Totálny zmätok a pochybnosti. V ničom nemám jasno

leea111
1. mar 2019

Ahojte. Poradte mi co so sebou.... V hlave mam totalny chaos. Vobec neviem ako nalozit so svojim zivotom. Vsetky moje istoty sa bortia . Pochybujem o vztahu co mam. O sebe. Neviem najst zmysel zivota. Neviem najst pracu. Nemam jasny ciel co hladat kam sa uberat v com som dobra. Proste nic coho by som sa chytila. Vsetko mi pride take bez zivota. Kazdy aspekt v mojom zivote nie je jasny... O vsetkom pichybujem a neviem sa pohnut z miesta. Je to hnusna stagnacia z ktorej neviem uniknut. Snazim sa byt dokonala ale nedari sa mi to. Mavam rozne aktivity aby som nato nemyslela. No mam pocit ze problem to nevyriesi akurat na chvilkku zamaskuje. Meditujem, cvicim, citam ... Povecte mi ako si zbytocne nekomplikovat zivot . Co je jeho zmyslom .. Ako sa najst. Mam pocit ze prezivam temnu noc duse, ak to poznate. Chcem uz z toho von! Mam pocit ze som
Stratila to najdolezitejsie v zivote a to seba samu a vsetko ostatne dookola je len od toho odvodene😢 ako najst ten zdroj energie. zazili ste taketo "Nijake" obdobie?

dzjanetta
1. mar 2019

@leea111 Ahoj...určite každý človek zažil takýto stav...ale myslím si že musíš sa prestať snažiť o DOKONALOSŤ...pokiaľ to neurobíš budeš vžy nespokojná...aspon ja si myslím...prestaň premýšlať a len jednoducho si užívaj okamihy..neviem čo by som ti poradila...ale nevzdávaj sa...práca príde v ten správny čas...len nesmieš mysliet negatívne...skús to...držím palce🍀

kvetinka75
1. mar 2019

no pripadá mi do ako riadna depka. Neskúsiš sa porozprávať s nejakým psychológom? Možno ťa to k niečomu nakopne. Toto mávam aj ja, že zrazu neviem čo so sebou, ktorým smerom ísť, čo robiť. Aj keď niečo robím, nebaví ma to, nevidím v tom zmysel a potom to prejde. Ale momentálne som v takom období, že som zaseknutá a neviem ktorým smerom ísť, nič mi nejako nedáva zmysel. Potom príde iečo čo ma nakopne na nejaký čas ale zase to príde, že zase nevidím v ničom zmysel a zase čakám na ten moment nakopnutia. A koľko máš rokov?

valika_val
1. mar 2019

@leea111 nahodou som natrafila na tvoj prispevok a napadlo mi len jedine: skus pomoct inym. castokrat sa nespokojnost so sebou samym uplne rozplynie, ked urobis dobre veci pre niekoho ineho. skus zacat napr. v utulku pre psov, alebo si najdi pre teba zaujimavy pribeh (na nete je vela stranok a pribehov, organizacii a prosieb), mozno ta nieco oslovi, alebo bude tvojmu srdcu blizke. podpora niekoho, kto to potrebuje, kto zacne potrebovat teba, je tym najlepsim liekom a cestou k vlastnej spokojnosti 😊

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saslavka73
1. mar 2019

@leea111 To ja neviem dodnes a mám vyše 40 dsať. ❤

larisalarisa
1. mar 2019

Myslím, že už len takáto hlboká úvaha nad sebou samým ukazuje, že ste veľmi výnimočný inteligentný človek. A to musí byť občas ťažké. Neporadím vám , lebo sama občas tapam , ale verím , že to zvládnete

kvetinka75
1. mar 2019

@saslavka73 podobne 🌞

icegirl
1. mar 2019

@leea111 ahoj, nemyslím si, že si prípad pre psychológa. Prežívala som podobné obdobie absolútneho vyhorenia, nevidela som zmysel ani len v tom, že som ráno otvorila oči a vstala z postele. Do toho prišli zdravotné problémy, veľmi tvrdý rozchod, v práci katastrofa. Musela som sa vrátiť naspäť k rodičom na nejaký čas, lebo som sa bála samej seba...Celé dni som ležala na posteli priberala som, pozerala do blba a nič nerobila, o nič sa nezaujímala. Pár krát som bola objednaná psychologičke, vždy som to zrušila. Nemala som chuť niekomu rozprávať svoje "trable" od začiatku a vysvetľovať prečo sa cítim tak, ako sa cítim. Potom prišiel deň, kedy som si povedala dosť. Spísala som si svoje dobré a zlé vlastnosti, veci, ktoré si na sebe cením a ktoré považujem za svoje prednosti, napísala som zoznam vecí, za ktoré som vďačná. Ďakujem za zdravie, za svoju rodinu, ďakujem za to, že sa ráno zobudím a nadýchnem sa. Uvidíš, pomôže ti to..V neposlednom rade som si napísala zoznam vecí, ktoré chcem, aby sa mi splnili, alebo ktoré by mohli byť lepšie ako sú aktuálne, nejaký rebríček cieľov, napríklad chcem si nájsť prácu kde budem spokojná s platom, chcem ísť na dovolenku k moru atď. Odporúčam stránku www.pozitivnemysliet.sk (dočítaš sa tam napríklad aj o ďakovnom liste) - veľmi pekne a ľudsky písané články 🙂

kvetinka75
1. mar 2019

@icegirl každý je iný, možno jej by pomohlo vyrozprávať sa. ,,Prípad pre psychológa,, neznamená že s človekom je zle že je , no neviem nájsť správny výraz, nechcem napísať že šibnutý, ale niekedy pomáha vyrozprávať sa. Psycholog, ktorý má skúsenosti možno pomôže, nakopne. Hlavne, ak človek nemá inú bútlavú vŕbu a nemá sa komu posťažovať, nemá ho kto podržať, nakopnúť.

leea111
autor
1. mar 2019

@kvetinka75 Nemyslim si ze je to depka. Je to len fakt velka nerozhodnost ktora ma akoby dusi na mieste a nedovoli sa pohnut v pred. A nuti ma zamyslat sa akym smeroom. A nevedomost aky smer je pre mna. A tym padom stojim na mieste nespokojna 😓 tazko to opisat 😁

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyluv
1. mar 2019

Hocijaký smer ktorý si vyberieš ťa môže posunúť iba tým správnym smerom 🙂 len urobiť prvý krok.

leea111
autor
1. mar 2019

@jajka92 Dakujem za pekne slova 🙏 uprimne je pravda ze vela dakujem niekedy ked som nespokojná si uvedomim. Sak mas vsetko kde byvat priateľa , rodinu . No chyba mi ten vnutorny pocit radosti nezavysle na vonkajsich podnetoch. Taka iskricka . Je pravda ze som bez prace tak som asi unudena tak ma to tlaci k takymto pocitom.

saslavka73
1. mar 2019

@leea111 Práca hocijaká zmysluplná.

leea111
autor
1. mar 2019

@larisalarisa Dakujem 🙏

0martina0
1. mar 2019

no nesnaž sa byť dokonala,ved prave možno tvoje chyby su to najkajšie čo maš,teš sa z maličkosti,ja som bola s dcerou u psychologičky,a stašne pršalo,proste taky škaredy den,a ja jej hovorim,no toto je počasie,a to zas bude den,a ona mi ovedala že aj upršany den môže byť krasny,len zaleži na nas ,aky si ho spravime😉

leea111
autor
1. mar 2019

@icegirl Dakujem pekne😉popravde citam pozitivne motta knihy. No tiez mi to pride len unik chvilkovy. Pomaha mi to. Ale nieje to ono 😓

natallys
1. mar 2019

Také obdobie som mala aj ja no našťastie mi ho pomohol partner prekonať. Ak sa o to pokúšaš už nejaký ten čas a stále nič, možno by nebolo na škodu sa ísť vykecať napríklad psychológovi. Nie je to hanba a myslím si, že on má s takýmto isto nejaké tie skúsenosti

dzjanetta
1. mar 2019

@leea111 môžem sa opýtať koľko ste s priatelom spolu? ..ja strašne milujem prechádzky sama so psom...vyvetrám hlavu..alebo začni behávať...to je premna tiež svojim sposobom únik😉

leea111
autor
1. mar 2019

@dzjanetta Samozrejme. Sme spolu 8 rokov . Ja ma 27. Planujeme svadbu o rok ale som plan pochybnosti. Jeden den o inom nerozmyslam len o spilocnom zivote. Ine dni pochybujem a rozmyslam ci to je dobry krok. Este tuzim po nezavyslosti a dobrodruzstvach ale som zmatana. Kazdy tlaci ze mam vek a uz je cas na rodinu. Neviem fakt co je spravne 😓 som tak na krizovatke a neviem ktorou cestou.

leea111
autor
1. mar 2019

@dzjanetta A su veci ktore aj ja milujem. Ale ako vravim Chcem mat radost z obycajneho bytia. Tie veci mi pridu ako docasna barlicka

eliska13
1. mar 2019

@leea111 tiez si myslim, ze by Ti psychologicka pomohla sa zorientovat v sebe a tom co chces.Nerozhodnost, tapanie, ziadna radost z veci, ktore robime su tiez znaky miernej depresie.Byt nezavisla zazivat dobrodruzstva to pises ty co od toho ocakavas?zatial mi nepripada podla toho co pises, ze zijes zaujimavo aktivnr....
mozno mas len nieco vysnivane.Po 8 r vztahu pride bud posun ci rozchod.Je to uz vela rokov.Mozno prave to dieta zodpovednost by ti dali zmysel zivota.

mircalla
1. mar 2019

@leea111 Ja som do 32 roku zivota bola som vsetkym nespokojna. Tiez som nevedala, co chcem. Priam by som povedala, nevedela som, co so sebou. Mala som sice dobry pracu, frajerov, ale stale som nemala nejake jasne ciele ci hodnoty. Kym som sa nejako zorientovala, trvalo mi to dost dlho. Predtym mi dal zivot par dost tvrdych lekcii. Vdaka nim som nasla, co som potrebovala. Pokoj mysle. Vyrovnanost. Pokoru. Schopnost vazit si obycajne veci. Podla mna k tomu musis dospiet casom

kittykat22
1. mar 2019

@leea111 na taketo zufale stavy mi vzdy pomohlo cestovanie. Odist z dennej sede 2-3-4 tyzdne. Cesty velmi prospievaju psychickemu zdraviu. Ja ked neviem co so sebou, tak odidem na dovolenku, vylet, koncert - idealne s kamaratkou. Teraz ako mam dieta, tak odidem na vikend na koncert do Nemecka, alebo na welness do rakuska. Pridem domov ako iny clovek. Vzdy ked mam krizu tak objednavam listok do zahranicia 😎 mala by si to skusit - je to super 👍 na taketo depkove stavy. Ja som jedna z tych ktora sa ma fajn, nic jej nechyba len mam pocit, ze neviem co so sebou.

kassandra25
1. mar 2019

@leea111 stratila si seba samu? Tam je vlastne aky problem, s cim?

michelle567
1. mar 2019

Zacni cvicit 🙂 budes mat zo seba dobry pocit..najdes stratenu energiu

pipina5
1. mar 2019

Odpovede o zmysle života a skutočných hodnotách som našla tu: www.jw.org. Je to internetová stránka, ktorá je preložená do toľkých jazykov ako žiadná iná stránka....

mamalucy
1. mar 2019

Ahoj,chcela by som ti poradit ako promovana psychologicka.Nepoznam ta a neviem cele pozadie tvojich problemov,ale trosku mam pocit,ze niektore tvoje vyjadrenia maju depresivne ladenie a preto by som ta chcela posmelit k tomu,ze ak mas pocit,zeby si mala navstivit psychologa,tak prosim urob to.Vzdy radsej 100x a zbytocne ako raz nieco podcenit.

vanesanova
1. mar 2019

Normalna depresia chod za psychologom a bez srandy lebo si este ublizis... Mala som obdobie temna aj ja vela krat na stastie nikdy to netrvalo nejako dlho lebo som sa v tom nikdy takto neutapala a nepytvala v tom ako ty zivot je jednoduchy musis ho len zit ked budes mysliet pozitivne vsetko zle postupne z tvojho zivota odide same ver mi vzdy to pomaha vzdy! Len mysliet pozitivne jasne ze ked ti niekto umre stratis pracu rozides sa a pod..... Mas cierne dni plne slz strachu smutku a najradsej by si sa zahrabala ale to je dobre to dusa potrebuje musi to spracovat ale urcite sa neumaraj tak dlho ak z toho nevies sama von chod za tym psychologom su vazne dobri liecitelia dusi mne uz raz pomohli a citila som sa ako znovuzrodena uplne ma oslobodili od tych put do ktorych som sa sama zviazala tym svojim postojom treba najst aj v tme malinku iskierku ktorej sa treba chytit hladaj a dakuj v zivote za to dobre lebo je toho urcite dost len to teraz nevidis po noci vzdy vychadza slnko vzdy.... Drz sa! A ak mas nefungujuci vztah ktory ta obera o energiu tteba to skoncit pride niekto lepsi a pracu si urcite najdes tiez to len teraz vidis vsetko cierne a nemozne skus sa o tom porozpravat s niekym blizkym.

ciernysokol
1. mar 2019

Ahoj,nemyslim si,ze mas depresiu,len jedno z dolezitych a nie prijemnych obdobi v zivote.vacsinou si myslime,ze vzdy mame mat jasno,vediet,co chceme,ist za svojim cielom a vyznavat hodnoty,ktore nam vstepuju druhi ludia.ale realita zivota je ina.mas 27, este stale hladas vela veci.pracu,rozmyslas o vztahu,vsetko je nejasne.doteraz ti bolo jasne,ale moznoze tie veci,v ktorych zijes,nezodpovedaju plne tvojmu sebavyjadreniu,moznoze nie su tie prave,co ozaj potrebujes.netreba prilis moralizovat a spekulovat.skus situaciu prijat,aka je.ano,nie je ti nic jasne,zijes teraz vo vzduchoprazdne,nic ti nedava zmysel.ale nebude to tak navzdy.daj si cas,odpovede pridu same.svadbu by som zatial odlozila,robotu je dobre najst si.nevyzaduj od seba veci,ktorych teraz nie si schopna,prijmi,ze teraz ti je takto,o par dni,tyzdnov uz nebude.mozes ist aj cestovat alebo na dlhsie tury do prirody.coskoro sa ti veci vykrystalizuju a pravdepodobne aj zmenia a zacnes robit to,co vo vnutri naozaj chces,nie to,co od teba ocakava okolie.