Typický manipulátor

svetluska82
26. feb 2016

Ahojte...o problemoch s mojim muzomsom tu uz popisala vela....len este vzdy neviem ci je typicky manipulator. Ako sa prejavuju v beznych situaciach? Mate s tym skusenosti?

0silvia0
26. feb 2016

@svetluska82 ja som presvedčená, že ty to raz urobíš: v hlave ti to docvakne a odídeš od neho a nebude ti záležať ani na byte, na akomsi občasnom vození sa, na tom, čo povie svokra. Raz veľmi rada všetko zahodíš. Len pri tvojom momentálnom životnom rozpoložení to bude trvať roky rokúce súdiac podľa tvojich tém a reakcií. Raz precitneš a zistíš, že máš 45 rokov, syn dospelý a samostatný a ty stále sama ako prst v nefungujúcom vzťahu. Je mi veľmi ľúto, že sama dobrovoľne premrhávaš najkrajšie roky svojho života, keď máš nádej vybudovať novú rodinu s normálnym chlapom... takto sa krútiš furt dokola v tom istom bahne. Povedz, načo je to dobré?

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Tento pocit Ti zrejme chýba celý život. Tak ale si výnimočná, lebo si vybral Teba a žije s Tebou a akceptuje ťa takú aká si. To je málo? A prečo Ti to chýba? Ak chceš aby sa k Tebe správal ako k princeznej, tak buď princezná. Však ale Ty si zrejme líder tak hold princezná nebudeš.
Inak ja som sa s tým už tiež zmierila, veľmi ťažko, ale princezná som nikdy nebola, tak jasné, že všetko čaká na mňa.
Alebo to teda ukonči a hľadaj niečo iné.
Vraj jedna láska na jeden život je primálo.
No a Ty sa k nemu ako správaš?

natalym
26. feb 2016

Nie je spln náhodou?

0silvia0
26. feb 2016

@natalym spln bol v pondelok, ale je také posplnové obdobie 🙂

jolinka
26. feb 2016

@svetluska82 syn sa pozera "len" na to ako zijete zivot bez lasky... a o 10-20 rokov tu napise jeho zena...ze "muz ma nelubi, lebo ani jeho rodicia sa doma nelubili" 😒 😒

natalym
26. feb 2016

@0silvia0 Lebo tie témy na MK............. všetky také podobné. No a u nás doma roky hádky, ale že HÁDKY práve cez spln. Keď sme na to prišli, už sa nehádame. Povieme si, že spln, á, mávneme rukou a vyhýbame sa stretom. 😀
Aj ma včera tiež prepadla taká rekapitulačná melanchólia............

natalym
26. feb 2016

@jolinka žena si chcela, nie????

jolinka
26. feb 2016

@natalym nechapem... 😕

natalym
26. feb 2016

@jolinka muz ma nelubi, lebo ani jeho rodicia sa doma nelubili

Má syna.

svetluska82
autor
26. feb 2016

@natalym a mozno sa vobec neoženi....🙂

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 ty si fakt myslíš, že tvoj syn nevníma, že žije v domácnosti bez lásky, bez úcty? že nevníma, nepočuje vaše hádky? dobre vieš, že počuje, len asi si zabudla, ako sa strachoval, že sa budete sťahovať, keď ti tvoj ctený manžel zahlásil, že máš vypadnúť... myslíš, že tvoj syn nevníma, že je pre tvojho muža cudzí? a toto ty nazveš "kvázi normálny život" ? s biologickým otcom asi bohvieaký vzťah nemá, nevlastný mu dáva pekne pocítiť, že je nevlastný a vlastná matka si nechá aj po hlave skákať, len aby mala kľúče od cudzieho trojizbáku a sem tam odvoz, keď sa urodzenému pánovi chce ju odviezť...ufff...

natalym
26. feb 2016

No byť s niekým kvôli bytu a kvôli tomu, že ma odvezie to tiež svedčí o niečom. O neúcte k tomu druhému. Asi tam niekde bude chyba. A za toto Ťa má obdivovať???
@svetluska82

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 ty si tava. Ano hadame sa raz za pol roka, myslim že niekde sa hadaju aj castejsie, aj menej. Syn vacsinou nie je doma ked sa hadame, kedze chodi na hokej a vikendy je mimo. A an o zijeme normalne, vodime sa za ruky, nakupujeme spolu, ja zarabam on varí, neviem o tom, žeby mu moj sucastny muz daval pocit že nie je jeho. Vadí ho na kružky, zapasy, ano ked sme bývali o neho a riesila som rozvod tak zahlasil, že ked sa mi nepaci mozem ist, tak som sla....A prisiel za mnou...Dostal na výber že bud pojdem sama, alebopojde s nami do noveho bytu dalej od svokry. Tak prisiel za nami svoj byt predal. Zas ochotný nie je až tak zeby ma vyvážal denne, ale občas to u robí. Ja cakam, že mi znesie modre z neba a on je pohodlný....Chodime na výletz spolu, vikendy turistika, n ie je to tak že salen hadame a nerozpravame. Komunikujeme normalne, len obcas pride skrat, dolahne vsetko na mna. A nelubime sa......Alebo je to cudný sposob lasky

natalym
26. feb 2016

@svetluska82 Ja to dávam tomu splnu. Však normálne fungujete, len Ty si stále nespokojná.
Inak ak píšeš o tej láske: láska nie je, že Ťa nosí na rukách, alebo Ti každý deň donesie kyticu, to je to čo píšeš. Že sa Ti prispôsobil, že vozí Tvojho syna a pod............

mawka
26. feb 2016

princezna...hm... mna by len zaujimalo, ze preco furt len ocakavas od niekoho nieco. co davas ty? na to, aby sme dostavali, musime aj davat.
mne je blvno zo zien, ktore za kazdu cenu su s niekym len kvoli nejakemu posranemu standardu. majetky, prachy o com to je? sikovna zena vie mat krasny standard aj nadstandadr aj ked je sama s detmi. mas to hodne pomylene.
a namiesto toho, aby si problem riesila realne - teda u odbornika, manzelska poradna, mediator a podobne, tak to riesis na priblblom fore, kde nevyriesis nic. ako sa ti denne zije s pocitom, ze ta nieco zerie a ze sa motas v bludnom kruhu?

jolinka
26. feb 2016

@svetluska82 aha, teraz citam, ze to nie je ani vas spolocny syn, ale tvoj z predchadzajuceho vztahu 🤐 no to je jedno...atmosferu doma vnima tak ci tak a "kvazi" normalnost ktorou sa ty utesujes ze mu davas...ho nespasi. 🙄

mawka
26. feb 2016

boooze ze modre z neba. dievca, dospej uz. na to, aby ti mmuz nosil modre z neba by si musela byt trosku inak na tom. tebe chyba pokora a skromnost.

natalym
26. feb 2016

@mawka No máš pravdu.

svetluska82
autor
26. feb 2016

@mawka a ty ako vies ze som nebola u odbornika?jasne ze mam zbehane poradne a ine terapie

jolinka
26. feb 2016

@svetluska82 vis co ....ja uz tie cyklicko depresivno obranovacie temy fakt nechapem 😕 😕 😕

najprv zena knuci na to, co ma doma, aka je nestastna, obraca to v hlave z kazdej strany, ...a ked jej x z ludi napise, ze by to neznieslo...a ze ma na vyber kopec moznosti /a nie len odchod a rozchod/ tak to do uzavrie do bludneho kruhu obranovania ...ze on nie je AAAAZ taky zly, vsak hadka len za polroka aj za ruky sa vodime... 😒 😒

natalym
26. feb 2016

@jolinka Však na to aby zistila, že to nie je až také zlé, nie??? Aj to je poznatok.

mima4
26. feb 2016

@svetluska82 len vies, terapeut za teba veci nevyriesi, moze ti ukazat smer akym sa uberat a riesit problem, ale vsetko je v konecnom dosledku v tvojich rukach.

máš dve moznosti:

1. bud si zvyknut na to co zijes a akceptovat stav vasho manzelstva bez lasky a dalej pokracovat v tom co robis a ty sama vies co robis a čo je zle

2. alebo zmenit svoj zivot... a zit zivot podla vastnych predstav

natalym
26. feb 2016

@mima4 Ja si ale myslím, že tam láska je. Ale ona ju nevidí. On sa stará o jej syna, správa sa k nemu dobre, čo má ešte spraviť???????? Napr.

mima4
26. feb 2016

@natalym no ale to sa mozem aj ja 😉 myslim si, ze jej chyba laska muza k zene.

natalym
26. feb 2016

@mima4 Ja by som si to vážila. Určite. Ale tak áno môžeme o tom točiť dookola. Možno by aj dal čosi vyše, ale keď je ona s ním kvôli bytu a autu????????

jolinka
26. feb 2016

@natalym no to tak nie je... ze pocas temy ona zrazu "zisti" ze to nie je tak zle.

Tento obranovaci argument sa vzdy a zasadne vytiahne potom, co su navrhovane postupy ako od neho odist... 😉 O nicom zivot, ci o nicom partner je jak tepla postel... je tam smradik, chce sa ti aj pisat, a si hladny, uz ani spat sa ti nechce ...takze nacim vstat a vykrocit do slnecneho rana za aktivitou-. No ale tebe sa tak NECHCEEEEE, ta chvilkova nepohoda studeneho vzduchu a rozhybania sa, tak sa radsej budes pucit v zasmradenej pohodlnej posteli...

O tom to vsetko je...vstat, rozhybat sa, urobit prvy krok...vela ludi nechce nedokaze, radsej uprednostni zatuchnute pohodlie.

natalym
26. feb 2016

@jolinka A stále len on a on a on je taký a hentaký a keby on .................... A čo ona?
Ja som sa tiež začala kukať do zrkadla.
Aj môj muž je taký a onaký. No a čo, môžem to zmeniť, čo ho mám premaľovať? Je taký a bodka, naučím sa s tým výjsť. Niekedy je to ťažké, počítam do 10, dám si poldeci, kričím ............... a potom zmením tón, alebo sa opýtam inak a dostanem čo chcem.
Niektoré veci furt nič.............

sissy27
26. feb 2016

@svetluska82 ja nie som ťapa, ale ty si toho za posledné 2-3 roky popísala tu na mk viac než dosť o vašom vzťahu... tak teraz neviem - buď si preháňala predtým, alebo prikrášľuješ teraz... a teda na to, že sa hádate raz za pol roka a máš pobehané terapie a poradne - wtf? kvôli hádke raz za pol roka nikto do poradne neuteká, takže zas si len s prepáčením serieš do úst (alebo teda na klávesnicu)...

svetluska82
autor
26. feb 2016

@sissy27 do poradne sa nechodi len kvoli hadkam ale aj kvoli vnutornemu nepokoju

babu15
26. feb 2016
Používateľ babu15 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od babu15.

by ste sa cudovali ake typy do poradne chodia. Ani by ste na pohlad nepvoedali ze mozu mat nejaky problem