Už finančne nevládzem. Čo by ste robili?

sawanta
22. nov 2013

vyše roka byvame s priatelom a dcerku u našich.On zarobí velmi malo teda na chlapa je to málo s jeho vyplaty si zaplati co si bral ako" slobodny" uver a nieco nasim za podnajom ja si podnajom tiez platim u načich sama z vlastnej vyplaty.Ale jemu s vyplaty neostane ani cent a všetko či už stravu,bentín,mobili všetko platím ja ,ale už som zúfala nevladzem ja neviem vyše roka som bola asi zaslepena ze som vsetko platila,už par mesiacou mu vravím nech zmeni zamestnanie ,aby som všetko netahala sama.Nejako ho nehne a vcera ked som mu dala ultimatum bud si najde lepsiu robotu,alebo si moze hladat podnajom zacal vyvolavat po znamych a hladat novu robotu.Ale ja neviem preco ja mam byt stale ta co ho musi do niečoho hnat on sám od seba neurobi nic ,len ked ho poženem.Mám vo vztahu ostat??prosim nejake nazori co by ste robili vy??dieta je moje nemame ho spolu.Dakujem

jankastubka
22. nov 2013

No zavisi od toho, ci je naozaj lenivec alebo naozaj vo vasom okoli je to s pracou zle. Nepises kde byvate, co vlastne robi, co vystudoval a pod.
Ja som napr. zarabala viac ako manzel, ale som rada, ze ma robotu, ze ho bavi, a ze na nas region ( bb) je to stale celkom slusne. Samozrejme, keby sa nedajboze stalo, ze by nam to financne nevychadzalo museli by sme hladat spolocne riesenia.

red_kika
22. nov 2013

Moj je podobny....je nezamestnany, ked ja neposielam cvcka zanho tak on to nespravi. Ja vsetko platim z rodicovskeho a musela som kvoli nemu zacat pracovat. Kebyze neplatim ja vsetko tak sme na ulici.
Vy nieste zobrati takze by to bolo jednoduchsie odist. Ja sa uz nemozem len tak lahko vytiahnut.so vztahu.

hameeda
22. nov 2013

no ono niektorý chlapy zasa sú taký že ich treba pohnať, ja mám dvoch strýkov, obaja boli ako mladý rovnaký, rovnako šikovný, približne rovnako starí, oženili sa, jeden si vzal takú manželku čo ho stále hnala a vybudoval si firmu a dobré finančné zázemie, jeden si vzal takú čo radšej bola ticho a trpela ako by sa mala ozvať, a je z neho nič, všetko celý život ťahá jeho žena,,,no záleží to od tvojej povahy, či máš na to aby si ho hnala, myslím že dobré znamenie je už to že začal obvolávať, neodišiel tak asi mu na tebe záleží, možno mu dopraj menej luxusu, neplať jeho telefon, alebo nekup večeru, keď bude hladný povedz že nemáš začo kupiť, zaplatiť atď.......rozhodnúť sa musíš sama ale ja by som mu dala šancu

linda20111
22. nov 2013

ahoj, myslim ze na rozhodnutie byt s nim alebo sa rozijst nevplyva iba vyska jeho mzdy, teda aspon by nemala, ale ine veci ktore su nemenej dolezite - ako spolu vychadzate, ci mu zalezi na vztahu, ci pomaha v domacnosti, s vychovou a starostlivostou o tvoje dieta a aj to ake su medzi vami city. Podla toho by som sa aspon rozhodovala ja. Podla toho ako pises tak ta pocuvol ked si na nho pritlacila a zacal zhanat pracu, tak ja problem nevidim.. Zozenie nieco lepsie a mozete dalej zit spokojne 🙂 Teda ked niesu ine problemy iba tento financny 🙂

lubikan
22. nov 2013

daj si na papier dobre a zle veci....

ci ta praca u nho je len momentalne prechodny stav,ci je vseobecne sikovny,pracovity...alebo je to lenivec a darmozrac.....

porozmyslaj,ked si odmyslis jeho "pracovny stav",ci ti vyhovuju jeho vlastnosti,spravanie tebe,k malej,k svokrovcom,pomahanie v domacnosti a vseobecne vas zivot...

ale na tvojom mieste by u mna velmi zavazil v tomto stav,ze to dieta nie je jeho,nemala by som problm ho vyhodit,ak by bol darmozrac-mas velikanske stastie,ze si u rodicov a nervacit sa s chlapom...to nie

luci78p
23. nov 2013

som si myslela, ze som sama takto na tom, moj je teraz doma,bol v robote,kde akurat vyniesol peniaze a doteraz nedostal este zvysok vyplaty,len stale posuvaju terminy, nehovoriac o tom, ze namiesto slubenej mzdy dostal nakoniec sotva polovicu, ani tu este nema a takto sa to vlecie uz 9 mesiacov, mam nervy na to .... tiez by som si rada daco usetrila, a takto sa neda, ale zas musim povedat, ze ked ma tak mi da vsetko , dufam,ze si uz daco normalne najde

maria1989
23. nov 2013

trochu možno porozmýšľať i nad tým, že situácia sa môže obrátiť... raz možno ty budeš nezamestnaná, a on ti bude dávať peniažky... 😀

poly2406
23. nov 2013

Hmmmm luci78p ....pridávam sa do klubu 😊
Je to ťažké, bez peňazí....no sú hodnoty, ktoré peniaze prevyšujú.
Aj keď niekedy si človek potrebuje kúpiť aj "zdravie" (myslím tým či už vitamíny, alebo lieky pri bežných virózach...) a to tiež nie sú lacné záležitosti...
Sawanta - ty sama musíš vedieť, aký je tvoj partner a či je len jeho príjem Vaším problémom.
Možno sa karta obráti...
Dievčatá, všetkým Vám prajem veľa pohody a lásky, nech naše detičky cítia radosť a bezpečie.
😊

mamavera
23. nov 2013

rozmýšľam na čo si slobodný muž berie úver v takej výške, že keď splatí splátku, tak mu nič nezostane. Na byt zjavne nie, keď bývate u tvojich rodičov, možno na auto, neviem. Ale kto mu úver v takej výške vôbec dal, veď banky si overujú, či je človek schopný ho splácať. Prepáč, ale mám trochu pocit, že dôvodom vášho spolužitia je aj to, že by nemal z čoho žiť, keby nežil s tebou. Je od neho nefér, že od teba očakáva, že budeš všetko cvakať ty. Treba na neho pritlačiť a asi ešte tvrdšie, ako si pritlačila ty. Čo by sa dialo, keby si ty prišla o prácu?

jaruscek
23. nov 2013

sawanta urob čo musíš kým nie je neskoro, ak mu na vás naozaj záleží vráti sa a urobí všetko preto, aby mohol byť s vami, ja takto bohužiaľ ťahám svojho manžela už 15 rokov a to nebola ani pracovná kríza, teraz škoda hovoriť, z domu skôr vynáša ako prináša a to mám dve deti jedno je na ZŠ a s druhým som na materskej, hypotéka na krku a to nehovorím a ďalšej kôpke šekov čo ma čaká každý mesiac,výsledok- chceme sa rozviesť, tretie dieťa nepotrebujem-taký je môj manžel,láska sem láska tam, ale nech mi nikto nepovie, že z tej lásky zaplatí účty, školy, stravu, lieky ,ja sama som mala ťažké dectvo a prisahala som si, že moje deti trpieť biedu nebudú, kiežby som mala tento rozum a roky keď sme spolu začínali... a prišla som aj na ďalšiu vec nikdy si neberte človeka, ktorý má nižšie vzdelanie ako vy, pri takom nemôžete rásť, nemáte sa o čom po čase rozprávať, a čo je najhoršie začne vás ťahať dolu...a to som ho tlačila až, až,keď to nejde tak to nejde alebo nechce?

katka1981
23. nov 2013

vies co, pokial pomoze na neho nahukat a urobi co treba, tak je to ok. Lepsie akoby to s nim nepohlo. Ak samozrejme nema ine chyby.

gumitresko
24. nov 2013

Od leniveho chlopa cim skor prec, ver mi. Utecie ti zivot a ty zistis, ze zijes zivot niekoho, kto si to ani nevazi. Spravneho chlapa netreba nikam dokopavat....

simas21
24. nov 2013

Podla mna pri tebe spohodlnel, videl ze to platis tak sa vykaslal na to aby ti nejako pomohol, teda nepoznam ani teba a ani jeho takze to nemozem sudit ale moze to tak byt, tak ako pise @gumitresko ..... Normalneho pracoviteho a spravneho hlapa nemusis do nicoho hnat...... toto mi pripomina mojho stryka, tiez pohodlny ale on doteraz nema ani priatelku vsetko za naho robi mamina, sitce pracuje ale on sa nema do tych inyh chlapskych veci....... ja by som ti poradila aby si si s nim sadla a vyvalila to vsetko na neho, ak ho milujes popros ho nech sa napravy daj mu mesiac a uvidis ale ak ho nemilujes kasli na to, nie je spravne trapit sa, len ta to vycerpava..... drziiiim palce 🙂 hadam to dobre dopadne

simcika
19. dec 2013

motivuj, inspiruj, rozmyslajte spolu ako na to - zisti v com je jeho pohldnost. Ci si veri na lepsiu pracu, v com je dobry. Ja by som pri nom stala. Moj muz bol casnik a stale som mu vravela ( dva roky) ze sa klame, ze ma naviac, ze jazyky ktore vie nech vyuzije inak. Ze je sikovny, je pracovity. Mal cateringy, a este svoju pracu. Mal nedokoncenu vysku ( statika - stavbarina) a vedela som ze si neveri. A dnes robi vo firme kde vyuziva tri jazyky, je pri compe, zmluva na dobu neurcitu a KED ma perfektny catering za dobre prachy . tak ide a uziva si ze sa NABEHA, lebo v kancelarii len sedi.

Hladajte SPOSOB a musite tomu VERIT. A nezabudni, ze aj on ti to vrati . ked budes bez prace, alebo bez prijmu 🙂

henikav
19. dec 2013

Partnera by si mala vnimat globalne, ako si rozumiete, ci je laskavy, starostlivy a je ti oporou? Len financie by nemali rozhodovat. Situacie sa menia, dnes ma malo, mozno o par rokov bude mat vela a ty budes mat menej. Aj o tom je laska. Uz tu boli narazky ze darmozrac, alebo lenivec, ale ak som pochopila tak on pracuje, potom na neho tieto privlastky nesedia. Naozaj sa chces rozist len kvoli tomu ze nezaraba viac, alebo je tam aj nejaky iny problem? Sama sa nad tym zamysli. Mm napriklad nepracuje vobec, napriek tomu le to laskavy a starostlivy manzel a otec a nevymenila by som ho za nic na svete. Ja mam narocne zamestnanie a viem ze sa mam na koho spolahnut, zavolam ze treba kupit to a to, navarit, alebo sa postarat o deti a vsetko je spravene. Okrem toho preraba dom, udrziava zahradu.... Takze tiez nie je nejaky lenivec. A hlavne viem ze ak by som bola nevladna, alebo chora, ze by ma musel umyvat, prebalovat....... nikdy nevies co sa moze stat, viem ze s tym nebude mat problem, prezili sme uz vela skusok ohnom a vsetky ustal. 😵
Skus takto pozriet aj na svojho partnera, okrem tych financii je pre teba niekym blizkym, lubite sa, ste si navajom oporou??? Mozno sa boji opustit zle platenu pracu, aby nakoniec nezostal uplne bez prace, dnes je tazko najst nieco lepsie.

janinah
19. dec 2013

nie je to síce môj prípad,ale vidím okolie a preto píšem..je mnoho chlapov,ktorých žena chtiac-nechtiac ženie celý život, inak by ho strávili na gauči s pivom v ruke, pozitívne je,že aspoň trochu sa začal snažiť,tak ti neostáva iné,len ho "poháňať" ´dalej 😉

dada1212
21. dec 2013

Ten úver koľko platí mesačne? Má ho ešte dlho splácať? kedysi boli na spotrebáky dosť vysoké úroky, tak nech si skúsi teraz preniesť úver do inej banky a je veľká šanca, že bude platiť aj o niekoľko desiatok eur mesačne menej alebo bude splácať úver oveľa kratšie ak ponechá výšku splátky.
Pomáha okolo domu? Pomáha aj tebe? Ak áno, treba brať do úvahy aj to, nie len čo zarobí.
A ten "nájom" u rodičov, nemohli by rodičia pokým na tom nebudete lepšie žiadať iba platby za energie? Keby tam nebývate, majú ešte väčšie výdavky, takže by im to mohlo načas stačiť.
A možno ak je málo ambiciózny, nemohla by si budovať si kariéru ty s tým, že on by to bol oporou a by ti v súkromí so všetkým pomáhal?

bdalibor
9. jan 2014

Načo chováš takého chuja ? A ešte si dávaš radiť aj cez MK ? Nechápem .....Vyhoď ho a uvedom si že vtáka nemá len on medzi nohami....!

monesik
17. sep 2018

Urcite ho pust k vode...to sa nikdy nezmeni..je to proste taky typ....brzdi ta...brzdi ta v tom.aby si si nasla priatela.ktory ta bude mat skutocne rad a bude si ta vazit..toto je len vyuzivanie a stagnacia...ver zene..ktora o zivote a vztahoch uz nieco vie

monesik
17. sep 2018

@red_kika a preco by si nemohla.chce to len odvahu..kde budes s nim o 20 rokov?rozmyslaj..boze baby.nebudte naivne a nedajte sa vyuzivat

monesik
17. sep 2018

@bdalibor jasne

beky1813
18. sep 2018

@monesik vies o tom, ze spamujes temy 4 roky stare?

monesik
18. sep 2018

@beky1813 teraz uz hej🐒