icon

Všetko sa rúca

31. júl 2020

Ahojte asi to bude dlhé vopred sa ospravedlňujem. Nečakám nejaké špeciálne rady skôr sa asi potrebujem vyrozprávať nakoľko nemám komu. Posledný mesiac sa toho stalo veľa. Stratila som kamarátku vlastne ani neviem prečo jedného dňa sa už neozvala a ignoruje aj správy ktoré sú prečítané. Zvláštne že nenapíše nič hoci len blbý dôvod toho jej konania. Nemám na ňu ťažké srdce len ma to mrzí lebo som jej aj podávala kopu vecí pre dcérku keď niečo chcela bola som jej nablízku. Zas keď niečo potrebujem ja ona tu nie je. Takisto som prišla aj o kamaráta ktorý sa vždy javil byť veľmi pozitívny zo začiatku sme si rozumeli a potom keď sme sa dlho nevedeli dohodnúť na stretku (raz korona raz domáce problémy) tak ma obvinil že ho len zneužívam a že mi veľmi dobre robí naťahovať ho. Medzičasom sa mi začal sťažovať na to aký je život na H že toto a tamto. Nejak prirodzene som od neho bokovala lebo toho bolo veľa. Ďalšia vec je že sa maximálne snažím vychutnať si pomaly končiaci RD ale nedá sa 🙁 bývame u mojich rodičov otec neustále pije a vytvára dusno. Stavia sa medzi mňa a moje deti ale nejak som si na to zvykla len ma mrzí že strácam úplne chuť niekde deti vziať na ihrisko alebo k vode. Vždy sa "nedá" .. mám strašný odpor keď mám s nimi niekde ísť premaham sa ale nejde to preto sme celé leto doma 😞 je mi z toho všetkého smutno ale ja už nevládzem bojovať len verím že všetko bude dobre. Mám veľa veci z ktorých sa môžem tešiť mám zdravé šikovné deti. Niekedy sa pristihnem že som aj na nich odporná aj keď nechcem. Nedá sa mi ani vyplakať nemám žiadne slzy aj keď potrebu plakať mám nejde to. Fakt sa cítim ako prázdna nádoba

avatar
zuzanka.zuzu
31. júl 2020

jooooj moja ty nemáš žiadne problémy tak si ich vytváraš. kamoška ti neodpisuje? ňuňu 🙄 ona možno samoživiteľka má čo robiť aby platila nájom a nepadla na hubu keď príde z roboty na druhú šichtu k dieťaťu (príkladmo). tak si "vychutnávaj" RD, potom sa konečne odsťahuj z detskej od rodičov a zistíš, že neodpísať na správy je pri DOSPELYCH vlastne normálne

avatar
miiriaam
31. júl 2020

Ked si to precitas niekolkokrat,zistis,ze toto vlastne realne problemy nie su...mne to skor pride ako PMS a stav lutovania sa... Neodpisuje?ved mas ine kamosky,chod s nimi...kamos sa vykaslal?nuz..ved jeho to prejde...ser nato a venuj sa detom,sadni na koberec,zober hracky alebo pusti hudbu nahlas a tancujte.. sa cudujem,ze ta trapia taketo hovadiny,ked mas doma zdrave stastne deti ako hovoris..

avatar
kayyaa
31. júl 2020

Naozaj toto nie su v podstate ziadne problemy. Kamoska...kamos...neries, kasli na to. Neozyva sa, mozno sa ozve neskor. Zober deti a chodte niekam na vylet😊

avatar
ja_bb
31. júl 2020

To, ze to nie su (katastroficke) problemy ako u inych neznamena, ze to nie je problem pre dotycnu a nemoze sa zle citit... Mne napr. velmi pomohol navrat do prace, s novymi kolegami prisli aj novi priatelia a ja som uplne "ozila".

avatar
zuzanka.zuzu
31. júl 2020

@ja_bb však iste, že pre ňu sú to problémy, lebo žiadne reálne nemá.... nech sa odsťahuje od rodičov, aby si všetko musela platiť sama + nech sa sama stará o deti a potom uvidí, čo sú "problémy" bežného života

avatar
solange7
31. júl 2020

Tvoj problem je, ze nemas co robit. Asi by sa mala osamostatnit.

avatar
tinatitti
31. júl 2020

Bože, vy ste fakt kozy poniektore. Keď sa jedná podľa vás o menšie problémy, tak je vlastne svet gombička. Sa naučte čítať. Autorka tu vypichla dva problémy, ktoré ju asi aktuálne trápia a to kamarátka a kamarát. Iste, ze ju to zobralo. Žije zrejme sama u rodičov s deťmi, čiže bez partnera. Neviete, čo za tým všetkým bolo. Jej otec pije, takže ani tam ta atmosféra nie je idylicka. Takže áno, síce napísala o kamarátke, no čo ak pre ňu ta kamarátka bola poitkom so svetom mimo ich domu? Mimo deti? Rovnako ten kamarát? Nezlahcujte problémy iných, len zato, že tie vaše sú podľa vás dôležitejšie. Nie, nie sú. Niekto zvláda niektoré situácie ľahšie, niekto ťažšie.

avatar
katkati
31. júl 2020

Chápem ťa. Iba chladným ľuďom je jedno, aké sociálne vzťahy majú okolo seba. Len ty vieš, prečo si u rodičov a keď niekto nechápe, že nie je nič dobré na tom, keď máme v blízkosti alkoholika, tak zbytočne budeš hľadať oporu tu na MK. Budú ti písať aj také, ktoré akýkoľvek problém zlahcuju a ty budeš viac frustrovaná ako predtým. 🍀

avatar
tslobik
31. júl 2020

@tinatitti Empatia nula bodov na MK.

avatar
tinatitti
31. júl 2020

A ešte k téme, dobre ti tu jednu vec ženy poradili, sustred sa na svoje deti. Venuj sa im. Bud šťastná, že ich mas, zahrň ich láskou. Ostatne sa časom vykristalizuje a nejak poriesi. Hlavu hore

avatar
asia83
31. júl 2020

Ak si myslíte, že toto sú problémy, tak tie ešte len prídu. Máte deti, tak aká prázdna nádoba? Nepíšete o mužovi. Každopádne hľadajte možnosti, ako sa osamostatniť, buďte rada, že sa vám kamarátka neozvala, nestála za to a venujte sa deťom, rýchlo vyrastú a na kamarátky budete mať ešte čas jedna radosť. Skromnosť, pokora, byť rada za málo, nechcieť veľa. Učte sa tomu pomaly.

avatar
daisylucky
31. júl 2020

To môže byť aj depresia...

avatar
janeninka
31. júl 2020

Priznam sa ze som tej casti s vyletmi velmi neporozumela - neda sa - kvoli komu, comu? Co je ta brzda? Potom si pochopitelne frustrovana.. mozno by ti pomohol najaky jasny plan, rozkrokovat si co vas čaká, kedy nastupis do práce, myslis ze aj potom si ako rodina s detmi budes moct uzivat vylety aj ked jasne ze to bude ine..planujes z domacnosti odist od otca?

avatar
marcelik88
31. júl 2020

To nie je nic strasne 🙂 Vsetko sa da pomerne lahko vyriesit a to bud tym, ze to proste nebudes riesit a budes zivt svoj zivot a budes stastna a spokojna alebo ak to chces vyslovene riesit tak jedndouchy rozhvoor uplne staci

avatar
0silvia0
31. júl 2020

silu fungovat a chut zit musis najst v sebe. Ziadny kamos, kamoska, otec ti ju neda... Ak chces doma hnit a lutovat sa, tak to rob, asi to potrebujes. Mas na vyber, mozes rano vstat, vychystat deti a mozete si urobit pekny den aj v trojici... Je to na tebe🌹

avatar
kayyaa
31. júl 2020

@tslobik ale predsa usmernit ju na dolezite veci je podla mna empaticke, ci ? 😊 ked sa sama lutuje, a do toho ju uistit, ze ano, tak sa trapis chudatko..., to jej podla mna velmi nepomoze.
Treba ju skor presmerovat na dolezite veci, z ktorych sa moze tesit. Lebo ma z coho.
Ono nestastny clovek moze byt aj preto, ze je napriklad dnes prilis teplo. Ked ma tendenciu sa lutovat pre banality, treba takeho cloveka trochu uviest na pravu mieru.
Tesit sa z toho co mame a byt vdacny. A naopak, netrapit sa vecami, ktore aj tak nezmenime a ktore v konecnom dosledku nie su ani podstatne😊

avatar
moonlight1210
31. júl 2020

nic sa neruca.

len si robis nejake plany a nejde vsetko podla nich. proste sa ti nenaplnaju ocakavania, ako si si to predstavovala. tak ta to frustruje. to sa niekedy v zivote deje.
a inokedy sa zas udeje nieco neplanovane a pekne.

takze, nie zeby nemalo zmysel planovat si veci.
ale treba sa ucit hladat aj necakanu radost v malickostiach. je to uz otrepana fraza, ale velmi potrebna. naucit sa vo chvili, ked sa ti nieco pekne deje, ten pocit precitit. uvedomit si, ze sa deje a ze ta chvila patri tebe.
ja neviem, sedim trebars o piatej rano s kavou na schodisti pri okne a pozeram ako sa rozodnieva. ulica este spi, je sero, sem-tam nejaky chodec. a zrazu si uvedomim, aka prijemna ticha chvila. nez zacne na ulici celodenny zhon, hucat auta, chodit ludia.
deti este spia, psi sa mi tulia k bosym noham, ich hebke kozusky hreju. do prace musim az o polhodinu. a ako je mi v tejto kratkej chvili dobre. cela ta chvila patri iba mne.
to su veci, ktore pomahaju udrzat pozitivne nastavenie, aj ked zvysok dna sa nakoniec v praci ukaze na figu. ale rano bolo krasne, rano stalo za to. navyse je zadarmo a zajtra si ho mozem zopakovat zas. 🙂

avatar
kitycat
31. júl 2020

ja len ze rovnako ako si ty vytesnila kamarata ta mozno vytesnila kamaratka...mozno jej tiez nieco vadilo a uz nemala chut odpisat. Alebo riesi nieco co jej nedava silu ani chut sa momentalne ozyvat

avatar
kammik
31. júl 2020

veľa vecí zrejme prežívaš viac ako by si mala :/

avatar
marseillefan
1. aug 2020

ľudia, myslím, že ste to vôbec nepochopili... potrebuje teraz kamaráta, kamarátku, niekoho, komu sa môže vyrozprávať, niekoho, od koho bude cítiť, že ju má rád... preto tá prázdnota v jej duši... toto nie je zveličovanie. Predstavte si, že by ste nemali nikoho duševne blízkeho vo svojom živote...

avatar
katkati
1. aug 2020

@marseillefan Presne tak, keď už pocit osamelosti a prázdnoty je na nepochopenie a kritiku, tak čo si má autorka z toho zobrať. Ze ma byť chladná ako s et okolo?

avatar
0silvia0
1. aug 2020

@marseillefan
@katkati
asi uhol pohladu, reakcie napriklad na mna vobec neposobia ako kritika a vysmech, ale ako povzbudenie typu: nie, dievca, nie si sama, mas deti, mas pre koho zit, rano vstan, zober deti a zacni zit. Neutapaj sa v sebalutosti, nepozeraj do minulosti, ale vychutnavaj pritomnost....
Ci bolo treba radsej polutovat?

avatar
katkati
1. aug 2020

@0silvia0 Nie iba ľutovať, ale napr. pochopiť, že aj keď deti milujeme a sme mamky, neznamená, že nás nemrzi, čo sa okolo nás deje.

avatar
0silvia0
1. aug 2020

@katkati ved to je samozrejme, ale autorka evidentne potrebuje ist von, medzi ludi, tak jej tu pisu chod a zi... ja teraz nesadnem do auta a nejdem robit spolocnost smutnej mame s detmi a nejdem sa s nou prejst po meste....
Cize to, ked jej napises ano, chapem ta, jej az tak nepomoze, alebo mozno pomoze, neviem...

avatar
tslobik
1. aug 2020

@marseillefan
@katkati
Oni psychologiu neštudovali, lebo inak by vedeli, že to, čo autorke radia, je presný opak toho čo by potrebovala počuť. Aspoň ja mám také znalosti, že nie niekomu, kto je v "kríze" niečo vyvracať a tvrdiť iné, ale snažiť sa práve o tú empatiu a podporu, vypočutie. Ale kto má to "správne" cítenie, nepotrebuje na to vzdelanie. Preto je zvláštne aké ženy dokážu byť niekedy. A preto je asi lepšie obracať sa po rady na koňovi len s praktickými vecami, nie s tými citovými. Lebo ako si všímam, neverím, že po prečítaní komentov sa autorka (ky) podobných tém môžu cítiť lepšie.

avatar
amelie2017
1. aug 2020

Co tam po kom, zober deti a uzite si krasny den. Na to potrebujes kamosku? Kamosa? O par dni sa stahujem, kamaratky tyzden plakali, ze ako sa budeme vidiet kazdy den do odchodu, nech si male uziju. Pisala som, volala som, unavene, znicene, nic sa im nechce, sedia doma. S malou som kazdy den na bazene, plazi, ihrisku, popri tom balim, upratujem, varim, muz od 8 do 23 v praci. Ale ja mam muza, ja mam cas chodit s deckom von. Zivot budes mat ako si ho zariadis ty, nie ako budu chciet ini