Už nechcem svadbu

pomaranc8
16. jún 2022

sme spolu 4 roky, 2,5 spolu byvame, obaja sme okolo 30, nikdy ma nepoziadal o ruku aj ked vie, ze ja v tom nevidim len “prakticky” vyznam a vraj on tiez nie,,, ja som sa vsak uz dostala do bodu, ze to uz vlastne ani nechcem lebo mi to pride ze uz by to po tom case, po tom ako obaja vieme ze spolu chceme zostat navzdy, aj sme si to povedali, presli sme dobrym aj zlym , mame spolu psa, hypoteku aj byt, planujeme dieta, financne sme na tom dobre… tak mi to pride, ze by to bolo uz len prakticky akt a vlastne aj keby ma chcel este niekedy poziadalt o ruku tak by mi to prislo “trapne” lebo ze o com to je … a je mi smutno z toho , ze to takto citim … mam pocit, ze nam uz tento vlak usiel

kassandra25
16. jún 2022

@pomaranc8 niee, neber to tak, nikdy ti neujde takyto vlak... , bude to dobré. Nikdy nie je neskoro. Mozno je mudrejsie svadbovat aspon po jednom dietati. Vsetko ma svoje vyhody, aj nevyhody..... , je mi to aj luto, ale pozri sa na to, kolko manzelstiev ostane nerozvedených..... , vzdy sa mozes niecim utesit. Neboj sa, nikdy nie je neskoro.

petricka22
16. jún 2022

@pomaranc8 akoze taketo pocity po 4 rokoch vztahu? A co si sa chcela vydavat po roku? Ved cloveka musis dobre spoznat. Chapala by som to, keby ste spolu 14 rokov, ale po 4 sa mi to zda prehnane, no ty sama najlepsie vies, co citis. A mozno mas len depku a prejde ta to 🙂

radanna11
16. jún 2022

Babka môjho muža si po rozvode našla priateľa Ferka.
Vtedy ešte nebol na svete ani môj muž a jeho mama bola cca v puberte.
Dnes má babka po 67ke s Ferkom je cca 37 rokov ešte sa nevzali , lebo majú čas;)

cyberk
16. jún 2022

podla mna ti je skor smutno, ze to neurobil doteraz.. tak sa snazis sama seba presvedcit, ze to si prave ty, ktora to nechce a nebude uz chciet.. ale hlavu hore, je kopu takych parov a verim, ze ak si niekedy klakne, tak sa budes rozplyvat a povies v slzach Ano 💃

reanda
16. jún 2022

ved ked ste si povedali vzajomne, ze chcete spolu ostat navzdy, tak to je prakticky ako poziadanie o ruku, nie? a ak ti chyba ten romanticky akt s prstienkom a vyjadrenim, tak mu to povedz, ze ti to chybalo a ze je to pre teba dolezite, rovnako ako aj svadba.. podla mna to vobec nie je trapne.. dneska sa to vsetko berie tak strasne prakticky a na romantiku nezostava cas.. ziadny vlak neusiel, len do neho musite nastupit..

kacena4
16. jún 2022

sak sa nevydavaj ak ti to nechyba... ale ak uz nie kvoli inym veciam tak po pravnej strane je lepsie manzelstvo, pretoze ak sa partnerovi nieco stane dostavas vdovsky, deti sirotske, dedenie je jednoduchsie...

mikadooo
16. jún 2022

@pomaranc8 hmm. Je ti smutno, že nechceš svadbu, keby ťa tvoj priateľ požiadal o ruku, čo ťa však ešte nepožiadal a asi to ani neplánuje. Okej 🤷. Každá máme smutnejšie a veselšie dni... 🤷.

stannkal
17. jún 2022

@pomaranc8 viem ze tu asi budem za trápnu ale prečo teda čakať kedy ta požiada on o ruku, normálne nadhoď tu tému ty. Svadba by mala byt rozhodnutie obidvoch. My sme sa brali po 11 rokoch, s 1 dieťaťom.

h2
17. jún 2022

@pomaranc8 Tak ani ja nechcem svadbu, pretože by mi to prišlo trápne. Ale my máme 47 a 54, sme spolu takmer 18 rokov, máme spolu čoskoro 11 ročné dieťa... Naposledy sme sa o svadbe bavili včera večer, môj muž to spomína čím ďalej, tým častejšie. Štýlom, že "už sa konečne musíme zobrať". Ja v tom zmysel nevidím. Keď chceš svadbu, zoberte sa. Keď nie, tak nie. Smutno ti nemá byť prečo.

andrejkap123
17. jún 2022

@pomaranc8 ani jedna ta nepochopila co prezivas. Nepochopili to lebo sa im to nestalo. Ja sa citim rovnako. Tiez sme uz 4 roky spolu, Povedali sme si ze budeme uz navzdy, snazime sa o dieta mame hypoteku, psa 😀…. Tiez tu svadbu uz nechcem jedine potom po dietati to ma pre mna vyznam. Dovtedy naco. Takze tak :( uz to nebude ani pre mna romantika a prekvapenie to poziadanie o ruku a prsten :(((

zuzuliennka1
17. jún 2022

@pomaranc8 ak by ste v tom obaja videli aj viac, nez len prakticky vyznam, tak by to uz urobil.
Ty sice pises, ze si uz v bode, ze svadbu ani nechces… ale vlastne vnutorne chces. Tu uz podla mna svadba fakt nebude, zbytocne sa tym nedeptaj. Ak sa nerozhybal doteraz, uz sa nerozhybe. Ma vsetko, naco sobas. Mate hypoteku, byt, psa, financie,…

petricka22
17. jún 2022

@andrejkap123 akoze kazdy to urcite preziva inak, ale mna moj chlap pozaidal o ruku po 6-7 rokoch (uz si presne nepamatam) a teda romantika to bola aj napriek tomu 🙂

mladenca
17. jún 2022

Ale prosim ta 🙂 Hlavne ze viete ze chcete byt spolu a co ty vies ci tie pocity ohladom svadby nepridu 🙂

iren88
17. jún 2022

ale veď vy sa brať nemusíte, nič na tom nie je, ako si urobíte tak budete mať, ide len o to aby ste boli spolu šťastní, viacej netreba 🙂

andrejkap123
17. jún 2022

@iren88 ale ocividne ona chcela svadbu…

xena0
18. jún 2022

Smutné že teda nepožiadal ťa skôr ale takto najprv ste riešili všetko okolo ..

pbra40
18. jún 2022

Staci nahlas povedat, ze ak sa vam dieta podari a ked sa narodi, bude mat priezvisko po matke.
A uvidis, ako sa rozhybe 😉

andrejkap123
18. jún 2022

@pbra40 tiez to tak mam 😂 :(

martul
18. jún 2022

@cyberk bingo! Ale že úplne presná odpoveď.

derdia
18. jún 2022

@pomaranc8 tak tonemusi byt take romanticke ale da dohodnite zesi spravite svadbu, napr na vyrocie... A tak...

babatkoo
18. jún 2022

@pomaranc8 ja som to tak mala ako ty. Tiez pocit, ze po 4 rokoch je uz na ,,zalubenu,, svadbu neskoro. Ze uz sme v bode kedy to bude z rozumu. Nikdy som sa nechcela vydavat tehotna. A stalo sa... Poziadal ma o ruku po 4 a pol roku. Ale pre mna uz to bolo neskoro. O velkolepu svadbu som uz zaujem nemala, doslova som uz bola vyhoreta z toho cakania na poziadanie o ruku 😅. Ziadna rozpravkova svadba sa teda nekonala dalsich 6 rokov. Zobrali sme sa na 10ty rok co sme boli spolu, z rozumu, lebo som bola tehotna Saty cierne cipkove, oslava ziadna. Iba obed s rodicmi. Brali sme sa uz bez toho cara zamilovanosti. Tak ja ta velmi dobre chapem, ako sa citis.

januelik
18. jún 2022

Tak my sme spolu 19 rokov a svadbu sme neriesili a ani neviem ci chcem riesit...

pomaranc8
autor
18. jún 2022

@pbra40 vie o tom a je s tym ok

thoughtfulweirdo
18. jún 2022

Ja ťa chápem. Síce som ja osobne nikdy nemala túžbu po romantike s prsteňom a naša svadba bola čisto úradný úkon o dvoch svedkoch, ale takmer každý po niečom nie úplne racionálnom túži a o niečom sníva. Pre niekoho to je práve veľkolepá svadba vo fáze akútnej zamilovanosti, nie je to na výsmech ani na znevažovanie. Každopádne, nikto v živote nemá úplne všetko, o čom sníva a bez ohľadu na sny sa treba na život dívať aj prakticky. Chýba ti v tvojom živote niečo okrem tej veľkolepej romantickej žiadosti o ruku? Ak áno, možno je čas prehodnotiť svoje rozhodnutia. Ak nie, je na mieste prehodnotiť svoj hodnotový rebríček, aby si sama sebe neztrpčovala pekný život túžbou po chvíľkovej paráde.

dankanka
18. jún 2022

@pomaranc8 ja si myslim ze zmysel to ma. Len sa chalan nema k cinu. Ved normalne sa ho spytaj na kedy to naplanujete..uz len kvoli vsetkym tym legalnym zalezitostiam to zmysel ma, v tomto treba byt skor prakticka ako romanticka..ak teda tu rodinu s nim stale chces..

andrejkap123
18. jún 2022

@babatkoo to je smutne ale caka to aj mna

maminkadeticiek
18. jún 2022

Tak to je dobre naivny pohlad na vec.Keby by mi to bolo takto jedno,tak vezmem 2 svedkov a vezmem si svoju zivotnu lasku na mestskom urade.1.lebo je to moj muz a bude nim aj formalne a za 2.lebo je to skratka to najrozumnejsie riesenie aj z pohladu financii,dedenia,majetkov a podobne.Ci ako to chces?Tak straaaasne sa lubite az tvoje dieta bude mat ine priezvisko ako ty?Alebo ta on ma tak rad,ze si ta nepotrebuje vziat a nevadi mu ze jeho dieta sa bude volat inak ako on?Ale vobec sa necudujem.Tento alibisticky pristup pocuvam stale castejsie od znamych,ktorych si ich muzi nechcu vziat ani po 10 ani po 15 rokoch spolocneho chodenia,ani po hypoteke,a tvaria sa ze ved v pohode,ved naco.A vo vnutriich to zerie ze az ze si ich stale nevzal a preco.Uz len preco by si tu o tom pisala ak by ti to bolo jedno.Nie je ti trapne mat s nim dieta ale je ti trapne sa vziat.Postrada to akukolvek logiku.