V poslednej dobe to už fakt nezvládam - výlev

16. apr 2022

Ahojte baby ,
Viem ,že nie som jediná ,ale v poslednej dobe to už fakt nezvládam.Každy od mňa niečo chce ,potrebuje ...som už psychicky vyčerpaná .Nemám žiadne koníčky,záľuby ..všetok čas venujem domácnosti,deťom ...
V poslednej dobe má vytáča každá somarina .Napríklad malá nechce jesť,vkuse sedí aj polhodinu s plnými ústami kým to niekde nevypľuje .Riešiť varenie,upratovanie ,nákupy,venovať sa všetkým a všetko sama .
Nevládzem a potom vrieskam ...je mi z toho nanič .Ako to robíte poniektoré,že ste vždy super naladené ..usmievate sa a všetko zvládate s ľahkosťou .Ja nie som ani tak unavená fyzicky,ako psychicky .
Áno dve deti sú veľké ,v puberte ..syn je strašný lajdak.Kasle na školu ,dcéra chce stále niečo spoločne robiť ..najmenšia má 9 mesiacov ..v poslednej dobe aj dosť zle spí..vynysla pri papani .mám sto.chuti sa obliecť a vypadnúť niekam na hodinu sama .Ale nedá sa .Ja viem,že potrebujem čas pre seba ,relax ,ale momentálne to nejde .Len som sa potrebovala vyrozprávať a dostať to zo seba von.
Inak vám všetkým pekný deň a pokojné prežitie.sviatkiv v kruhu rodiny a blízkych .

sashabb
16. apr 2022

A s jeho deťmi je to ako? On je preč 3týždne a jeho deti chodia k tebe? cez víkendy a ešte aj stredy? čiže zastupuješ jeho povinnosti ešte aj okolo jeho detí?

matapo
16. apr 2022

...ber to tak ze toto obdobie nepotrva vecne, skratka kym tie deti nie su uplne samostatne, tak stoja tvoj cas, nervy, energiu,... ale aj tak to obdobie nech je akokolvek narocne rva relativne kratko aten cas pri nich leto tak rychlo, odidu z domu a budes mat nenormalne vela casu pre seba 🙂 Preto kazsli na nepodstatne veci a venuj sa tym podstatnym, najdite si vela aktivit kt.mozte robit spolu a budu vam prijemne. Ja s detmi robim vsetko cyklistiku,turostiku,plavanie,cestovanie,hranie,kino,...vsetko a ze nieco nie je doma tip top alebo nie je navarene,...vobec neriesim. A ze dcerka nechce jest,no tak nech neje, vsak ona od hladu neumrie neboj.ja mam najmensieho tiez takeho nejedaka, ked si predstavim kolko casu ma to stalo do neho nieco dostat, teraz to uz neriesim, ked je hladny tak nieco zje ked nechce tak neje, nic mu nechyba.

zmrzlinka2021
16. apr 2022

Ono to u teba nie je, zeby to nebolo mozne, ale:
- frajer je 3 tyzdne zo 4 v zahranici a ten tyzden co je tu, ignoruje starostlivost o deti a domacnost, ide s kamosmi na pivo - mate nefukncny vztah
- mas 2 pubertakov, cize ked frajer je mimo, ste 3 ludia na domacnost, a viete si to delit, napr. ty spravis 60 % prac, deti po 20 %
- to ze dcerka pri jedeni vymysla, neries, nenut ju - ked bude hladna, vypytaj si - tvoja nervozita vyplyva tu hlavne z inych veci podla mna ako z nej

Celkovo tebe ako zene, matke, chyba rodina, milujuci manzel,s ktorym zdielas dobre aj zle, v ktorom mas oporu, pohladenie, utechu, ktori vezme aj tvojich pubertakov na celodenny vylet, venuje sa aj maličkej...

Ty vlastne zijes sama s troma detmi, bez aupairky, ci pomocnicky v domacnosti

gabika99
16. apr 2022

Máš toho veľa. Mne by sa v prvom rade nepacilo, aby popri mojich 3 deťoch, každý 2 víkend a každý stredu chodili k tebe jeho deti. Nech prídu v ten týždeň, keď je aj on doma, nech sa im aj on venuje. Neviem koľko ich má, ale to si potom na 4,5 deti sama.
Po ďalšie, treba do chodu domácnosti zapojiť pubertiaka a dcéru. Pubertiak bude hundrat, vydržíš to a dcérka, aj tak chce byť pri tebe, tak v rámci hry ju tiež vieš zapojiť do pomoci (poskladať bielizeň, postrážiť mladšiu sestru...). Prípadne, nevyhnutné porob, kým sú dve staršie v škole a ty len s malinkou.
Oni vyrastú raz, dva, budú samostatnejší a budeš mať čas na seba.

autor
16. apr 2022

@sashabb nie nie ..jeho deti chodia len keď jednom doma .Teda keď pracoval doma ,tak chodili podľa rozpisy ,teraz chodia podľa rozpisy len keď je doma .Ale teda ja s nimi vychádzam veľmi dobre .Ale tak to by sa ani ich máme nepáčilo,keby sem chodili,keď on nienje doma

autor
16. apr 2022

@matapo ďakujem ..máš úplnú pravdu..ten čas beží tak rýchlo..vidím to na starších,že to zbehlo ,ani neviem ako a teraz už len spomíname ,akí boli,keď boli malinkí.Toto presne by som chcela . Tráviť s nimi všetkými čo najviac času .Robiť spolu veci,ktoré nás bavia a tešiť sa z toho .Som práve aj rada ,že tých starších mám ,lebo sa ozaj veľa spolu smejeme ...len niekedy ..keď ten čas patrí viac najmenšej ,žiarlia ,ofucia sa ..ja viem ..chápem ich..alentak snažia sa aj pomáhať .Aspoň zabaviť sestru ,kým uvarím .Možno by bolo fajn aj ich viac zapratat do domácnosti .

autor
16. apr 2022

@zmrzlinka2021 úplne presne si to vystihla ..áno ..ja nie som vyčerpaná z detí ..ale z nefunkčného vzťahu ..z toho,že som mala úplne iné očakávania a predstavy .Že som venovala všetku svoju lásku,energiu ,čas ,starostlivosť nie len deťom ,ale aj jemu a jeho deťom ..spoločnej domácnosti a nedostávame za to nemôže c späť...to je to ,čo má vyčerpáva .Že vlastne presne tak..žijem stále sama s troma deťmi..a miestami ešte s dvoma navyše ...

autor
16. apr 2022

@gabika99 áno toto je fajn ..upratať a navariť ,obriadit domácnosť pri malej úplne v pohode stíham .Ona je zlaté bábätko ,až na to papanie 🤦.Inak je ozaj zlatusik.Skor som na dne z tej každodennej reality,nefungujúcej o vzťahu a v konečnom dôsledku ,najviac si to odnesú deti 😔