Výčitky svedomia

25. mar 2021

Nezvyknem sa nikomu takto spovedat na forach 🙂 Ale cim dalej, tym mam vacsie akesi vycitky, nazvem to tak. Bola som vo vztahu, v ktorom som sa necitila dobre. Najprv to bolo fajn, potom sa to viac a viac kazilo. Od toho vztahu ma odhovarala cela rodina, vsetci videli realitu, ja som bola zaslepena, zalubena a asi som nechcela vidiet... Mame spolu dieta. Teraz som s dietatkom sama a casto myslim na to, ake by to bolo, keby som neodisla. Chyba mi partner, je to uz rok. Vztah som ukoncila ja, lebo som v nom uz nevedela zotrvat a nechcela som, aby v takom prostredi vyrastala aj moja dcera. Aj teraz, ked triezvo uvazujem, ten partner ma psychicky nicil a asi by ma bol dnes aj znicil. Ale znova a znova sa mi vynaraju otazky, co by bolo keby... mozno by sa zmenil pri dietati, mozno ja som bola velmi precitlivela. Ako na to uz nemysliet?
Sorry, ze som zatajila nick

katkati
26. mar 2021

Tebe niet pomoci. Tak mu zavolaj, násyp si popol na hlavu, sklon hlavu a šuchaj nohami, lebo on ti mozno dovolí, aby ste boli opäť spolu. Len už nebudeš mať nárok na plač , keď po pol roku zistíš, že to nie ty si bola vinná. Ty tak túžiš po ňom, že si ani neuvedomujes, aké máš šťastie na mamu, ktorá má takýto postoj a nadhľad, čo tebe evidentne chyba.

elizabet173
27. mar 2021

trápi ťa, že si na mamu odkázaná? A netrápi ťa, že by si bola odkázaná na muža, ktorý ťa psychicky týral? Netrápi ťa, že by to vnímala vaša dcéra? Veď na tej MD či RD nebudeš desať rokov, o rok môžeš ísť do práce, dieťa do jasieľ, budeš mať aj plat aj RP pár mesiacov, pomaly sa osamostatníš. Nikde nie je napísané, že budeš navždy sama, ale nikdy nehľadaj muža len preto, aby si bola na tom finančne lepšie. Radšej maj popri práci brigádu, v BA máš veľa možností a ak by ti mama postrážila, dáš to aj bez somára. Veď si písala, že by ťa psychicky zničil. Teraz by ťa už nezničil? Nie v každom vzťahu sú hádky a ak je partner človek, ktorý nemá problém psychicky týrať matku svojho dieťaťa, tak je jedinou cestou odchod od neho a nie ešte rozmýšľať o návrate a trepať nezmysly o tom, ako bude dieťa raz šikanované, preto, že mama nemá partnera. Väčšiu somarinu som už dávno nepočula.