Utiekla som od neho počas tehotenstva Malá ma 2 mesiace. Dali by ste mu šancu?

6. nov 2019

Ahojte. Som v situacii, že som sama s malou dcérkou, má 2 mesiace. Ešte ako tehotná som utiekla od priateľa, doslovne utiekla. Dôvodov bolo viac, hlavne jeho psychické problémy (panická porucha- hocikedy sa budil v noci, že mu bije divne srdce, išiel spať za mamou, keď sme bývali u nej). Okrem toho bol aj agresivny, ak sa mu niečo nepáčilo- rozbil dvere, hádzal vecami.. telefón mal rozbitý niekoľkokrát. Aj môj rozbil - hodil si ho do hlavy...... mne nikdy neublizil fyzicky, ale posledna kvapka bola keď ma od zlosti chytil pod krk.
Nehovorim, že to bolo iba zle, boli aj pekne časy.
Môj problem je, že on ma stale kontaktuje o tom ako sa zmenil, ako strašne chce, aby sme ny traja boli rodina, lebo to je pre neho najdôležitenšie.
Ale ja som odišla, aby som "zachranila" moju dceru pred tymto vsetjym, aby to nemusela vidiet a takto vyrastat. Neverim, ze sa dooaze zmenit. Co by ste robili vy ? Neviem ci robim dobre pre malu, pretoze on stale tvrdi, ze ja som spravola chybu ked som odisla a ked sa to ona dozvie ked bude velka, bude vedoet, ze co som ja urobila nebolo spravne.
Ale ja to tak necitim..
A dalsi problen je, ze ja si ani neuvedomujem teraz, ze on je jej otec. Pocas mojho tehotenstva sa spraval absolutne nezaujato, fajcil v spalni, ked som ho prosila nech to nerobi, kvoli malej...
Ked sa na nu pozriem tak nmam taky pocit ze ona je iba moja.
Chcema by som len pocut vas nazor, co by ste robili na mojom moeste, alebo, ci som sa rozzhodla spravne.. ci sa taky clovek dokaze zmenit.
Alebo ak mate niekto s tym skusenost...

selest
6. nov 2019

Uz asi mate s malou zabehnuty zivot, nekomplikuj to zas s byvalim. Podla toho co pises by to bolo len trapenie pre vas obe. Dietatko potrebuje pokoj, a ty tiez. Urcite si obe zasluzite niekoho lepsieho. Toto uz by som brala ako uzavretu minulost. Drzim ti palce

natycaga
6. nov 2019

Jednoznačne sa k nemu nevracaj!!!! Najdes stokrát lepsieho a sama si určite veľmi šikovná a rozumna! By ti bol iba na príťaž. Dcere vysvetlis pravdu, ze je chory...

miadi
7. nov 2019

Jasne ze si sa rozhodla spravne k nemu nevratit. Hlavne nikam nechod s malou sama prvy rok ( ked je psycho nikdy nevies moze Ta sledovat. Instagram si vymaž lepsie ked o tebe nebude nic vediet. Založ si novy sukronny profil -ak bez toho nevies žit. Dcerka ti nic nebude vycitat bude Ta poznat lubit a vysvetliš jej ako to snim bolo. A vobec snim nekomunikuj. Vyzivne ti nebude platit tak nemusis nic snim riešit. Zablokuj jeho čislo. V tvojom pripade idealne ho uplne odstranit od kontaktu, Nech aj zabudne ze mà dieta.

lavender273
7. nov 2019

To je uz na udanie, podla mna by si mala o tom informovat urady (Hoci neviem co konkretne by s tym urobili..na sk sa caka pokial sa nestane nestastie).

Nie som psycholog ale podla opisu to v hlave nema v poriadku, musis chranit seba a dieta. Tiez nerozumiem preco prave jeho si si vybrala ako otca dietata, ako pises vedela si aky je. Teraz to je uz vsak jedno, treba pozerat vpred a nevzdat sa.
Len aby nezacal robit cirkus ze chce byt na RL..to by uz len bolo.

autor
7. nov 2019

@nikpa ďakujem

@katkami123 presne tak. Ona stale len stoji na jeho strane, a hlavne kvôli tomu, že sa ho bojí. Bojí sa povedať pravdu, že čo bude. Raz dokonca aj predo mnou do nej letel popolnik. Strasne mu to potom bolo luto, ale toto neni ok

autor
7. nov 2019
vilma7
7. nov 2019

Myslím že tu už bolo všetko napísané, veľa šťastia vám prajem, tebe s dcerenkou.

katkami123
7. nov 2019

Bohužiaľ, opičia láska zo strany matky ku synovi, to už iné nebude, možno to poviem vskaredo, ale však aj take chovanie a psychickú poruchu musí mat po niekom 😀

rodinkamm
7. nov 2019

Ako bolo už tu napísané, určite sa nevracať. Ale aj sama si napísala, že nechceš 🙂 hlavne nech ste vy dve v pohode. To je najdôležitejšie. Želám vám s dcérkou veľa šťastia 🙂

oomina
7. nov 2019

Nevrátila by som sa. Ak sa niekto nevedel ani kvôli dieťaťu zmeniť, tak podľa mňa netreba veriť, že sa to celé len tak proste zmení. Len sa treba od neho držať čo najďalej

katkami123
7. nov 2019

@oomina len psychicky chori ľudia sa ani nedokážu zmeniť,... on je trochu iný prípad, proste mozog mu funguje zle a s tým on neurobí nič

lilitela
7. nov 2019

Nevratila by som sa. Ty si dokazala to najtazsie - odist. A ano, chlapi bezne hraju zenam na city cez deti (na to najslabsie miesto) - ako im ublizujes, ked ich pripravujes o otca a bla, bla. A teraz si povedz, pred cim vsetkym ju ochranis.
20 hovorov za 10 minut? Nie nezmenil sa. Chore.
Si silna, gratulujem ti, nepokaz si to.

cajchana
7. nov 2019

Suhlasim, s tym, ze si urobila pre nu a aj pre seba to naj co si mohla, takze si nic z neho nerob a hlavne nedaj sa oklamat, ludia sa nemenia, iba sa pretvaruju, nebude iny. Drz sa a najdi malej a sebe dobreho ocka a muza.

larisalarisa
7. nov 2019

Dobré si spravila.

dilino
7. nov 2019

urobila si najlepšie čo si urobiť mohla pišeš že máš rodičov čo ti pomôžu skvele si silná a statočna že si odišla nie nezmeni sa to sú iba reči on je psychický chorý nieje normálne aby ťa chytil pod krk veľmi ti držim prsty z celeho srdca nikdy sa navracaj ostan tam kde si

maciatkolulu
7. nov 2019

Muž keď babka vypisuje na fb... A dotyčný zodpovedný otec ide spať k mame... Usudzujem, že máte veľmi málo rokov. Hold teraz je už neskoro, ale teda vrátiť sa je čisté bláznovstvo. Nabudúce máj oči riadne otvorené a to, že čo len uvažuje s o návrate je chore.

dzinka777
7. nov 2019

ahoj. moja známa má úplne rovnaký problém.zakaždým keď od neho odišla,nasľuboval jej ako sa on zmenil, zmení,že bude na sebe pracovať. áno,bol vzorný pár mesiacov a potom zas až to po dlhých 8 rokoch ukončila. nevracaj sa k nemu-určite sa tie jeho výstupy ešte zopakujú časom,drž sa

veronika_e
7. nov 2019

Podla mna tvoje naj rozhodnutie, v prvom rade si mama a musis chranit svoje dieta, ked bude velka pochopi to a sama sa rozhodne ci sa s nim chce stretnut alebo si to prisud, chod na sud aby bola iba tebe zverena do opatery a mas vymalovane.

katarinka89
7. nov 2019

Nerob krok vzad- stúpla by si 2krat do toho istého 💩

autor
7. nov 2019

Ďakujem Vám všetkým za komentáre

@katkami123 ja chapem, ze matka si chce chranit svojho syna za každú cenu. Ale druhá vec je, že sa mu bojí povedať pravdu, lebo nechce mať porozbíjané veci. A on to má po jeho otcovi podľa mňa.. jeho mama musela od neho utiecť s 2 malými deťmi, lebo bol agresívny. On nie je absolútne v kontakte s otcom, nevie mu ani na meno prísť.. ale neuvedomu si, že on sa uberá takým istým chodníčkom..

@veronika_e a tým zverením do opatery chvalabohu nemam problemy, keďže nie je napísaný v rodnom liste. Musel by si dať žiadosť na súd, aby tam bol napísaný. Ale nemyslím si, že on by bol toho schopný. Lebo by sa bál, že potom musí platiť a ešte je aj lakomý, ja som chodila do roboty, on sedel doma na marodke pol roka.

zavana
8. nov 2019

hmm ako s tým rodným listom, tak to máš celkom fajn ak je teda takýto, no na druhej strane aj škoda, nechala by som ho platiť, však sú to aj jeho deti. ako podľa mňa je s takýmto chlapom úplne zbytočné nejak naťahovať a zachraňovať vzťah

veronaela
8. nov 2019

urcite by som sa nevratila. a ver tomu ze prve co by spravil je, ze by ti spravil dalsie dieta. davaj si pozor nanho , takyto psychopati vedia byt najpresvedcivejsi.

autor
8. nov 2019

@zavana on dieťa chcel, ale nikdy nemal extra zaujem. Ja som chodila do roboty, on sedel doma. Peniaze, ktore som zarobila minal on. Poviem ti, ze stale si zvykam na to, ze mam v penazenke peniaze a ked chcem nieco kupit malej tak jej to kupim.
Urcite, ze v takejto situacii by pomohli peniaze navyse od neho, ale ja od neho nic nechcem. A asi by som ani nedostala

katkami123
8. nov 2019

Pre pána ... to s kým si sa ty zaplietla... keď to čítam, veď to je hrôza 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ Len si predstav, ze by sa s takým mala zapliesť rozvíja dcera, co by si jej na to povedala. Lebo dieťa si hľadá partnera podľa vzoru ľudí s ktorymi vyrastá. No to by mala vzor, veď ten chlap je čistá socka, čo čítam

eriksonka1234
10. nov 2019

Urobila si tu najspravnejsiu vec! Aj toto je len manipulácia co robí, nastav pevné hranice a stretávanie len za účasti teba.

denis55
11. nov 2019

Nevracaj sa k nemu, nedavaj mu ziadnu sancu! Teraz rozhodujes aj za malu, nielen za seba. Ona potrebuje stabilitu a pokoj, aj ked len s jednym z rodicov. Ked budes s nim, budes len vynerovana a v strese a to sa bude prenadat aj na nu a ver mi, aj take malicke deti na to reaguju. To co ti vravi, ze ty za to mozes, nie je pravda, len sa ta snazi ovplyvnit a vyviest z rovnovahy. Bud silna, si tu len pre nu! On uz mal sancu, to posral, tak zbohom. A urcire sa neskor najde niekto, kto o to bude stat. Hlavme sa nedaj ovplyvnit, lebo deti s nasledkami a zazitkami, zo zlych rodin je vela, nedopust, aby sa to stalo aj tvojej dcere!!!!

juliet86
11. nov 2019

znie to ze ma nejaku osychicku poruchu. a jati len prajem aby ju dcerka po nom nezdedila. tiez ti radim archivovat si od neho vsetky spravy nahravat telefonaty. nie je vylucene ze ked si uvedomi ze sa nevratis sa to v nom nevystupuje a neurobi nejaku hlupost. v momente ako by sa vyhrazal tak by som sla na policiu a spisala trestne oznamenie. skoda ze si nezavolala policajtov ked ta drzal pod krkom. teraz je to slovo proti slovu

montemotherone
11. nov 2019

Môže sa zmeniť, ale ťažko povedať či sa zmení. A teba to bude stáť celú mladosť. Načo?