Vysporiadanie po rozvode

svetlana35
3. júl 2017

Ahojte,
neviete nahodou aku mam sancu ostat v byte po rozvode? Byt sme brali pred 2 rokmi na hypo a manzel sa chcel rozviest . Mam sancu ze sud mi prisudi byt v majetkovom vysporiadani?
Alebo sa byt musi predat a vyplatit hypo a mne neostane ani euro? Aby som sa vedela zariadit vobec netusim ako to chodi, ale kedze sa plati hypo len kratku dobu po predani bytu a vyplateni hypo mi veru asi nic neostane. NAjradsej by som bola keby som platila komplet hypo aj byt ale zas manzel by z toho vysiel uplne zle.

dominika6
3. júl 2017

@svetlana35 byt nieje dieťa že ti ho súd pridelí..byt máte napoly,čiže bud vyplatíš ty jemu polovicu z bytu alebo on teba polovicu..a ten čo vyplatí druhého ostáva v byte..alebo predáte byt,vyplatíte hypo a nemáte ani jeden nič..a môžte začať odznova

sissy27
3. júl 2017

@svetlana35 súd ti byt určite nepridelí len tak ako darček k rozvodu... môžeš ho získať, ale musíš exmanžela vyplatiť... ak máš z čoho a ex bude súhlasiť, tak nie je problém.

svetlana35
autor
3. júl 2017

dakujem za reakcie, len som citala niekde ze vo vynimocnych situaciach sud to moze urobit, nakolko som viac penazi do domacnosti nosila ja, byt som vylucne zveladovala ja a starala sa aj o dieta. Ale tiez nemam ruzove okuliare. Penazi na vyplatenie nemam jedine mi ostava asi len predat byt a kazdy pojde od zaciatku

sissy27
3. júl 2017

@svetlana35 ak si ten byt 100% nefinancovala ty a nie si jediným vlastníkom na LV, tak určite nedostaneš byt bez toho, aby si exa vyplatila... možno to nebude musieť byť polovica, ale nejaká časť áno... skús sa s ním dohodnúť, že si hypo necháš previesť na seba a vyplatíš mu nejakú sumu (navýšila by si alebo refinancovala hypo, prípadne to budeš riešiť spotrebákom ), len teda otázne je, či to potom sama utiahneš...

svetlana35
autor
3. júl 2017

@sissy27 ved ja by som mu nechala chatu, nech si preda a auto, len na to nepristupi. Silou mocou chce byt predat a hotovo. Situacia je trosku divoka, lebo som aktualne tehotna a dal mi na vyber. Bud budem po kontrolou, cize len doma alebo do mesta len s nim alebo rozvod. Bola som s kolegom na kave, ale ozaj nic sa nedialo len som ho nahodne stretla v meste a zasli sme na kavu na 2 hod. pokecat. Tak muz to nesiel rozdychat. Este aj do kostola chce chodit so mnou, co je neveriaci. JA takyto teror neznesiem, preto si myslim ze k rozvodu dojde. Dokonca ani psychologicka si nevie s nim rady v manzelskej poradni

sissy27
3. júl 2017

@svetlana35 tak každý právnik ti povie, že rozvod je malina... ale majetkové vysporiadanie sa môže ťahať aj roky...

svetlana35
autor
3. júl 2017

@sissy27 ved toto, ja som zvazovala aj moznost ze len sa rozviest a byvat spolu, hadam by ma potom neobmedzoval, no neviem si to realne predstavit. Jedina vyhoda, ze deti by mali domov ako doteraz. My sa nehadame ani nic, fungujeme navonok dobre, len to obmedzovanie a vysluch. Kde ides? S kym si? Minule osm mu musela dat kamosku k telefonu.

alenky
3. júl 2017

Prepac, nestaram sa, ale asi ma nato dovod ked robi taketo vysluchy. So skusenostami nasimi znamimi majetkove vysporiadanie 3-5rokov najlepsie by bolo aby ste sa dohodli medzi sebou ak je to mozne. Nevidim v tom problem predat byt, splatit hypo a ked sa rozvediete ved nech kazdy ide svojou cestou. Prepac, ale myslis, ze je spravne drzat deti v nefungujucom vztahu? Pises, ze chces komplet hypo aj byt-ved ked nato mas najdi si novy byt pokial k tomu nepotrebujes muza...Trosku sa v tom stracam

svetlana35
autor
3. júl 2017

@alenky neviem v com sa stracas, ale ak si s mojim muzom neporadila ani terapeutka tak asi problem tam je. Neprimerana ziarlivost a vlastnit toho druheho, proste narovinu povedala ze v jeho spravani je vela patologie a pokial sme oficialne manzelia on to tak robit bude, ma aj zafixovane vzorce spravania z detstva kde detto robil svokor svokre. Ked sa rozvedieme zrejme hypo s 2 detmi nedostanem, aj keby som to utiahla. Zas ist do podnajmu vidim ako krajne riesienie

bosoriak
3. júl 2017

@alenky Ano, urcite ma dovod. Napriklad moze byt obycajny psychopat, ze. Koniec sarkastickeho okienka. 😀

@svetlana35 Sud pri majetkovom vysporadani prihliada na vsetko, ak to teda mas ako dokazat a najma ak mas dobreho pravnika. Potom sa este prihliada na deti, u koho ostanu. Potom este ak manzel nebude suhlasit, tak sa aj samotny rozvod moze tahat dost dlho. Obzvlast ak si tehotna, to bude vobec nie take jednoduche.

No malina to nebude, kazdopadne to urcite nie je take horuce a predaj bytu a hypoteku a podobne urcite nebudes musiet riesit najblizsie mesiace. Skor sa sustred na to, aby si mala nejaky plan, lebo zatial mi to od teba pride take prchke rozhodnutie. Neber ma v zlom, ja s tym rozhodnutim suhlasim, ak je tvoj manzel taky, aky pises ze je. Len si najdi plan, konkretne kroky, ktore treba urobit. Bude sa ti tym lahsie prechadzat.

Drzim palce.

P.S. Ak si chces byt ista, napis do skupiny "Pravne poradenstvo" tu na MK, tam radia pravnici, nie taki odkundesi amaterski ako ja 🙂

mirica
3. júl 2017

@svetlana35 ....súd môže zohľadniť aj to, čoo si písala, teda aj to ako kto prispel k spoločnému majetku .Ďalej sa zohľadňuje aj majetok, čo ste mali pred vstupom do manželstva. zjednodušene, ak on mal na účte O a ty 20.000,- pri rozdelení BSM by sa to zohľadňovalo.

dominika6
3. júl 2017

@svetlana35 súdu je šum a fuk či si upratovala byt ty alebo sa starala o dieťa ty..jedná sa o nehnutelnosť nie o zásluhy

svetlana35
autor
3. júl 2017

@bosoriak dakujem, ano som rozhodena a uvazujem viac emocialne ako realne, lebo rozvod som nepripustala. Bohuzial, kto nezazil taku povahu cloveka nepochopi. Najma ak ja som hlavny zivitel, pracovne stretnutia a pod su na dennom poriadku. Doma potrebujem pohodu a vypnut a nie vysluch. Nechodim ani na sluzobky, pretoze to manzelovi vadi, lenze teraz mu vadi upllne vsetko, aj ked idem 1x do tyzdna na hodinu!!!! na kavu s kamoskou, fitko a pod veci nehrozi, zdokonalovanie sa v jazyku som musela posunut na uroven SKYPE aj to je problem. Proste ak by som sedela len doma, tak by bolo fajn. No pri mojej praci to nie je realne. Do terapie som investovala cca 400e a aj tak mu to nepomohlo. TAk ja uz ozaj neviem, preto ak vcera spomenul rozvod tak sa mi aj celkom ulavilo. Len to byvanie bude problem trosku, ale hadam zvladnem

sasa1310
3. júl 2017

@svetlana35 a čo keby si sa s ním dohodla tak, že ty si necháš chatu a auto a on byt?
Chatu by si predala a mala aspoň základ na druhý byt

mirica
3. júl 2017

@svetlana35 ...ešte som zabudla.....súd prihliada aj na maloleté deti a na to , kto ich dostane do starostlivosti.....kedže ste platili hypo len dva roky a máte aj chatu a auto, môžeš dať na súd aj taký návrh , aby bol byt a hypo daná do vlastníctva tebe, kedže máš deti v osobnej starostlivosti a auto a chatu nech súd dá do vlastníctva jemu.(presnejšie neviem, lebo to by chcelo poznať všetky fakty, hodnoty majetku a aj výšku dlhu)

svetlana35
autor
3. júl 2017

@mirica ved to by bolo uplne najidealnejsie. Hypo sme brali 50 000e, muz dal d oneho 7 tisic v hotovosti co mal z predaja svojho bytu za slobodna. Chata je v divnej lokalite ta ma hodnotu cca 10 000e, auto cca 5 tisic e...Pred svadbou sme zacinali obaja od nuly.

sasa1310
3. júl 2017

@svetlana35 no ak muž zainvestoval predajom svojho do kúpy bytu, tak neviem neviem. Ak to dokáže, tak to bude ťažšie. Chatu ste spolu kupovali cash?

svetlana35
autor
3. júl 2017

@sasa1310 chatu sme kupovali cash ano

deti95060810
3. júl 2017

zdá sa ,že si šikovná žena, len potom nechápem načo s takým polobláznom čakáš ďalšie dieťa....Mohla si mať o starosť menej....

mirica
3. júl 2017

@svetlana35 ....tak daj taký náhrh pri rozdelení, podľa mňa ti súd vyhovie , ak budeš mať deti zverené do starostlivosti...ide totiž o bývanie detí....

ak sa totiž nedohodnete vy , rozhodne súd.....nie je to tak, že ak jeden nesúhlasí musí sa nutne byt predať. Len ak dôjde k vysporiadávaniu cez súd, tak tam bude poplatok

sasa1310
3. júl 2017

@svetlana35 a nebolo by ti lepšie si nechať chatu a auto a mať v tom cca 15 tis. euro.
Ako byt, ktorý sa ešte v podstate len začal splácať? Otázne, či by s tým tvoj súhlasil

dominika6
3. júl 2017

@svetlana35 pekne vygruntuj byt,nafoť dokonalé fotky z každého uhlu,nahádž na web.daj rozumnú sumu..príde kupec,byt predáte,zbavíte sa hypo,prípadný rozdiel z ceny aj sa ti podarí byt predať za viac ako 50 000,- vyplatíš despotovi ako kompenzáciu za pekne strávené dusno..podáte si pred bankou ruky,poprajete veľa šťastia..
predáš si chatu a ideš do podnájmu alebo k rodičom..
a radím ti odsťahovať sa čo najdalej nech sa ukája chlapec na pocite že nevie kde si a s kým si..

svetlana35
autor
3. júl 2017

@deti95060810 lebo som chcela dalsie dieta, syn ma takmer 16 rokov a ja som nechcela ostat pri jednom.

svetlana35
autor
3. júl 2017

@dominika6 mat tak tvoj nadhlad 😀 Ale celkom rozumna rada, akurat k rodicom nehrozi, lebo byvaju 300 km od nas. Ale podnajom to isti prinajhorsom.

deti95060810
3. júl 2017

@svetlana35 no tak to ti mohol spraviť hoc kto iný aj po rozvode....keď už tak....A nehýbu s tebou hormóny???

dominika6
3. júl 2017

@svetlana35 300km je ideál od muža 😀

deti95060810
3. júl 2017

@dominika6 V Ružomberku v tej diere, predať byt za 50 tácov??? Ma bavíš....😀

svetlana35
autor
3. júl 2017

@deti95060810 teoreticky mohol, len co by to zmenilo na mojej situacii?

deti95060810
3. júl 2017

@svetlana35 po rozvode lepší výber....

dominika6
3. júl 2017

@deti95060810 a čo ja viem kde má byt? ty stihoman 😀