Vyhodila som otca môjho syna

16. máj 2020

Odišiel... práve zabuchol dvere a je preč. Neverila som, že budem plakať. Obrala som syna o otca, no zároveň získa jednu šťastnejšiu kľudnejšiu matku. Padol mi kameň zo srdca. Bol to naozaj skvelý otec, no ten najhorší chlap... neviem ako to prekonám, kvôli synovi... ale verím, že už bude lepšie.
História sa opakuje. Môj otec odišiel odo mňa a teraz odchádza otec môjho syna.
Ako ste to prekonali vy?

extempore
16. máj 2020

Si sebecká... chúďatko dieťa ☹️ Nezabudni, že toho chlapa si si vybrala ty!

benit
16. máj 2020

@extempore ty by si trpela s chlapom len kvoli detom? Ona nema narok na stastny zivot? Netusim co sa stalo medzi nimi. podla teba je kazda rozvedena baba sebecka? Nie, nie som rozvedena, som stastne vydata uz 21 rokov.

jeanne14
16. máj 2020

Ak bol ako otec skvelý, ako vravíš tak ním pre tvojho syna naďalej bude. Ale taktiež si myslím, že trpieť vo vzťahu len kvôli deťom je hlúposť.

lackovazuzka
16. máj 2020

@extempore nieje sebecká a ani z dieťaťa sa nestala polosirota.To,že tam je dieťa,neznamená ,že sa musí celý život trápiť.Život je len jeden a tá krajšia časť jej práve začína .

autor
16. máj 2020

@extempore áno tiež mám pocit, že som sebecká. Ale chcela som to vyriešiť, naozaj som sa snažila. Rok som na liekoch od psychiatra... bol to strašný debil, veľmi ma psychicky zraňoval.
Už som ďalej nemohla...

s_a
16. máj 2020

Aj moja kamarátka s partnerom uz dlhšie nie je, partner bol na nič ale je super otec a s dcérou su veľmi často vedia sa oni dvaja dohodnúť a nemyslím si, ze mama tym trpí 🙂 asi skôr jej bolo horšie ked žili spolu a stále sa hádali a počúvala to

autor
16. máj 2020

@benit tiež by som chcela byť radšej šťastne vydatá. Ver mi, že úprimne som po tom túžila celý život. No nestála som mu ani za to aby si ma zobral... a už sa to nedalo vydržať 😭 nedokázala som sa ani starať o syna tak som na tom psychicky zle.
Verím, chcem veriť, že moje dieťa bude tiež šťastnejšie keď ma neuvidí každý večer plakať 😭

brita7777
16. máj 2020

Dobre si spravila, bude to boliet este dlho aj si asi poplaces, no ver si, ze si spravila to naj pre seba i svoje dieta. Drzim ti palce, aby si dokazala ist vpred a nebanovala svoje rozhodnutie. Nik nema pravo psychicky tyrat druhych.

autor
16. máj 2020

@s_a dúfam že aj u nás to bude tak. Bývame od seba kúsok, môže vidieť syna hocikedy... bojím sa ako to syn zvládne, ešte je maličký 😞

soldi
16. máj 2020

najtazsi krok si zvladla. gratulujem velmi. teraz sa to uz bude pomalicky zlepsovat. ver mi, ze o par rokov budes zit spokojny zivot a budes sa divit ako si to tak dlho s debilom vydrzala 🙂 moj muz je z rodiny kde sa manzelstvo udrziavalo "kvoli detom". a poznacilo ho to. stale hovori, ze sa rodicia mali radsej rozviest, nez takto, ze musel cele detstvo pocuvat hadky a byt v strese.

s_a
16. máj 2020

Ona mala asi 4 roky ked odišiel ale z toho sa 2 roky skoro stále len hadali, snažili sa to udržať kvôli nej, ale verím ze teraz jej je ovela. Lepšie

autor
16. máj 2020

@s_a môj malý má len 1 rok, ale bojí sa keď kričíme, nechce mi ani podať ruku lebo sa ma asi bojí, dnes sme ho vrieskaním po sebe zobudili... potom som si už povedala dosť 😞

jeliz59
16. máj 2020

Ty vieš prečo si to urobila mala sí na to dôvod ....
Pre niečo sa to stálo,takže nie je to bezdôvodne....
Už neostáva nič iné len tí popriať všetko dobré do nového života....tebe a malej...
Začína sa vám nová pre vás šťastná etapa....😊

mirkava
16. máj 2020

Drzim palce, hlavu hore 👍 bude lepsie 😊🤗

evelka81
16. máj 2020

Ja som rada, ze si nasla odvahu na novy zivot a neboj dieta si neobrala o otca ved si ho bude vidat asi ale dieta si zykne na vsetko a ty si zasluzis stastie a lasku vydrz to o mesiac to bude lahsie 🙂

sissy27
16. máj 2020

Neverím, že niekto, kto ubližuje matke svojho dieťaťa, je dobrým otcom. To sa navzájom proste vylučuje. Nemusí tam byť láska a vášeň, ale musí byť úcta, rešpekt. A to zjavne nebolo, keď ťa svojim správaním dohnal tak ďaleko. Tak si ho nemaľuj na ružovo, lebo budeš veľmi sklamaná, keď sa ukáže realita.
Držím palce, vyrovnaná a šťastná single mama je pre dieťa viac ako kompletná ale nefunkčná “rodina”.

autor
16. máj 2020

Ďakujem baby za podporu 😭 strašne ma bolí keď syn hľadá otca po byte, každé ráno chodil a hovoril tata, tata... zajtra ráno ma to bude veľmi bolieť.
Ale mne sa strašne uľavilo. Už sa necítim ako vycucaná múmia 🙏🏻

jeanne14
16. máj 2020

Tak a ešte dodám, že môj otec tiež odišiel od nás. Keď som mala 11 rokov. Spravil chybu, ktorej však predchádzali neustále hádky s mamou. Neznášali sme to s bratom. Počúvať ako sa hádajú. A áno bol a stále je skvelý otec. Tak to zrejme malo byt. Doma bol pokoj, kľud. Zvykli sme si. No nezanevrel na nás nikdy. Aj si založil rodinu s druhou ženou, ma s ňou deti a ja mám dalších dvoch bratov. Mama to prežila, my tiež. Preto som napísala koment vyššie. Jasne, napr prvé Vianoce boli smutné, zvláštne a iné. Videli sme mamu poplakať si. Brat to niesol ťažšie ako ja, viem. Lenže chyba bola na oboch stranách. Nemožno hádzať vinu len na jedného .. držím palce

daganov
16. máj 2020

nevyčítaj si nič, určite si ho nevyhodila preto, lebo vylial kávu na novú sedačku, ale mala si na to vážny dôvod. Syna si o otca predsa neobrala, zvlášť keď píšeš, že bývate blízko. Veď sú aj otcovia, ktorí chodia na týždňovky, alebo aj dlhšie a to neznamená, že sú horší otcovia.

deti95060810
16. máj 2020

len ty vieš ten dôvod...možno my by sme tu povedali že sa to dalo s ním ešte troška vydržať.... Ale teraz si nemysli že to už skončilo. Neskončilo. Ešte stále budeš na tom psych. zle. Psychiku nedáš dokopy tak rýchlo ako si myslíš. Keď som mala zlé obdobie tak som vždy povedala že o týždeň už možno bude lepšie....a o týždeň ....že zas možno o týždeň... Raz to zlé musí prejsť.... Držím palce...

merkelica
16. máj 2020

mna tiez byvala vyhodila a prezili sme to nakoniec vsetci v zdravi

merkelica
16. máj 2020

a preco by si ho obrala o otca? to ze vy nebudete spolu neznamena, ze prestava byt otcom

sense
16. máj 2020

Skvelym.otcom moze byt aj nadalej....

derdia
16. máj 2020

Ja ti poradim jedno konecme bud sebecka a pozeraj na srba...ked ty nebudes na seba pozerat kazdy si dovoli to co mu dovolis...proste vam to neklaplo...j3dnoducho ste neboli pre seba na tomto svete...kaaaaasli na neho a tes sa,ze si sa zbavila jedneho velkeho bremena...a syn aj tak raz vyrastie a odide...takze ries svoj zivot a hlavne jedna rada na zaver prosim neobetuj zivot synovi!!!!

autor
16. máj 2020

Verím, že nikdy neprestane byť otcom... dúfam, že malého bude chcieť vidieť tak ako hovoril, mal ho naozaj veľmi rád 😞 kým som sa odhodlala ukončiť to, rozmýšľala som či je správne byť sebec, či by som to nemala vydržať aby mal syn kompletnú rodinu. A potom aj ten tlak okolia - čo povie mama, čo povie suseda, kamoška, babka z Hornej dolnej čo všetko sleduje z okna a vyklebetí celej dedine...
Vôbec neviem ako to zvládneme, ako ho vychovám aby aj on nebol taký zlý partner ako jeho otec, ako pôjdeme ďalej sami... ale verím že už budem lepšia mama ako doterajšia nervózna chudera 😞

amelie2017
16. máj 2020

Ak to bol tej najlepsi otec, tak nim ostane aj po vasom rozchode. To, ze dvaja ludia spolu nemozu zit neznamena, ze spolu nemozu vychovavat dieta. Az po rozchode sa ukaze, akym otcom v skutocnosti je. Ty si urobila dobre, mas len 1 zivot a nemozes ho prezit v trapeni kvoli dietatu, mame, susede... Zelam vela stastoa

eliska13
16. máj 2020

Syn potrebuje kľudnu mamu pre niečo si asi na tých liekoch skončila...spravila si dobre syn je malý lepšie to zvládne a o otca neprišiel.Este je možné, sa sa chlap uvedomí a niečo sa zmení možno....

777januska777
16. máj 2020

A kde bol problem? V čom bol taký zlý? Ako ti ubližoval? Vieš, lebo ak je taký úžasný otec, tak predsa nemôže byť zlý človek (teda aspoň myslím). A ak nie je zlý človek, tak sa vzťahy vždy musia dať urovnať.

amelie2017
16. máj 2020

@777januska777 bohuzial je vela chlapov, co maju zeny len za inkubatory, nech porodi a tam to konci. Dieta je pre nich vsetko, ale zena len handra, o ktoru sa obtriet, lopta, do ktorej si kopnut. Neschopne, nemozne, aj keby boli tie naj na svete
Staci, ze je zena submisivna a uz je velky psychicky problem.

kiki68
16. máj 2020

Vies co ja Ta obdivujem za tu odvahu, ist do toho a rozseknut to. Nenechat si dalej ublizovat. Vela chlapov sa nezda a casom su z nich fakt potvory. Ono to clovek mozno aj vidi, len taky manipulator vie po pol roku tak krasne s partnerom pozametat, ze as po rokoch zisti ako je to velmi v prdeli. Nebudes lutovat, dieta potrebuje schopnu a zdravu matku. Nie urevanu trosku, co sedi pri radiatore a klepe sa od nervov. Casom by dieta prislo na to, co sa deje. To ci bude dobry otec sa ukaze casom. Ved mu kontakt neodopieras. Ale tiez musis pozerat na svoje zdravie. Lebo ja som sa z takeho vztahu rok dostavala. Potom som presla fazou totalnej nasratosti na seba, ze ako som to tak dlho trpela. Zo schopnej akcnej baby spravit chudinu krciacu sa v rohu.

sunny8
16. máj 2020

@extempore prečo je sebecka ? A keď ju bil alebo čosi to s ním mala ostať iba pre to že majú dieťa ?