V poslednej dobe to už fakt nezvládam - výlev

16. apr 2022

Ahojte baby ,
Viem ,že nie som jediná ,ale v poslednej dobe to už fakt nezvládam.Každy od mňa niečo chce ,potrebuje ...som už psychicky vyčerpaná .Nemám žiadne koníčky,záľuby ..všetok čas venujem domácnosti,deťom ...
V poslednej dobe má vytáča každá somarina .Napríklad malá nechce jesť,vkuse sedí aj polhodinu s plnými ústami kým to niekde nevypľuje .Riešiť varenie,upratovanie ,nákupy,venovať sa všetkým a všetko sama .
Nevládzem a potom vrieskam ...je mi z toho nanič .Ako to robíte poniektoré,že ste vždy super naladené ..usmievate sa a všetko zvládate s ľahkosťou .Ja nie som ani tak unavená fyzicky,ako psychicky .
Áno dve deti sú veľké ,v puberte ..syn je strašný lajdak.Kasle na školu ,dcéra chce stále niečo spoločne robiť ..najmenšia má 9 mesiacov ..v poslednej dobe aj dosť zle spí..vynysla pri papani .mám sto.chuti sa obliecť a vypadnúť niekam na hodinu sama .Ale nedá sa .Ja viem,že potrebujem čas pre seba ,relax ,ale momentálne to nejde .Len som sa potrebovala vyrozprávať a dostať to zo seba von.
Inak vám všetkým pekný deň a pokojné prežitie.sviatkiv v kruhu rodiny a blízkych .

andreagartnerova
16. apr 2022

Úplne ťa chápem, ja som úplne psychicky vyčerpaná mala má 19m, každú božiu noc stávam x-krát, starší má 5. Dnes len vrieskam lebo mala len reve, syn stále čosi odomna chce, som unavená jednoducho. Manžel keď je doma sa snaží ale napríklad v noci nestane ani k jednému. Inú pomoc nemáme. Jedine si aspoň na chvíľku vyhradiť čas pre seba aspoň večer, ak neuspavas.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. apr 2022

Práveže zaspáva len na prsníku ..momentálne v noci vstáva každú hodinu ,vždy keď sa pretoči na bruško je hore takže nestíham ani žehliť a nie ešte mať čas na seba 😓

andreagartnerova
16. apr 2022

Aj ja uspavam na prsníku a keď muž v nosiči, žehlenie som vylúčila iba nevyhnutné, vyberiem zo sušičky a poskladam. Nie som otrok domácnosti a tú chvíľu večer čo mám si čítam alebo pozriem s mužom televízor, alebo sa rozprávame.

autor
16. apr 2022

@andreagartnerova nemám sušičku ..muž nie je tri týždne z celého mesiaca doma a keď aj je..okolo malej veľa nepomáha ..väčšinou aj doma pracuje .malrbo chce ísť podľa jeho slov s kamošmi na pivo Neorebaluje,nekuoe,kŕmil asi trikrát .Nevarí,neupratuje ..akurát robí nákupy,lebo ja nesoferujem

nwnw
16. apr 2022

Ved zapoj do domacnosti deti. Žehlit môžu aj oni a tiež pomôcť s malou.
Ja mám 2 malé doma a nervná som tiež. Mne na to zabralo magnézium a Q10 😉. Už mi nevadí ani, že nemám časna seba.

letfenixa
16. apr 2022

@autorka spominas zehlenie, vypustí to. Ja nezehlim vôbec, už roky, dokonca keď začala pandemia a vytiahla som zehliacu dosku so zehlickou kvôli ruskam, 3,5-ročný syn sa pýtal čo to je, lebo to v živote nevidel. Zapoj staršie deti.

dkethe
16. apr 2022

Ja tiez cele dni vrieskam. Zacarovany kruh. Cim viac vycerpana matka, tym nezvladatelnejsie deti. Mam chut na seba zavolat socialku.

autor
16. apr 2022

@letfenixa zehlim len malej oblečenie a naše len v prípade potreby pred použitím .Nič iné

evelyn246246
16. apr 2022

..treba zapojit manzela.. moze sa stat , ze vyhoris..

bluka2
16. apr 2022

Ani malej nemusíš žehliť, teda ak sa kvôli tomu nemáš cítiť zle. Ja som nikdy ani bábätku nezehlila... 2 deti to prežili bez ujmy 🙃

bluka2
16. apr 2022

Sustred sa na veci, čo ti robia radosť, veľa pohybu na čerstvom vzduchu, kvalitná strava, pohyb, daj si malé ciele, ktoré povedú k zlepšeniu

autor
16. apr 2022

@evelyn246246 on je v zahraničí a vlastne nie sme ani manželia. Staršie dve deti nie sú jeho ..jeho deti sem chodievaju každý druhý víkend a stredy poobede na tri hodiny ..starám sa o všetkých a mám pocit ,že sa len snažím a nikam to nevedie

autor
16. apr 2022

@bluka2 tiež už mala na sebe aj neozehlenenveci rovno zo sušiča a nič sa jej teda nestalo 🤣

liljana
16. apr 2022

Vyvstava mi otazka, preco ludia nezostanu pri 1-2 detoch, ked nestihaju tri. Ak uz mate vacsie deti, uz si vedela do coho ides. A ano, so styrmi detmi by to bolo este horsie.
Vykasli sa na vsetko, co nehori (tip top domacnost, cerstve varenie kazdy den, rozvazanie na kruzky,...), inak sa znicis.

autor
16. apr 2022

@bluka2 no najradšej by som si šla na polhodiny zabehať ..ale ...ale máš pravdu,presne toto všetko si uvedomujem ,že by som mala robiť

bluka2
16. apr 2022

Ja som tiež sama na deti a pomáha mať upratovačku, nech človek zo života niečo má. Ak si to čo i len trochu môžeš dovolit, robí to veľký rozdiel...

autor
16. apr 2022

@bluka2
Nemôžem si to dovoliť ...z rodicaku určite nie .Keby som mohla ,asi by som už s deťmi bola sama .Najlepšie možno bude vrátiť sa domorace ,vypadnúť na nejaký čas z domu ,mať viac peňazí ..ale je mi ťažko ešte nechať malú s niekým cudzím .Zaspáva stále na prsníku ...

bluka2
16. apr 2022

Chápem, ale aspoň jedna dobrá správa - čas hrá s tebou a ide rýchlo, takže to bude už len lepšie a nebude to dlho trvať...

autor
16. apr 2022

@bluka2 ☺️dakujem

bluka2
16. apr 2022

A ten tvoj kamoško zo zahraničia nemôže niečo poslať? Aspoň u seba vnímam, že keď je menej peňazí, tak to je taký stres v pozadí ako čierny oblak a myslím, že rodičak je dosť málo... Snáď tam zarába dobre a nie je drzgros

autor
16. apr 2022

@bluka2 práveže je,ako sa ukázalo .. strašný egoista

bluka2
16. apr 2022

Ach magor, to mi je ľúto. Ani neviem, čo mám povedať, iba, že viem, že naisto bude lepšie a na toto obdobie budeš spomínať iba tak, že bolo a možno to bolo na niečo dobré, oceniť potom tie pekné veci v živote, časy, keď všetko ide ľahšie. Napíš si zoznam veci, čo ti pomáha, aby si nekricala a motivuj sa tým, že sa ti dieťa odvďačí, ak to zvládneš čo najlepšie, čo najviac v kľude v rámci možností 😘

evelyn246246
16. apr 2022

ked pracuje v zahranici, tak hadam aj pekne zarobi.. nech posle viac penazi a zaplat si opatrovatelku aspon na 1 den ... budes mat cas pre seba ...ale inak mat takeho "muza" ...cele zle

janul4835
16. apr 2022

Odkial si, mozes aj SS 🙂

bluka2
16. apr 2022

Ja by som toho chlapíka fakt nejako "motivovala" nech zaplatí. Chápeš, čo on dakde v AT, DE zarobí za hodinu, to stačí na upratovačku na 3-4 hodinky. Dajaka Ukrajinka by sa potešila, pre teba fajn, tvoje deti fajn, pre všetkých fajn a jeho to aj keby pravidelne nestojí v podstate nič.

hederamonstera
16. apr 2022

Alebo proste sa skus naucit nebrat vsetko tak vazne…nechce jest? Nechaj ju tak, neboj, od hladu neumrie…
Syn sa nechce ucit? Neries, je to jeho zivot, jeho buducnost, sam sa potrebuje naucit zodpovednosti, ty ho k nej nedonutis…
Treba varit? Upratovat? Kto to povedal? Par dni prezijete na pecive so sunkou abo podobnemu jedlu
A ty zatial venuj cas sebe.
Takychto par dni nikomu neublizi

autor
16. apr 2022

@bluka2 ďakujem za pekne slová,motiváciu a rady 😉

autor
16. apr 2022

@hederamonstera skoku som už prestala riešiť ,ako vravíš,jeho život ,jeho budúcnosť .Raz na to príde sám ..ozaj n má zmysel sa pre to rozčuľovať.Mas asi vo všetkom pravdu .Ste zlaté baby Ďakujem.

sasitimi17
16. apr 2022

Ja som (väčšinou) dobre naladená kvôli tomu že mám na prvom mieste seba. Nikoho, len seba. Nech to znie akokoľvek egoisticky. Keď potrebujem dám malú k starkým a ja idem s kamoškami do mesta na zopár pohárov vína, smejeme sa, podebatujeme o všeličom a toto je taká moja terapia, som s niekym s kým si rozumiem, vypnem úplne a nerozmyslam nad ničím. Dnes som išla na menšiu turistiku do prírody, to je moja druha terapia, byť aj kus len sama so sebou von na čerstvom vzduchu. A takto zrelaxovaná, spokojná, kľudná pôjdem za dcérou a zvyškom rodiny sviatkovať🤗

Ja sa ti nečudujem že ta ide drbnúť keď si na tri deti sama a každý si robí čo chce. Treba si spraviť systém v rodine a “zapriahnuť” staršie deti.