Uvažujem nad rozchodom

safranca15
26. júl 2015

Som s partnerom uz 6rokov mame skoro2rocnu dcerku od nieco cez rok to byva o hubu s malou som iba ja je na mna aj dost naviazana partner robi iba nocne cize cely den prespi a ked ho aj budim o 2-3hod skor nech vstava tak sa len otoci a nic musim mu 300x povedat to iste ale ked zavola neaky kamarat tak to vstane hned. Ozvala som sa zo zvedavosti byvalemu uz asi 2roky dozadu ze ako sa ma a co nove mal vtedy priatelku potom sme az doteraz neboli v kontakte chcel sa so mnou stretnut a porozpravat a ja tiez aby som vedela o co mu ide no pokecali sme velmi pekne a prijemne mi s nim bolo aterajsieho uz viem naisto ze nelubim ze spolu sme aspon z mojej strany koli malej a ked sa jeho spytam ze ci ma lubi tak povie nie ze je so mnou len zo zvyku ale neviem ci to mysli vazne alebo nie lebo sa pri tom skeri s tym druhym viem ze by sme boli zabezpene a ze by sa jej aj venoval len ked uvazujem nad rozchodom tak mi je to tak luto koli malej ze ju berem od otca

mawka
26. júl 2015

@safranca15 tak ja som tiez odsila od priatela, s ktorym sme boli od 15 rokov, od vodenia za ruku, cez prvu pusu, cez "tenkrat poprve" po takmer dvoch rokoch od zaciatku chodenia, proste idylicke a aj tak som mu dala zbohom ako 19 rocna, tiez sommala pocit, ze som nevyburena. potom sme sa stretli, ked som uz so svojim ex nebyvala a tiez to bolo na zaciatku take pekne, ale sme si uvedomili, ze by to neslo. uz sme boli kazdy inde. on ma teraz uz novu rodinku a je stastny s nimi tak ako by so mnou stastny nebol asi. a tiez som bola sprosta, ked som sa mlada vydavala, ale tak co, dolezite, ze som nezotrvavala v nefunkcnom vztahu, ale dvihla som kotvy a zmenila vsetko. na to som ineho chlapa nepotrebovala. iste, v tom case som spoznala mojho posledneho priatela, bolo nam fajn, lenze sme spolu nezili, on sa nevedel odputat od domova, takze to boli len take navstevy obcasne vikendove. a tak to aj skoncilo. navstevujeme sa teraz sem tam este preto, lebo mala si ho oblubila velmi. maly ho nemusi, on to uz vnima inak, tam sa vztahy posrali. ako spravny syn si ma chrani, chce pre mna to najlepsie a uz ma vek na to, aby videl, ze moj priatel sa nikam neposuval, ani nas vztah a zacal byt voci nemu dost odmietavy. zivot ide dalej.

mawka
26. júl 2015

@lilimoni tak ano, to je ine. ja som to myslela na modelovu situaciu, kedy sa deti s otcom stretavaju aj po rozchode/rozvode. moja sesternica ma priatela a su spolu odkedy bol jej syn malicky a partnera oslovuje tatko. lebo s bio otcom nema ziadne styky, nezaujima sa o syna. tak potom hej. ale kde su vztahy otec-deti ok, tam nevidim dovod, preco by noveho partnera mali volat oco/mama. to je divne.

sissy27
26. júl 2015

@safranca15 rozchádzať sa kvôli niekomu ďalšiemu lebo máš očakávania, je pekná somarina... netvrdím, že máš ostať v nefunkčnom vzťahu, ale takto sa to nerobí... čo ak o 3-4 roky zistíš, že ani s týmto druhým nie je taký ružový život ako si si predstavovala ? budeš opäť hľadať nejakého ex, ktorý ti dá nádej a strechu nad hlavou?
A strach z toho, že budeš sama, je úplne neopodstatnený - máš dieťa, nikdy už nebudeš sama, ona má byť zmyslom tvojho života, nie nejaký chlap...
Ak sa chceš rozísť, tak sa rozíď, ale zariaď sa sama, bez chlapa, vyčisti si hlavu, uprac si v sebe a potom, ak sa vyskytne niekto, kto stojí za to, tak uvidíš....

lilimoni
26. júl 2015

@safranca15 uvidis ako bude. Lebo doteraz je to iba spolubyvajuci, nie otec, nie partner 😒

timea7
26. júl 2015

@mawka práve preto, lebo sa ženy boja zostať bez muža a vrhajú sa bezhlavo do ďalších vzťahov, zamotávajú sa do ďalších a ďalších problémov. jeden vzťah musí doznieť, človek by si mal usporiadať svoj život, nájsť sám seba, ujasniť si, čo od ďalšieho života očakáva, až potom začať vzťah iný.

timea7
26. júl 2015

@safranca15 nerieš bývalého priateľa, snaž sa urobiť zmeny v živote so súčasným. Správate sa obaja ako deti. Ty nie si jeho majetkom, on má určité povinnosti voči rodine, ak to nebude schopný a ochotný akceptovať, odíď od neho. Nie k inému mužovi, snaž sa postaviť na vlastné nohy, aby si zase raz iný muž neurobil z teba opatrovateľku vášho dieťaťa....pomohol by vám odborník.

mamulka211
26. júl 2015

urob si poriadok vo svojom terajsom vztahu a nebehaj zo vztahu do vztahu, lebo v tom starom uz je nuda...nikde to idealne nebude, ale to aj tak zvytocne ti tu pisu, aj tak pojdes a aj tak o tri roky napises na MK, ze novy priatel je iny ako som cakala, mam sa vratit k ex, alebo si zacat s kamosom, ktoreho som stretla v cukrarni :D...

sasa1310
26. júl 2015

@safranca15 ak nejaký chlap povie tej svojej, že uvidí ako budeš poslúchať a je to na čokoľvek tak tým jasne dáva najavo, že si pre neho len ako majetok. Pretože keby ťa ľúbil, tak by chcel aby si si to užila a mala sa dobre a chcel by aby si bola šťastná. Ty si len musíš dať v hlave do poriadku. A poradím ti..
Máš 23 rokov a zamysli sa sama nad sebou to čo ty chceš. Chceš v takomto vzťahu zotrvať niekoľko ďalších xy rokov, keď vieš, že už teraz to nie je ono a že tvoje srdce nebije pre neho? Si mladá a potrebuješ, aby si si o pár rokov trieskala hlavu o stenu, že tie roky si prežila s niekým, ktorý sa ti hnusí alebo ho neľúbiš a necítiš sa byť milovaná? Ja by som tak žiť nevedela, a hlavne v tvojom mladom veku ešte. Žiješ len raz, tak si život treba tak zariadiť aby si bola šťastná. Roky plynú rýchlo a ty by si po rokoch možno zistila, že ti niečo ušlo.

jabadaba
26. júl 2015

@safranca15 prosim Ta, to ako sa spolu bavite, ze posluchat....nezrely, neperspektivny vztah! Stacil mi tvoj uvodny prispevok k zaveru, ze dvaja nezreli ludia maju spolu dieta! Sorry. Ty mas dojem, ze s byvalym by to bolo lepsie, malujes si to naruzovo, ako by bolo o vas postarane a ako by sa venoval malej....Tomu sa povie spomienkovy optimizmus. Pre nieco ste sa predsa rozisli, nie? Doma ten tvoj somar s tebou komunikuje ako s nesvojpravnym idiotom, prepac, on uvidi ako budes posluchat. Mas doma sediet na riti a podobne hefty...to sa az zle cita aki nedospeli ludia plodia deti a hraju sa na rodinu! Ani zobrati nie ste, si len frajerka, s ktorou si panecek zameta ako mu napadne. Cista puberta toto ! 😝

peneloppe
26. júl 2015

@safranca15

Sama si nevyzreta preto sa nedivim ze priatel sa k tebe takto sprava. Dvaja ludia by si najprv mali vytvorit normalny vztah a zvyknut si jeden na druheho a nie mat dieta a potom spatne riesit vztah. Cele zle toto. Nechapem naco tu pleties byvaleho. To je tiez take detinske.
Tu sa ti neda nic normalne poradit. Spravaj sa zodpovedne, mysli na svoje dieta, aj na seba a ked uz si raz mala dieta s tymto muzom tak si s nim sadni, porozpravaj sa s nim, nerob unahlene zavery. Nepozeraj zatial po inych chlapoch, ani po byvalych. Vyries si jeden vztah a potom uvazuj o dalsom.

safranca15
autor
26. júl 2015

@sasa1310 to som ai tiez hovorila aby som nahodou nedaval a nedufal zbytocne ze sa zmeni a potom si budem hlavu buchat o stenu

katarinamarkova
26. júl 2015

@safranca15 nerozchadzaj sa preto, ze sa ti risuje novy partner.....rozid sa preto, ze nechces byt s terajsim! nie preto, ze chces byt s niekym inym!
ak sa chces teda rozist, lebo sa ti ten novy javi ako lepsi - nerob to.
ak sa chces rozist, lebo ten terajsi je jednoducho partnersky neznesitelny - rozid sa.
🙂 a hlavne, kasli na to, co kto hovori, sprav tak, ako to vyhovuje a bude vyhovovat tebe 🙂 lebo tvoj zivot za teba nebude zit ani tvoja mama, ani kamosky, ani susedy, ani mamicky z konika.....ale len a len ty 🙂

sasa1310
26. júl 2015

@safranca15 nezmení asi. Človeka nedonútiš, aby miloval

bonaqa2013
26. júl 2015

@safranca15 nejaká si istá že ten nastávajúci sa bude venovať tvojej dcére. Len aby si nebola prekvapená... 😀 Takých ja poznám ... 😀 😀 😀
NIE JE VŠETKO ZLATO ČO SA BLYŠTI ....

bonaqa2013
26. júl 2015

@lilimoni taký vzdelaný a taký sprostý ???? No a po jednom to hádam skončil či?

alaguema
26. júl 2015

@safranca15 s bývalým budúcim (?) to môže dopadúť obdobne. Každý vzťah zovšednie a na každom treba pracovať. Tvoj muž pracuje v noci a cez deň spí. Keby si v noci pracovala ty, zrejme by si tiež ceň deň spala. Nemá záujem o dieťa. To je zlé. Ale dietko má rok aj niečo. Niektorí muži proste nevedia čo s tým. Mnohokrát sa začnú zaujímať viac, až keď sa dá s dieťaťom niečo majstrovať, alebo regulérne s ním hovoriť. Každopádne to ale nie je dôvod na rozchod, ale na rozhovor. Mám dojem, že si to predstavuješ jednoducho...proste odídeš k bývalému, kde je aj zabezpečenie, aj sa to javí zaujímavejšie po stránke partnerskej, ale to dieťa nie je jeho. Teraz sa všetko zdá super, on je ochotný, bude sa starať, kujete plány a všetko vyzerá tak dobre. Realita ale často býva iná. Trápi ťa detail ako to urobiť, ako povedať a to celé za tým už je niekde v sfére nedohľadna, ale to je práve to, nad čím by som rozmýšľala ja. Lebo povedať maj sa, odchádzam, je to najľahšie, ale následky prídu až potom a bolo by fajn byť pripravená a s nohami pevne na zemi. Máš už dieťa, nie je už vhodná doba na experimenty so vzťahmi.

charlie1980
26. júl 2015

Bistu, kedysi boli chlapi na poliach cele dni, zeny mali v priemere 3 deti (niektore aj 8), cele dni prali na potoku, varili, zehlili, starali sa o deti, chlapa uz ani nestretli, lebo sa vracali za tmy a ani ku kamaratkam nechodili, lebo mali roboty akurat tak dost. A dnes je uz vsetko zle. Aj ked chlap chodi na nocne (Co telo vycerpava) a stara sa o rodinu. Neviem, no, mozno by si mala zacat pracovat aj ty, malu by si mala v jasliach a videla by si ju tak 4 hod ked vobec, muza uz vobec, lebo by ste sa akurat minali a to by ti pomohlo sa uvedomit.

jeennyv
26. júl 2015

@safranca15 podla mna bude kamenom urazu jeho praca...niekomu lepsie vyhovuje praca v noci, inemu cez den, no prevazne praca v noci zanechava na cloveku dosledky v podobe rozhadzania celeho rezimu, plus nic nie je lepsie ako nocny spanok, ktoreho denny tazko nahradi a telo straca a pridu nervy, nezaujem.....tym nechcem ospravedlnovat tvojho manzela, ale je potrebne sa na to pozerat aj takto, ze ak clovek je cely den v praci, ten cas co mu ostava doma sa neda vzdy dostatocne vyuzit podla predstav partnera.... a myslim, ze aj tu na fore a aj v beznom zivote je mnoho zien, ktorych manzelia pracuju cele dni a jednoducho si musia vystacit same ci s pomocou rodiny...plus mas male dieta, podla mna treba v prvom rade riesit svoj vztah s otcom svojho dietata a snazit sa popracovat aj na jeho vztahu k dietatu a az potom sa zamyslat nad nejakym novym...kazdy vztah prinasa iste uskalia a ziaden nebude ani nie je dokonaly, tak ako mas problemy teraz, mozes mat aj s dalsim partnerom...

natalym
26. júl 2015

Rozchádzať sa s niekým, lebo chodí v noci do roboty a cez deň spí? Rozchádzať sa s niekým kto nepočúva? Strašne slabý dôvod. Postav sa k nemu a zakrič mu do ucha: ,, Haló som tu s Tvojím dieťaťom, ľúbime Ťa a potrebujeme ťa!!! ,, Dohodnite si pravidlá v domácnosti a vybavené. To čo už je za sprostosť, hneď si myslieť, že snáď bývalý čaká len na Teba. Zabudni na to, venuješ energiu a niečo neznáme a nová, tú energiu venuj tomu čo máš doma. Až keď to nebude mať žiadny efekt, potom tú energiu investuj do seba a potom hľadaj nový vzťah.

mimi1237
26. júl 2015

@safranca15 od kedy uvazujes nad tym rozist sa s terajsim?Nie nahodov od kedy si v kontakte s byvalym?Alebo teda...od kedy si sa stretla s byvalym?

juditka_d
26. júl 2015

@safranca15 ešte si sa ani nerozišla a už si hľadáš náhradu - no to ti gratulujem, to je naozaj prejav zrelej ženy. A pozor dôležité - zabezpečenú náhradu 😎

Skúsila si niečo spraviť pre záchranu vášho vzťahu? Ste spolu 6 rokov, to nie je tak málo. Na vzťahu musia pracovať obaja. Tiež asi nie je priateľovi príjemné, keď ho po nočných budíš o 3 hodiny skôr a opakuješ mu niečo 300 x, ako si to písala. Mali by ste sa rozprávať a problémy riešiť. Dobre, keď to nepôjde, tak rozchod, OK, ale najskôr treba niečo pre ten vzťah urobiť.

Ale ten tvoj úvodný príspevok, ma fakt dostal. Ozval si sa bývalému zo zvedavosti a keď sa s tebou potom chcel stretnúť, tak si išla len preto aby si zistila o čo mu ide? 😖 Ako prepáč, ale toto sa ani komentovať nedá. By som bola zvedavá, čo by tu boli za príspevky, keby ti toto robil tvoj chlap.

lulka12
26. júl 2015

@safranca15
No tak nestíham čítať čo píšu ostatné dievčatá ale tvoj príspevok som si prečítala..
Kukla profil a tak som si povedala, škoda , že si nenapísala pred pár rokmi keď si možno uvažovala či sa staneš matkou , či si vybrala dobrého partnera....
Tu na MK by sme urobili analýzu a charakterový profil muža , ktorého si urobila otcom a možno by dnes nebolo medzi vami dieťa...
Máš len 23 rokov...Nejaké tie neuspešné tehotenstvá a zdravú dcéru... Povedala by som po bolesti aj veľké šťastie....
Otec nie je náhodný , je tebou vybraný a asi nebol taký ako ho opisuješ vždy...
Mňa by zaujímalo aký životný štandart pre rodinu zabezpečuje. Asi sa stará , lebo robí v noci a isto má toho aj plné zuby...
Ak si po nočnej a ideš do druhej dokokola deficit spánku sa ťažko nahrádza....Tak možno skôr ako opúšťať chlapa ktorý má zrazu inú chybu je dobré hľadať riešenia inde....Zmeniť prácu ... Vyhradiť si čas pre rodinu po dohode a podobne,,,
Predpokladám , že o dieťati ste uvažovali spoločne a asi partner naháňa príjem preto , že si na RD.... Tak možno ak príjem bude aj od teba otec dieťaťa sa bude musieť starať aj o dcérku...
Toto sú všetko veci , ktoré si zrelí ľudia vydiskutujú vopred...
No a čo sa týka kontaktu s bývalou láskou.... 🙂 🙂 🙂 To je na pousmiatie... Ak si vo vývrtke z toho tvojho chlapa , vždy je milšie vytvárať si ilúziu o niekom inom.
Možno ťa sklamal človek s ktorým žiješ , ale buď opatrná aby si ty nesklamala samú seba, že si urobila rozhodnutia a neboli dobré.... ☹ ☹ ☹ ☹

lilimoni
26. júl 2015

@bonaqa2013 netusim, odvtedy som ho nevidela. Iba som mu dala vediet, ze nechcem prachy, hlavne ak ho uz neuvidim 😠 co ale fiem, tak neostal pri jednom pokuse a teraz je niekde v taliansku 🙂

anega79
26. júl 2015

Nestacim sa cudovat, s partnerom ste presli hocicim, konecne mate male dieta, a spravate sa ako dve deti. Stretnes po rokoch byvaleho, s ktorym ani nevies ci by ta chcel, len je zabezpeceny a utekala by si k nemu. Vyjasni si najskor svojho partnera a netrap sa tym ci ta bude niekto chciet, ved mas 23 rokov, keby si sa aj s priatelom rozisla, urcite by som noveho neriesila teraz.

safranca15
autor
26. júl 2015

@mimi1237 nie uz asi 2-3mes

mimi1237
26. júl 2015

@safranca15 treba mu otrepat o hlavu ze takto to nefunguje,vysvetlit aby pochopil,ak nepochopí daj mu ultimatum ,zbal si nejake veci aj vezmi dieta a chod k rodicom ,uvidíš ako sa zachová.Ja myslím ,že ten tvoj potrebuje len akesi ultimatum,pravdep.Ta berie už ako samozrejmosť,je si tebov moc istý..A to že ti zakazuje navstevy kamaratok je od neho úbohe,just by som šla 😀 ,len prosim Ta nezablúd ,nieže skončíš preboha u bývaleho. 😀

miriam11
26. júl 2015

@safranca15 nepochopím ako dokaze vobec niekto uvazovat nad životom s byvalym. Z nejakého dovodu je byvaly..... uvazuj, pre nieco ste sa asi rozisli. Z blata do kaluze?

safranca15
autor
26. júl 2015

@miriam11 uz som pisala preco sme sa rozisli

natalym
26. júl 2015

@mawka Ja za toho Boha tiež toto nepochopím, nasilu chlapa, len aby bolo, čo majú gule pozlátené? Venujem sa sama sebe, deťom a že mi nemá kto policu navŕtať, bože ochotných kamošov sa vždy nájde. Ja toto tiež neviem pochopiť, len hľadať chlapa. Moje nervy. Ja keby som sa rozviedla, tak som šťastná ako blcha, že nemusím okolo jedného chlapa obskakovať.

mimi1237
26. júl 2015

@safranca15 Tu nejde o to preco ste sa s byvalym rozisli,tu ide o to ze neuvazujes len nad rozchodom s partnerom,,ale UVAZUJES aj nad vztahom s byvalym.