Toxický človek – čo keď ním je najbližšia rodina?

tamiii8
3. dec 2018

Ahojte,

hovorí sa, že ak vo svojom okolí máte toxického človeka, snažte sa od neho dostať čo najdaľej. Ale čo v prípade keď sa jedná o vášho súrodenca, syna, dcéru? Poraďte, je možné sa od takého človeka vôbec odstrihnúť? Ako?

anabella111
3. dec 2018

@kapustovafliacka99 .....☺....Ak tu das exaktnu informaciu ..co je to toxicita cloveka..tak ja uznam..ze fobia je zlym prikladom k.... ..☺este nevieme k čomu....

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2018

@kapustovafliacka99 tak potom, ked mas dost empatie, tak nechaj druhych ludi pisat to, co si myslia. Podla mna zakladatelke viac pomoze, ked pochopi, ze o svojej energii rozhoduje ona a nie nejaky iny clovek a ked ona zacne chapat, ze je zbytocne sa zaoberat tym, kto jej kolko energie vycucol a venuje tu energiu a cas na nieco zmysluplne, tak jej to moze len pomoct.

anabella111
3. dec 2018

@pribinak preco ho odmietol..pre toxicitu pacienta? ☺

pribinak
3. dec 2018

@anabella111 nenazval to toxicitou, ani energetickým upírom, nazval to neschopnosťou spolupracovať. Zas clovek pracujúci v pomáhajúcich profesiách/povolaniach nemoze niekomu povedat, ze je toxický ci upír

anabella111
3. dec 2018

@pribinak ....smejem sa s tebou....😉

hivanik
3. dec 2018

Ak sa niekto s niecim nestretol tak nechapem ako moze tvrdit, ze je to nemozne....Odporucam zajst napr. do najblizsieho Domova dochodcov a potom mozno spoznate ako takyto starcekovia vedia od vas vycucnut energiu.

anabella111
3. dec 2018

@hivanik To su prevazne moji klienti. Byvaju otravní..opakujuci sa...byvaju aj agresivni..ale aj skvelí a hodnotní. Vsetky ich prejavy maju vysvetlitelnu povahu...☺...Energiu z vas vycucia aj vas odraz v zrkadle...ak ste ochotní dat sa cucat..☺

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2018

@hivanik ja som denne s velkym mnozstvom ludi a kedze na taketo veci neverim, tak sa mi nic take este nestalo-vsetko je to o tom, comu je clovek ochotny uverit. Ked clovek na to veri, tak mnohe veci prisudi vycucnutiu energie inym clovekom a pritom moze byt vsetko uplne inak.

kapustovafliacka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anabella111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hivanik
3. dec 2018

@anabella111 ....som v denno- dennom kontakte s takymyto klientami....inak by som nereagovala

anabella111
3. dec 2018

@hivanik ...detto...a preto moze byt podnetne ..ze napriek podobnej skusenosti..rozpoznavame rozne zdroje problemu a mozme si vymenit svoje poznatky a presvedcenia.

hivanik
3. dec 2018

@anabella111 ...suhlasim....vymenit svoje poznatky ale nebudem tvrdit len preto , ze som sa nestretla s niecim,ze to nieje mozne

eva8
3. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl len tak na okraj. Ja som bola žráčom tej fyzickej energie môjmu bratovi 🙂 Keď k nám prišiel nanávštevu plný elánu, bývala som dosť vačerpaná z malej dcérky. O chvíľku on zaspával a ja plná energie. Vážne sa to vždy opakovalo. Až sme sa začali smiať, že som upír. Keď sme sa nad tým zamysleli, cielene sme začali robiť opatrenia a tú energiu mi "daroval", len keď si myslel, že ju už naozaj potrebujem 🙂 S nikým iným sa mi to nestávalo, až teraz na staré kolená s druhým bratom, keď sa deti smiali, že on si k nám príde pospať. Tak hneď sme to kradnutie zrušili. My sme to vzali športovo.Preto tomu odoberaniu energie verím, lebo práve ja som bola tým žráčom 🙂 aj keď nechtiac

moonlight1210
3. dec 2018

@kapustovafliacka99 toxicita a fobia z mysi je tu porovnana v tom bode, ze strach z mysi nesposobuje ta mys. strach je v tvojej hlave.
toxicita ineho cloveka na teba teda tiez nemusi posobit, ked mu to nedovolis.
tak ako mozes nedovolit strachu, aby ta ovladol, ked uvidis mys.

uz rozumies?

eva8
3. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl až teraz dočítavam. My sme v rámci súrodeneckých vzťahov rozhodli o našej energii samy medzi sebou. Presne ako si písala.
Tá toxicita je asi niečo úplne iné, o tom nič neviem. Aj keď podľa mňa aj myšlienka je len energia. Lenže tak ako pri fyzickej sile zvíťazí silnejší (alebo šikovnejší, v horšom prípade prefíkanejší), tak aj pri tej "myšlienkovej". Ale to je len moje filozofovanie. Ja sa napr. ani len emóciám neviem vždy ubrániť 🙂
@tamiii8

lucinka1988
3. dec 2018

@pininka úplne súhlasím, človek moze byt akokoľvek odolný a pozitívne naladený a nepripúšťať si takých ľudí k telu, ale sú take typy ľudí, čo naozaj výrazne prenášajú na druhých negatívnu energiu-to pochopí len ten, kto takú osobu stretol..

pininka
3. dec 2018

@lucinka1988 presne tak, darmo sa tu niekto bude oháňať,že si to netreba pripúšťať a že na to neverí, uverí keď takého človeka ozaj stretne, to uveri. Mne to dokonca povedal nás farár, že niektorí ľudia mu odoberú množstvo energie, a že sa to opakuje zakaždým keď ich stretne, takže to asi náhoda nebude.

lucinka1988
3. dec 2018

@pininka sú ľudia, ktorým keď vkrocis do miestnosti, tak ta ta negatívna energia doslova pohlti, ja som mala jednu podriadenú, ktorá bola stelesnená negativita, keď som vošla do jej kancelárie, až som mala z nej zimomriavky a to nemusela ani nič povedat, pritom ja som optimistická, spokojná a vyrovnaná osoba, nenechám si len tak hocičím pokaziť den, ale toto bola fakt sila...A pôsobila tak na kazdeho, s kým prišla do styku..Našťastie sme ju vyhodili a odvtedy je kľud🙏

larisalarisa
4. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl nemyslím si, že ak je téma verejná, tak to automaticky znamená , že sa musíme vyjadriť. To, že poznáme umenie reči nás neoprávňuje hovoriť a hovoriť. Tu si predsa nemáme ventilovať zlú náladu.

dskjhfdlkdjhl
4. dec 2018

@larisalarisa ja som si rozhodne nic neventilovala, len som vyjadrila svoj nazor a keby si pochopila moje prispevky, mohol Ti pomoct.

speci_rodinka
4. dec 2018

@hivanik presne i ja... tuez ma napadlo ze je niecim toxicky....@tamiii8 ja to poznam pod pomenovanim energeticky upir.

proste sa s nim min rozpravaj normalne mu povedz ze svojim pristupom k zivotu alebo recami alebo uz akokolvek sa prejavuje ti sposobuje to i ono, a v najblizsom case sa s nim preto prestanes bavit proste budete okolo iba chodit mizete si zapriat dobre rano ale ... ak bx si prial naspat Tami aka bola potom by prosim v mojej blizkosti sa mal spravat takto....

ja som to tak s mojimi upirikmi robila. prestala som sa s nimi vidat ale povedala som im preco. jeden z nich sa zmenil🙂

karamellova
4. dec 2018

@anabella111 čo sa tyka toho odmietnutia psychologom, psychiatrom tak v etickom kodexe psychologov je priamo zmienka o tom, že ak tento odbornik s daným klientom nechce/ nemožeˇ/ nedokaže pracovať je jeho povinnosťou takéhoto klienta odmietnuť a poslať ho k inému odborníkovi. práca s duševne chorými a nestabilnymi je veľmi vyčerpávajúca a dobrý odborník má vysokú mieru empatie vyššiu ako väčšina populácie toto opatrenie slúži na jeho ochranu. A samozrejme aj na ochranu klientov ak s klientom psychológ/ psychiater nedokáže správne a účinne pracovať je to strata času pre oboch dokonca mu môže ublížiť.

anabella111
4. dec 2018

@karamellova Áno...ja som ten kódex musela čitat..☺..Toxicita cloveka ..ako dovod na odmietnutie klienta/pacienta tam nie je. Vsak ?

tamiii8
autor
4. dec 2018

@speci_rodinka Suhlasim ze by mal taký človek vediet o tom ze svojim konanim vycerpava mna alebo bezprostredne okolie. No čo v prípade ked si to nechce pripustiť a aby tonebolo také jednoduché jedná sa o súrodenca..... ?

anabella111
4. dec 2018

@tamiii8 ..Tami...súhlasia s Tebou vsetci ludia..ze na nich posobí rovnako?

pininka
4. dec 2018

@anabella111 to je iba hra slovíčok, priamo nemusí byť napísané že človek je vyciciava, toxický, alebo Úpir, ale odborníci veľmi dobre takýchto ľudí poznajú.

vikusjk
4. dec 2018

Za seba mozem povedat, ze je to bolestive, nie je to prijemne, ale da sa to. Bude to zniet mozno sebecky, ale ja od kedy nekomunikujem so sestrou a minimalne komunikujem s mamou, tak som ovela stastnejsia. Aj moja rodina je stastnejsia. Chvilu trvalo, kym sa to tak nejak upokojilo, nakolko samozrejme v rodine sa rozprava, aj so svokrovcami furt riesili, ze preco sa "hnevame" atd, ale uz je pokoj.

anabella111
4. dec 2018

@pininka.. Tak ako..bude pravda to..co si do kodexu domyslime ..lebo tomu verime?. Toxicita cloveka je termín..skor opisny vplyv toxickych látok na organizmus. Ak ale uzname ☺ prizmurime obe oci ..ze jeden psycholog sa vzda klienta z tychto dovodov. Nie je pravdepodobne..ze ,,toxicky" clovek bude tak posobit na kazdeho dalsieho?..V pripade tohotu nazoru o toxicite cloveka by uz existovali karantenne stanice ..pre vsetkych toxickych upirov. Ak teda plati..ze existuju a ze sa im treba vyhybat. Ono to tak nejak nefunguje..vsak?...Preco?..No preto..ze to..co je laicky nazvane toxicitou...bude cely rad faktov..faktorov..medicinskych..povahovych..individualnych..socialnych..atd atd..ktore nie je prijimac druheho cloveka schopny ponat bez nejakych negativnych pocitov. Ak vsak zoberieme do uvahy..ze aj slovo je energia..negativne a pesimisticky naladeny clovek nas zabije do zeme. Agresor detto a patolizac rovnako. Tak ako aj niekto..kto nas skumavo sleduje..za ucelom vyhodnotit mozny prospech z nas. Potom je tu este otazka duchovneho sveta. Ak tomu verime..tak odpovedou moze byt aj pritomnost zleho ducha. Niektorí ludia sa nemozu ani priblizit ku vestici..alebo liecitelovi. To je vsak na inu tému. Táto energeticka otazka..v ktorej sa vysvetlenie hlada vo vysielaci..má vsak vysvetlenie v prijimaci. Lebo takeho cloveka ..ktory na vsetkych posobi ..ako energeticky upir..podnes nepozname.

katkasofka
4. dec 2018

.