Vydržím to?

feriha01
12. jún 2016

Ahojte potrebujem poradiť lebo má asi porazi jedna sa od takú vec predali sme byt v meste prerabame si momentálne domček ale zatiaľ sme už svokry lenže ja svoju svokru nenávidím máme dve deti vo veku 4 a 2a pol roka a opäť som tehotná lenze problém je v svokre stále sa vypytuje a to tie jej sproste reči niekedy už som pár krát vybuchla lebo som to psychycky nezvladla rodičov mám 300 km aj tak su rozvedení ..prosím poradite mi ďakujem

moni244
12. jún 2016

Co potrebujes poradit, urobili ste blbost, teraz len musis vydrzat a rychlo dorobit dom

feriha01
autor
12. jún 2016

@moni244 aj tak ďakujem

marcelatje
12. jún 2016

@feriha01 a co sa vypytuje? 😀 ja by som nebyvala ani s mamou nie este so svokrou a to mame vzahy v norme. Nezostava ti nic ine len vydrzat kym bude aspon cast vasho domu obyvatelna a ostatne dokoncite za pochodu

kristinka86
12. jún 2016

No to je pravda. Ak by som niekoho nenávidela, tak by som sa k nemu nepresťahovala. Máte inú možnosť? Niekam inam ísť - zatiaľ? Ako dlho plánujete prerábať? Neviem, či je možné dohodnúť sa so svokrou na nejakých pravidlách - dodržiavanie súkromia, neriešenie nežiadúcich tém, atď.

feriha01
autor
12. jún 2016

@kristinka86 nemáme inú možnosť lebo ja svojich rodičov mám strašne ďaleko až 300 km takže nnie

feriha01
autor
12. jún 2016

@marcelatje vypytuje sa a koľko ešte treba peniazi na dom a koľko ešte toho a toho stále niečo ale to asi poznáte tie blbe reci

oslo1
12. jún 2016

Co tak si v tom dome, co prerabate, urobit provizornu jednu izbu (ano mate deti), kuchynu a kupelnu, nastahovat sa tam a tam aj byvat? My sme to takto urobili, nemali sme sa ku komu nastahovat, tak som celu zimu varila v garazi, fungovali sme v jednej izbe, ono da sa to, je to o nervy, ale vzdy lepsie, ako byt so svokrou, ktoru neznasas. Predpokladam ze ty si na materskej, penazi na zvys nemate, tak len zatat zuby a vymysliet, kedy sa do domceka prestahujete, potom sa ti bude aj lepsie dychat.

misel0806
12. jún 2016

Ak by som mala zit v dome s niekym s kym si nerozumiem ,koho nenavidim tak ma asi klepne... A preco tolka nenavist???😗

horana
12. jún 2016

@feriha01 casovy horizont prerabky? svojpomopcne ci firma?

oslo1
12. jún 2016

@feriha01 blbe reci si nevsimaj, mna sa kazdy pyta, ci uz mame prerobene,vtipni vsetci, obidvaja chodime na full time do roboty, plus nejake tie nadcasy. Taktiez ignorujem mudre rady typu, zoberte si pozicku a zaplatte si ludi, lebo my vsetko robime sami dvaja. Na tuto temu sa zo zasady rozpravam iba s ludmi, co uz maju nejaku prerabku za sebou (toto je uz nasa druha), kto to nezazil, ten mi nemoze poskytnut objektivny nazor a mudru radu.
Drzim palce

charlie1980
12. jún 2016

@feriha01 Ked len tolko, myslim, ze to nie je az take neunosne 😀 Keby sa pytala na frekvenciu pohl.styku, bolo by to uz na zamyslenie 😀 Zase sa tema zvrhne na Svokra-nutne zlo 😀

feriha01
autor
12. jún 2016

@horana svojpomocne

ewisam
12. jún 2016

@feriha01 Skus na to pozret inak, mozno je to len sposob ako chce s tebou nadviazat konverzaciu. A to sa jej nechcem zastavat. Ale co sa ta ma opytat? Ci si uz chlapovi oprala ponozky? 🙂 To by ta tiez vytacalo.... Staviate dom, zaujima sa no, ber to tak

feriha01
autor
12. jún 2016

@oslo1 ďakujem pekne za povzbudive slova

feriha01
autor
12. jún 2016

@ewisam ano ale každý deň sa pýtať to isté dokola a čo ešte a čo mám variť radšej niekedy ani neodpovedam radšej sa otocim a idem prec

bajana
12. jún 2016

Poradim ti zmenit svoj pristup. Nenavidis svokru? Ubytovala u seba dve male deti, zenu, ktora je emocionalne nevyrovnana na ktovie ako dlho a ty mas tu drzost ju nenavidiet? Kvoli "blbym reciam a otazkam"?

oslo1
12. jún 2016

@feriha01 ako viem si predstavit tie blbe reci, alebo ako by to clovek nazval. Moja mama ma zacinajucu demenciu, plus ja som vytrenovana z neurochirurgie, tak pokial som neni unavena, tak ma reci nerozhodia.
Ked sa bude svokra pytat, co hento, tamto, tak jej normalne povedz, co kolko stoji, a ze davate na kvalitu. My takto robime nas dom, ked sa ma niekto opyta na cenu, tak normalne poviem, ze odhad je takyto, a basta. Vacsina ludi iba zalapa po dychu. Mam par kamosiek, co teraz tiez kupili domy kusok od nas, tak s tymi mozem normalne prediskutovat co ja viem sporaky, kuchyne a pdobne, lebo maju aspon trochu prehlad. Bezni ludia nemaju ani sajnu.
Ja musim povedat, ze mam velmi dobru svokru, ona sa pyta, az ked jej poviem. Je velmi mila, taktna, nenutene mi povie svoj nazor, ja porozmyslam a zariadim sa.

charlie1980
12. jún 2016

Ja Vam neviem, dievcata, Ale zda sa mi, ze Dnesna generacia ma castokrat Problem v komunikacii a socializacii 😄

ewisam
12. jún 2016

@feriha01 klasika dochodkyna 🙂 A popravde ja ani niesom a tiez mam pocit, ze doma len dokola riesim co uvarit a upratat atd..ber to tak, ze sa nema s kym porozpravat, tak ti hovori o tom cim zije a teda hrncami, telenovelami, pripadne strikovanim..

marcelatje
12. jún 2016

Pristup "otocim sa a odidem bez odpovede" nie je najstasbejsi. Nemusite byt kamosky ale slusne spravanie je na mieste.
Trav vela casu mimo domu, vezmi deti a chod na 2 tyzdne k rodicom 300 km nie je taka dialka..

mima4
12. jún 2016

@feriha01 vsak si zajednajte hotel s muzom a odidte, kym nezrenovujete dom 😉
Ona vas donutila prist ku sebe? Nie!

inak, nenavist k cloveku je vazna diagnoza, ale toho, kto nenavidi. Moze mi byt niekto nesympaticky, mozem "nemusiet ho", ale nenavidiet... to skor poskodzuje teba a celu tvoju rodinu a hlavne ide o matku tvojho manzela.

oslo1
12. jún 2016

ono myslim, ze autorka je unavena z celej situacie, plus je tehotna, tak su ake take obavy. Na zaklade vlastnej skusenosti mozem povedat, ze prarabka nikdy nejde podla vopred vypracovaneho planu. Je to velmi unavne, stresujuce a clovek je na emocionalnej hrane. Ono clovek si povie, ze je to len dom, ale ak ma clovek este riesit okolo toho rodinu, robotu, nejake tie spory v rodine, podlomene zdravie, tak potom uz aj tie malicherne spory s nejakym clenom rodiny berie ako fatalny error.
Autorka ja ta chapem. Svokra vam poskytla ubytovanie, vcelku je to mozno mila a prijemna osoba, momentalne by si ale asi prijala aj cigansku chatrc, len aby si mala sama svoj klud.
Drzim palce, nech ide prarabka fajn a nech sa skoro nastahujete.

marcelatje
12. jún 2016

@ewisam telenovely su asi blizke obom 😀

mima4
12. jún 2016

@oslo1
ale ona s manzelom sa sama rozhodla preratabat, kupit dom, predat byt a nastahovat sa ku svokre. A ja napr. otazky na prerabku, peniaze atd vobec nepovazujem za nejake zvlastne, nepripustne. Ja svokre citam sms-ky, ked jej pride dochodok na ucet..cize vidim aj zostatok a podobne..proste to neriesime...

a uprimne, po 30tke mam uz v mnoych veciach nadhlad a neriesim,..su podstatnejsie veci v zivote, napr. to, ze autorka temy ma dve zdrave deticky...

oslo1
12. jún 2016

@mima4 ja mam rovnaky nazor ako mas ty, tiez vela veci neriesim a tesim sa zo zivota.
Ja tvrdim jedno, ze aj silny clovek sa raz unavy, toto im hovorim teraz u nas v robote, lebo tiez som uz velmi unavena, ale tak my mame kopec inych problemov. Preto autorku chapem. Ono postupne, ako budu prerabat, tak aj nalada pojde hore a svokra zrazu bude v pohode a bude mat celkom dobry nazor.
Vela veci sa vyries samo, a ked sa potom pozrie autorka na svoj zivot za rok, tak ani nebude vediet, ze toto vsetko zvladla.

ewisam
12. jún 2016

@feriha01 ja by som ju mozno skor poziadala, ak je este v pohode mobilna, ci by nepostrazila deti a zasla si s muzom do kina napr. Prides tak na ine myslienky....a ona tiez a spojis prijemne s uzitocnym 😀

sue
12. jún 2016

...ja tomu nejak nerozumiem....rodina s dvomi malymi detmi sa nasackuje k mame/svokre a potom su nespokojni a ohovaraju svokru na nete? 😲

...svokra/mama zlavi zo svojho kludu a pohodlia a obetuje system svojej domacnosti, rezim, pokoj, sukromie a jej nevesta ju nenavidi za to, ze sa vypytuje? 😲

...chapem, si tehotna, uz by si chcela byt vo svojom...no hokd na to ste mali mysliet predtym ako ste si zakladali rodinu...ze najskor postav dom...zasad strom...a az potom plod....

Budte radi, ze setrite na najomnom a rychlo dokoncite dom !
Neber to v zlom prosim...

jamika27
12. jún 2016

@feriha01 spoločné bývanie ani na chvíľu nieje najideálnejšie, ale možnochce len nadviazať reč. Viem že si isto podráždená zo stavby, z detí, tehotenstsva, ale môže za to ona? Predstav si keby si ty na jej mieste? Ako by si sa cítila pri neveste, ktorá ťa nemusí? 🙂 Pokiaľ nie je vyslovene zlá, tak by si mnala zaťat zubya vydržať, určite Vám aj pomáha, či? Každopádne sa treba vžiť aj do jej situácie a myslieť pozitívne. Negatívnm myslením a dráždením sa nebude príjemná amosféra ani príjemné stavanie, prežívanie atd ...

feriha01
autor
12. jún 2016

@jamika27 pomáha? To nie ešte manžel jej dáva peniaze keď potrebuje

jamika27
12. jún 2016

@feriha01 to poznám :( takže len vydržať ;) ale nepomáha aspoň s domácnosťou a deťmi?