Tolerujete si s partnerom hobby?

mimusina
31. mar 2023

Ahojte, tolerujete si s manželom, partnerom svoje hobby?
Viem, že by sa mali, ale mne ide tak strašne na nervy ten futbal....a keď si predstavím,
aký chlapi tam chodia.....každý jeden takmer rozvedený, alebo nežije s manželkou, podvádza ju, bije, o deti sa nestará ALE na futbal čas si vždy nájdu a to už nehovorím o tom, že si tam zvyknú i vypiť...S manželom žijeme slušne, dobre, jasné občas sa pohádame ale myslím, že sme aj dobrý rodičia len mi to strašne vadí, ak ide na tréning....viem je to iba jeden krát v týždni dve hodiny ale aj tak.....a áno poznám ľudí čo majú každý deň dáke svoje hobby no ja najradšej trávim čas rodinou - deťmi....viem asi som divná ale to je moje najväčšie hobby.

mikadooo
31. mar 2023

@mimusina raz za týžden by som to tolerovala. Príde mi to ok. Ak to teda neznamená, že futbal dohrá o siedmej a domov príde o jednej v noci scápaný. To by som aj ja mala námietky proti takému "hobby".

viestta
31. mar 2023

To, ze ty nemas konicky nie je jeho chyba. Mala by si si nejaky najst, pretoze psychohygiena ma byt sucastou zivota. Ty ho "nepustaj" na dve hodiny raz v tyzdni z domu, Ty mu dopraj cas, ktory stravi tak ako on chce. Aj sebe dopraj cas mimo rodiny a deti, prospeje ti to.

marianarem
31. mar 2023

@mimusina Tak otazka je, ci vam ten futbal vyraba nejake problemy alebo nie. Ak nie, tak by som to urcite tolerovala, alebo ani nie ze tolerovala, ale dopriala partnerovi. Kazdy by mal mat moznost robit nieco, co ho tesi a nabija (a rodine nijako neublizije). Ak su tvojim hobby deti, tak to je super pre ne aj pre teba, ale nema to kazdy tak. Mnohym ludom hoci aj tie dve hodiny tyzdenne pre svoje hobby dodaju energiu na cely dalsi tyzden. V takom pripade cela rodina len profituje z toho, ak sa ten clovek moze tomu venovat. Ja sama som taky typ. Syna mam neskutocne rada, ze to moje slniecko, ale cely ten kolotoc okolo ma skor vybija. A aby som mala nan silu, aby som to davala v dobrej nalade, tak potrebujem svoje zaluby alebo svoju.pracu, ktora medzi ne patri. Ono by sa ozaj mohlo stat, ze by si chlapa odhovorila od futbalu, najprv by si sa radovala, ze hura bude stale s rodinou a nie s tymi pochybnymi kamosmi a za mesiac-dva by si sa nasla vedla vyhoreneho, podtazdeneho chlapa bez zaujmu o cokolvek.
Ak su s tym ale spojene nejake problemy alebo sk chlap aj s futbalom za vela nestoji, tak to je ine.

zobaka
31. mar 2023

nerozumiem ako môžu žene vadiť 2 hodiny v týždni, keď muž ide po svojom vypnúť na futbal, to, že ty si oddýchneš pri deťoch, nie každý to tak má, najdlhšie manželstva majú páry, kde žena nie je stíhačka, skús byť viac empatická a dozic mu aj čas pre seba 🙂

viestta
31. mar 2023

@zobaka a doplnim, ze stastne su tie zeny, ktore dokazu zit aj mimo deti a rodiny. Poznam XY zien v starsom veku, ktore po odchode deti z domu stratili zmysel zivota, pripadaju si zbytocne, nemilovane, dokonca opustene. Zeny s konickami syndrom prazdneho hniezda malokedy postihne,

ckocka
31. mar 2023

@mimusina Však si svoje hobby ponechaj a manželovi dopraj zas to jeho.

emma2782
31. mar 2023

Muž chodi každý rok na cca 2 týždne preč. Je strašný motorkár, vždy sa pozbieralo pár chlapov a išli.
Kým nezanedbával povinnosti a rodinu, prečo nie?
Ja som si zatiaľ chodila s kamarátkami na výlet, k rodine a užívala si "voľný čas".
Okrem toho tiež nesedel pri mojej nohe a čakal na leto.
Nikdy sa však nestalo, že by vyviedol niečo, nedal o sebe vedieť alebo podobne.
Kým je toto v poriadku, nevidím dôvod prečo si nevychutnať čas i bez partnera.

jakoma
31. mar 2023

Tolerujem, muz zije pre svoje konicky.. nastastie to nie je futbal, on ma konicky, ktorym sa venuje doma 🙂

kvietok2891
1. apr 2023

@mimusina no ak je to len raz za týždeň tak neviem prečo ti to vadí veď nájdi si aj ty nejaké hobby ved ma pravo aj na vlastný život

beata_k
1. apr 2023

@mimusina Nie, netolerujem. Respektujem.

andreatytler
1. apr 2023

@mimusina Ano tolerujem. Muz chodi 2x tyzdene hrat hokej. Vola sa to pivova liga, takze nejde o nejake super sportove vykony. Je prec cely vecer, vracia sa o polnoci, lebo si idu posediet do baru. A 2x do roka chodi hrat turnaje na predlzeny vykend. Aj teraz je prec a ja budem mat tento vykend narodeniny - 50ku.
2 hodniny tyzdene je fakt v pohode. To ze tvoje hobby je rodina, je tiez fajn. Nemusi mat kazdy hobby. Deti budu s vami zit len velmi kratko. Uzi si ich kym su s tebou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
1. apr 2023

@mimusina Vadi ti,ked ide raz za tyzden na trening? Nemyslis vazne. Vsade sa najdu rozni ludia,to mas aj v praci. Ale neznamena,ze ked je kolegyna rozvedena,tak sa idem aj ja rozvadzat. Alebo ak kolegyna nadava na muza,tak sa pridam a budem aj ja mojho zhadzovat. Pokial je tvoj muz normalny chlap,tak sa nebude opicit po kamaratoch. To robia vacsinou nevybureni chlapi,ze im sibne,ked ich vypustia z domu. Dopraj mu a najdi si aj ty konicek. My si tolerujeme konicky,u nas sa oznamuje a nepytame si povolenie. Len sa to snazime casovo sklbit

bea6530
1. apr 2023

@mimusina myslím si že je možné že máš opodstatnenú obavu.
Napriek tomu, porozmýšľaj či má racionálny základ.
Skús si položiť zopár otazok. Je tvoj muž ľahko ovplyvniteľný?
Za ďalšie správaš sa ty k nemu zle aby to bol dôvod na to že by ho vôbec napadlo aby sa s tebou rozišiel?
Ak si odpovieš nie tak sa nemáš čoho obávať.
A nieje to aj žiarlivosť alebo majetníckosť.
Neziarliš na to že on si našiel koníček aj bez tvojej prítomnosti a chceš ho mať iba pre seba?

zuzulka558
1. apr 2023

My máme spoločné, niekedy chodil behať ale už ma problem s kolenom

kleopatra114
1. apr 2023

Jasne, dokonca podporujem . Má hobby drahé , narocne na čas , ale keď vidím aký je zanietený , tak sa teším s ním 🙂

simca06022011
1. apr 2023

Úplne si to tolerujeme, posomrem lem keď mame kopec prace, jeho chytí nejaká vec a robil by to v kuse... napr denne na rybách, denne so psom v lese 5-6 hodín, denne u suseda atď. Ale je to dospely chlap, nestihne svoje veci? Ja mu ich neurobím.
A bojíš sa ze ho niekto ovplyvní? Ak je spokojný, ťažko..

marcellka32
1. apr 2023

Tak ja mám doma druhého Sagana, od jari do jesene niekde lieta na bicykli, ale....často vezme aj deti, ja už mám rekord 20 km 🙂 potom si ide aj sám, on aj 150 km a keď vidím ako ho to baví

retatka
1. apr 2023

No pre mňa je čudné ,že ty nemáš žiadne koníčky .Si majetnicka a chcela by si aby muž sedel doma.Raz za týždeň futbal vôbec nieje veľa .Čoby si robila keby chodil každy deň ?..vzťah kde dvaja sú vkuse spolu ako prísavky nemá budúcnosť .Potom sa muži nudia ,chatuju po nete a namotavaju ženské .Aj keby chodil 2* v týždni bolo by v poriadku .

danica2711
1. apr 2023

2 hodiny týždenne a ešte k tomu pri zdravom pohybe by som nie že "tolerovala", ale podporovala. My máme obidvaja svoje koníčky a podporujeme sa v nich, niektoré robíme spolu, pri niektorých si chodíme navzájom fandiť a ešte stále aj po rokoch nám to obohacuje vzťah. A ak ty nemáš žiadne koníčky a tie 2 hodiny týždenne sa bez muža prenudíš, mohla by si ich venovať zdokonaleniu gramatiky

lalenka33
1. apr 2023

Wow, to žiješ na dedine, kde máte 20 obyvateľov, že poznáš všetkých, ktorí chodia na futbal a poznáš aj ich rodinný status? Teda u nás chodia na futbal (ako hráči aj ako diváci) aj normálni chlapi, ktorí majú šťastné manželstvá, deti. Poznám xy chlapov, ktorí nešportujú a nadávajú, bijú svoje ženy. Muž sa sobášom s tebou nevzdal svojej svojprávnosti, že by si musel pýtať od teba dovolenie niekam ísť.

zorkahorka
1. apr 2023

Futbal by mi neprekazal, ani to pivo, pokiaľ nepride podobraz bozi a doma nevyvadza. Chlapi si potrebuju aj spolu posediet pri pive a mat svoju chvilku. Ty nechodíš semtam posediet s kamoskou? Mala by si začať 😉

sense
1. apr 2023

Jasne každý máme svoje hobby aj spoločné hobby... U môjho to nie je futbal ale určite sa dve hodiny do týždňa venuje svojim. Hobby niekedy aj celý deň a ja rovnako. Nevyžadujem od neho. Aby sedel doma a čakal na mňa kým prídem z prace a naopak.
Mozno by si si mala nájsť a ty nejaké hobby.