Už roky ľúbim bývalého

marca12
7. jan 2015

Niekedy su moje stavy dobre,dokazem samu presviedcat,ze takto je to spravne,ale potom pridu dni ako napr. dnes,kedy by som najradsej vykricala do sveta ako strasne mi chyba a ako velmi by som chcela,aby sme boli znova spolu.rozisli sme sa ani neviem preco,mala som vtedy nervozne obdobie a on to nezvladol.neskor,ked som sa ako tak pozviechala z rozchodu som spoznavala roznych chlapov,no ziadny mi nevyhovoval a nikoho som nevedela lubit.potom som si nasla sucasneho priatela,s ktorym sme spolu uz stvrty rok.asi v polovici sucasneho vztahu sa mi ex ozval ako strasne olutoval,ze ma opustil a nesnazil sa vtedy zachranit vztah a chcel by ma naspat.vtedy mal aj on priatelku a ja som ho odmietla.proste som stavila na istotu,kedze s priatelom sme kadeco ustali,neopustili sme sa v casoch,kedy sme mali aj financne a ine problemy,vzajomne sme sa podporili.no ja stale lubim exa,neviem opisat tuto situaciu,ale stale citim,ze on mi bol sudeny a s nim som sa citila najlepsie.nechcem nic menit,len chcem pocut,ci niekto nieco podobne zazil,lebo predstava,ze cely zivot budem lubit jedneho chlapa ma desi.sucasny vie o tom,ze ho nelubim a nikdy nebudem lubit tak ako exa.on dokonca tvrdi,ze dolezite je,aby sme si rozumeli a ktovie mozno ani on mna nelubi 🙂 ... on tvrdi,ze by chcel byt so mnou,ale ja mu uz neverim.uz dalsi podraz nezvladnem,ak zase v najhorsom zuteka.on sam je velmi komplikovany clovek,co sa citov tyka.nie sme v kontakte.neozyval sa tri roky a nechapem naco sa vobec ozval

barborazilina
7. jan 2015

@marca12 Zazila som nastastie to trvalo len pol roka ... zistila som ze ex za to nestoji ze ma len vyuzival a ze teraz uz manzel ma naozaj lubi... moja rada ... neplac nad rozliatym mliekom ... je to za tebou a nevratis to spat ... skus si naozaj detailne spomenut preco ste sa rozisli ... urcite tam bol dovod a nie nejaka blbina a mozno potom ti docvakne ze si ex len idealizujes ...mne to pomohlo ...

sono2
7. jan 2015

myslím, že skôr ťa láka dobrodružstvo. stav na reálne a silné hodnoty v živote. pravdepodobne by si rýchlo na to prišla, prečo ste neni spolu a opäť by bol nejaký problém. si zmen číslo a hotovo...

marca12
autor
7. jan 2015

@sono2 keby ma lakalo dobrodruzstvo,tak by som sa s nim aspon vyspala,nie?alebo isla na kavu,ked ma volal.nie mna dobrodruzstvo vobec nelaka.naopak mam rada ustalene veci,ked je vsetko v pohode a nic nemusim riesit.

mima4
7. jan 2015

@marca12
a prečo sa teda nerozides so sucasnym priatelom a nedas s expriatelom dokopy? ved si stale slobodna zena...

mysicka36
7. jan 2015

A možno sa exovi rozpadal vzťah tak si povedal, ozvem sa bývalej či na to skočí.....
Ak by ma chlap nechal, tak by mal navždy dvere zavreté 😝

sono2
7. jan 2015

@marca12 tak prepáč, mala som taký pocit z príspevku. nepoznám ťa a neviem ťa analyzovať za chvíľu. asi sú medzi vami nejaké otvorené veci. mňa nikdy bývalý nekontaktoval ani som v živote takúto vec nebanovala. takže neviem. alebo skôr nahradím že nevieš čo chceš.

ivka1985
7. jan 2015

Ja som mala to iste. Dva roky po rozchode som stale milovala svojho ex aj ked som mala ineho. Potom sme sa dali opat do kopy a teraz sme manzeli a mame syna. Bolo to najlepsie rozhodnutie, ked som sa s nim dala opat do kopy aj napriek strachu ze ma opusti tak ako prvy krat.

6969eva
7. jan 2015

Celé zlé, zlé, zlé. Zastav to čo najrýchlejšie. Ak ste sa rozišli predtým a neobnovili vzťah v krátkej dobe, celá situácia sa zopakuje a prídeš o to, čo máš teraz. Pozri si prednášku Jeronýma Klimeše na you tube - o rozdielnom chápaní vzťahov u mužov a žien. Veľmi pomôže.

niqa09
7. jan 2015

@marca12 môj názor je taký. už to, že myslíš na bývalého znamená , že tvoj súčasný vzťah nie je v poriadku. a možno si myslíš, že s terajším máš väčšiu istotu , no ver mi, že to tak nie je. nikdy nevieš čo prinesie zajtrajšok. podobnú situáciu som zažila aj ja ale nenechala som to zájsť až tak ďaleko. pre tvoje dobro by som naozaj prehodnotila súčasný vzťah, či to má zmysel, lebo človek a jeho vnímanie sa narastajúcim vekom mení a to čo si myslíš dnes, že je správne , možno o rok budeš na tom s názorom úplne inak. a najhoršie je keď sa človek po rokoch prebudí a zistí ako premárnil svoje roky a to len kvôli tomu lebo nechcel riskovať a radšej si vybral istotu. istotu nemáš u nikoho. pretože človek mieni ale život mení. nechcem ti nijako ublížiť len poradiť. ja by som z tohto vzťahu odišla a nechala si čas pre seba. nebola ani s jedným ani s druhým. aspoň pol roka by som bola sama. a ver mi že za ten čas budeš mať oveľa lepší výhľad vo veciach než teraz. a čo ty vieš. možno sa zamiluješ do niekoho úplne iného, ktorý ti tak sadne , že tomu ani sama neuveríš. ale momentálne si tú šancu odopieraš. ak sa bavíme o ozajstnej láske a ty ju chceš zažiť tak si daj šancu. pretože toto čo máš teraz s ozajstnou láskou nemá nič spoločného. ak čakať nechceš a nechceš byť sama tak jednoducho si vyber muža, ktorého miluješ !! ajkeď s ním to nemusí byť tip top a možno aj s ním sa nakoniec ešte raz rozíjdeš ak si vyberieš jeho ale rozdiel bude v tom , že čas ktorý si s ním trávila si naplno využila a žila si. milovala si a bola si milovaná. želám veľa šťastia 🙂

simca06022011
7. jan 2015

@marca12 ja mam to iste... priserne som bola hotova z mojho ex... s prvym po nom som sa kvoli nemu aj rozisla, ale skoncilo to zase kvoli tomu istemu ako prvy raz, on si proste len dokazoval svoju "moc" a vypocitavost.. a kolko krat lutoval, prosikal a vyplakaval... aj 3-4 roky po tom ako sme sa rozisli stale pokusal. Dokonca navrhol, ze ani nemusim odist od priatela, staci mu nezavazny sex :P Len nech sa s nim stretnem.. a to bola posledna kvapka trpezlivosti. Jedine co pomoze je UPLNE sa zatnut a nekontaktovat sa s nim nijakym sposobom. Raz ste sa rozisli a basta, kvoli niecomu to urcite bolo, len zenska mysel sa bude stale vracat k tym par dobrym veciam. A vies co? Teraz som s priatelom 10 rokov, resp. 11ty a mame aj dcerku a sice si sem-tam spomeniem ako by mohlo byt s byvalym, sice ked ideme po nejakych "specialnych miestach", kam sme chodili si povzdychnem.. je to tak vsetko. Lebo NEBOL sudeny, keby bol pre mna sudeny, bol by so mnou a neokaslal by ma xy krat pre nejaku inu.. keby mal charakter neprosikal by o pozornost, ked ho doma caka priatelka. A aj keby, kto by chcel chlapa bez chrbtovej kosti... to je ako kopat si vlastny hrob.

Žiadny vzťah nie je bez problemov, čim su ludia dlhsie spolu tym sa ich viac nazbiera... a stereotyp urobi tiez svoje... ale spomen si ake to bolo pred tym, preco ste sa rozisli, kolko krat sa na teba vykaslal... a pozri na priatela doma... kolko krat ta podrzal, co ste vsetko prezilli a napriek tomu, ze vie v akom stave sa zmietas, nevykasle sa na teba... A rozumne sa zamysli. Srdcu sem tam preskakuje, su typy co sa nechaju trapit dobrovolne :P

twinflame
7. jan 2015

@marca12 čo tak zistiť u bývalého či by aj on chcel vrátiť váš vzťah? Stretnúť sa, porozprávať sa, zistiť jeho vnímanie teba a vášho vzťahu a budeš múdrejšia pri rozhodovaní 😉

marca12
autor
7. jan 2015

@simca06022011 exovi nejde o sex,je jeden z mala charakternych chlapov.keby bol aspon hajzel,aby som sa mala nanho preco hnevat.

marca12
autor
7. jan 2015

@mima4 lebo nechcem.nechcem sa znova k nemu vratit.

simca06022011
7. jan 2015

@marca12 tak ked je anjelik tak co k nemu nevratis ? 🙂)) nevrav mi ze charakterny chlap balamuti byvalu, popri tom ako m apriatelku.. a dookola.. lebo sa rozplacem 🙂)) Ale nic v zlom... ty vies 🙂))

mima4
7. jan 2015

@marca12
toho koho lubis, nechces sa k nemu vratit a toho, koho tak nelubis, tak chces pri nom ostat.
Tak potom si sa rozhodla a čo este v tom chces riesit?

marca12
autor
7. jan 2015

@simca06022011 a ja som charakterna?tiez asi nie.a presne toto ma na nom odradza.ma frajerku a pise byvalej.ja aj ked stale k nemu nieco citim,nikdy by ma nenapadlo kontaktovat ho

terezka1947
7. jan 2015

@marca12 hm...zaujimave,ze tvoj terajsi partner vie,ze ho nelubis...a akceptuje,ze ho lubit nebudes tak ako exa...hmmm
tak asi ta ma rad...a ked si s nim spokojna=teda,rozumiete si,ustali ste toho spolu uz vela...asi je clovek do pohody aj nepohody,ci nie...
neviem,ci si svojho byvaleho iba neidealizujes...spominas na nejaku tu iskru,to pekne,co bolo...hmmm...skor sa sustred na terajsi vztah a bud ho rozvijaj a vaz si,co mas...aaalebo skumaj,ci si v tom sucasnom vztahu stastna..mozno podvedome nie si a preto spominas
ono je dobre sa niekedy postavit pred hotovu vec a budes mat hned jasno=skus si predstavit,ze sucasny vztah ukoncis.....a skus porozmyslat,za kt.ti bude smutno viac 😉mooooozno budes prekvapena 😀a hned budes mat aj exa vyrieseneho a spominat prestanes 😉

marca12
autor
7. jan 2015

@mima4 chcela som sa len vyrozpravat a pokecat s niekym,kto nieco take preziva.

marca12
autor
7. jan 2015

@terezka1947 mam rada sucasneho,no nie je to taka laska koli ktorej by som isla do kolien...exa som lubila aj cele roky,kym som bola sama a to som ho ani nevidela ani o nom nepocula.ja som nesla zo vztahu do vztahu.v hlave mam vsetko vysporiadane len srdce obcas strajkuje

mima4
7. jan 2015

@marca12 a prečo teda vobec neuvazujes o zmene priatela, teda ak ex by bol za? mas na to konkretny dovod?

terezka1947
7. jan 2015

@marca12 hmmmmm....vies,laska nemusi vzdy znamenat padat do kolien a motyle v bruchu...casom sa trosku meni,najma ked dospievame
ked si stastna so sucastnym,nekaz si to....
a ked stale rozmyslas,nechaj terajsieho...je to lahke...ono to len vyzera tazko 😉
a ked od terajsieho odist nechces...aaaasi vies preco 😉
aj srdce niekedy potrebuje pocuvat rozum=ono to nevyznieva romanticky,ja viem...ale nieco na tom bude 😉
casto si pokazime dobre veci zbytocnym spekulovanim

sue
7. jan 2015

@marca12 myslim,ze ten pravy je ten s ktorym teraz lihas do postele... Ak si bola kratkodobo nervna a partner to neustal a opustil ta,to nie je ten pravy pre "v dobrom aj v zlom"...to je len tvoja nekojena jesitnost 🙂 robi ti dobre,ze sa ti ozyva,aj ked ma inu zenu... Mne by sa taky muz bridil 🙂 Sustred sa na vztah,ktory mas,nech neskoncis sama alebo s tym suknickarom;) on za to nestoji... Ak by bol taky zalubeny,tak opusti aj tuto priatelku a dovydiera ta az k tomu,aby si s nim opat bola 🙂

marca12
autor
7. jan 2015

@sue on sa mi neozyva.jesitnost tam bola mozno rok po rozchode.no po tolkych rokoch uz davno nie.ked sa vtedy ozval ani som neodpisala.potom sa o cca rok ozval a chcel radu ohladne jednej veci,pracujem v tej oblasti...tiez som neodpisala az neskor sme sa o tej veci bavili a tak normalne sme kecali az potom z neho vypadlo,ze davno olutoval ten rozchod a nechce mi kazit vztah.on nevie,co ja k nemu citim.a tym sme to ukoncili.ja nezijem s pocitom,ze raz budeme spolu,ale s pocitom hnevu,ze uz nikoho nefokazem tak silno lubit.velmi dlho som bola sama,nasla som samu seba,vedela a viem zit sama.to nie je o tom,ze silou mocou musim byt s nejakym chlapom,aj ked vek uz mam pokrocily

marca12
autor
7. jan 2015

@terezka1947 presne takto to citim.sialena laska pominie a ostane vzajomna ucta a vtedy sa ukaze,kto je ten pravy.vdaka povzbudila si ma.toto som potrebovala citat

sue
7. jan 2015

@marca12 tak prepac,tvoj prispevok z 20.43 som tak pochopila 🙂 nemas kamosku co by ti pripomenula preco ste sa rozisli? ...vies ono je to naozaj tak,ze si clovek vazi nieco az ked o to pride...a ten muz ktoreho mas doma si to mozno fakt zasluzi...

mala_hobitka
7. jan 2015

@marca12 Ono je to ako s topankami co clovek najde naspodu skrine a raduje sa ze tieto su super. A az ked sa v nich vyberie von zisti preco ich nemal 8 mesiacov obute. Tym chcem povedat ze urcite ten vztah mal chyby ale ty si teraz pamatas len to dobre. Pokial budes verit ze s nim ti bude lepsie tak sa budes citit v zivote o nieci ukratena. Uvedom si ze je dovod preco ste sa rozisli a preco on sa hned druhy den nevratil s kyticou v ruke ze urobil najvacsiu chybu v zivote.

dossy
7. jan 2015

@marca12 chces vediet ci to niekto zazil ?? Zazili sme to vsetky.. co uz mame rodiny a deti .. niektore si davame raz za cas tu otazku ako by to bolo s tym a tym ?? bolo by to ine ?? bolo by mi asi lespie a podobne. Uz to nezmenime.. nase deti potrebuju dobrych otcov a my dobrych muzov.. v tejto dobe je to uz poklad najst niekoho kto je taky... chod za tym za cim ta to taha ... kazdopadne si slobodna , a mas moznosti vyberu kto bude pre teba ten pravi .. ja len tolko .. nechcem ti radit to musis ty.. len som chcela tym povedat ze my zeny vela rozmyslame viac ako muzi a casto vchadzame aj do minulosti .. ale minulost uz nezmenis 😉 .. keby bolo keby..

miadi
8. jan 2015

hmm ex je nespokojny vo vztahu ty si nespokojna ale to neznamena ze spolu by ste boli spokojni 🙂
uz ste to raz skusili a ty musis najlepsie vediet preco to skoncilo.
ja mam pocit ze nelubis ani jedneho..ale kto vie mozno milujes toho s ktorym si ibaze donho nie si zalubena a to je rozdiel zalubenost je ako mnam mnam cokoladka a milovat je ako jablko..take obycajnejsie proste ale predca je pre teba lepsie ako ta coko a viac ho potrebujes ako tu cokoladu..+cokolada je oblb iluzie a neda z nej zit..
Ex sa ti ozval lebo nic lepsie ho nenapadlo a mozno napadlo a poslali ho do pcka..tak zalistoval vo svojom zozname exiek..a spomenul si na teba.
neviem aky ma zmysel ozvat sa po tolkych rokoch 🙂
Mne sa ozval po vyse 3rokoch jeden chlapik s ktorym som nic nemala iba jeden vecer sme sa nahodou stretli..a potom ma volal von no nestretla som sa snim a vidis ozval sa emailom :D neviem preco co mu zasibalo ze si ma vobec pamata mal v sebe cosi podobne ako Huge Grant v Bridget Jonesovej ten charakter velky balic bab ibaze divokejsi bohemskejsi takze ked si takyto dilino spomenie na babu co raz stretol neprikladala by som velku romantiku tomu ze exos si spomenul ze zijes..ber to tak ze sme nezabudnutelne a nie ze to nieco extra znamena ze si spomenul 🙂 .Neviem sa do toho vcitit co citis ty.Pre mna ked vztah skoncil stacilo smutok z rozchodou je pomynutelny. Tomu s kym som bola som vzdy davala 100% seba. Inak by som v tom vztahu nebola. Niekedy ked sme nespokojni s tym co je dnes sa nam minulost zda krajsia ako naozaj bola. Mozno ze by si nemala byt ani s jednym z nich.Byt s niekym len preto ze ti vyhovuje nestaci. Mozno by si mala byt sama zabudnut na vsetko a najst niekoho uplne noveho a zalubit sa a milovat.. ale tak ty vies najlepsie co citis a co potrebujes 🙂 riad sa svojimi instinktami

majesty
8. jan 2015

@marca12 žiješ vo vzťahu a máš pocit, že už nedokážeš svojho priateľa ľúbiť tak, ako exa...ja som sa ocitla v podobnej situácii, akurát u mňa to bolo opačne- môj priateľ mi od začiatku tvrdil, že sa nedokáže zaľúbiť, tak ako pri prvej priateľke, ktorá ho podviedla...ja som sa nevzdávala, pretože len s ním som zažívala a stále zažívam tie najkrajšie dni, obaja sme dobrodruhovia a vzájomne sa podporujeme v dobrom aj v zlom 🙂 no a síce mi nepovie- ľúbim ťa, tak ako nikoho, ale povie mi, že ma ľúbi a že som to najlepšie, čo mohol od života dostať 🙂 keby som sa vzdala a verila len, jeho slovám, že on už nedokáže ľúbiť, tak dnes spolu nečakáme babatko a nie sme takí šťastní, ako sme 🙂 Láska má stále iné podoby a tá naša sa budovala postupne, aj keď som vedela, že dosť často myslí na minulosť, no jeho prítomnosť som ja (teda už my 🙂 ) a ja som vďačná...nepremýšľaj nadtým, čo nemáš, váž si to, čo máš a ver mi, vzťah s Tvojím priateľom nadobudne úplne iný rozmer 🙂 A exa nechaj vo svojej minulosti, láska nikdy nie je rovnaká, tá pravá stojí pri Tebe v dobrom aj v zlom..držim Ti palce, aby si si to v sebe čím skôr usporiadala 😉

bebe87
8. jan 2015

mám podobný problém,,, ale ja ich ľúbim oboch 😉 ex by som už naspäť nechcela, ani len na sekundu... oženil sa a teraz je nešťastný.. Buď šťastná v "novom" vzťahu, skús partnera ľúbiť a nehovoriť mu, že ho nechceš, lebo i oňho ľahko prídeš. šťastný život má iné hodnoty, a vôbec nie sú postavené na našich ex.. a pokiaľ sa ozval len raz, tak sa len hral.. môj sa tiež hrá - ale každý mesiac. Nedovoľ mu mať nad tebou moc. veľa šťastia...