Už roky ľúbim bývalého

marca12
7. jan 2015

Niekedy su moje stavy dobre,dokazem samu presviedcat,ze takto je to spravne,ale potom pridu dni ako napr. dnes,kedy by som najradsej vykricala do sveta ako strasne mi chyba a ako velmi by som chcela,aby sme boli znova spolu.rozisli sme sa ani neviem preco,mala som vtedy nervozne obdobie a on to nezvladol.neskor,ked som sa ako tak pozviechala z rozchodu som spoznavala roznych chlapov,no ziadny mi nevyhovoval a nikoho som nevedela lubit.potom som si nasla sucasneho priatela,s ktorym sme spolu uz stvrty rok.asi v polovici sucasneho vztahu sa mi ex ozval ako strasne olutoval,ze ma opustil a nesnazil sa vtedy zachranit vztah a chcel by ma naspat.vtedy mal aj on priatelku a ja som ho odmietla.proste som stavila na istotu,kedze s priatelom sme kadeco ustali,neopustili sme sa v casoch,kedy sme mali aj financne a ine problemy,vzajomne sme sa podporili.no ja stale lubim exa,neviem opisat tuto situaciu,ale stale citim,ze on mi bol sudeny a s nim som sa citila najlepsie.nechcem nic menit,len chcem pocut,ci niekto nieco podobne zazil,lebo predstava,ze cely zivot budem lubit jedneho chlapa ma desi.sucasny vie o tom,ze ho nelubim a nikdy nebudem lubit tak ako exa.on dokonca tvrdi,ze dolezite je,aby sme si rozumeli a ktovie mozno ani on mna nelubi 🙂 ... on tvrdi,ze by chcel byt so mnou,ale ja mu uz neverim.uz dalsi podraz nezvladnem,ak zase v najhorsom zuteka.on sam je velmi komplikovany clovek,co sa citov tyka.nie sme v kontakte.neozyval sa tri roky a nechapem naco sa vobec ozval

marca12
autor
8. jan 2015

@bebe87 my mame s priatelom pekny vztah,on nikdy odomna nepocul,zeby som ho nelubila alebo mu nedavam lasku.problem je mozno aj v tom,ze ex bol neskutocne pozorny a to som potom uz u ziadneho muza nenasla.kazdy berie vsetko ako samozrejmost a cim dalej sa stretavam so sebeckymi chlapmi,ktori myslia len na seba

natalym
8. jan 2015

Preto som si vzala môjho muža, lebo som vedela, že keď ho stretnem aj za 20 rokov a budem mať aj päť detí, by som si nohy dolámala za ním. Takto sa trápime spolu a nikto iný nemusí byť z toho nešťastný. 😀
No čo Ti na to povedať, dievča, skomplikovala si si život. Máš záväzky, podľa toho sa zariaď, už to nie len o Tebe, ubližuješ ďalším ľudom.

lucijja
8. jan 2015

@marca12 ja ti asi veľmi nepomôžem...my sme sa s mojím prvým priateľom rozišli pre moju blbosť, ľúbila som ho ale ďalej, len som si ho už potom zakázala, lebo som mu ublížila tak som ho mala v hlave ako nedostupného. Po ňom som mala pár známostí, neskôr sa vydala, mala dieťa. S prvým priateľom stále okrajovo v kontakte, sem tam správa, raz za pol roka, inokedy raz za tri roky..On tiež ženatý, jedno dieťa. Nakoniec nás ale osud dobehol, on po rozvode, ja po rozvode a konečne sme si priznali, že sme celý čas milovali len jeden druhého. Po trinástich rokoch spolu, nikdy mi nebolo krajšie, lepšie a nikdy som sa necítila byť taká milovaná a nikdy som nemilovala tak ako teraz....Teraz sme spolu už skoro rok a len to silnie a silnie... 🙂

marca12
autor
8. jan 2015

@lucijja ach jaj 😀 drzim vam velmi palce,nech ste stastni a nech vam laska vydrzi uz navzdy

jano8
8. jan 2015

Tvoj ex je zrejme tvoj "typ". Takmer kazdy ma taky typ. Zvycajne je to pre zeny muz, ktory mu vela kvalit jej otca a niektore, ktore jej u otca chybali. Kedze aj on ma o teba zaujem, zrejme aj ty si jeho typ. Podla americkej psychologicky Dr. Tracy (ak vies anglicky, odporucam pozriet jej clanky, su zadarmo a lahko ich najdes cez google) ak su si obaja partneri navzajom typmi, laska nastava lahko a take vztahy su velmi dobre. Rozist ste sa napriek tomu mohli, kvôli niecomu, co so vztahom nesuviselo a teraz ani nevies preco, ale v tej chvili to bolo asi pre teba dolezite. Ak ste boli obaja nezreli, nemuseli ste tu situaciu zvladnut a nemusel byt pritom nikto zly. Teda nie ste si sudeni, len ste boli navzajom svojimi typmi.
Tvoj sucasny partner asi nie je az tak tvoj typ. Napriek tomu mozte casom k laske dospiet. (Nemusite pritom prejst cez obdobie sialenej zalubenosti.) Niektore jeho kvality ocenis proste casom, lebo pre teba nie su take intuitivne jasne ako u tvojho typu. Je pekne, ze si vazis samu seba a zavazky, ktore mas voci sucasnemu partnerovi.
Myslim, ze s kazdym z nich mas sancu na dobry laskyplny vztah. Zavisi od teba ako sa rozhodnes a ako sa budete spravat v buducnosti.

maria1989
8. jan 2015

@marca12 AK by si teraz okamžite musela pod hrozbou vlastnej smrti jedného z nich zastreliť, koho by si zastrelila? 😉

marca12
autor
8. jan 2015

@maria1989 byvaleho 😀

maria1989
8. jan 2015

@marca12 no vidíš... máš rozhodnuté 😀

mirtill
8. jan 2015

Mať vaše starosti by znamenalo,že som o 30 rokov mladšia :D,Ak môžem poradiť buď s tým koho ľúbiš,s ktorým ti je dobre v posteli,ktorý si ťa váži a ktorého si vážiš ty.Hovorí sa že nikdy nevstúpiš do tej istej rieky,je málo pravdepodobné,že by ste vo vzťahu pokračovali tam,kde ste skončili.Po čase spomíname len na pekné chvíle a na zlé sme schopní zabudnúť.Keď vám s terajším partnerom klape v posteli,si spokojná tak jednoducho máš veľa času na,,hlúposti,,zamestnaj si svoju hlavu,telo aby si nemala čas na také myšlienky,ktoré nikde nevedú.V spolužití jeden vždy viac ľúbi toho druhého,neviem čo je lepšie ľúbiť toho,kto ma menej má rád,alebo žiť vedľa takého muža,ktorého až tak nemilujem.Možno je na čase,aby ste vo vzťahu postúpili,manželstvo,dieťa,alebo rozchod.

marca12
autor
9. jan 2015

@mirtill mne nejde o pekne chvile,pretoze tie mame aj so sucasnym.proste nepochopis to,pokial nezazijes.ide o vnutorny pocit,ktory neviem vysvetlit.a neboj,mam ine ovela zavaznejsie problemy,vdaka ktorym nemam cas riesit svoj vztahovy zivot .sexualny zivot nam neklape a mame vela inych starosti,takze nuda vo vztahu nehrozi,ale v globale som spokojna s nim.len jednoducho nemam to stastie,aby mi vsetko vychadzalo,tak sa pasujeme so zivotom ako vieme

chyrra
25. mar 2016

S

chyrra
25. mar 2016

Marca chapem ta uplne....Poviem ti svoj pribeh..tiez zazivam dilemu az na ten rozdiel ze mne sa byvali neozval..skratka bola to moja prva velka laska aj ja jeho..strasne sme sa milovali..aa stalo sa ze som otehotnela..boli sme mladi..a proste jeho rodicia povedali ze bud dieta alebo ide z domu..tak sme sa rozisli..no ako cas bezal ..tak sme sa stretavali..🙂 prve 3 roky boli celkom fajn ale nikdy neslo o vztah..potom si,nasiel on priatelku ja ..a proste..jemu to nevyslo ani mne..a potom zasa on mal novy ja tiez..a odisla som,do anglicka..a tam to padlo..dovtedy sme sa stretavali a vedeli sa porozpravat a vsetko..ale ako som sa vratila z anglicka nastal zlom asi vo mne..a proste neviem sa snim neako odviazane porozpravat..uz su to dva roky..on ma zasa novu..ja uz som si povedala xe nikoho nechcem..proste naco..stale v srdci som mala len jeho..a nakolko mame syna je to premna dost tazke..vidiet ho stale..a nevediet mu povedat co citim..aj ked kecame on sa usmieva a je to take ako kedysi..ale ja neviem neako..mu dat najavo..asi sa uz bojim sklamania a odpovedi..neviem..Jednoznacne si myslim ze patrime k sebe..len neviem co robit..ako mu povedat alebo ako zistit ci on citi este nieco..keby sme boli sami dvaja tak,by som sa odvazila ale nebola prilezitost este..bud on je s novou alebo niekto je stale blizko..alebo nas 7 rocny syn..skratka..neviem..sa pohnut..:(poradte mi prosim ...viem verim ze je to on ten pravy..ved uz preslo 7 rokov a stale citim k nemu nieco a verim ze aj on..ked tiez meni tie caje..a ked sme spolu je to ako kedysi tie pohlady.a usmevy..

kadika123
25. mar 2018

@lucijja a ako si dokazala byt cely cas bez neho, ked si ho lubila?

obsadenemeno
25. mar 2018

@marca12 ten "vnutorny pocit" mas pravdepodobne prave preto, ze s nim nie si..... keby si bola, alebo keby si nebola vo vztahu s inym, mozno by ten "vnutorny pocit" nebol az taky silny, alebo by ta postupne presiel.
Ono stale chceme viac to, co mat nemozme.

kadika123
25. mar 2018

@obsadenemeno ale ako sa s tym zmierit? Ako? Ked je to tak, ze aj ked nie som s nim uz vyse 2 rokov, stale ho lubim.. Ako sa odlubit.?

obsadenemeno
25. mar 2018

@kadika123 no ked sa budes presviedcat, ze ho lubis, mozog tomu uveri. A hlavne, ak nie ste spolu. Treba si opakovat, ze to bolo krasne, ale skoncilo to, ono to mozog coskoro pochopi. Ved zalubenie je len chemicka reakcia.
Mozno keby si s nim zrazu mohla byt, tak po par mesiacoch zistis, ze to zalubenie akosi vyprchalo, ze je z neho len obycajny chlap. Lebo dlhodobe vztahy netrvaju kvoli "zalubeniu". Trvaju kvoli laske, dovere a podobnym veciam, ktore zalubeny clovek akosi neberie do uvahy, kedze veri blabolom ako "prava laska prekona vsetko" a "laska hory prenasa".... co vlastne je urcite pravda, ale laska nie je zalubenie. Keby to bola LASKA, boli by ste spolu, lebo ved laska by to prekonala a preniesla,nie??? 😉

lucijja
25. mar 2018

@kadika123 no, vela pracoval rozum, viac ako srdce. Bála som sa ublížiť ľuďom okolo

kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kadika123
25. mar 2018

@lucijja hmm a az po 13 rokoch ste sa dali znovu dokopy? Ako si to zvladla bez neho? A ako si mohla byt s inym muzom ked si lubila ineho? Da sa to. Da sa byt s jednym a milovat druheho? Lebo mne sa to nejak nedari.. Ja som asi fakt ina..

obsadenemeno
25. mar 2018

@kadika123 no ked je s tou babou uz 2 roky, tak jemu sa asi ruky netrasu, ked ta vidi..... tam bude aj pocit viny, ked ako pises, stratila si ho "svojou hlupostou".... a pocitam ze stale riesis scenare ze co by bolo, keby....keby hento, keby toto..... to nie je laska, co tu opisujes, ale vlastne si sama seba presvedcila, ze on a ziaden iny. Lebo laska je nieco medzi DVOMA ludmi, nie ze jeden ma uz iny vztah a druhy si stale predstavuje kadejake scenare s osobou, ktora sa uz pohla v zivote a je niekde uuuuuplne inde....... Kym sa z toho presvedcenia nedostanes, nebude ti pomoci. Smer psycholog....

kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
obsadenemeno
25. mar 2018

@kadika123 treba zacat pomalicky,. Rano si do zrkadla povedat sama sebe, ze akceptujes, ze sa to medzi vami skoncilo. A ze zacinas nanovo, ze sa otvaras moznostiam. A necitat jeho spravy, neodpisovat, nic. Inak si to budes stale v sebe zivit a nepohnes sa.
A buducnost si nepredstavuj s niekym. Predstavuj si ju so sebou, ako si spokojna a stastna, nezavisle na tom, ci nas frajera alebo nie. Lebo kym nebudes vediet byt stastna len sama so sebou, nebudes nikdy stastna s nikym inym.

kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
somavi
25. mar 2018

Ja môjho ex nedokážem úplne pustiť z hlavy tiež . Pritom som vydatá už 8 rokov , mám dve deti a sem tam sa mi s ním sníva . Ráno som z toho taká rozhádzana, niekedy som z toho taká rozcitlivena , že mi je až do placu . Boze , to bola moja láska.. ale neustali sme nás vzťah . Rozchádzali sme sa , schádzali , raz má ľúbil , raz nie . Niekoľkokrát sa odo mna odsťahoval , vrátil .. nakoniec som do definitívne ukončila ja - ale milovala som ho strašne , len už som to nevládala zvládať .. ničilo má to . Aj to rozhodnutie bolo strašne , nevedela som si predstaviť , ze už ho neobjimem. Nič . Plakala som veľmi, ale nemala som veľmi na vyber . On už o mna ani nebojoval , myslím , že má prestal milovať . Neviem . Potom sme sa stretli asi 3 x a len sme sa pozdravili a išli ďalej .. ako nôž do srdca to bolo pre mna . Zili sme spolu 2 roky , predtým sme boli dlhoroční kamaráti . A napriek tomu , že mám šťastne manželstvo a svojho muža ľúbim , sem tam si na nho spomeniem a rozbúši sa mi srdce ..

lucijja
26. mar 2018

@kadika123 je to ťažké, ale s tym druhým som mala dieťa, kým sme sa nekontaktovali tak ma to tak nepalilo, horšie to bolo ked sme sa niekde stretli, videli. Ked mas dieťa a nechceš mu zobrat otca tak vydrzis vela. A vidis, nakoniec to aj tak nedopadlo, moj bývalý tiez videl ze medzi nami dávno nic nie je a sám navrhol koniec.

biba12
26. mar 2018

@marca12 Nerozumiem celej tejto diskusii. Ty musíš vedieť, čo od života chceš..Nechceš sa k nemu vrátiť, tak načo to riešiť..NIkto za Teba nerozhodne..Iba Ty sama...

kadika123
26. mar 2018

@somavi hmm,,tak takto by som to nechcela mat, vies, ze mam manzela, deti a ja lubim svojho ex.. To je utrpenie doslova, lebo stale ho mas v srdci.. Toto poznam aj ked nie som vydata...ale zevraj clovek vo svojom zivote pozna len jednu takuto obrovsku osudovu lasku..

kadika123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz