Vyžaduje od váš manžel navarené/popratané, keď príde z práce?

malykonik
24. máj 2019

Ahojte, dnes po podobnej otázke od kamošky, ktorá ma trochu zarazila 😃 ma zaujíma ako to máte vy, vyžadujú vaši muži keď prídu domov z práce aby mali navarené a všetko doma popratane ? Hnevajú sa ak to tak nie je? Len tak zo zaujimavosti 😃 môj manžel je v pohode, a robím si niektore veci aj keď príde z práce a venuje sa dieťaťu

queen_mary
24. máj 2019

Nikdy to muz odo mna nevyzadoval 😅 ale patri sa, kedze som doma. Ked som bola v práci tak to nebola taka idylka, ale neriesili sme to nejako, jedli sme vacsinou vonku alebo donasku. Uvidime este, ake to bude s potomkom. Ale kedze mame dvojizbovy byt zatial, tak si nemyslim ze by mal byt minimalne s upratovanim problem 🙂

lubkaaanz
24. máj 2019

@limetka69 ano presne ze hovorim za seba🙂

evittam
24. máj 2019

@malykonik Vyzaduje?! A on je akoze kto,ze moze nieco také vyžadovať? Mna zaujalo len toto slovo. Ona od manžela vyžaduje co? Tiež to iste?😂😂😂

evittam
24. máj 2019

@zuzana92521 A to akoze ak ty nespravís co píšeš tak máte doma spinu a ste hladní?! No moj muz tiež pracuje fyzicky a všetko u nas funguje ako píše
@sense
@sissy27
Nie som sluzka ale partnerka a zijeme v spoločnej domácnosti. Taktiež upratujú aj deti a pomahaju.

mimiqa
24. máj 2019

Fuuuhhaaaa...nie som.otrok...ale pracujuca zena...by skusil 😂😅🤣

dskjhfdlkdjhl
24. máj 2019

@malykonik to maju aky vztah? On je nejaky sef a ona jeho upratovacka, kucharka a milenka v jednej osobe? Co pozaduje ona od neho?
Neviem si to predstavit, ze by sa manzel hneval, keby nebolo upratane/navarene a je uplne jedno, ci je zena v praci alebo na materskej. Kamoske povedz, ze nech nenecha zo seba robit onucu.

sense
24. máj 2019

@evittam veru aj dcera.musi....samozrejme adekvatne jej veku...

juliet86
24. máj 2019

pocula som kamky ktore ked nemaju sex s muzom tak muz im potom odmieta doma pomahat s domacimi pracami tiez to nechapem 😆 u nas nakupuje vari a upratuje muz a upratovacka. ja mam ulohu oddychovat 😆

dskjhfdlkdjhl
24. máj 2019

@juliet86 a ked maju sex, tak potom pomahaju?😀

nini1010
24. máj 2019

Nikdy.potesi ho ked nkeco navarim teple vecer,ale nevyzaduje.poriadok uz vobec nie.

lacibo
24. máj 2019

@malykonik ak je žena celý deň doma a muž v práci 8-10 hodín tak je to asi samozrejmé, že by si mala okolo seba upratať a navariť (aj pre seba)..nie preto že to vyžaduje muž..ale preto, že jej záleží na domácnosti a zdraví svojom a rodiny (strava)..ak sú v práci obaja, tak sú práce v domácnosti logicky rozdelené tak, ako kto stíha..nemalo by byť tak, že jeden otročí a druhý sa vyvaľuje na gauči..

drobcek53
24. máj 2019

Domácnosť je spoločná.. Obaja špiníme riad, obaja potrebujeme jesť, obaja chodíme po podlahe, obaja........ Takže aj staranie sa o domácnosť je záležitosť oboch. Žiadne také, že "muž mi ne/pomáha".. MI ne/pomáha? Ako hovorím, je to aj jeho domácnosť, takže tak k tomu aj pristupujem a našťastie aj on...
Ak je partner v práci celý deň a ja mám voľnejšie, tak sa vracia domov do uprataného. Príde mi to úplne normálne. Ale rovnako keď ja mám povinností vyše hlavy a on má voľnejšie, postará sa on. A keď to máme cca narovnako (obaja cca rovnako voľno alebo obaja cca rovnako povinností) tak sa toho chytí ten kto má chuť 🙂 Alebo to spravíme spoločne...
Neviem si predstaviť, že by sa mal muž hnevať na niečo takéto.. A tiež neviem prečo by to mala byť záležitosť ženy.. len preto, že je žena? Alebo v niektorých prípadoch pre to, že je doma s dieťaťom a teda určite má neskutočne veľa času a energie na to aby má celú domácnosť na svojich pleciach?? To mi prídu naozaj také zastaralé konzervatívne názory.

ivkasolteska
24. máj 2019

@malykonik moj nevyzaduje nic,jemu je dobre aj v bordeli.ja rada upratujem,ale pri malom nemam az tolko casu.skor mi vycita ze prehanam.co sa tyka obedov,tak varim lebo som na md,a stale zavola ci mame nieco na obed alebo sa ma najest v meste,popripade doniest nieco.vecere si urobi sam suche,alebo zje to co bolo naobed.akurat chce mat vyzehlene kosele do prace. . .inak nezniesla by som keby ma za čokoľvek buzeroval,a aby som bola v strese lebo ma prist domov.tak toto nie

dopolbokaodrata
24. máj 2019

Tak nejaký základný poriadok a aspoň rozky keď už nič iné sú hádam doma vždy. Tie silacke reči že no skúsil by a podobne, no haha, však internet znesie. Môjmu bordel vadí, ved keď je doma halda špiny alebo neupratane týždeň, nie je to práve pekná vizitka ženy. Bývala som na VŠ na priváte s babami a teda to by som neverila, že sú aj horšie humusáčky než chlapi.

drobcek53
24. máj 2019

@dopolbokaodrata "nie je to práve pekná vizitka ženy".. ženy? v tom dome/byte žije len žena?

evita168
24. máj 2019

Nevyzaduje a este aj hundre ked volaco robim ze naco stale taham vysavac a lietam z handrou ze neviem oddychovat a ked idem varit tak povie ze daj si kavu a zacne citat obedove menu kde ake maju a objadnava sa a je to dost casto...ja osobne by som to nezniesla taku buzeraciu

sintra
24. máj 2019

@drobcek53 zjavne. Zena sa rodi s handrou v ruke a je rodovo predurcena k drahe upratovacky. A este ju to ma aj bavit, lebo len vtedy je to naozajstna zena. Si nevedela? 😉

evittam
24. máj 2019

@sintra No a este potrebuje mat k tomu silácke reci na internete...,🤣🤣🤣🤣🤣

queen_mary
24. máj 2019

@drobcek53 no takto. Niektore zeny chcu, aby ich muzi dotovali, ved ty si chlap, hlava rodiny, postaraj sa financne. To je iba priklad, vela debat je tu prave o tom, a tu sa zeny biju do pŕs. A ano, pre mna je cista pekna domacnost mojou vizitkou. A bola, aj ked som robila a zarabala 🙂 predsalen muz nepôjde do tigera, jysku, kiky kupit doplnky alebo do villeroya pekne pohare 🙂

mrnoska3
24. máj 2019

ahoj to moj muz raz prisiel vecer z prace a ja pred telkou a na zemi nejake hracky a on ze jaky tu je bordel ja pozeram na neho a vravim mu ze az bude spinavy riad padat z drezu a ze na stole nebude miesto ani na lyzicku a pos....ta plienka na strede izby tak potom mi moze povedat ze mam bordel Ste mali vidiet jak ostal kukat ale inak u nas kazdy vie co ma robit som na MD ale ked som chodila do prace some sa striedali aj s varenim aj s upratovanim

drobcek53
24. máj 2019

@queen_mary Myslím si, že cit na dekorácie je skôr vecou povahy ako pohlavia (aj keď uznávam, že štatisticky sa nájde asi viac žien s týmto citom). Ale keď tu budeme mať bordel a špinu je to vizitka oboch, príp. toho kto to má v domácnosti "na starosti" podľa vzájomnej dohody.. Ale tieto zaužívané predsudky, že žena má upratovať/variť a muž zatĺkať klince 🙂 Ja poznám dlhoročný pár kde naopak žena je technicky zdatná a stará sa komplet o dom, od padajúcej omietky až po prerobenie zámkovej dlažby a naopak muž sa vyžíva vo varení a upratovaní.. a čo?

Čo sme fakt v stredoveku? Ešte mi povedz, že aj to ako je muž oblečený je vizitkou ženy 😉 To je tiež taký konzervatívny názor, že keď je muž "dogabaný" tak ohovoria jeho ženu...
Z môjho pohľadu som v prvom rade jeho žena a nie slúžka,upratovačka,kuchárka... A on zas je v môj muž a nie moje dieťa, za ktorým by som mala behať a upratovať a vyvárať mu.

PS: samozrejme je iné ak žena "vyžaduje" aby ju muž dotoval peniazmi lebo však "si chlap" a/alebo muž zarába tisíce a žena si len doma užíva.. to zas je o inom no..

fedka333
24. máj 2019
hettinka
24. máj 2019

@malykonik no skúsil by vyžadovať. Potom by som všeličo vyžadovala ja 😂

Manželstvo nie je o vyžadovani si. Upracem a navarím, lebo chcem, ak som doma skôr ja, lebo sme obaja hladní a naše spoločne deti sú hladne. Ak príde skôr manžel, urobi veci doma on. Upracem, lebo nemám rada neporiadok. Operiem, lebo treba mat čisté. A rovnako manžel robí to čo treba, ale nie preto, že to vyzadujem. Normálne sa dohodneme.

klarissa25
24. máj 2019

Tak ja neviem, ale ja sama vyzadujem od seba aby som mala doma poriadok, neznasam "bordel" a spinu.A co sa tyka jedla tak tepla strava je podla mna zaklad a kedze mam dieta tak je pre mna dolezite aby som mala navarene... ale inak to chlap vyslovene nevyzaduje, parkrat sa stalo ze nebolo doma vsetko dokonale, ale teda nedostala som "vyhubovane" 😂😂😂

dopolbokaodrata
24. máj 2019

@drobcek53 no vidím ze sa ideme chytať za slovíčka, áno žije tam aj s tým, ktorého si vybrala za muža.

fedka333
24. máj 2019

Ja mám partnera na týždňovke ale aj tak varím a upratujem skoro každý druhý deň... vždy keď piatok príde domov je navarené nakúpené vyriadene...raz som nechala neporiadok deti boli choré a ja nevyspata nechcelo sa mi a keď prišiel domov mi povedal že konečne....takto sa mi to páči 🙄🙄🙄

queen_mary
24. máj 2019

@drobcek53 ale ja som nehovorila o sebe 🙂 my sme normalni funkcni moderny par. Obidvaja si vieme na seba zarobit, upratat a navarit. Narazala som na zeny, co tu pisu casto ze muz je hlava rodina, mal by zaobstarat zenu a deti financne.

Co sa tyka oblecenia, tak ja si muza rada pekne obleciem 🙂 ale mam to v povahe, mam rada vsetko pekne, na co sa dobre pozera.

drobcek53
24. máj 2019

@dopolbokaodrata Nemyslím si, že som ťa chytila za slovíčko. Ale ak niekto domácnosť považuje za vizitku ženy, tak potom asi v tej domácnosti žije iba žena. Lebo inak nevidím dôvod prečo by napr. špinavá podlaha mala byť mojou vizitkou keď po nej kráča denne aj môj muž a zároveň má 2 zdravé ruky do ktorých môže ten mop a vedro chytiť.

drobcek53
24. máj 2019

@queen_mary No tak jasné. Ak raz si myslím, že muž je hlava rodiny a muž sa má o mňa finančne postarať, tak nebudem na druhú stranu tvrdiť, že má doma behať s metlou 🙂
A nemám nič proti, ak si žena oblečie muža lebo chce.. Ani ak si dvaja rozdelia povinnosti ako im vyhovuje.. Veď je to vecou tých dvoch 🙂 Skôr som narážala na všeobecný fakt, že "je to vizitkou ženy"... "žena by mala..." príp. aj "muž by mal..."

laila22
24. máj 2019

@lubkaaanz ty pracuješ, či si v domácnosti?