Váš názor na naše manželstvo

melania418
30. aug 2015

Ahojte,bola by som zvedavá na názor tých ktorí nepoznajú naše manželstvo...S manželom sme spolu 9 rokov pred tym som nemala žiadny vážny vzťah,on bol mojou prvou laskou.Máme 2 ročného syna....Muž mal velmi tazke detstvo,jeho rodicia sa rozviedli ked uz bol dospeli ale vyrastol sa v pekle....aj svokra ma mentalne problemy ale aj svokor bol na vine,velmi skaredo sa rozpraval so svokrou vobec ju nelubil,no svokra to úplne zasluzila....napísala som to preto aby ste pochopili moj problem....S mojim muzom to stale.bolo.tazke,no velmi som ho lubila vzdy som povedala ze kvoli rodičom je taky zvlastny...on mi vzdy slubil ze ked sa maly narodi u nas vsetko bude inak....Ale nie je to tak....Maleho aj mna nadovsetko lubi,vsetko nam zabezpeci...nechodi bez nasnikam,nepodvadza ma,nie je agresivny....ale...ked sa nahneva tak vyjde z neho to co zazil detstve...začne hrpzne hresit a sprava sa ku mne ako.handre,aj pred malým...okrem toho vobec nemame rodinne dni...stale sama chodim s malym vsade...na prechadzky,na ihrisko,na kupalisko,do zoo..vlastne okrem oslav všade...kým my nie sme doma on bud.robi alebo lezi.cele dni doma....mozno že vo mne je chyba ale niekedy sa cítim ze to neni OK,ze to uz nevydrzim,radsej sama ako s nim....stale ma zlu naladu depresiu...do vtedy nam je veselo kym neni doma....ale samozrejme su aj lepšie dni ked je všetko v pohode...v tedy mi napadne ze az take zle nam neni....mozno ze neviem aky je normalny vztah?ved som snim od 17 rokov....na to som zabudla ze on je uplne bezcitny..nikdy ma nepohladka,neda pusu,nepobozka...on to nevidel doma,jemu.to.je prirodzene....som mlada,neviem ci moj zivot nepokazim ked ostanem pri nom...ale zas na druhej strane strasne lubi maleho...

melania418
autor
30. aug 2015

Prepacte ze sa to podarilo na take dlhe...cakam vase nazory🙂

macik166
30. aug 2015

tvoj manžel má depresiu a potrebuje sa liečiť...no predpokladám, že si to neprizná. Z toho napísaného som vyčítala, že ho nebaví život, leží v posteli. Môj brat tiež trpí depresiami ale lieči sa... Je to hnusná choroba.

lilimoni
30. aug 2015

Nuz moja, vzor je zakoreneny. To s nim pojde cely zivot. Ak chces prezit cely zivot pri takom chlapovi, tak zatni zuby ak nie, zbal seba aj drobca.

melania418
autor
30. aug 2015

Ano určite potrebuje pomoc....neprizna sa...to ze lezi v posteli.tiez zobral z detstva...jeho otec nemusí pracovat a stale pozera len telku....moj tiez...

lilimoni
30. aug 2015

@melania418 doktorovi nepojde? 😒 mas nad cim rozmyslat. Takyto clovek ma byt vzor pre tvoje dieta? 😖

apb
30. aug 2015

nechodi bez nasnikam - stale sama chodim s malym vsade
nie je agresivny - začne hrpzne hresit a sprava sa ku mne ako.handre,aj pred malým

Tak ako to je?

melania418
autor
30. aug 2015

Ked som mu to navrhla ze nech pohladame pomoc hovoril ze mi je uz prilis dobre v manzelstve a stale hladam problémy a ja mam navstivit psychologa

melania418
autor
30. aug 2015

@apb tak som myslela ze nie je agresivny ze nikdy sa nas nedotkol... A nechodi flakat s kamosmi....vela chodime k susedom a na oslavy,zurky ale.vždy spolu...ale zas na rodinnych dnoch Nikdy sa nezucastni....

lilimoni
30. aug 2015

@apb ja som to pochopila tak, ze ked vystrci nahodou nos z domu, tak s nimi. Hresi ked ma amok ale fyzicky neublizil, zatial.

slavicita
30. aug 2015

@melania418 k tvojej otázke, či je takýto vzťah normálny lebo iný si predtým nemala, ti poviem, nie, nie je normálny...neviem si predstaviť, že by manžel ostal doma vylihovať pred telkou, kým ja by som išla na výlet s deťmi...jedine ak by bol chorý v horúčkach, tak vtedy sa stane, že si radšej oddýchne a ja zoberiem deti na chvíľu von, aby mal trocha kľudu...ale inak chodí stále s nami prípade ich zoberie obe a ide von...práveže ja som tá, čo ostáva doma ale to aj preto ak potrebujem upratať, navariť, požehliť, proste bez detí mi to ide rýchlejšie...to aký mal vzor doma, to sa prejavuje aj v tvojom manželstve...neviem, či ste sa o jeho prejavoch k tebe rozprávali ale možno by nebolo od veci naznačiť mu alebo rovno povedať, že by si prijala viac nežností z jeho strany, prípadne ty príď k nemu, pritúľ sa, pohladkaj, pobozkaj...možno ti to vráti a veľmi rád...ja tiež niekedy keď mám chuť sa maznať sa vtrepem k manželovi na gauč, kde leží a kuká telku...troška sa postískame a fungujem ďalej...🙂) to či s ním ostaneš je na tebe...predpokladám, že ak mu nepovieš čo ti na ňom vadí, samému mu to nedopne...skúste sa porozprávať, aj o tých jeho depresiách, či nechce vyskúšať navštíviť doktora a ak ani tak nebude ochotný s tým správaním niečo urobiť, asi by som od neho odišla...každá žena si zaslúži lásku a nehu a keď ti to nie je ochotný dať, dá niekto iný...bude ti to vadiť čoraz viac a ver tomu, že ochladne aj tvoja láska k nemu...prajem veľa síl a správne rozhodnutie nielen kvôli sebe ale aj kvôli tvojmu malému, aby nebol svedkom toho, čomu bol tvoj manžel v detstve...aby z neho neostal taký citový mrzák ako tvoj manžel...

melania418
autor
30. aug 2015

Dakujem Vam...je mi uz teraz do placu,strasne ho lutujem.lebo on je dobry clovek a srdce sa mi bolia ze maly.nebude mat otca pri sebe lebo vidim že.aky.je.kludny ked.sme pri nom obe...ale máte pravdu...asi by to takto nemalo fungovat

timea7
30. aug 2015

@melania418 prečo ľutuješ jeho? Ľutuj seba. Predsa nebude celý život ospravedlňovať svoje nevhodné správanie tým, že mal ťažké detstvo. Čo potom všetci odchovanci z detských domovov? Ak má depresie - smer lekár a liečiť sa.

mayamibee
30. aug 2015

Aj ja som mala tažké detstvo ale to neznamená, že sa budem lutovat. Clovek musí na sebe pracovat, aj taký čo mal dobre detstvo aj taký čo mal zlé detstvo. Nemože sa len tak opustit a žit zo dna na den. Podla mna by si sa s ním mala porozpravat, ak nevie že ta to trapi tak nevie že ma niečo zmenit. Ak to vie a nechce to zmenit tak sa zariad sama. Uvedom si, že neskor to bude ovplyvnovat aj vasho syna, bude to vidiet a bude sa mu to dalej fixovat.
Ak je manžel chorý treba aby sa liečit. Nie je normálne aby s vami nešiel na výlet. S tým hrešením by som mu jasne povedala, že sa mi to nepači a neželam si to a tiež že sa nema tak spravat pred synom. Ak je nahnevaný nech sa s tebou porozprava o tom čo ho hneva a nech nenechava zajst svoj hnev tak daleko aby musel pred malým kričat. Doležita je komunikacia. Kedže vieš v čom spočíva jeho spravanie, vieš ho aj lepšie pochopit a jednoznačne si myslim, že psychiater by mu pomohol. Nie je to hamba ist tam. Hamba je doma kričat na ženu pred synom a spravat sa k nej ako k handre. Držím palce.

melania418
autor
30. aug 2015

Vylet som myslela tak ze vylet do zoo na kupalisko...na viacdnove výlety moc nechodime...nemame na to zatial financie...

adri266
30. aug 2015

@melania418 jemu by pomohla terapia. Taketo veci ani my z MK ani Ty nevvyriesime, na to by bolo treba odbornika. Smutne je, ze on len kopiruje spravanie jeho otca. A ked sa s nim o tom rozpravas, je si toho vedomy? Ked pises, ze Ti sluboval, ze on taky nebude, uvedomuje si, ze je presne taky isty? mozno by bolo dobre v jeho slabej chvilke dostat od neho slub, ze obaja pojdete trebars do manzelskej poradne. Lebo ako pise kocka hore, je to ako zacarovany kruh, jeho otec to prenieslo na neho a on to moze preniest na svoje dieta ☹

jeennyv
30. aug 2015

@melania418 z jednej strany je pravda, ze ak clovek nezazil v rodine iste veci, napr. lasku, rozne pozornosti, prejavy lasky, vo svojom partnerstve sa nevie k tymto pre neho novym situaciam postavit, ale to co predvadza tvoj partner je uz podla mna psychologicka rovina, ale tiez prameni z jeho modelu rodiny, kedy sa vo svojom vnutri nedokaze vyrovnat s tym co bolo, predpokladam, ze nadavky a tieto prejavy prichadzaju s hadkami ci konfliktmi....riesi ich len tak ako videl doma cize agresivne, bez rozmyslu...skus na neho apelovat, ze su to ine situacie, ze vy ste ina rodina, ale podla toho co pises ma silne zakorene traumy, cize aj ked sa budes snazit zmenu nastolit svojim pristupom sama, odbornikovi sa nevyhnete....

melania418
autor
30. aug 2015

Dakujem vam....skúsim s nim pohovorit ze nech pohladame.odbornika

tjaden
31. aug 2015

@melania418 ten sa už nezmení a tie prestávky kedy je kľud sa budú skracovať jeden deň bude dobre druhý zle neskôr ráno dobre večer zle...ak si mladá a máš šancu žiť inak tak prečo nie? AK malého lubi môže sa s ním predsa stretávať aj keď sa rozídete. To, že to mal doma je len výhovorka, aj môj otec bol psychopat a ja po nikom neziapem nikomu nenadávam nikoho psychicky netýram a nie je to ani tým, že som žena mám brata a ten to isté všetko si z detstva pamätá ale je skvelý človek ani muche by neublížil. Ospravedlňovať jeho správanie je prvá chyba, ako žena ktorú muž udrie a ona povie, že si to zaslúžila. Ty si nič neurobila prečo by si mala trpieť? Uvidíš až raz odídeš a zistíš ako ti je dobre budeš si hovoriť prečo som neodišla skôr? Som zvedavá ako bude reagovať na to, že ho chceš zobrať k odborníkovi, ja som to pri mojom skúsila no akurát tak som dostala vynadané.

iveta7677
31. aug 2015

@melania418 človek človeka nezmení presne ako píšu niektoré dievčatá. Si ešte mladá, zvol si iný život. Netreba nikoho ľutovať, lebo teba kto ľutuje on či svokra? No určite. Aj ja som mala ťažké detstvo a nerobím zle nikomu, to neni ospravedlnenie. Hľadaj si niekoho iného a uvidíš.

maria1989
31. aug 2015

@melania418 možno má niektorú psychiatrickú diagnózu, bolo by vhodné to zistiť. niektoré prejavy sa dajú upraviť liekmi a terapiou. ale to ho tam musíš dokopať.

madames
1. okt 2018

@melania418 cau, z toho co pises, myslim ze mas taky ten "zachranarsky trpitelsky" syndrom, ale pokial sa to doteraz nepodarilo, tak to podla mna uz lepsie nebude. dietatom sa manzelstvo zachranit tiez nepodari. manzel potrebuje psychologa a snad aj psychiatra...