Túžim bývať na samote, ale mám z toho strach

8. mar 2024

Ahojte. Celý život žijem v meste v paneláku a už som z toho vyčerpaná. Cítim ako ma ten ruch mesta, všade veľa ľudí, veľa áut, veľa všetkého oberá o energiu. Poslednú dobu som z toho už nie len vyčerpaná, ale aj podráždená. Cítim to tak už pár rokov. Túžim opustiť hektické mesto a ísť bývať na samotu alebo možno lepšie polosamotu. Ale mám z toho strach. Aké by to bolo.. Či by sme to zvládli.. Či by som tam nakoniec neprecitla, že no do kelu, ale mne to vlastne nevyhovuje a už by bola cesta späť ťažšia. Je tu niekto podobný? Alebo niekto kto to cítil rovnako a odhodlal sa k tomu kroku?

petronelag
10. mar 2024

@lujza123 Ja som bývala s rodičmi len 4km od okresného mesta, to bola výhoda, niekto chodil do mesta aj na bicykli, motorke.

slniecko5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurinia
10. mar 2024

Alebo si kupte/prenajmite chatku v blizkosti.....tak aby sa tam dalo vybehnut po praci, na cely vikend....

behulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinabila
11. mar 2024

a este povzbudenie. ak mas svoj sen, chod za nim, aj ked je to pre iných iracionálne. neporovnávaj sa s nikým, ale chod za hlasom svojho vnutra, lebo my zeny mame aj silnu intuiciu. cize ked ti niekto napise 100 dovodov na obavy a tvoja tuzba je silnejsia, kasli na to. aj tak je tvoja situacia jedinecna.

slniecko5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hikem
19. mar 2024

Byvam.na samote za mestom uz 7 rok...je to uplna parada..to ticho...v noci tma...klud...moj maly svet...ale ...treba sa naucit tak zit..tam nezbehnes po kazdu blbost co zabudnes kupit..nemas...tak nemas...pocitaj stym ze treba riesit,zumpu,drevo na zimu...ked chces byt pripojena internet ktory furt vypadava.... v zime sneh,sneh,sneh... na poste POBOx co nie je zadarmo...byvat takto sa zda romantika ale realita je ina....a ja by som uz ani nevedel inak zit...panelak by ma.zabil.... 🙂

h2
19. mar 2024

A prečo hneď samota? To je z jedného extrému do druhého. Ja som žila v Bratislave v paneláku do svojich 34 rokov, potom som sa presťahovala na dedinu. Nie je to samota, žije tu pomerne dosť veľa ľudí, je tu dobrá infraštruktúra, napriek tomu sa to nedá s bývaním v meste porovnať, ten pokoj, pohoda... Nebola by toto lepšia cesta, než ísť hneď rovno niekam, kde "líšky dávajú dobrú noc"?