Výpis zo Skypu. Môže ho použiť proti mne pri rozvode?

dada2009
6. feb 2009

ahoj,potrebujem poradit ohladne rozvodu ide o to ze po 12 rocnom manzelstve chcem dat o rozvod mame 2 deti,potrebovala by som pravnu radu,nebudem zachadzat do detailov a pojdem priamo k veci po nevere manzela som si nasla priatela a zijeme si s muzom kazdy svoj zivot,ide o to ze chcem dat o rozvod, ale moj manzel nesuhlasi,povedal ze ked dam tak mi deti urcite zoberie no a teraz o co ide:pisala som si s priatelom cez skyp ze skusal na party tanecnu drogu extazu a fajcil marisku a toto mi moj muz na tom skype nasiel vytlacil si to a chce to pouzit na sude ze mam narkomana potrebujem aby mi niekto poradil ci to je doverihodne a ci na zaklade vytlaceneho rozhovoru zo skypu mi moze zobrat deti.A este k tomu partnerovi neberie drogy len to skusal som si tym ista ze nie je ziadny narkoman chodi riadne do prace a je to normalny chalan.Tak v strucnosti asi tolko budem rada za kazdu radu lebo uz nemozem takto dalej zit a bat sa podat o rozvod ze pridem o deti.Dakujem

gabrielkaa
14. feb 2013

Keď si dám pohárik vína, neznamená že som alkoholik...ak to s užitím drogy bolo jeden krát. Jasné že to nie je ideálne, ak sa príde na to, že súčasný partner matky skúša drogy.... Takto to posudzovať nikto nemôže, nakoľko každý konzument čo i len pohárika alkoholu môže byť posudzovaný ako alkoholik.... Neviem čo súdy môžu uznať ako relevantný dôkaz, ale podľa mňa (nie som právnik) nejakú jednorázovú komunikáciu cez skype asi nie..aj keď priťažiť to môže.

roxi
14. feb 2013

@dada2009 myslím, že od nazorotca tu máš skutočne dobré postrehy a budeš vedieť čo asi by si mohla na súde očakávať (rovnakým štýlom, pravdepodobne aj tvrdším by sa tam do teba obul manželov právnik) , ale predpokladám, že tvoj manžel sa len vyhráža a v skutočnosti nič nepodnikne, ale na tvojom mieste, by som troška preverila svojho priateľa, či ozaj to bola len jednorazovka, pre istotu sa ďalej moc pred manželom nechválila, že sa stále stýkate a podala žiadosť o rozvod. Držím palce, nech to zvládneš.

roxi
14. feb 2013

teraz som si všimla, že reagujeme na tému z roku 2009, zrejme dlho neaktuálnu 😉

billam
14. feb 2013

@nazorotca všimol si si na akú tému, z ktorého roku si reagoval? 🙂

nazorotca
14. feb 2013

áno, tak som tajne dúfal, že dada tu priloží čosi ako to prebehlo 😉

nazorotca
14. feb 2013

@gabrielkaa aj ja si občas vypijem a nie som alkoholik, teda závislý na alkohole, drogy sú v závislosti, resp. v hranici a rýchlosti vybudovania závislosti " iné kafe" , pitie alkoholu a drogovanie z pohľadu závislosti majú veľa spoločného, to je pravda, spoločenské nebezpečie je však oveľa väčšie u drôg, v zásade obidve závislosti sú zlé

lalilala
14. feb 2013

@billam no nemoze zo zakona ich nemoze akceptovat lebo ich vykonanie nenavrhol

ajsenz
14. feb 2013

kľudne môžeš ty na súde poprieť že skype nie je tvoj a že to on ho vytvoril a takto to spravil ... toto nikdy nebudú brať do úvahy 🙂
A prípadne by mu dali spraviť testy na drogy

romanula
14. feb 2013

@nazorotca ja jsem nenapsala ze drogy su fajn, dobre? Nic take si ani nemyslim, tak sa prestan obuvat do kazdeho. Mna len fascinuje jak sa tu hned z cloveka ktory zkusil travu robi narkoman. Ona potrebovala pomoc radu, niekdo sa tu potrebuje len proste vypisat zo svojich problemov a vzdy sa tu najde niekdo kdo sa robi svaty a vsetko vie. Co ty vies co robila tvoja zena nez ta spoznala a nebo robi teraz? Kazdy mame v skrini nejakeho kostlivca s ktorym sa nechvalime ani najblizsim.... tak neodsudzuj volakoho o kom nic nevies, to ma vytaca.
A predsa si sam nemyslis ze sud zveri deti muzovi len zato ze ona ma priatela ktory zkusil drogy? Neni to potvrzene, dokazane nicim, a presne si to aj ty napisal, ze zajtra moze byt iny priatel, ale to predsa neznamena, ze ona je spatna, zla matka a nemali by jej byt zverene deti

nazorotca
14. feb 2013

@ajsenz ak by šiel na testy a tie by dokázali že drogoval, potom čo? testy vedia zistiť aj rok dozadu prítomnosť drôg v krvi

ajsenz
14. feb 2013

@nazorotca rok dozadu určite nie ale 3 mesiace áno..

ajsenz
14. feb 2013

@nazorotca však potom nič ale zas môže to byť argument a nie každý si dá na vlastné náklady spraviť testy môže to odmietnuť a nie každý bude pokladať skype za relevantný dôkaz.. kamarátke sa bývalý vyhrážal smrťou cez maily a policajti povedali že však to nie je relevantné pokým nemá svedkov.

majka787
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nazorotca
14. feb 2013

@romanula presne to som urobil, čo dada potrebovala, naliať jej čistého vína, ako to je a ako to môže dopadnúť, aby bola pripravená aj na takúto alternatívu,drogy sú svinstvo a takto zostane, a u jej priateľa sa nejdenalo len o trávu, aj ked aj u tej sa časom stane závislosť, nezľahčuj problém drôg, kostlivcov nechajme v skrini, dadu som neodsudzoval, že je zlá matka a deti by jej mali byť odobrané, písal som o tom, ako to aj tak môže dopadnúť, bola to výstraha , aby sa vyhla problémom, pomoc tipu: koho čo fascinuje, vytáča jej nepomôže

nazorotca
14. feb 2013

@ajsenz pokiaľ viem, tak rok

majka787
14. feb 2013

@nazorotca ona ta dada je podla mna tiez chudera ked sa hned vrha do vztahu a este z .............. sice je to jej vec nemam rada take zeny fuj

graceful9
14. feb 2013

@nazorotca ty si sa sem zaregistroval, aby si rýpal? :O

majka787
14. feb 2013

@majka787 idem zatial chudence moje

romanula
14. feb 2013

@nazorotca ja som to taky nepisala Dade, co ma vytaca a fascinuje to bole adresovane tebe. Ja problem drog absolutne nezlahcujem, viem ake je to svinstvo a viem co dokaze s ludmi narobit. Ale nemozes hned kazdeho hadzat do jedneho vreca. Ako si sam hore napisal si v tomto skuseny a verim ze logicky uvazujici a inteligentny clovek, co taky skusil a nechal tak, lebo sam vies ze ta to znici. A tak nemozes hned napisat ze ma frajera narkomana, lebo skusil travu a extazu. To jej taky asi neprida. Mozna chapem ze si jej chcel pomoct a pripravit ju, ale ona sa len pytala ci to obstoji u soudu a tys jej napisat ze ma frajera narkomana. Vy chlapi jste proste moc realisticti, trochu citu vies my zeny to trochu viacej vnimame... a mohlo to tak dopadnut ze by jej odobrali deti ale tam nebol dovod, teda aspon nenapisala

sue
14. feb 2013

No krásne si tu dopisuje jedna osoba so sebou samou 🙂

nazorotca
14. feb 2013

@graceful9 a môžeš si to dať ako záverečnú prácu: názor ľudí na inetových fórach - majú písať iba to, čo chcem aby písali .........a pokiaľ možno, neočierňuj, nerýp, milá ...zaujímavý nick ...graceful

graceful9
14. feb 2013

@nazorotca zaujímavý ale na nazorotca očividne nemá.jasné, keď budem niečo podobné písať, určite spomeniem výhodu anonymity na internete a to, ako ľudia využívajú, že sedia doma za PC a súdia a podrývajú ...pekný deň prajem ;)

nazorotca
14. feb 2013

@romanula písal som o možnosti, nie že ním je, písal som o tom, čo ju môže čakať, nie čo ju čaká, popravde vieme kulové, lebo už tu nepíše, takže diskutujeme o nej bez nej
videnie ženy a muža je rozdielne, s tým už žiaľ nič neurobíme 😀

nazorotca
14. feb 2013

@graceful9 anonymita s tým má málo spoločné, jedná sa tu o právo na názor , rešpekt k názoru iného, atd....

romanula
14. feb 2013

@nazorotca ale zufala zena sa chyti aj "len moznosti" a ano neviem preco ale zda sa ze diskutujeme uz len my bez nej, takze je to jedno

graceful9
14. feb 2013

@nazorotca nie, jedná sa tu o to že ty uznavaš len svoju pravdu a ženu ktorá je zúfalá a bojí sa takto odbiješ a pošliapeš jej rozhodnutia...ale veď kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom ...

simca06022011
14. feb 2013

super ze sa hadate v teme z roku 2009 🙂
Historia skypu sa da kedykolvek sfalsovat, ktokolvek kto sa do toho pc dostane a stihane to(ak to dana osoba pravidelne nevymazava) si to stihane a vie do toho cokolvek dopisat... ja by som to hned napadla, ze to nie je pravda a je to doplnene🙂 Skype doma mame a pouzivame vo velkom, dcerka si ho vie aj sama zapnut.. mame starych rodicov v zahranici a velmi nam to pomaha a ked ma niekto s tymto problem, nech sa uzaj odpoji z internetu a nevypisuje na fora.. lebo aj to je prezitok a nebezpecenstvo...

nazorotca
14. feb 2013

@graceful9 je to večná dilema, ako zvoliť radu, buď postupne, alebo naraz, alebo ukľudňujúcu pohodovú odpoveď, alebo liečba šokom, nemyslím, že som ju odbil, snažil som sa vysvetliť svoj náhľad na jej problém, , udivila ma jej naivnosť, o.i. aj moja naivnosť ma vie niekedy poriadne prekvapiť 😉, kiež by ma moje vlastné Ja vedelo taký čas obúchať o stenu

graceful9
14. feb 2013

@nazorotca kiežby...vieš keď sa niekto pýta či mu to priťaží a ty začneš že nemá žiť s feťákom a že aj ona začne možno drogovať to podľa mňa nie je terapia šokom ...

nazorotca
14. feb 2013

@romanula ja viem, nemala to ľahké, riešenia tiež, takže chirurg nás nebude hladiť do rána a potom vytiahne skalpel a ani zubár, psychológ, a ani forum nie je o nejakom dýchanku