Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyhodenie z bytu

rora
7. okt 2012

Prosim vas potrebovala by som sa poradit,mozno aj vyrozpravat lebo uz som z celej situacie zufala..... Zijem (az do vcerajsieho vecera) uz skoro 2 roky v domacnosti s clovekom ktory je maximalne nezodpovedny (bol odjakziva,naivne som dufala v zmenu), mysli len na svoje drahe konicky, vprvom rade, (astro,hudba,fotografovanie) - velmi drahe zaluby,kupuje si k tomu drahe veci, venuje tomu dlhe hodiny, ja si musim chodit poziciavat peniaze od rodicov aby som mala pre malu na plienky,sunar.... a on si vklude kupi co chce napr. momentalne hud.nastroj za 250€ na splatky, drahy mobil, pozicia si nanho od kamarada, proste je mu jedno kolko co stoji a na co nema, co chce to si kupi bez ohladu na ostatne okolnosti. Platenie mame rozdelene na polovicu (ja cely moj rodic.prispevok davam na ucty) a on cast svojho platu tiez,lebo toho ma dost,no mal platit este plyn 50€ raz mesačne,ale kedze sa bol informovat ze to staci aj raz ročne tak sa na to vybodol a ku koncu roku to uz bude pekna suma a neviem kde na to vezmeme.... Ma este k tomu problemy s alkoholom ktore si nechce priznat, ked som bola tehotna tak pijaval kazdy tydzen, nerobil doma sice nic zle, ale dva dni vkuse potom lezal a bolo mu zle, berie totiz uz dlhodobo lieky na ktore sa nesmie pit... Ked si vypije nevie o sebe,nepamata si, ma bludy,vymysla si,prekrutil by aj to ze sa vola svojim menom, suvisi to s dusevnymi problemami ktore mal v detstve kvoli traume z otca-alkoholika... Byvali situacie ze povedal ze len skoci mame do vedlajsej dediny cosi pomoct,a az do druheho dna ho nebolo,a navyse chodieval napity aj autom... Velmi sme sa hadavali,ja som z toho bola na nervy,robil zo mna sprostu hysterku a vypocula som si nadavky na kazde pismeno v abecede... niekolkokrat som ho hnala z bytu prec. aby sme sa dostali k tomu podstatnemu - byt je moj, mam tu zatial len prechodny pobyt, on tu nema pobyt nahlaseny ziadny, trvaly ma u matky. ja mu mojim bytom ktory som si kupila za svoj uver,rucim na jeho hypoteku ktorou si zplaca predosly spotrebny uver,nove auto a vybavenie bytu cca do 3000€ + 8000€ ktore vratil mojim rodicom lebo mi pozicali na doplatenie bytu. takze len toto on ma s mojim bytom spolocne. chystam sa mu to vratit,ale az neskor ked mu vo vyplacani hypoteky bude chybat presne tato suma a pojde ju tym vyplatit aby som mala zkrku rucenie... Lebo inak viem ze tie peniaze prefláka na somariny a hypo mozno prestane aj platit,aby som mala problemy... Vcera vecer ked prisiel ozraty domov,este k tomu mojim autom,co som mu vyslovne zakazala, lebo uz rozbil takto dve auta,mal aj vaznu autonehodu este v dobe kedy sme sa nepoznali, som ho sotila z dverí a vyhodila ho, odisiel svojim autom a v takom stave... ani veci si nepobral a to som mu ich velmi rychlo zbalila... Velmi mi vadi ze v takom stave kedy o sebe nevie vzdy bral na ruky malu, vzdy som mu ju aj zobrala a hrkala ho prec z jej izby, vykrikoval ze ma uda za fyzicke napadnutie... Bojim sa ze sem pride zas byvat,uz viackrat mi vykrikoval ze ho nemam co vyhadzovat,ze on tu ma tiez svoj podiel... a ze na mna zavola policiu...Mohol by? Nemam este na sude podany navrh na starostlivost o dieta a na vyzivne... viem ze ked k tomu dojde bude mi chciet urobit zle ako najviac to pojde.... 😔 aj co sa tyka bytu.... To ako sa sprava mi vie dosvedcit aj cela jeho rodina, ked by prestal platit hypoteku, mozem ho dat na sud aby to mal prikazane ju platit aby mi banka nezobrala byt? neviem vobec ako dalej 😢 dakujem vopred za kazdu radu ci povzbudenie ☹ nechcem hlavne kvoli malej aby vyrastala s takym clovekom....

maminuska
7. okt 2012

@rora v žiadnom prípade podiel na byte nemá , len v prípade rozchodu si mu povinná vyplatiť do dvoch rokov čo investoval do tvojho tu sumu - ide o bezdôvodné obohatenie z tvojej strany, po dvoch rokoch sa premlčuje.
To že prestane splácať úver, tak toho by som sa reálne bála.
V každom prípade , neber ho späť. Ak si ručiteľom , tak myslím že máš právo sa informovať v banke či ten úver spláca alebo nie, a podla toho sa zariadiť.
Do práce by si ísť nemohla ?

maminuska
7. okt 2012

@rora a v každom prípade si podaj na sude návrh na zverenie a aj určenie výživného.

rora
autor
7. okt 2012

@maminuska do prace by ma vzali ihned, ale je to 3-smenka a nemam kam dat malu, mam rodicov este pracujucich :(

maminuska
7. okt 2012

@rora ako osamelej matke s dietaťom by ti nemohli vyhovieť že by si mala smenu iba ráno ?

liz_lemon
7. okt 2012

@rora ak nie je na liste vlastnictva, tak ziadny narok na byt nema, ale na to splacanie HU fakt pozor, lebo ak to prestane platit, tak to budes musiet platit ty, inak ti byt banka zoberie

lilysk
7. okt 2012

@rora Ahoj nema pravo na tvoj byt presne ako tu pisu ,ale neviem ako to je s tym uverom -pokial tomu dobre rozumiem ty si iba spoludlznik a on je ziadatel o uver -je taka moznost ,ze on si vie preniest tarchu toho uveru na inu nehnutelnost -rodicovsky byt ,pozemok ...cokolvek ....
Este by si ho mohla nejak oblbnut ,ze chces byt predat nech si prenesie tarchu inam .
Skus ist do banky a sa poinformuj ....ale o vyzivne mozes podat aj hned .

rora
autor
7. okt 2012

@maminuska urcite by sme sa dohodli ale smena zacina o 6.00 rano, do prace odchod najneskor 5:30, a dieta o takom case kam dam.... 😔

mima4
7. okt 2012

@rora zbav sa takého človeka, lebo je to pijavica, čo ta vycicia a zničí.... a obere o roky života.. Najlepšie by bolo, kebyže sa ti tu na modrom koniku ozve nejaka mamička finančná poradkyňa, resp. právnička...

maminuska
7. okt 2012

@rora a keby si si na to ráno najala nejaku mamičku alebo staršiu pani ku ktorá b yk tebe chodila a ráno ju len dala do škôlky ? Tak či tak to budeš musiet v dohladnej dobe riešiť, a je jedno či už teraz alebo neskôr

rora
autor
7. okt 2012

@maminuska aj na to som myslela, ked bude po sude a budem vediet aj vysku vyzivneho, zbehnem na obecny urad sa spytat ci nevedia o nejakej opatrovatelke v obci,alebo si dam inzerat

maminuska
7. okt 2012

@rora ešte je tu jedna možnost , dočasne si k sebe nasťahovať nejaku študentku alebo mamičku s dietatkom , prispievala by ti na nájomné a takto by ti vypomáhala. Ja ked som zostala sama s deťmi a začala pracovať, tak som mala opatrovatelku s malým 10 mesačným bábätkom , ktorá nutne potrebovala peniaze a bola ochotná u mna aj prespať ak som bola na služobke , mne nevadilo ani že mala toho malého u seba.

rora
autor
7. okt 2012

@maminuska keby som nemala malicky byt tak by som si kludne nastahovala niekoho,lenze je to aj blba lokalita a neviem ci by sa niekomu chcelo dochadzat do mesta ☹ no uvidim,mozno to budem raz riesit aj takto, len spravim nejake upravy v byte..

lujza123
8. okt 2012

@rora no podla toho co pises tak to moc ruzovo nevyzera. Ked sa chlapik rozhodne nesplacat uver za ktory rucis budes ho musiet splacat ty. A urazeny jesitny chlapik to s velkou pravdepodobnostou aj urobi. Co ti poviem, clovek sa uci na vlastnych chybach..a za tie chyby sa plati. Ak ta to trochu potesi vedz ze niesi prva ani posledna co takto doplatila na svoju dovercivost voci ludom (obzvlast dovera k partnerovi je najrizikovejsia, kedze po rozchode skoro kazdy mysli na pomstu)
Mas stastie ze ta suma co ostal dlzny nieje taka zavratna, vela zien prislo o omnoho viac penazi. Inac mna moj rozchod stal tiez uplne vsetko co som mala..auto, elektronika, ucet vybieleny a 300 EUR v minuse. ....ale na druhu stranu som mudrejsia a omnoho realistickejsia takze som si ista ze druhy krat sa mi nic podobne nestane
Podla mna by si mala ist co najskor do banky poinformovat sa co sa s tym da robit, na urad soc veci a rodiny podat ziadost aby sa zacalo co najskor konanie o vyzivnom a zvereni do starostlivosti . Pridelia ti zadarmo pravnika mozno by ti vedel poradit aj s tym uverom. Vela stastia a sily prajem

simca06022011
8. okt 2012

Určite sa opýtaj právnika, súdnou cestou viete odstrániť bremeno z bytu a rovno vybaviť všetko okolo výživného. Len to netreba nechať tak, pretože keď prestane platiť a začne si to banka vymáhať už bude neskoro. Jednoznačne ak nie ste manželia na byt nárok nemá, takže môže vykrikovať čo chce. V podstate ak je dcérka v tvojej opatere a bude sa ti dobíjať (nebodaj..) do bytu, kde ho nebudeš chcieť, môžeš na neho zavolať políciu :P Ale to už je extrém🙂

andreah25
8. okt 2012

@rora Ja by som ihneď vymenila zámky na byte a viac ho tam nepustila. Podiel na Tvojom byte nemá žiaden, jedine ak doň niečo investoval a vie to zdokladovať, tak to mu musíš preplatiť, inak nemá na nič viac nárok. Čo sa týka toho, že si ručiteľom na jeho hypotéke a taktiež mu za ňu ručíš Tvojím bytom - ihneď choď do banky zistiť informácie o úvere - či spláca, či spláca na čas. Potom hneď hoď situáciu s partnerom na papier, kde popíšeš aká je situácia a tento list odošleš do banky - musíš v ňom uviesť situáciu a taktiež žiadosť o každomesačné informovania o stave hypotéky s tým, že Ty máš záujem aby bol úver splácaný. Ak sa stane, alebo zistíš, že úver omeškáva, dohodni sa s bankou na tom, že budeš platiť splátky miesto neho, no nie cez jeho účet, z ktorého sa úver bežne platí, ale že budem ich splácať priamo na úverový účet (teda on sa k tým peniazom takto nedostane). Všetky doklady o splátkach na jeho úver si odkladaj. To všetko si môžeš potom od neho vymáhať súdnou cestou. Jednoznačne nie je možné prestať úver platiť. Banka je povinná Ti ako ručiteľovi poskytnúť všetky informácie, ak Ti bude niekto na pobočke banky tvrdiť niečo iné, žiadaj si riaditeľa pobočky a najmä všetko rieš písomne - ústne dohody neplatia...
A ako tretie, ihneď si podaj žiadosť o výživné.
Držím palce.

jabadaba
8. okt 2012

no tak to ma dost spolocneho s tvojim bytom. Ak mu Ty svojim bytom rucis a on platit nebude, mas smolu. Banka byt zhabe! Boze, ako Ta toto len mohlo napadnut? A to nie ste ani manzelia, ak som spravne pochopila!

Baby baby, vy ste snad nepoucitelne! Nemam slov, ani neviem co by som Ti poradila. Vyhodit ho z bytu mozes do sekundy, nema tam ziaden pobyt, tak nie je o com. Potialto fajn, ale to financne bremeno co si si uviazala lahkovazne na krk zial, s tym asi velmi nepohnes. Prestane cvakat tak mas smolu a to velku. A podla toho co pises, ako si blbiny kupuje na splatky, tak toto sa da ocakavat tak ako v zime Vianoce!

dada1212
8. okt 2012

ešte by bolo riešenie, že by si sa s ním dohodla, že mu tie peniaze čo vrazil do bytu dáš, ak takú sumu nemáš, tak si požičiaš od rodičov alebo aj od banky, ale musí s nimi splatil najprv tú celú hypotéku. možno to ošetriť aj nejako právne, aby tam tie peniaze išli a aby neskôr bolo jasné, že tie peniaze boli od teba.
lebo potom je už len tá možnosť, čo píše @andreah25 , ale kto vie čo bude v budúcnosti, či sa on napríklad úplne neopustí a keby si chcela od neho naspäť tie peniaze čo dáš na tú jeho hypotéku ak nebude splácať, tak možno súd rozhodne v tvoj prospech, ale či on už vtedy napríklad nebude bez práce, bez majetku a nebudeš mať ako reálne od neho tie peniaze vymôcť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli