obranu uzna mi pravdu ze ano bohuzial je to tak ale co s tym mam spravit? A doda ze ich urcite miluju rovnako.... Pre mna ako matku je to velmi ale velmi bolestive a velmi ukrivdujuce toto prezivat pri kazdej navsteve pricom svagrovcov to ocividne tesi a dviha im to ego ze ich dieta neustale vychvaluju a mojkaju a obskakuju a nase nic. Kolkokrat som tam radsej ani nesla len aby som to nemusela zazivat...... Vela krat som sa skusala s nimi otom rozpravat preco aj nasho nepochvalia atd.... Ale neuspesne. Nemam robit rozdieli a nemam robit rozbroje v rodine...
Ach som zufala uz naozaj neviem co mam robit.....
Takéto prejavy sú často “zamaskovaná” závisť a neprajnosť. Problém má druhá strana, nie vy. Tešte sa z toho čo máte, zdravé a šikovné deti takže zjavne je čo závidieť. 😀 Buďte hrdá na to a vynahraďte si to časom tráveným spolu s deťmi, manželom, na výletoch a tak...
Ešte bude čo závidieť aj do budúcna 😝 predpokladám... Hlavu hore, držím palce!
@kazimka a nebývajú svagrovci s nimi?Väčšinou to to býva,že uprednostňujú to dieťa čo žije s nimi v domácnosti....Ja by som to im.este možno otvorené povedala,že treba sem-tam aj vaseho pochvalit,keď sa mu niečo podarí.kazde dieťa má svoj čas,je inak šikovné...My máme to isté,svokor vnučku čo žije s nimi vyvážal zo školy do školy...Keď som mu navrhovala,žeby mohol vziať aj nášho(bývame kúsok od seba)vždy to neako zahovoril.ked sme prišli na návštevu x-krát sme sedeli sami v obývačke...O decka nikto ani nezakopol.povedala som.si dosť.ja sa nikomu do riti pchat nebudem...Keď budú na starobu potrebovať pomoc,vnúčatá ich okaslu.bohuzial.Je mi to ľúto,lebo majú už len svokra ako dedka..Ale bohužiaľ..Od leta sme tam neboli a to bývajú zarohom...Keď to budú robiť aj naďalej obmedz návštevy,ale zase so svagrovcami,keď sú oni v poho by som bola v kontakte.nech decka spolu rastu.😉
ja viem, ze toto vie nas...tvat..
ja uz mamu nemam, moje deti. maju len jednu babku - svokru a jedneho dedka -mojho otca..
moj otec ma uz 25r.tazke nasledky mozgovej porazky, takze nie je to dedko ktoreho by deti vyhladavali..
moj muz ma 2 sestry, jedna ma 2chalanov - z toho ten druhy je rovesnik mojho prveho syna.. druha sestra ma syna co je rovesnik mojho tretieho syna.. svokra s vnukmi od dcer pomaha, chodi k nim, byva s nimi takmer denne, cestuje za nimi busom, maleho dokaze uspat. . prosto plnohodnotna, milujuca babka..
a moje deti? urcite ich lubi o tom nepochybujem..
ale znacny rozdiel tam je velmi citit a vidiet.. vie to aj manzel a je z toho sklamany.. mam za sebou x situacii kde ma jej spravanie tak sklamalo, vnima to uz aj najstarsi..
ALE prisla som na jednu vec ktora mi pomohla sa nad to povzniest.. svokra mala a ma k mojmu muzovi vlaznejsi vztah, ako k dceram a tak vlastne ani nemoze mat iny vztah k nasim detom..
vie ma s prepacenim dost nasrat ak napr. chvalime syna a ona na to len "hmm... a davidko to a to" (davidko je vnuk od dcery)" ona len o nich rozprava, nimi zije.. robi to ale podla mna podvedome, neuvedomuje si to.. preto ma nastvanie na nu drzi len par dni po navsteve, chodime k nej len raz dvakrat mesacne, ona k nam takmer vobec.. moje deti ju zboznuju a pred nimi nikdy mevravim co ma skrie..
svokra pomoze ak moze (co casto. nemoze, lebo ma vela prace s ostatnymi vnukmi, plus jej zdr. problmy.. to si ani muzove sestry neuvedomuju, ze ju dost vela zatazuju a ona nic nepovie, len obcas mne sa postazuje, ze nevladze, takze ja by som jej ani neprikladala kedze si s muzom vystacime) ale uprimne, ja viac pomoci ani nechcem..
som rada, ze maju aspon jednu babku a hoci ma to skrie, nie je to vlastne dolezite.. dolezite je, ze nase deti maju milujucich rodicov a babku, co ich ma rada.. aj ked asi rozpravam inak po navsteve, lebo v tych par hodinach sa najde tolko nespravodlivosti co sa ma dotkne, uvedomujem si, ze to nie je dolezite a su to malichernosti..
takze ak mozem. poradit, vyjadrit sa, myslim ze stym nic neurobis.. jednoducho to tak je a treba sa nad to. povzniest..
Prestane chodit na navstevy s venuj sa detom. I my sme tak urobili a teraz sa doprosuju, ze kedy prideme a pod. A proste nie praca, skolka a vylety, zahrada ma prednost pred nimi. A moj 3rocny syn chcel ist k nim na prázdniny lebo sa prv sa pytali ze ides k nam a on zrazu povedal, ze ano a potom oni ho nechceli a on rovno povedal, ze sa hnevam ze si ma nechcela Báb. A tiez aj moj muz zanevrel na rodicov kedze predali cely dom jeho bratovi a jemu nedali nic a ani nepovedali. Boli to aj mna, ale preto sa snim mojim detom dat to naj z nas.
@kazimka neries to nejak moc . To byva vo vela rodinach a vela krat to robia stari rodicia nejak podvedome a nie naschval. Mozno su im svagrovci z nejakeho dovodu blizsi . Aj moji starki mali milacikov mojich bratrancov - synov ich najmladsej dcerky, ktora bola rodinny mazlicek o 10 rokov mladsia ld maminy a tety. Mali pocit ze jej treba najviac pomahat, navyse chalani boli hned po sebe., tym ze ich lepsie poznali ich aj chvalili. To neznamena ze mna a sesterky nelubili . Lubili nas a davali nam to aj najavo. Nikto to neriesil, nik neobmedzoval zato navstevy, nik sa neurazal a najma nik to neprenasal na nas deti. Dnes sa na tom smejeme a s bratrancami a sesterkami mame krasne blizke vztahy a tesime sa spolocne z nasich potomkov 🙂 toto su malichernosti , pre ktore sa fakt neoplati nejak hadat a nasilu obmedzovat kontakt.
@elviku11
Ano mas pravdu. Muzov brat teda svagor bol odmalicka ich milacikom. Vytuzene dieta super sa ucil uspesna kariera atd...... Odkedy sa pamatam ho uprednostnovali aj muz sa mi nato vela krat posrazoval a bolelo ho to.... Preto som si myslela ze nebude chciet aby toto zazivali aj nase deti a bude s tym nieco robit. Ale nie nechce otom ani pocut. Pritom kolkokrat sme svagrovcom pomohli aj financne aj s byvanim..... Kolkrat som navarila pozehlila oprala im ked som bola vo vysokom stadiu tehotenstva zatial co svagrina chodila s kamaratkamy von a svagor aedel pred telkou..... Svokrovci otom vedeli ved sme byvali spolu a nic nato nepovedali.... Nedohovorili im. Ale ked bola tehu svagrina nemohla sa ani len spinaveho riadu dotknut stale len spala a kazdy ju obskakoval..... Takze jasne ze sa mi krivdi. Najprv toto robili s namy a teraz vyvysuju este aj deti.... Uz mi je z toho zle. Nechcem mat pocit ze muaim s niekym superit najradsej by som k nim uz naozaj nechodila.
@kazimka tvoj muz sa nebrani, lebo asi nie je nauceny sa branit. Je zvyknuty na poziciu toho druheho a tam sa citi aspon isto. Zrejme si ani nevie predstavit, co by sa dialo, keby sa vzburil alebo ozval. Mozno sa obava, zeby si rodinu len pohneval a nic by sa nevyriesilo. A mozno presne toto sa mu stalo, ked bol mladsi. Mohol rodicom aj nieco povedat, ze uprednostnuju brata, ale iba ho odbili, ze si vymysla (alebo ma byt taky sikovny ako brat) a ukazali mu, kde je jeho miesto. Tak uz radsej nerobi nic a preferuje taktiku sledovat veci z uzadia a neriskovat.
Ja neviem...asi by som sa nad to povzniesla. Začal chodiť od 2 mesiace skôr? No a čo? Koľko ľudí má na čele napísané kedy začali chodiť? Od dvoch rokov nadaný športy? Bystrejší? Hahaha...akurát švagrovci a svokrovci z neho budú mat decko čo si bude stále myslieť že je lepšie ako ostatne deti...ale decká mu to dajú zožrať. Najneskôr v škôlke. Tak nech vychvalujú a stavajú na piedestál výnimočnosti. Ono sa im to pekne vráti, škoda že si to odskáče synovec.

toto isté zažívam aj ja ... chodíme v jednej topánke.. tiež som z toho na nervy ale vieš čo povedala som si že nemá to cenu sa hádať zbytočne z manželom kvôli jeho rodine .... ty to máš len tak ja to mám že moj syn má 7 mesiacov a švagrininá dcéra má skoro 2 roky. Ako ona bola malá všetko jej kupovali dokonca každý mesiac keď dovršila ďalší mesiac oslavovaly ako keby mala narodeniny kupovali jej stále darčeky atď svokra mi vravela že to bude tak aj keď mi budeme mať dieťa ( vtedy som ešte nebola tehotná) no a ako som otehotnela a narodil sa nám syn nič stoho neni pravda vôbec ledva si spomenú kedy má ďalší mesiac... no a keď som sa hádala s manželom ešte jemu bolo väčšie že stále rozprávam len na jeho rodičov... a vtedy som si to uvedomila že je to zbytočné riešiť... radím ti nebude to iné aj tak tvoj muž je podľa mňa rovnaký ako môj.