Už ho nemilujem

gupka1
3. máj 2013

som vydatá mám dve detičky....no milujem niekoho iného.....ten o tom vie ale vraj on nechce byť tým čo nám ničí manželstvo.... ☹

trish31
3. máj 2013

@veronikam ja som zase citaa krasnu vetu,ked sa jednej babky pytali,ako je mozne ze jej manzelstvo vydrzalo 60 rokov:Viete,v nasej dobe sa pred problemami neutekalo ale naucili sme sa ich spolocne riesit...A mala pravdu

vefi89
3. máj 2013

@gupka1 pred necelými dvomi rokmi som bola na tom obdobne. rozvod sa skloňoval ako sa len dal, lebo čo ak by to bolo s niekým iným lepšie? jedno ma ale teší. uvedomila som sa, kto iný by mi dal to, čo mi dával môj muž? neviem ani čo sa stalo, zrazu som sa zvrtla o 180 a videla som zrazu všetko to krásne na svojom mužovi. ale myšlienky som mala v hlave vyše roka. rok som bola úplne blbá, osprostená, kedy som videla všetko len to negatívne. tiež mi prepínalo stále z toho istého- dieťa, variť, riadiť a tak dokola. našla som si čas, začala som chodiť von s priateľmi, a veru veľmi rýchlo som sa našla. mala by si zhodnotiť, prečo ste sa s ex-priateľom rozišli, ako sa k tebe správal, atď. a mysli aj na to, že sa môže stať, že teraz sa rozvedieš, pôjdeš za ex, ale potom ťa môžu začať napádať myšlienky, aké by to bolo, keby som ostala s manželom?

zuzkanik
3. máj 2013

Problémom je, že veľa ľudí nedokáže správe chápať pojem láska. Väčšina tento cit chápe a prvú zamilovanosť, krásne poblúznenie zmyslov... Z tohto pocitu však človek skôr či neskôr vytriezvie, hlavne keď prídu prvé starosti, deti, peniaze, domácnosť... Vtedy sa ukáže, či si partneri naozaj vedia byť oporou - či sú partnermi nielen v tom dobrom, ale aj v zlom. Lebo láska, to je podľa mňa aj vzájomná úcta, tolerancia, pochopenie toho druhého, vzájomná podpora, pomoc... Toto ja nazývam skutočnou láskou, ktorú navyše spájajú spoločné deti. Píšete, že stále milujete svojho "ex" a k tomu dodávate, že nemá stabilnú prácu, býva u rodičov, že vás miluje, ale bojí sa starostlivosti o vaše deti. Z toho mi vyplýva jediné, nejde mu o vás ako celok, ale iba o prežite príjemných chvíľ, ktoré môže kedykoľvek ukončiť a vrátiť sa k rodičom. Pripadá mi ako človek, ktorý odmieta zodpovednosť a chce si iba užiť. Keby vás skutočne miloval, viac by sa snažil a vaše deti by neboli preňho prekážkou. Vás terajší manžel pracuje, stará sa o vás aj o deti. Na týždňovky chodí práve preto, aby vás uživil. V manželstve nastávajú situácie (a moje tiež nie je výnimkou,pričom som vydatá 13 rokov a tiež máme dve deti), že by ste sa najradšej roztrhali v zuboch. Ide o to, aby ste sa aspoň pokúsili to prekonať, musí to byť však obojstranné. Ak k manželovi však nič necítite a máte toho dosť, porozprávajte sa, riešte to rochodom ale s ohľadom na deti. Nezabúdajte, že vás manžel je ich otec a váš postoj k nemu nesmie ovplyvniť ich vzájomný vzťah. Ak sa rozvediete, lebo to tak cítite, určite nehľadajte útechu u bývalého. Verte mi, on nie je ten správny človek pre rodinný život. Držím vám palce.

evita_g
3. máj 2013

Zaľúbenosť sa preceňuje. Je to dočasný a nestabilný stav. To, na čom v manželstve záleží, je rešpekt, úcta, dôvera, priateľstvo. Z tvojich príspevkov sa mi zdá, že tu vôbec nejde o tvojho bývalého a oživenú lásku k nemu, ale o tvoju nespokojnosť v manželstve.

ella555
3. máj 2013

@zuzanajamriskova No ja to vidim ako normalnu manzelsku krizu, to ako sa citis je normalne, si sama na dve deti, daj tomu cas, aj ked je to tazke, deti vyrastu, ty budes mat viac casu na seba a budes mat menej zlosti na manzela. Ja som videla dost manzelstiev na toto skoncit, tiez zena frustrovana po rokoch materskej si zacala s jednou svojou predchadzajucou laskou, z tej nakoniec nic nebolo ale manzelstvo skoncilo. A teraz uz niekolko rokov hlada svoje štastie. Dobre si to premysli, ci ta neovplyvnuje len hnev a frustracia z momentalne pre teba psychicky tazkej situacie, ked si sama na dve deti a manzel musi pracovat na tyzdnovky mas pocit, ze ti nepomaha a nevenuje sa ti.

gupka1
autor
3. máj 2013

@zuzkanik tak teraz ste mi strááášne pomohli naozaj...s tou láskou máte uplnu pravdu....stále hladám to čo sa už nevráti tú prvú zamilovanosť....s ex je to tak ako hovoríte..bojí s zodpovednosti....a možno len preot že mi chýba dotyk a pohladenie sa priklánam k nemu....vela krát zabudam na to že práve tomi chce dať MM..len ja ho odmietam..a neviemprísť na to že prečo....prečo je medzi nami taká priepasť čo sa týka týchto vecí....lebo ked treba je mi podporou naozaj je to skvelý muž stará sa onás ako vie....len v tomto máme problém....iný by si už dávno našiel niekoho iného keby mu manželka už rok nedala....ale on stále čaká a čaká a dúfa že sa to napraví....dáva mi čas...ale čím viac času mi dáva tým viac sa vzdalujeme....neviemako v sebe znovu objaviť a oživiť túžbu po mojom MM ....posledný rok mi ani nepríde na um mať sex.....ani nejak nemám chuť..už som rozmýšlala aj nad nejakou odbornou pomocou možno mám rozhádzaé horm=ony po tehu...alebo čo už fakt neviem...keby sa toto vyriešila tak by to možnoklapalo fakt neviem

zuzkanik
3. máj 2013

@gupka1 Strašne vám držím palce, aby ste to nejako zvládli. Podľa toho, čo píšte, je váš manžel naozaj zodpovedný človek, ktorý miluje svoje deti a určite aj vás. Váš problém možno spočíva len vtom, že ste mladučká a cítite, že ste si ešte dosť neužili. Ja som mala prvé dieťatko v 26-tich rokoch, druhé v 33-roch. Tiež som prežívala ťažké chvíle, detičky boli plačlivé, bola som na ne sama, lebo manžel tvrdo pracoval a stále pracuje, aby nás uživil. A práve pre túto jeho zodpovednosť a lásku ho stále milujem. Nebojte sa, ťažké obdobie prejde, detičky povyrastú, budete mať na seba viac času, treba mať len trpezlivosť. Nerobte preto unáhlené závery. Keď ste s manželom spolu, viac sa rozprávajte o svojich problémoch, určite vás vypočuje a aj vy jeho. Choďte s kamarátkami na kávu, s manželom si užite predĺžený víkend bez detičiek, robte niečo pre seba, čítajte, alebo pečte, vyberte si nejaké ručné práce, športujte, čokoľvek, čo vás privedie na iné myšlienky... Všetko toto pomáha, verte mi, viem, o čom hovorím. Ak treba, navštívte aj psychlóga, či sexuológa, nie je to žiadna hanba. Ale hlavne, zabudnite na svojho "ex"... Strašne vám budem držať palce. 🙂

mata128
3. máj 2013

@gupka1 ja som zazila nieco podobne☹. Po narodeni nasej dcerky sa nas vztah dostal na bod mrazu. Intimne sme nefungovali vyse roka a pol. Potom sa to akosi zacalo davat dokopy,ale ta vasen a cit uz sa nevratili. Tiez som sa zamilovala do ineho,mesiac sme sa stretavali tajne,ale potom som to mojmu teraz uz ex povedala. Zaciatky boli tazke,najma kvoli dcerke,ale teraz je to uz 5 rokov,co sme rozvedeni,moj ex je znova stastny,ma priatelku,ja mam s muzom ktoreho som si nasla rocneho chlapceka. Tym,ze s mojim ex byvame ulicu od seba,s dcerkou sme obaja kazdy den,nehuckame ju proti sebe,ma nas oboch a dokazeme sa porozpravat tak,ako sme sa nedokazali pocas celeho manzelstva. Ale nerob to muzovi za chrbtom. Ak si rozhodnuta,chod do toho,ale postav sa k tomu zodpovedne. Ale ak vahas,nerob to radsej vobec😉

gupka1
autor
3. máj 2013

@zuzkanik 😢 dakujem vám velmi pekne za podpodu...dúfam že to nejak zvládneme....hned teraz idem vymyslieť niečo na najbližší výkend aby sme niekam vypadli....

adiena
3. máj 2013

@gupka1 jedna kolegyna v praci mala podobny "problem" a jej pomohlo to ze si sama s manzelom bez deti vyrazili na vikend mimo. Vypadli zo stereotypu, vela spominali na pekne chvile, vecer si dali vinko, na izbe sampanske, sviecky (z domu priniesla este aj jahody, ked romantika, tak uz poriadna 😀 ) a slo to samo... uvedomila si preco si ho brala a bola rada, ze sa s nim nerozviedla hned, ako si zacala mysliet, ze uz ho nemiluje. Su spolu, klape im to ovela viac ako pred "krizou". Tym som chcela povedat, ze mozno aj vy potrebujete vypadnut zo stereotypu, aspon na vikend. S ex by som si nezacinala, boji sa zodpovednosti, mate na seba pekne spomienky (tie zle uz zjavne neriesite 🙂 , tie su vsak minulost. Tvoj manzel je pritomnost a ked na tom zapracujes, snad aj buducnost 🙂 Drzim palce!!!

lubikan
3. máj 2013

@anjelicek26 ked s MM rok nespala,myslis,ze ten chlap tiez tak dlho vydrzi? tam vo vztahu urcite nebude vsetko ok......a vela parov,poznam jednych-vzdialena rodina...ako manzelia si nevyhovuju,ale maju syna a koli nemu sa dohodli,ze budu byvat spolu v jednej domacnosti,venuju sa aj synovi,maju aj spolocne vylety,ale kazdy z nich ma aj svoj druhy zivot....a myslim,ze je to celkom ok napad,nehadaju sa,vedia sa dohodnut,stale lepsie,ako by mali zit oddelene a handrkovat sa o maleho ,kto z koho

lubikan
3. máj 2013

@adiena mna by strasne zaujimalo,ako muzi prezivaju taketo romanticke vikendy,sviecky,jahody....pre zenu je to ceresna na torte,ale muz?? 😕 😅

aristka
3. máj 2013

takýmito krízami si prejde nejedno manželstvo,raz som niekde čítala,že ako si k sebe nájsť znova cestu,vieš ako ,stačí objatie,z vážho vzťahu sa vytratila nežnosť,neviete sa porozprávať,máte bábätko,je to krásne klbko problémov ,čo neviete vyriešiť,liek je rozprávajte sa a objímajte,by si neverila ako to funguje a tu nejde ,aby ste skončili pri sexe ,ale aby ste našli k sebe cestu ,takže keď príde manžel domov ,objími ho a povedz mu nech objíma on teba,potrebuje to trochu času,ale účinok je zaručený a na bývalého zabudni,tu platí osvedčené ,do toho istého sa dva krát nestúpa a nehovorí sa to nadarmo a ešte niečo snažte sa vyriešiť bytovú otázku,,čo je zásadová vec pre spoločné žitie,aby rodina bola sama ... 😲 🙂

zuzkanik
3. máj 2013

@lubikan Pri prvom tehotenstve som s mojim muzom nespala zo strachu celych devat mesiacov. Nepotreboval ziadny unik a bol mi verny a svedci to o jeho pevnej voli a laske. Preto nikomu netreba podkopavat doveru. Je to na konkretnych ludoch a ja verim, ze sa to da vydrzat.

zuzanajamriskova
3. máj 2013

@zuzkanik v tomta ja mužovi uplne dôverujem viem že by nebol niečoho takého schopný.....aspon zatial to tak nevyzerá,,, 😒

adiena
3. máj 2013

@lubikan ked manzel zakladatelky temy nemal rok sex... tu romantiku podla mna strpi, ked vie, ze si konecne pride na svoje...

mateson
3. máj 2013

@gupka1 no ver, že pri existenčných problémoch, ktoré by ťa čakali s tvojím ex , by ťa chuť na sex rýchlo prešla.

terezka1947
3. máj 2013

@mateson veeeeru,aby si nesla z dazda po odkvap 😒

ingrida4
3. máj 2013

Ahojte prepacte mi ze som medzy vas vtrhla, ale chela by som sa spytat zakladatelky nato, co keby zrusila pisomny kontakt stym dotycnim panom ,nepomohlo by to? a myslela viac na svojho muza . v dnesnej dobe je malo takych muzov ktory sa aj napriek tomu ze zena ho odmieta a bali mu veci a on sa prinej aj tak drzi.

zuzanajamriskova
3. máj 2013

@ingrida4 asi to tak urobím....preruším s ním veškerý kotakt dúfam že to pomôže...

fullhd
3. máj 2013

Tak to je pruser.Mas na vyber dve moznosti,
prva je ze nechaj menzela sud sa snim kto si necha deti vyzivne a tak a chod za byvalim rieste byvanie atd...
Druha varianta je ze zabudnes na byvaleho a dovi dopo budes sa snazit obnovit vztah z manzelom.
Rozhodni sa je to na tebe...
PS:toto je najhorsie co sa moze stat chlapovi...ze zena mu ujde za druhym..neviem ako sa to moze stat... 😒

kvetinka4
3. máj 2013

@gupka1 Ahoj- navstiv sexualnu poradnu. Nemusis hned s mm, ale hlavne so sebou. Nie je to nijaka hanba. Nikto sa to ani nemusi dozvediet. Mozno trpis aj depresiami, ale sama si to neuvedomujes. Viem o com hovorim. Tu treba odbornika, niekoho kto je nad vecou. Nemyslim, ze len vikedn vo dvoch to vyriesi. Drzim palce

kvetinka4
3. máj 2013

@fullhd staci malo, aby zena usla od chlapa k druhemu: nezaujem, alkohol, nezodpovednost atd atd atd

fullhd
3. máj 2013

....a peniaze;-D

ingrida4
4. máj 2013

no zuzanajamriskova podla mna to sprav cim skor, viem preco ti to pisem bola som aj ja v takom to podobnom probleme, a uvedomila som si veci a dala bodku . a chvala bohu uz to je v poriadku.

kikaba44
7. máj 2013

@gupka1 je to ako príbeh z rozprávky o koze, ktorej bolo veľmi dfobre, išla sa korčuľovaž na ľad a zlomila si nohu 😀 😀

lienka434
7. máj 2013

@gupka1 skuste si precitat knihu 5 jazykov lasky,Uchvatna-nieco o zenach a aj nieco o muzoch Pozor,srdce muze,odporucam obidvoch manzelom precitat.

janickaaaaaaa
7. máj 2013

vykasli sa na byvaleho!!!moj manzel tiez chodi na pet dni a cez vykend je doma.tiez sme sa hadavali chceli sa rozviest a teraz sa mame viac k sebe ako kedykolvek predtym,ked byvas u rodicov nechaj im malych postrazit a odidte na vykend niekam prec,on ta urcite musi milovat ked je stale po tom roku s tebou,a bud rada,ze ho mas doma kazdy vykend moja svagrina ma doma muza 5dni a mesiac je v praci a stale dookola,skuste to vyriesit a neolutijes

mahulenka87
19. jan 2015

@gupka1 ahoj. ako to dopadlo?

bombulka
19. jan 2015

@mahulenka87 gupka1 je neaktivna, bol to len druhy nick, original je zuzanajamriskova 🙂