Vyrastali ste ako dieťa v "druhej rodine" svojich rodičov?

babatkoling
4. feb 2014

Myslim tym, ze Vas otec alebo mama mali deti z prveho manzelstva a Vy ste sa narodili, ked sa mama alebo otec znovu vydali / ozenili? Vyrastali ste so starsimi surodencami, ktori boli Vasi nevlastni?
Je to dost narocna tema a preto Vas poprosim kontaktovat ma cez IP, rada by som sa vyhla akymkolvek nedorozumeniam alebo obvineniam zo strany maminiek, ktore si tym nepresli a preto nemozu objektivne sudit.
Potrebovala by som poradit, mam len niekolko otazok, ktore by som sa rada anonymne spytala.
Dakujem.

elina25
4. feb 2014

Ja mám nevlastnú sestru a super ju ľúbim,ako moju vlastnú to také moje mojko 😀

horana
4. feb 2014

Moj muz bol v pozicii toho starsieho surodenca, ktoremu do rodiny pribudla vo veku ZS 1. stupen, mladsia nevlastna sestra priblizne v jeho veku, kusocek mladsia. Vravel ze to bolo dost blbe obdobie, nerozumeli si dlhe roky boli skor spolubyvajuci a ju bral ako absolutne omedzenie. Nenasli si k sebe cestu nikdy. Je fakt ze si prilis nerozumel ani s otcimom, ale tam sa to este ako tak dalo, ze ta nevlastna sestra to bolo prenho to nejtazsie. Nastastie prenho sa neskor vytratila, nakolko uz nechcela byvat s otcom a presla radej az po case, uz k dobre zabezpecenej mame. Nikdy sa odvtedy nekontaktovali s mojim muzom, hoci prezli spolu znacnu cest detstva, ako on vravi: iba nedobrovolne.

cica869
4. feb 2014

ja mam kamosku a ona ma myslem ze 2 nevlastne sestry od otca aj od mamy jednu....z otcovej strany sa nestykala ale po maminej ano navstevovali sa aj ked ta sestra s nimi nebyvala celkom si rozumeli taze asi tak

zuzlicek44
4. feb 2014

ja som tak vyrastala...bola som ja a mama...potom bola mama jej manzel a ja. potom sestra ja mama a jej manzel. sestru milujem nadovsetko...s nevlast.ocom to bolo kadejaké...

zutera
4. feb 2014

Já jsem nejstarší z tři sester.Ta nejmladší je z druheho maminčina manželství. Mezi sestrami nikdy nebyl nikdo vlastní nebo nevlastní i když z otčímem jsem si nenašla cestu do dnes. Obě svoje sestry miluju. Navíc já sama jsem rozvedená. Mám 7,5 letou dcerku z prvniho manželství a rok a půl mladší dcerku z druhého manželství.Moje holčičky se naprosto zbožňují 🙂.Třeba včera jsem tu mladší dala poprvé spinkat do její izbycky samu a ráno tam při posteli spala i ta starší že nesnese že by tam malá byla sama 🙂.Jinak já jsem si velmi dávala pozor na to aby si moje starší dcerka sedla s mym druhým mužem. Naštěstí si velmi rozumí a sama mu spontánně začla říkat tati a bereho tak 🙂

haslerka27
4. feb 2014

moja mama ked mala 2 roky zomrel jej otec.zavalilo ho v bani.babka sa znova vydala po 10 rokoch a mala dceru,moju tetu...mozem povedat skvela zena,s mamou su nerozlucne,kazdy den si dopraju spolocnu kavu,vzdy spolocna tema.ja si snou volavam denne.mama mala skveleho nevlastneho otca ktory nas vzdy bral ako vlastne vnucata,pomahal,opravil co trebalo....tesi sa z nasej dcerky jeho pravnucky.mama ale z hovorenia vzdy trpela vo vnutri ze otca nepoznala aj ked sa jej dostavala vela vela lasky.

nelinka2009
16. jan 2020

Deti takéto veci vôbec neriešia ..

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz