Vyhodila som muža a on žije teraz u milenky

essinna
24. júl 2015

Ako som tu uz pisala , potvrdila sa mi nevera , muza som vyhodila a zije u milenky... lenze on sa ku mne sprava ako keby som ja urobila nie čo zle , ma problem este aj cau kravo povedat a to nehovorim o tom ze sa s nim neda rozpravat ani o vyzivnom ani kedy si berie malu ...nic ...
Ked mu napisem tak je mudry a pritom dva dni do zadu mi pisal ze ako to zvladam... snazim sa k nemu spravat slusne ale vytaca ma ... ako sa mam k nemu spravat ?

maciatkolulu
24. júl 2015

@essinna ako sa ti podarilo zrusit BSM? A preco si nedala hned navrh na vyzivne a zverenie deti?

essinna
autor
24. júl 2015

@maciatkolulu on je podnikatel napisala som ziadost na zrusenie a v ten den podala a vyplatila kolok , to bolo vo stvrtok a uz v utorok mi prisli papiere ze v auguste je sud. Na vyzivne a do opateri som nedavala lebom som myslela ze na to treba tiez kolok a peniaze som uz nemala , ale buduci tyzden idem k pravnikovy a davam aj tlaciva na poskytnutie pravnej pomoci co je zdarma . A ani neviem ako mam napisat ziadost na zverenie dietata a aj vyzivne , preto idem k pravnikovy.

maciatkolulu
24. júl 2015

@essinna ale bsm teda zrusene zial nemate... iba podany navrh. Hned si podaj predbezne opatrenie na vyzivne (ale teda pokial je podnikatel, to bude dost tazke, co sa vysky tyka) a aj na zverenie. Myslim, ze predbezne opatrenie nie je nijako spoplatnene. Mala si sa hned na sude ked si podavala bsm opytat. Toto su tie najdolezitejsie veci. Drzim palce.

mamulka211
24. júl 2015

nie je to sice vobec podstatne, ale vo stvrtok si podala a uz v utorok si mala doma papiere, ze kedy je sud...velmi rychle jednanie, az sa mi to nechce verit, lebo su prazdniny, na sudoch sa vacsinou teraz ani nejedna, su dovolenky a celkovo ta rychlost, aj posty je az neuveritelna, mne ide list zo sudu aj tri dni, kym pride

sissmiss
24. júl 2015

@charity netrva to pol roka, trva to tak ako ti sud da termin, u mna to bolo asi mesiac, zrusilo sa na prvom pojednavani, do 15 ci kolko dni sa vyznaci pravoplatnost a je to

sissmiss
24. júl 2015

@mamulka211 nie su tak uplne prazdniny na sude...Len vela sudcov ma dovolenky atd a je problem dat dokopy termin co sa tyka rozvodu napr.,kde musi byt aj kolizna a ak maju kazdy pravnika...tak dat dokopy dovolenky vsetkych je pocas leta narocnejsie. Ale rozhoduje sa, nie je zavrete. Ja som na zrusenie bsm tiez necakala dlho.

mamulka211
24. júl 2015

@sissmiss ja netvrdim, ze dlho, ale sama uznaj, ze od stvrtka do utorka aj s dorucenim, to je naozaj dost neuveritelne.Aj ked to nie je predmetom prispevku, cize je to vlastne jedno...

essinna
autor
24. júl 2015

@mamulka211 ja som z trebisova , a ta pani na podatelni mi vravela ze prazdniny zacinaju az 15.7 a ja som dala ziadost 9 cize som to este stihala a aj ked su tie pravnicke prazdniny tak stale su tam pojednavania

libka1
24. júl 2015

naco sa mu ozyvas? ked nieco chce ozve sa on, bol by pre mna vzduch a riesila by som pravne kroky akurat, jeho vobec 😖

petra7777
24. júl 2015

@mamulka211 Je to divné, že? Kým si vôbec všimnú, že nejaký návrh tam majú.....kým to spracujú.....a kým to pošlú naspäť....sci-fi 😀

mamulka211
24. júl 2015

@petra7777 tak ja co mam skusenosti so sudmi, tak skor ako za tri tyzdne sa mi este nikdy neozvali a tuto za tri pracovne dni, som milo prekvapena

ruthike
24. júl 2015

@essinna aj ked to boli, lebo sa sprava nepochopitelne, tak to neries. Chce ta len vyhecovat, chce vidiet, ze ti nie je lahostajny. Ono, ako tu spominali ine baby, je to pomerne casty jav u muzov, ma zranene ego.Nevie predychat, ze si ho nechala, tak sam sa presviedca, ze to vsetko kvoli tebe, ze ty si ta zla a on ten chudacik, preto sa hned nastahoval k milenke, ona mu cela blazena ofukuje to jeho ego, ale neboj casom zisti, ze nie je az taky poklad🙂
Je to tak (cest vyspelym vyzretym vynimkam), ze prave ked im my zacneme od lasky znasat modre z neba a robit pre nich vsetko, co im na ociam vidime, tak si nas prestanu vazit, a cim viac do nas kopu a cim viac to ignorujeme dufajuc, ze sa im to ujasni v gebuli, tak tym viac toho respektu ubuda. Toto som sa naucila na vlastnej trpkej skusenosti a potom aj pozorovanim. Proste, aj ked si najviac zamilovana, musis si davat pozor,aby to bol vyvazeny vztah.
Taky typicky priklad je, ze nebudes kazdy vecer vyvarat teplu veceru, a po nej pucovat kuchynu, ak on nepomoze v domacnosti, alebo nebudes ochotna menit svoje vecerne plany (ked este spolu chodite) ako si chlapec zmysli a pod. My to tak mame nastavene, chceme sa o svoje zlaticka starat, ale treba si dat pozor aby sme netahali neustale za kratsi koniec.
Aj baby to citia podobne, ak za nimi nejaky chlap dolieza.Samo, ze uz v dlhodobejsom vztahu alebo manzelstve sa to neda vzdy 50-50, raz musi potiahnut jeden , raz druhy, potom spolocne. Je to o tom vseobecnom principe nedat si skakat po hlave. Ale ty si silna, mas guraz, a to tvoj manzel zjavne necakal, v dalsom vztahu uz nebudes podla mna tahat za kratsi koniec.

essinna
autor
24. júl 2015

@petra7777
@mamulka211 baby kludne vam mozem dat fotku papierov kedy to bolo podane a kedy to prislo , ja som tiez zostala velmi milo prekvapena. mam pocit ze neverite , ale nemam problem vam to dokazat

petra7777
24. júl 2015

@mamulka211 Ja tomu skôr neverím...fyzicky je to nemožné 😕

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinnaprepac aj mne to pride cele divne. V uvode pises, ze sa s nim neda bavit o vyzivnom a kedy si berie malu a ty bezis na sud s navrhom na rozdelenie bsm pocas manzelstva a nie s predbeznym opatranim vo veci vyzivneho a zverenie dietata????? Sud pocas leta pojednava naozaj iba v neodkladnych veciach a tebe takato vec od podania na podatelni pride do par dni. Prepac hovadina. Mam za sebou nie jedno pojednavanie, podania, hlavne je, ze bsm nemate ako si pisala vyriesene a pre.mna je nepochopitelne, ze ako matka ta zaujima v prvom rade majetok a nie dieta a jeho zverenie a vyzivne.... myslim, ze si pisala, ze nevies ako sa pise navrh na zverenie a vyzivne a kto ti potom pisal navrh na rozdelenie bsm???@petra7777 @mamulka21!

kikina84
25. júl 2015

@essinna su take typy chlapov..ja som niekedy s takym chodila..tiez som ho nacapala pri nevere a on sa tvaril ze ako si to dovolujem ho načapať pri niečom takom ..najlepsie je na tom to,ze ja som si bola viac ako ista ze je tam s inou a ked som uz isla na konfrontaciu,tak som si predstavovala ako ho to bude strasne mrziet a ako sa mi bude plazit pri nohach..mala som aj pripraveny nejaky preslov ze mu prehovorim do duse co si o nom myslim..a ked on namna vyletel ze ako si to ja predstavujem ho nacapat a sledovat,.tak som ostala uplne zamrazena,lebo toto by ma ani vo sne nenapadlo..a zaklincoval to tym ze mi povedal..dodnes to mam v pamati ..,,no toto je konec medzi nami moja draha,, toto si posrala 😀 😀 😀 ..chapes??? ja to mam nastastie po tolkych rokoch uz len ako veselu spomienku..ale vtedy som bola uplne hotova ,ze jak sa moze chlap takto debilne zachovat ked ho zena chyti pri nevere 🙄

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu návrh na zrušenie bsm máš na méte len uoeavis údaje kľudne to odfotim kedy to bolo podané a kedy mi prišlo nemam dôvod klamať a riešila som to preto hneď lebo podnik a a vyhrážal sa mi že ma zdlzi

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinna vsetko mas na nete, aj predbezne.... ja len nechapem tu rychlost aj posty, nieto sudu. Tiez mam za sebou toho dost, v rodine pravnika a s takymto niecim a este aj pocas leta sa nikto nestretol. Ale to je vlastne jedno. Podaj si to predbezna a nemas sa uz coho bat. Ked bude sud jednat takou rychlostou ako doteraz v tvojom pripade, tak to mas na druhy den a rozvedeni budete od podania za tyzden. Zavidim vas sud...m

mamulka211
25. júl 2015
essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu nemas nahodou vzor na zverenie opateri a vyzivne?

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinna vzor nie. Mam ho vypracovane, spojednane, rozhodnute 😉 , ale na googli to najdes. A urcite to podaj co najskot. Tam je sud povinny rozhodnut do mesiaca. Preto zavidim to bsm, ked vo veci predbezneho, co je aj bez poplatku, lebo sa jed a o malolete deti ma povinnost sud do mesiaca rozhodnut a tuto bsm do troch dni, hmmm

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu ocividne vidim ze mi neveris , posli mi do ip svoju mailovu adresu zaslem ti scan , kedy to bolo podane a kedy mi to prislo , fakt nemam dovod klamat ale tiez sa nechat v ,, nazyvat klamarkou . takze posli a ja ti to s cistym svedomim nascenujem.

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinna pozri ja viem, ze nemas lahku situaciu, preto urob vsetko preto, aby si ochranila dieta a co najmenej mu ublizila, teda myslim obaja. Takze sa skuste slusne dohodnut a rozviest sa co najskor. Predbezko, rozvod =pokoj. Dodrziavat pravidla, dieta nech je mimo vasich natahovaciek. Nech si ho berie kolko chce, ked sa dohodnete. Ale zacat riesit rozchod podanim rozdelenia BSM, ja neviem...ale to je tvoja vec. Muzi sa v takychto situaciach vyhrazaju vselicim, ale aj zeny. Podvadzalnuz aj predtym, teraz sa ti nevera opat potvrdila, necaj a rozved sa.

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinna ja som ta nenazvala klamarkou. Ale som napisala, ze ticho zavidim 😉

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu bala som sa toho ze narobi dlhy.

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu ale aj tak ti to kludne poslem. prosim ta pomoz mi s tymi papiermi nech to podam cim skor , myslis ze ked to dam teraz k tomu bsm tak by to spravili na jednom pojednavani ?

maciatkolulu
25. júl 2015

@essinna urcite nie, su to samostatne konania. A neda sa snim slusne dohodnut, nakoniec nech poda on navrh. Ked pridete dohodnuti bude vsetko lahsie

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu myslis dohodnuty ohladne majetku ci malej ?

maciatkolulu
25. júl 2015

Najlepsie vsetko. Majetok, mala, vyzivne

essinna
autor
25. júl 2015

@maciatkolulu dohodnut som sa chcela , ale on zatial nejav zaujem sa o tom porozpravat , takze neviem ako sa s nim dohodnut , v stredu idem k pravnikovy a davam si ziadost na bezplatnu pravnu pomoc tak uvidim co m poradi , alebo mi porad ty. ja neviem co robit