Večne nespokojná so životom

24. apr 2021

Ahojte. Som akoby vecne nespokojna so zivotom. Ze ma nebavia dni citim ze nezijem len prezivam. A pritom si vravim mas len jeden zivot tak si ho uzivale nejde to. Inak mam dobry zivot skveleho muza dve krasne deti som za nich stastna ale stale citim ze len proste prezivam. Dostala som aj tazku depresiu beriem ad uz mi je teraz fajn no stale ten pocit ze nieco mam mat v sebe inak a nemam

kittykat22
24. apr 2021

A je tvoj zivot aj o nicom inom ako skakanie okolo deti a muza? Robis nieco cisto pre seba? Vzdelavanie, zaujmova cinnost, cestovanie bez rodiny ...

autor
24. apr 2021

@kittykat22 chodila som na jumping to je hodina pre mna kde vypnem hlavu a oddychnem si. Bolo to teraz zatvorene ale od pondelka zas zacinam. Inak nic som len doma maly ma 10 mesiacov a starsi 2.5 roka

kittykat22
24. apr 2021

tak to je tym, ze si stale doma. Mas dve male deti a nezostava ti cas na vlastnu realizaciu. Mala som tie iste pocity ked bolo bejbe male. Nemozes niekedy dat deti mame alebo manzelovi a ist niekam sama? Ja som mala 1x do tyzdna na 2 hodiny chuvu. Sme v zahranici a nemam tu rodinu. Mne to vzdy velmi pomohlo nieco robit pree seba. Chodila som na kurz cudzieho jazyka, potom do tanecnej, potom na kurz fotografie. Velmi mi to pomahalo ...

autor
24. apr 2021

@kittykat22 ale ja som to vzdy tak mala aj pred detmi vecne nespokojna studovala som nedobre, pracovala som nedobre, doma som momentalne nedobre. Len sa cely zivot zamyslam ci niekedy budem stastna spokojna alebo fakt len preplujem zivotom a zomriem

kittykat22
24. apr 2021

nenapadlo ta porozpravat sa s psychologickou a najst pricinu svojej nespokojnosti? U teba to nie je jednorazova zalezitost ale zivoty postoj. Nemyslim si ze ti tu niekto poradi, potrebujes najst pricinu sama u seba.

autor
24. apr 2021

@kittykat22 asi mas pravdu. A nebola som este u psychologicky. Chodim ku psychiatricke ale moju vecnu nespokojnost sme velmi neriesili kedze depresia prisla pre ine veci

kittykat22
24. apr 2021

ale tam by sa na to malo prist. Ja som tiez prisla k psychiatrovi ze mam problem v praci a ukazalo sa, ze moj problem bol uplne iny. Chodis na tyzdenne terapie?

autor
24. apr 2021

@kittykat22 nechodim na terapie lenkontroly mam uz teraz po zlepseni raz do mesiaca predtym kazde dva tyzdne

kittykat22
24. apr 2021

skus si dohodnut psychoterapiu. Je to skvela vec.

autor
24. apr 2021

@kittykat22 a co sa robi na psychoterapii ? Nerozpravas sa tiez len tak ako na kontrole?

luccija
24. apr 2021

Nie, na psychoterapiu rozoberas svoj život detstvo, vzťahy, tvoje plány, čo Ti robí radosť je to výborná vec

luccija
24. apr 2021

To, že si prešla do depresie je tiež len dôsledok toho aké máš myslenie😊máš asi vždy sklon k sebaľútosti a všetci sa majú lepšie ako ja.Urcite Ti to pomoze

kittykat22
24. apr 2021

nie. Psychoterapia je 45-60 min sedenie s lekarom. Chodi sa 1x do tyzdna dlhodobo. Nie je to na mesiac, dva tri. Chodi sa aj rok. Niekto aj dva. Zalezi. Hovoris mu co ta napadne. Aky si mala den, co je nove, co ta trapi, co ta tesi. On ti bude pokladat otazky, alebo bude cakat s cim prides. Budes prekvapena co vsetko ti prebehne hlavou. Pri terapii s tebou bude komunikovat psychoterapeut a ked pride na nejaku temu, tak sa ta k nej nieco spyta. Napriklad ci sa k tej udalosti nepoji nieco z domu, prace, ked si bola mala. Dobry terapeut dokaze vnimat a pocut veci, a dokaze ti pokladat otazky tak, ze na odpovede prides sama. Je to zaujimave. Z vlastnej skusenosti ti mozem terapiu doporucit. Ja som tiez bola taky strateny pripad 🙂 Teraz je to ovela lepsie.

miadi
24. apr 2021

Asi si taka nespokojna povaha. Stale ti nieco chyba a nevies co. Sustredis sa viac na ten pocit ako na to co mas . Ja som doma s detmi malymi sama cez Covid sa s nikym nestretavam .. aj ked mi to je luto ze je vsetko zatvorene koli detom mala nema rok svoje milovane lekcie plavania dovolenky atd. Ale vzdy sa tesim z malickosti. Ty musis byt viac Zen . Uzivat si moment byt vdacna za vsetko co mas. Ja sa tesim aj z kavy 😎precitaj si knizku Pollyanna .. a nauc sa hladat pozitvne aj v negativnom. A Rob si plany do buducnosti a pracuj na ich naolneni. Nauc sa mat rada samu seba. Mas pocit prazdnoty akoby si nebola dost. Akoby si mala v zivote dokazat viac Nauc sa oceni aj malickosti ktore denne robis dobre. Bud aktivnejsia. Viac konaj menej dumaj. Bude ti lepsie .

autor
24. apr 2021

@miadi asi si to vystihlaja sa nemam rada

autor
24. apr 2021

@kittykat22 aha dakujem znie to naozaj zaujimavo

miadi
24. apr 2021

Boli rodicia prisni ? Ci velke ocakavania ze budes mat mega karieru ci $? Kto ti dal do hlavy ze musis byt nieco extra nieco viac inak si nic ? To su veci ktore su v tebe ako smeti potrebujes ich vyhodit z hlavy a byt na seba hrda. Ze si uzasna mama manzelka ale aj sama o sebe clovek. A ze zivot mas stale pred sebou a mozes si ho tvarovat ako sa ti paci. Musis si oslobodit mysel.

autor
24. apr 2021

@miadi nie neboli prisni ani nemali velke ocakavania. Ja neviem preco sa nemam rada nerozumiem tomu. Dokonca som niekedy pochybovala ze ma moj manzel miluje stale som. Si namyslala ze si na mna len zvykol ze kto by mna mohol mat rad. az teraz pri depresiach som skutocne uverila ze on ma fakt velmi velmi lubi. Stale mi to vravel a hlavne dokazoval ale ja som mala problem verit. a mam take divne zmyslanie ja neviem kde je problem

miadi
24. apr 2021

Ked zistis z coho prameni Ta tvoja neistota dalo by sa to zmenit . Ta tvoja nelaska k sebe.. asi aj nizke sebavedomie ale na tom sa da popracovat. Mozno to vzniklo ako u kazdeho v puberte a nedostala si sa cez to. Musis sa naucit mat sa rada dusu aj telo mas len jeden zivot nebud sama sebe nepriatelom.

espritka29
24. apr 2021

Ahoj. Mala som to podobne. Nevedela som, kto som, mala som vsetko a citila som prazdnotu, nevidela zmysel svojho bytia a zivota. Nebola som nikdy u psychologa, psychiatra a neuzivala lieky ani nic. Nemala som sa rada a vsetko som videla cierno-bielo. Mne pomohli online webinare (zdarma) a kurzy (zdarma aj platene) jednej sprievodkyne zien v roznych oblastiach zivota. Ci uz sa to tykalo celkovo zivota a prekonavania prekazok, praca s nasimi emociami a pod. Alebo kurz pre zeny, kde sa preberalo vsetko od nasho detstva, zenskeho cyklu a jeho vplyvu na nas zivot a ludi, s ktorymi zijeme, ako reagujeme na podnety vo svojom zivote.

autor
24. apr 2021

@miadi dakujem velmi pekne 🙂 viem ze mas pravdu uz len docielit to aby som sa mala rada

miadi
24. apr 2021

Skus byt sama sebe naj kamoskou nie kritik sudca a popravca. Nebud na seba moc prisna. Urcite mas uzasne kvality ktore ani nevnimas. Ked na teba pridu zle pocity Rob to co mas rada dopraj si. Nepoddavaj sa tym pocitom. Hladaj v sebe inner child to nevinne stastne dieta ktore si urcite bola. Skusaj nove veci zabavu vychutnavaj si vsetko co sa da.

autor
24. apr 2021

@miadi asi nebola ja som nikdy nebola stastna uz ked som bola mala som sa vela trapila a potom to bolo len horsie a horsie

miadi
24. apr 2021

To mi je cudne. Nemala si pekne detstvo? Alebo Ta nespokojnost tam bola akoby vzdy co sa pamatas ?

autor
24. apr 2021

@miadi neviem ci nebolo pekne pamatam si len tie smutne veci a trapenia. Takze ano vzdy som bola nespokojna co sa pamatam

miadi
24. apr 2021

Ja som zazila Strasne veci v zivote ale viac si pamatam tie pekne. Vsetko je o uhle pohladu. Spokojnost a pocit stastia si treba pestovat aby clovek vedel pokracovat ked zivot hodi do cesty prekazky. Treba si uzivat kazdy den aj tie bezne ktore su ako kolotoc rovnaka rutina a nemysliet si ze toto je “vsetko “ az do smrti. Ale uvedomit si krasu toho bezneho dna a co vsetko mame. A ze by sme o to velmi lahko mohli prist tragicky.