Už mám všetkého dosť

lvandrealv
14. sep 2015

Máme dve malé deti, sme spolu 10 rokov. Stále čakám, kedy bude to jeho "potom"... Podniká, nemame skoro ziadny zivot, len praca, praca, praca, nic viac... Co mam ja z toho? Nic, som pri nom len chudera, podskok, dievca pre vsetko (vyuziva vsetko co viem pre svoje podnikanie)... Pocuvam, ze ked sa to rozbehne, tak potom si budeme uzivat... Nepotrebujem si uzivat, chcem normalne zit... Ked sa stazujem, povie mi, ze to je moj problem, ze som neschopna, ja som slaboch... Nie sme ani zobrati, takze kedykolvek si moze najst niekoho a ja mozem ist s holou ritou s kopou nervou za sebou... Chudera, nemame ani spolocne bydlisko (myslim na papieri), nemame spolocne meno, zaujmy, nemame spolocne nic...len deti.... Vobec si nevazi, co robim... Vie ma len sprdnut, ked je nieco zle... Ked som mu povedala, ze by som najradsej od neho odisla, tak mi povedal, len ze "tak chod"... Ked mu hovorim, ze chcem svadbu, tak mi dava odpovede, ze len sedlac sa chce hned brat, ze ci mam kramy, ze kto mi to nabalachal do hlavy, ze potom, ked nieco dokonci (horizont 7 rokov),... Som strasna krava, ze som takto dopadla... Dakujem za precitanie

natalym
14. sep 2015

Len začala čítať a ani som nedočítala. My máme doma nie potom, ale uvidíme. Tiež neviem kedy uvidíme.

Dočítam.

beatrice1607
14. sep 2015

@lvandrealv Jeeej, my s manzelom sme sedlac, lebo sme sa vzali a dokonca!!! predtym, nez sme splodili dieta. Fuha, sme to my nemoderni a zaostali hlupaci. Ani vzdelanie nam nepomohlo. Trapaci sme! 😀 😀 😀
Tvoj partner je teda riadny grobian. Dakujem za svojho muza, co obcas nepovysava.. 😂

sissy27
14. sep 2015

@lvandrealv ja len tak stručne - a to naozaj by si si takéhoto chlapa chcela priviazať na krk?
byť tebou tak som už dávno niekde inde... on nemá dôvod sa zmeniť, spraviť niečo pre teba, vyhovieť ti - prečo by aj mal? veď ty aj tak spravíš všetko, čo on povie a ani len to ďakujem nepotrebuješ, inej by musel platiť (za pranie, žehlenie, varenie, pomoc v práci...) keď si začneš vážiť samu seba, tak potom si ťa začnú vážiť aj iní...

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@beatrice1607 tak to fakt bud rada, ja mam byt rada, ze ma nemlati, ze nechodi po krcmach a nepije 😀

maria1989
14. sep 2015

@lvandrealv nie ste manželia, nemáte spolu bydlisko. Ty mu dodávaš svoju prácu či vedomosti v jeho prospech. Poradila by som ti - osamostatni sa. Buď si nájdi prácu, alebo si založ vlastnú firmu. Peniaze budú len tvoje. Budeš sa určite lepšie cítiť. Ten tvoj s tým bude mať asi problém, lebo už si zvykol, že ťa využíva, a potom ešte má aj hlúpe reči. Nič také, potrebuješ vlastné peniaze. Potom si môžeš aj niečo dovoliť - a keď nie s pánom úžasným, tak sama, alebo s niekým iným 😝

mima4
14. sep 2015

@lvandrealv
tvojmu priatelovi vyhovuje takyto zivot... bez zavazkov, bez lasky, bez casu s tebou.. venuje sa tomu, kde je jeho srdce, a tym je jeho osobny uspech, snaha zarabat peniaze, byt "niekym". Ty si si naplnila svoj sen - mat deti, on ti toto umoznil, s tym, ze mas cestu otvorenu a ze ak chces viac, plnohodnotnu rodinu, manzelstvo, tak nie s nim.

Ak nemas vztah s priatelom, nema podla mna zmysel s nim ostavat.

lvandrealv
autor
14. sep 2015

mam este 1,5 roka , kym pojdem do prace a budem mat prijem...

mima4
14. sep 2015

@lvandrealv do prace mozes ist skor. 3 rocna rodicovska je len moznost, nie povinnost.

majorosovalucia
14. sep 2015

ahoj, ako citam si zena pre vsetko, no to nie je zivot. A on je spokojny, ved ma o seba postarane, trosku mi pride sebec a vyhovara sa na ponikanie. A nechava si zadne dvierka slobodu-vsak nema zaväzky len tie deti mate spolocne. Bud rada ze ste nezobrati, osamostatni sa, bude ti lepsie a zacni zit. Lebo toto nie je zivot podla toho co pises, cim skor tym bude pre teba lepsie aj pre deti.

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@mima4 urcite chcem tuto moznost vyuzit, co najdlhsie...

mirellka
14. sep 2015

Jednoznačne si ťa neváži a asi ani nebude.....určite by som taký vzťah ukončila...ani ten moj nemá čas na nás ale viem že nás ĺúbi a správame sa k sebe slušne...
V prvom rade si začni vážiť samu seba a nedovol aby tak nejaký chlap ubližoval..dá ti to silu ukončiť tento vzťah, deti sa budú možno hnevať ale časom pochopia a ocenia tvoje rozhodnutie...želám veľa síl a správne rozhodnutie 🙂

lvandrealv
autor
14. sep 2015

mat tak peniaze, tak padam hned, len co, ked som vsetky minula za roky, co som doma... (prerabka bytu, veci pre mna, pre deti...)

eaka
14. sep 2015

Zaloz si zivnost a vsetko, cim mu pomahas, mu fakturuj 😉 mozno si uvedomi, kolko si vlastne hodna...

beatrice1607
14. sep 2015

@lvandrealv ze ta nemlati? Za to mu mas byt vdacna?
Dufam, ze si len robil srandu. Jednoznacne treba tomu egocentrikovi vytriet kocura. Ved on ta potrebuje! A navyse si matka jeho deti.
Ozaj, ako sa sprava k detom?

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@beatrice1607 ma pekne reci o nich, ale ked mu ich necham dlhsie, tak ma z nich nervy a nevie sa o ne poriadne postarat... nevie to s nimi...

natalym
14. sep 2015

@lvandrealv No a čo ťa to napadlo teraz to riešiť po 10 rokoch. To je dosť dlhá doba. Verila si? Nádejala sa?
Čo bol ten impulz?

eaka
14. sep 2015

A preco sa vlastne chces zanho vydat? Fakt sa vidis pred oltarom s uprimnym a stastnym usmevom na tvari slubujuc mu vecnu lasku?

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@beatrice1607 a este velmi casto vravi, ze s detmi sa neda nic urobit... akoby boli cudzie a vadili mu... ma nervy napr. ked telefonuje a deti kricia za nim... samozrejme tesia sa, ked pride z prace a vesaju sa nanho...

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@natalym cakala som na to "potom"...

@eaka uz len na urade z praktickych dovodov...

natalym
14. sep 2015

@lvandrealv Aha. A teraz chceš vedieť či to cítiš správne? Povedala si mu to?

natalym
14. sep 2015

@eaka Tak ja len za seba, keby sa takto vyjadroval o sobáši so mnou tiež by som s tým mala problém, že na čo ma vlastne má.

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@natalym jasne povedala, ja to vlastne riesim uz dlho, len on to ma na haku... nepocuva ma, alebo sa snazi 2 dni a dost...
neviem, ci nahodou nechcem vela... ako on vravi, co este chcem po tolkorocnom vztahu... ze nikdy to nebude ako na zaciatku

sharmana
14. sep 2015

@lvandrealv dievčatá na čo si robíte deti, ked sa nevydávate? Len naozaj minimum žien je spokojných celoživotne so žitím "bez papiera", hlavne ked prídu deti a žena zistí, že počas materských samozrejme finančne tratila a ten jej partner berie svoje peniaze stále len ako svoje, takže žena zostáva s holým zadkom. Ale hrdinky stále musia byť. Ved žit bez papiera v podstate musíš chápať tak, že sa musíš finančne o seba aj postarať, celoživotne. Od nehnutelnosti, po dôchodok. Nič nemáš od partnera zaistené, nič po nom nebude tvoje.
A samozrejme že je ten tvoj na koni, povie ti hocičo, lebo vie, že momentálne aj tak od neho odísť nemôžeš. Tak byt tebou, nemárnim energiu na hádky s ním, kašlať na jeho egoistickú hlavu, teraz sa zameraj na seba a na svoj budúci profesný rast a postupné osamostatnovanie sa. Inej cesty niet. Nemusíš hned od neho odchádzať, bývať spolu môžte, ale šetri si svoje peniaze a neskôr uvidíš.

beatrice1607
14. sep 2015

@lvandrealv Och, tak to nie je ozaj dobry partner. Neviem si predstavit, ze by nas syn liezol mm na nervy.
A tiez krici, vresti... Ved je to decko!
Takto sa mu casom odcudzia. A on zostane so svojim podnikanim sam.. Blbec.

marcelabartkova
14. sep 2015

Musíš vymyslieť niečo, čím mu ukážeš, že môže o vás prísť. Inak sa nepohneš z miesta. Nemá motiváciu niečo meniť, keď si je sám sebou a vami istý. A ešte jedna dôležitá vec - musíš zvážiť, či ho ľúbiš a či chceš o váš spoločný život bojovať aj ty. Ak ho ľúbiš, dokážeš to, ak nie, je to len predlžovanie agónie.

timea7
14. sep 2015

@lvandrealv robí len to, čo mu umožňuješ. Prečo si pristúpila na jeho hru? Prečo mu robíš veci do firmy zadarmo, keď sa k tebe správa tak, ako sa správa? Prečo rodíš deti mužovi, s ktorým nemáš v podstate nič spoločné? Nechápem, prečo chceš čakať ešte rok a pol. Deti predsa môžu ísť do jasieľ a do škôlky a ty do práce. Platiť ich budete obaja a ostane ti aspoň niečo. Si na MD môžeš si privyrábať šitím, pečením, účtovníctvom, doučovaním, určite existuje niečo, čo by si robila a mohlo by ti finančne pomôcť, lebo takto pracuješ pre firmu svojho priateľa a keby tá aj vykazovala úžasné zisky, on ti nemusí dať nič. A buď rada, že si ťa nechce zobrať, ja by som o takého muža teda nestála....

timea7
14. sep 2015

@marcelabartkova nemyslím si podľa riadkov zakladateľky témy, že by mu až tak vadilo, keby o nich prišiel 😒 😒 😒 😒 😒 😒

lvandrealv
autor
14. sep 2015

@timea7 preco? lebo ma hned od zaciatku informoval, ze bude sebecky kreten, ktoremu pojdu na nervy vlastne deti a nebude si ma nikdy chciet zobrat

natalym
14. sep 2015

@lvandrealv To vážne?

dionyzka
14. sep 2015

@lvandrealv hovoris: "Chudera, nemame ani spolocne bydlisko (myslim na papieri), nemame spolocne meno, zaujmy, nemame spolocne nic...len deti....".

Mate spolu viac nez dost - mate spolu deti a to velky zavazok. To, ze mas papier, spolocne bydlisko, meno, zaujmy... je myslim mensi zavazok ako mat spolu deti. Mohla by som byt vydata, nosit jeho meno, byvat pod jednou strechou a problemy by som riesila inak ako ked mame spolu deti.
Nie si v tom sama: my by sme chceli mat spolocne zaujmy s manzelom, byt viac spolu, ale povinnosti nepustia. On je zvacsa v praci, ja s detmi - ale viem, co myslis. Myslis to, ze Ta ma za nic. Skusila by som si s nim sadnut a zretelne vysvetlit, co Ti vadi. ZRETELNE, nie len tak medzi recou pri telke alebo v posteli pri zaspavani.