Tyran verzus manipulátor

diana1988
25. júl 2015

Keby si niekto z mojeho okolia precital to co tu napisem, asi by mi nik neuveril. Mam 26 a 46r. partnera, cudzinca z juhozapadnej casti europy. Na zaciatku sa mi ani nepacil, vobec to nieje moj typ, ale oslnil ma svojim zaujmom, galatnostou, intelektom, vedomostami, prehladom, tym aky bol pokojny a vyrovnany, vtipny, taktny, vzdelany, uspesny, vsetko mal usporiadane a vo vsetkom system, na kazdy problem riesenie, bol usmievavy a trpezlivy. - az to znie neuveritelne, ze som taketo nieco napisala o muzovi..po mesiaci stretavania sme isli na prvy vylet a tam sa ma opytal ci chcem byt jeho priatelka..este stale som nebola do neho zamilovana ale on sa ku mne spraval tak krasne ako nik iny koho poznam k svojej priatelke. Doslova som bola ako princezna, po case sa ukazalo ze je aj bohaty a zacal ma roznaznavat sperkami vecerami vyletami a nic odo mna nechcel. Sex bol az po 2 mesiacoch a on caka,l to ma dostalo, ze nanaliehal... No proste bol zrazu ako princ z rozpravky, zlomil by kazdu z vas, to mi verte. Kamaratky mi zavideli ale v dobrom, lebo on sa spraval velmi pekne aj knim, ked sme isli von nemal problem zavolat svojho sofera, ktory musel zohnat dalsie dve auta len aby moje kamaratky prisli v poriadku na miesto, organizoval vecierky pre mojich priatelov a pod. Mojich rodicov nemal problem pozvat na 600eurovy obed.. Prve problemi sa objavili ked mal narocny cas v praci, problemi riesil alkoholom, bol neprijemny, vrcal, zistila som ze je nejake lieky a zakazdym ked nieco pil mal okno ,robil mi sceny a spraval sa ku mne zle. Za prvy rok sa to stalo asi 3x, vzdy ma prisiel odprosit s kvetami, ze sa to uz nestane. Po case mi oznamil ze dostava projekt v inej krajine 4000km od slovenska, ze by bol najstastnejsi muz na svete keby som isla snim, ze som to najlepsie co sa mu v zivote stalo a chce so mnou prezit svoju buducnost.Dalsi polrok bol celkom v poriadku bez dram a potom mi navrhol spolocne byvanie, aby sme sa teda otestovali ak mame spolu byvat v zahranici. Nic extra mi nevicital, ale boli veci na ktorych sme sa pochytili, bol sebecky s vyberom bytu, vobec mi nepomahal s obhliadkami a vsetko svoje zle spravanie odprsvedlnoval pracovnou vycerpanostou. Mne sa medzi tym zacalo v praci velmi darit, rychlo som rastla, zarabala som vyborne ,vytvorila som si v medzinarodnej firme kontakty atd. Financne som bu bola schopna konkurovat vo vela veciach, rozmaznavala som ho darcekami vyletami a vecerami na oplatku ja. Mali sme rozlozene aj financie v ramci bytu. Lenze bol coraz viac frustrovany kvoli praci a pil coraz viac a bolo ta snim posledny mesiac pred jeho odchodom tazke, dokonca sa chcel so mnou rozist lebo ziarlil na mojich kamaratov. Ked mi robil sceny raz som si zbalila veci a ked som uz s pobalenymi kuframi cakala na taxik klacal predomnou a plakal nech neodchadzam ze ma miluje atd. Toto povazujem za svoje najhorsie rozhodnutie, ze som mu odpustila a povedala, ze snim ostnem a odstahujem sa snim. Hlupa hus a naivka, myslela som si, ze ked budeme prec od vsetkeho zmeni sa. A ano zmenil sa ale inak ako som cakala. Ked som dala v praci vypoved hovoril mi nech nejdem nikam, ze v tej krajine kam ideme je vysoka nezamestnanost, ze neviem jazyk a ze si nikdy nenajdem pracu. Myslela som ze sa zblaznil, dohodli sme sa na vsetkom ako to bude, ale ja som uz nemohla cuvnut, vyzerala by som ako hlupa pre vsetkymi znamymi rodinou, kolegami...boze. Potom mi volal ze nech sa nebojim, nech pridem, ze to spolu zvladneme, on totizto isiel do tej krajiny o 3 mesiace skor ako ja, ja som nemohla odist skor z prace.. Potom mi moj drahy poslal fotku auta co mi kupil, byt ktory pre nas vybral a ze sa na mna tesiii. Vyvolaval mi kazdy den nech pridem. Ked som prisla vsetko bolo ako ked sme zacalu spolu chodit, jedina nepriemnost bola jeho pubertalna dcera ktora zacala na mna samozrejme ziarlit, lebo je jedinacik z rozvedeneho manzelstva, nechutne rozmaznana, manipulativna vyuzivacna - ale toto je iny pribeh.. kazdopadne aj ona sa stala pricinou roznych hadok medzi nami. Ked som sa prestahovala opytala som sa ho ako to bude s platenim bytu a on ze odo mna nechce ziadne peniazr nech sa staram a plnu chladnicku, benzin v mojom aute, moje ucty a ze ho mozem platit ucty pod 20eur. A tak aj bolo lenze samozrejme mne sa to zdalo malo a chcela som prispievat viac napr. Som jeho decku kupovala oblecenie hocikam som ju brala so sebou a platila som to zo svojho vrecka - to bolo este pred tym nez mala14 r. Stratila energiu sa pretvarovat...zacala som studovat lokalny jazyk, som na jrovni A2-B1 ale stale som si nemohla najst pracu, moj priatel mi povedal ze mi pomoze nech sa nebojim, bol vo svojej rodnej krajine ma tu velavplyvnych znamich, keby chcel zohnal by mi nieco iba keby zdvihol telefon. Dokonca mu jeho dodavatelia aj punukli 2 pracovne miesta pre mna a on ich bez mojeho vedomia ale odmietol..len to som vtedy este nevedela. Postupne sa mi zacali minat moje uspory a po 7,5 mesiacoch v zahranici som ostala bez 1eura. Ked som mu to povedala ze pre o mi nepomoze s pracou sama si neviem zohnat, tak sa stale vyhovaral potom mi urobil scenu ze ako chcem zit ked nemam peniaze, ze co si osebe myslim a uz som vedela ze to bude zle..coraz viac pil, ked dom mu povedala nieco ohladne jeho problemu tak strasne na mna zakazdym zacal kricat zacal pouzivat nadavky a urazat ma nedalo sa snim o tkm komunikovat, potom zacal mat problem s mojim vyzorom, ze moje vlsdy niesu dost blond , ze sa mi robia z opalovania pehy a znamienka, ze mam schudnut, ne proco nenosim iba 15cm opatky ale iba 10cm, nechal mi peniaze a potom mi vycitsl o 3 dni preco minam, zadal mi oznamovst kam s kedy idemr bez toho aby sa ma opytal ci tam chcem ist, kupil napr. Sialene drahy vikend v 6* hoteli a pred tym potom drahy kabat ze nech som pre neho krasna....bla bla.. a potom o tyzden na mna nie ze krical ale jacal ze hk zrujnujem financne ze ma so mnou ibs vydavky ze kvoli mojim excesom nemoze ist na mesiac do brazilie kam zvykol chodit kazdy rok, ze ked bol sam mal ucet len za seba a teraz musi platit aj za mna. Co mi dal to mi nejskor vycital, najskor som plakala a nechapala co ja robim zle a potom som skusila ist na neho inak , jeden mesia csom si odlozila vsetky blociky a zratala kolko na man minul bolo to 280 eur, ukazalamsom mu to ako fakt, ze na man teda tolko nemina ako ss tvari s on ze som zabudla na byvanie a auto...prodtemvsetko zacal obracat kvoli na mna, zacalmi vycitat ze je vankus na krivo...prodte hluposti zaslo to tak daleko ze ked sa opil zacal ma vyhadzovat z bytu, ze nech zmiznem vypadnem..lenze ja nemam kam ist, som v inej krajine nemam peniaze nemam pracu a rodicom toto nedokazem povedat, strasne sa hanbim, moje sebavedomie je na bode mrazu, som zufala, zijem v krasnom dome pri plazi a msm depresie, nedokazem ramo vstat z potele, neviem preco som si toto uvedomila az teraz... najhorsia vec sa stala vcera, zase sa opil povedal mi ze som neschopna nezodpovedna chudera vyzirka ze sa neviem sama o drba postarat a ak nevypadnem z jeho domu tak na mna zavola policiu...kokos fakt nechapem co som mu urobila, ja emancipovana zena ktoru kazdy obdivoval ze aka som sikovna co som dosiahla v nizkom veku co si mozem dovolit, teraz spavam v hostovskej izbe s 5eurami v penazenke , moja hrdost ..uz ani neviem co to je mat hrdost, ponizena tu pisem vam a hcem vas poprosit o radu :(

charlie1980
25. júl 2015

Aky Luxus a peniaze ??? Ved minie na nu 280 EUR a Luxus taky, ze spi v hostovskej izbe s 5 EUR ami. To Este mozno aj pri Slovakovi na Slovensku by sa mala lepsie.

diana1988
autor
25. júl 2015

@meiwe
oxh mysli si ze ked ma peniaze ze je pan sveta, nevidi nic ine iba seba, ja chem byt stastna sniekym kto si ma vazi, to chcem nie toto, nechcem ziadne uplatky za hnusne spravanie
inak belmi mi pomaha ked mi tu pisete nazory aj na mna aj na neho, ked som tu pridavala tento prispovak fakt som si nemyslela ze mi to az tak pomoze a ukludnim sa, utriem slzy a zacnem rozmyslat

dakujem <3

ludmilaka
25. júl 2015

@diana1988 Ahoj, nezistila si prečo sa rozviedol? Mne to príde tak, že ho sr..o, že si úspešná žena a potreboval si dokázať, že pánom je on. Trochu mi príde ako schizofrenik. Nevieš aké lieky to berie? Možno by nemal na ne piť a ak pije tak mu prepne. Každopádne, je to jedno. Naozaj povedz o tom rodine. Čím skôr, nech ti nestihne viacublížiť, bo z takéhoto hoväda hocičo vyvstane. Si mladučká, začneš doma odznova. Veľmi držím palce.

diana1988
autor
25. júl 2015

@charlie1980
mam krasne auticko aj nas domov je prekrasny s fantastickym vyhladom, nosim peknd oblecenie ale co mu kupi to mi potom vycicta vzapati za par dni a potom sa ma pyta preco to nenosim..je to strasne..uplne si pripadam ako cvicsna opica...ked sa obzeram teraz za tym co som vam tu napisala, sa citim strasne ze takto to zaslo daleko

diana1988
autor
25. júl 2015

@ludmilaka
jeho verzia bola ze on zbankrotoval 14rokov dozadu, urobil zlu investiciu a ze prisiel o vsetko a ze zacal pit vtedyvela a nezvladal to tak bol na klinike, co mi tiez povedal po 1,5 roku vztahu a manzelka mu tam poslala papiere ze sa chce rozviest. Hovoril o nej ako o vypocitavej hnusobe, co kna aj je vela veci zlych aj o mne narozpravalaa to som snim zacala chodit 7 r. Od ich rozvodu..po nej nemal ziadny vazny vztah az mna..
A ak sa knej spraval tak ako ku mne tak sa ani necudujem ze takto konala, toto sa neda zniest je na psychicky tàzko zvladnutelne..jeho stavy, jeho nalady..on odo mna vyzaduje aby som bola stale usmievava v skvelej nalade a ked mam zly den som smutna ..tak mi povedal ze mu nedavam to co potrebuje ze nemoze znasat moje nalady a ked pride domov z prace ze chce mat peknu priatelku nie odutu alebo bez emocii...ja som mu povedala ze niesom robot, ze co caka, ze sa naprogramujem..a on ze jeho predstavu mi povedal.....ja az ked toto pisem tak sa chytam za hlavu, ze ci som normalna toto som tolerovala omg

tie lieky boli nejake na ukludnenie ked mu koncil projekt bral ich asi rok potom prestal..

charlie1980
25. júl 2015

@diana1988 Nemyslela som to v zlom, len na margo toho, ze ti niekto dava na vyber: Luxus alebo zit normalne. Poradila si si aj bez neho, kym ste sa nepoznali, ved si pracovala, nebola si na nikom zavisla.
A poradis si aj potom. Rozumna si, iba si sa proste zamotala v cudzom svete, zoznamila si sa s niekym kto ta chce nieze manipulovat, Ale ovladat. A hlavne tak, ako mu to vyhovuje pri jeho psychickych vykyvoch.

diana1988
autor
25. júl 2015

@charlie1980
baby ktore sa takto nechaju buzerovat kvoli peniazom su bud slepe alebo sproste
mne nevadi, ze som v zahranici, len prave ten fakt ze som opustiva moju komfortnu zonu ze som sa musela naucit id znova len nakupovat potraviny lebo tu je vsetko ine, uplne jnak tu funguju vevu servisy atd. A on odo mna ocakaval ze vsetko viem, vsetko je samozrejmost..on sa dokonca ani so mnou vjeho jazyku nerozprava lebo nema na mna trpezlivost, ale uznal aspon ze mi to ide velmi dobre..
ja by som len chcela pekny vztak, niekoho skym mozem ratat do buducna...a takeho cloveka je velmi tazke najst :(

regina22
25. júl 2015

@diana1988 mna by zaujímlalo, koľko dáva admin za takéto story....
moja rada: sed si na riti v dome pri pláži a čakaj, že sa tam pôjde ráno o 6,30 kúpať na koni nejaký iný pracháč, čo sa do teba buchne.
alebo VYPADNI

maciatkolulu
25. júl 2015

@diana1988 prepac, ale.toto co pises, co od teba pozaduje a tak, to je akoby ta mal.ako platenu stetku na trochu dlhsi prenajom. Muz, ktory svoju zenu miluje a vazi si ju to urcite nerobi. Nechapem na co cakas, pisala si, ze si bola sikovna, emancipovana, tak snad vidis co pre neho znamenas. Nehovor, ze sa nevies zbalit a odist. Na co cakas, na otehotnenie?

diana1988
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu prepac ale vidno ze nevies o com je rec
ked niekomu vetis tak si slepy a spamatas sa az ked sa stane nieco zle
som na neho fin. odkazana 5ty mesiac a spolu sme 3,5r a ty poslednych 5 mesiacov ked ja nemam zcoho prispievat sa to radikalne zacalo zhorsovat a preco sa stale chytate oenazi, cakala som skor ze mi poradite ohladne jeho charakteru
vtejto krajine je mentalita ze muz sa ma starat o zenu a muz ma posledne slovo, kym sme boli na slovensku on taky nebol tiez som chodila do prace platila byt, ale tu ma zacal dirigovat .. na svk sa stali veci raz za 3mes. Tu kazdy vikend pomaly... :(

zuzkaanicka
25. júl 2015

@diana1988 podla mna je zbytocne riesit jeho charakter, mala by si sa cimskor dostat od neho prec, vratit sa domov a zit svoj zivot bez neho.

martinano
25. júl 2015

@diana1988 podla toho co citam, tak ten chlap je psychicky chory, mala som tu cest s takymto niecim, moja rada nohy na pleca a bez, mlada krasna uspesna sa nema coho bat, vrat sa k rodicom zacni od zaciatku stoji ti to za to.

diana1988
autor
25. júl 2015

Ved to asi aj ten vekovy rozdiel vela pomohol..20r. Je dost...:(

sardinka32
25. júl 2015

Ked tak toto citam, som si uvedomila, ze ani zlatokopky/vydrziavane zeny (tak na mna z toho, co si napisala, posobis) to nemaju lahke...dostavaju peniaze, darceky, ale nakoniec sa vzdy ukaze, ze nic nie je zadarmo. Starsi chlapik si chcel nabrnknut peknu holku z Vychodneho bloku, poslusnu, vzdy dobre naladenu, usluznu, reprezentativnu. Nechapem zenu, ktora napise, ze bola uspesna v praci, mala dost vlastnych financii a necha so sebou takto zametat? Ze sa hanbis rodicov? No tak skratka to nevyslo...jasne, ze je bonus, ked potencialny zať ma dost penazi a dokaze sa o dceru postarat a zabezpecit ju, ale to nie je vsetko....na to si uz sama prisla. A priatelia? Ti, ktori sa z Teba budu smiat, ak by si sa vratila domov s dlhym nosom, za to nestoja. Ak by sa ku mne spraval chlap tak ako k Tebe, uz davno by som bola odisla. Si mlada, najdes si ineho a mozno rovnako bohateho chlapa. Odporucam ale mladsieho, lebo takyto starsi uz so sebou nenecha mavat a ma jasne predstavy, ako a čo chce mat.

marietuska
25. júl 2015

telenovela na pokračovanie :D

si finančne rástla v medzinárodnej firme..ktorej ?:D veď v každej medzinárodnej firme musíš ovládať základy gramatiky a v tých máš veľké medzery,čiže myslím,že to tu zaváňa telenovelou -vymyslenou,prirodzene🙂

maciatkolulu
25. júl 2015

@diana1988 a co chces poradit ohladom jeho charakteru? Chova sa tak ako si nechas. Ked ti to vyhovuje, tak kludne ostan v takom.vztahu. a financne odkazanych na svojom mužovi je aj vela.zien co su na materskej, rodicovskej a normalny chlap ich za to samozrejme neponizuje. A inaknje pravda, ze mas na prd "svk"gramatiku, takze kludne mozes pocas volnych chvil pri pozerani na pekny vyhlad na nej tiez popracovat.

diana1988
autor
25. júl 2015

Zlatokopky, ustipacnost, gramatika -to je take slovenske ( meni sa to tu na diskusiu pod clamkami ako na Topky.sk)
kazdy je mudry a sudit druhych je lahke, chcela som len trochu empatie a otvorit oci, par "soul mattes"?som tu nasla, vam ostatnym zazelam akurat tak dobru noc

bibika55
26. júl 2015

@diana1988 Prvá časť príbehu,všetko ako z rozprávky. Druhá časť,silná potupa tvojej osobnosti.Už len začiatok všetkého prepychu ti musel napovedať,že je to len krásny sen,ktorý nebude trvať večne.Iná mentalita,iná kultúra,iná úcta k žene.Krásny sen sa skončil,nastalo tvrdé prebudenie.Naivita mnohých slovenských žien,potom prebudenie.Ináč to ani nemohlo dopadnúť.Tvojím najväčším problémom je teraz hanba, s ktorou musíš von.Všetko to krásne,čo si zažívala,čím si bola obklopená je odrazu preč.Ako to však povedať všetkým tým,ktorých si oslňovala svojím luxusným životom? Máš depky,že sa ti budú posmievať.Tak sa aj stane od mnohých,čo ti závideli a budú sa neskonale tešiť z tvojho pádu.Mnoho ľudí padlo do hanby.Je len na tebe,ako to budeš zvládať.Choď oproti tomu čoho sa bojíš.Len tak to zvládneš.Pred pravdou neujdeš.Zo začiatku to bude kruté,bolestivé,ale zvládneš! to.Hlavu hore!.Nikto nesmie vidieť,že trpíš.Pravdu celú povedz len rodičom,ktorých popros o pomoc.Keď sa vrátiš domov,nevysvetľuj,nerieš.Nájdi si prácu a snaž sa zaradiť do života slovenských žien.Každá sranda trvá len 3 dni ako sa hovorí.Čím viac budeš rozmýšľať nad tým ako si dopadla,tým dlhšie ti bude trvať sa z toho dostať.Vlož do všetkého trochu srandy a pôjde to ľahšie,i keď budeš v srdci cítiť opačne. Dokážeš to všetko prekonať!!!!!!!!!!!!!!!

nice202
26. júl 2015

ja tomu neverim ani za mak... Opat si tu niekto trenuje namet na knihu...

latvia
26. júl 2015

ja neviem, rozpravky by mali zakazat.....potom to takto dopadne, ze z "rozpravkoveho princa", ktory ohuri uzasnou povahou vo forme usmievkania sa a rozhadzovania penazi pre princeznu a jej okolie ( uz to ma byt varovny signal ze to nie je v poriadku), sa vykluje klasicky "lamac srdc" ktory ma zenu iba za privesok a nedajboze nie je dostatocne blond, tak je zle.
moja rada - vykasli sa na svoju "hrdost", nie je namieste. zakopne v zivote raz kazdy, a ten kto povie, ze nie, tak nikam nevykrocil. popros niekoho blizkeho o peniaze na letenku a padaj domov, hanbit sa mozes aj na slovensku aj v zahranici. ludia doma si o tebe mozno budu hovorit, ze si skoncila s dlhym nosom, ale to ta vobec nemusi trapit. toto co teraz robis, nie je zivot a nestoji ti to za tu "hanbu" na slovensku.
aby si nedopadla este horsie, ako teraz si........ tajne sa zbal a odid bez oznamenia.
ja som mala stastie, ze som sa vcas spamatala..

jemena
26. júl 2015

V poslednej dobe sa tu stále častejšie objavujú hlášky ako, "toto je určite vymyslený príbeh" alebo "zase začali prázdniny, tak sa deti nudia" Tieto výlevy, už takmer v každej téme, mi prídu trapne a zbytočné. Tieto prispievatelky zrejme trpia nedostatkom fantázie a originality a nedokážu sa prejaviť inak, ako negovaním všetkého a všetkých.Ak neveríte nikomu a ničomu na MK, tak sa preladte na inu stránku a nerobte tu zbytočne zlý vzduch. Mňa osobne toto otravuje!

koniarova
26. júl 2015

@jemena A čítať fantasmagorické príbehy Ťa neotravuje? 😉 Každý súdny človek so štipkou rozumu v hlave musí po piatej vete zakladatelky vedieť, že je to celé len blud pre naivné husičky.

latvia
26. júl 2015

@koniarova neviem, ci je to realne, ale na blud to nevyzera, taketo pribehy sa stavaju dost casto, aj slovenkam.ked zijes medzi cudzincami, nic nezvycajne

jemena
26. júl 2015

@koniarova Co je podla teba fantasmagorické, môže byť pre iného uveritelné. Rozhodne si prečítam radšej akokolvek neuveritelný príbeh, ako to večné negovanie všetkého. To je snad nová moda na MK 😀 Naozaj mi to príde otravné a neadekvátne, aby som takmer v každom príbehu čítala spochybňovanie či negovanie zakladateliek tém.

janaia
26. júl 2015

@diana1988 je to hrozne co prezivas, ale na tvojom miesta by som zbalila vsetky veci a sperky a poslala som na Slovensko, on je chory podla mna, si mlada, sikovna zase sa postavis na nohy, mozes byt iba rada ze nie ste manzelia a nemate deti, a co sa tyka hanby doma tak nezabudaj, ze kazda senzacia trva iba 3, urcite ti odlahne ked odides, vela stastia ✈

koniarova
26. júl 2015

@jemena V príspevkoch, kde čítaš pochybovanie a negovanie, sa to bohužiaľ na 99,9% aj potvrdí. 😉

jemena
26. júl 2015

@koniarova pokial sa nevyjadruješ k téme, tvoj názor ma absolutne nezaujíma. Vždy sa nájdu nejaké múdre, ktoré zbytočne spamujú témy....

koniarova
26. júl 2015

@jemena Takže k téme. Milá zakladateľka. Požiadaj rodičov o peniaze, zbaľ si svoje šperky a drahé šaty a šupuj domov.

sissmiss
26. júl 2015

@diana1988 si v rozpore. Na jednej strane situacia ako by si chcela aby to bolo a ako si predstavujes, fantazia (nie v zmysle vymysleneho pribehu, to neriesim), ako si predstavujes zeby sa tvoj priatel mal spravat a silny tlak z toho ze je to chvilami uplne naopak nez to vysnivane, nez to prezentovane, nez to zavideniahodne...Mala to byt idylka, dom pri mori, stedry partner gentleman...a z neho sa vykluje pijan a hulvat. Co teraz. Klamat sa nadalej a predsierat ze to co zijes je take ake si si vysnivala a ake prezentujes pred rodicmi, priatelkami, svetom...alebo uznat realitu taku aka je a podla toho konat. Podla mna mas problem, okrem teda toho ze si v cudzej krajine a nemas sa pomaly odtial ako dostat, v tom, ze mas potrebu mat o sebe takuto mienku- luxus, peniaze, uspesna, obdivuhodna...Mozno je to vekom, ale pomaly by som sa zacala obzerat po inych hodnotach, po inych cieloch ktore dosahovat. Mudrost, dobrota, laskavost, skromnost, pokora. Aby si mohla dalej rast je potrebne opustit povrchnost. A postupne zacat zit v realite, nie v predstave o nej lebo ked sa tieto dve skaredo stretnu tak mas blok zit dalej v skaredej realite a predstierat rozpravku, alebo zit pravdivy zivot. Ak sa ti podari odputat sa od priatela, na sk by som si nasla psychologicku a snazila sa toto riesit. Zit svoj zivot pre seba a nie pre zdielanie na fb, nie pre lesk a pre to co je cool, nie pre to aby zavideli ini, nie pre pozu a predstieranie. Drzim palce 🙂
A k momentalnej situacii, priatel ak sa liecil na alkoholizmus, nesmie pit, uz nikdy. Abstinujuci alkoholik nepije. Takze ak on popija je zrejme zase v tom az po usi a kedze a. je progresivna choroba, po prestavke v piti po lieceni pokracuje tam kde by bol keby cely cas abstinencie pil. Ale to je v podstate jedno, tato cast je len pre vysvetlenie, ty s tym nic nenarobis

laura0107
26. júl 2015

@diana1988 preco sa bojis priznat sa pred znamymi ze si bola naivna??a hlavne pred rodicmi?! Odloz svoju zvysnu hrdost bokom,zavolaj rodicom ze co sa deje a UTEKAJ..naco cakas?,ze mu nacisto prepne a nieco ti urobi..vyhodi na ulicu s prazdnymi rukami,ale naopak zamkne v dome,,a co potom?? Utekaj dievca,cim skorej!