Vzťah bol zlý, ale láska zostala

sklamanakanya
12. aug 2015

Ahojte. Chcem sa spýtať....keď bol vzťah zlý, narozprávalo sa veľa zlých vecí, ponižujúcich atď....ale láska zostala, obaja to chceme skúsiť, on sa snaží, chce urobiť čo treba.
Oplatí sa to? Alebo radšej už nie? Môžu parteri ,,rásť" a zmeniť prístup k určitým veciam?

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

A koncom Septembra 🙂

lulistek
12. aug 2015

@sklamanakanya druhá šanca je ok, tretia už nie

sissy27
12. aug 2015

@sklamanakanya veru môžeš aj stratiť... kopu času s niekým, kto za to nestojí, sebaúctu ( o tú si už podľa mňa prišla, keď uvažuješ nad vzťahom s niekým, kto ti nadával, urážal ťa, atď.), môžeš prísť o niečo lepšie... a teda prečítala som si niečo z tvojich predchádzajúcich tém - on už predsa druhú šancu dostal, tak načo ďalšiu? a potom koľko ich ešte bude? až kým ti nespraví dieťa a ty si budeš trieskať hlavu o stenu? rozmýšľaj hlavou, nie tým ostatným...

barushkaaa
12. aug 2015

@sklamanakanya fúúúú....rozmýšlaš, či dať tretiu šancu? keď nevyužil ani druhú? 😕

Ja som svojmu ex stále odpúšťala, dávala dalšie a dalšie šance....a vieš ako som dopadla? ani tú 65 šancu v poradí nevyužil, ok možno na 2-3 mesiace hral divadielko a potom sme boli spať v starých koľajách.

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

áno nemal ani jednu, ani dve a ani desať šancí. Máte pravdu. Sakra to je náročné :/ A čo ak fakt urobí velký krok a proste príde do UK za mnou?

sissy27
12. aug 2015

@sklamanakanya jáááááj dievča, čo ak, čo ak... no aj by som ti na to niečo povedala, ale to by som zas prestala byť dámou 😀
čo ak na teba v UK čaká správny chlap, gentleman, ktorý si ťa bude vážiť a bude ťa úprimne milovať? a ty zahodíš takúto šancu kvôli rozmaznanému sedlákovi, ktorý na teba pľuje a nazýva ťa "dierou"??? budíííííček !!!!
keby si mala 17 rokov, tak pochopím, že si sa zbláznila do niečoho takého, ale si dospelá, čochvíľa začnú tikať biologické hodiny, budeš snívať o bielych šatách a bla bla bla - ale ozaj s niekým, kto ťa opľúva a rieši pipky na pokeci?? predstav si, že máš dcéru a ona rieši rovnaký problém - čo jej poradíš? skús, či ťa aj tentokrát neopľuje, nevynadá ti?

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@sissy27 No a teraz poďme poporiadku. Napísala si holú pravdu. Prečo mám potrebu ho obhajovať?
Že on to robil preto a preto bla bla....
A to oplutie....no tak to sa nejdem vyjadrovať, to je naozaj charakter debila skríženého s morálnym niemandom.

sissy27
12. aug 2015

@sklamanakanya zažila som niečo podobné kedysi dávno, bola som o niečo mladšia ako ty 🙂 až s odstupom času vidím, čo všetko mi ten človek vzal, ako ťažko som sa dostávala "do pôvodného stavu", čo všetko som kvôli nemu (alebo kvôli svojej naivite a zaslepenosti) prepásla... ale zobrala som si z toho jednu zásadnú vec - presne viem, čo nechcem 🙂
teraz odpustíš jemu a nakoniec budeš musieť odpúšťať sama sebe, že si bola tak blbá...

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

Máš pravdu.

eaka
12. aug 2015

@sklamanakanya no takým veľkým to písať netreba.. 🙂 ale áno..

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@eaka tak na toto neviem čo napísať. Hlavne sa drž.

147789laska
12. aug 2015

@sklamanakanya to je pekne, si mlada tak zi a najdi si pracu a ktovie ci sa este vratis
a co tvoja rodina? podporila ta?
uz mas zabeuzpecene ubytko tam? ucit sa.. mas zaplatenu skolu? je krasne snivat a ja ti verim ze tvoje sny sa naplnia v krasny zivot

sissy27
12. aug 2015

@sklamanakanya ja viem 🙂 drž sa, hlavu hore a choď vpred 🙂 do UK, kamkoľvek... ale nikdy nezabúdaj, že na prvom mieste si TY a kým si nebudeš vážiť samu seba, tak si ťa nebudú môcť vážiť ani druhí... chvíľu si ešte poplačeš, aj prídu otázky "čo ako" a "prečo" a podobné, ale nefungovalo to raz, ani druhý raz, ani osemnástykrát, a nebude to fungovať ani po milióntykrát...

mima4
12. aug 2015

@sklamanakanya

ak ste manzelia, urcite sa netreba vzdavat a treba bojovat o vztah.

ak ste vo volnom zvazku "priatel a priatelka"..niet o com..treba vystupit zo vztahu cim skor... este kym nemate zavazok na cely zivot.

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@147789laska Rodina ma celkom podporila, aj priatelia. Akurát otec je skeptický 🙂To s tou úctou máš pravdu...Najprv samú seba si musím vážiť.. Tie otázky veru prišli a ja aj reálne vidím odpovede.
To že si nevážim samú seba a mám problém so sebavedomím.
To že treba ísť ďalej a nezasekávať sa v kolobehu nešťastia. Veď to je sebadeštruktívne!
Mám ho rada. A pokiaľ sa spamätá keď odídem a príde za mnou alebo čo....potom budem niečo riešiť.
Ak uznám za vhodné a nebudem už dávno s citmi a vnútorným pokojom niekde úplne inde.

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@147789laska ubytko a prácu vybavuje jeden známy

147789laska
12. aug 2015

@sklamanakanya mudro napisane, nic neries, co ma prist nech sa stane 🙂
otcovia su vzdy trosku inde su pregmaticki, aj ja som taky, veci vidim inak ako deti a ty si pre otca stale take krasne dieta a boji sa o teba 🙂
a P.S problem so sebavedomim nemaj, ja som bezny clovek, bezny smrtelnik, normalny muz a si sympaticka, mudra a dobra, milujuca zena co hlada lasku, preco mas problem? uz nemaj.. a hned 🙂

147789laska
12. aug 2015

@sklamanakanya a to je dobree.. nech nejdes sama a na blink, spolahni s ana priatelov....

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

Otec vždy bude otec. A vždy bude pre svoje dcéry veľmi protektívny, pretože vie, akí muži sú :D
Každopádne, vďaka za povzbudenie 🙂

moonlight1210
12. aug 2015

@sklamanakanya ked uz raz prelomil tu babrieru a dokazal byt k tebe bez prespektu a bez ucty, uz s tym nebude mat problem nikdy.
aj hnev sa da vyjadrit slusne. on si zvolil iny sposob.
ze teraz chce robit velke gesta, lebo mu "hori za zadkom" - nepresvedcil by ma o velkej laske.

ak ma byt k tebe mily a slusny, len ked ste v pohode, alebo ked citi hrozbu - tak to nema vyznam.

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@moonlight1210 ja chcem docieliť (ak teda čosi kdesi medzi nami ešte bude) aby bol slušný ku mne stále. On tiež chce. Vždy olutoval tie kraviny. On sa aj o tom chce rozprávať, neopíja ma suchým rožkom, rieši prečo to robí. Na druhej strane viem, že by pre mňa urobil čokoľvek, aj pre rodinu. Len je to taký ten typ, čo potrebuje hmatateľnú slobodu (motorkár).
Ja som tiež nebola neviniatko. Tiež som aj hysterčila. Keby nastal kompromis a zhoda na oboch stranách tak sa všetko dá. Jednoducho nie som názoru že každý je za každých okolností nahraditeľný. Ja som chcela aby bol posledný.

macka334
12. aug 2015

Keď sa chce tak ÁNO

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@macka334 skutočne si myslíš že keď to bolo fakt že silno silno zlé tak sa to dá? Bolo veľa šancí...

barushkaaa
12. aug 2015

@sklamanakanya bolo to silno silno zlé, bolo veľa šancí a ty stále rozmýšľaš o tom dať ďalšiu? ach jáááj dievča..... ☹

napíšem ti teraz o sebe....ex minule došiel s tým tiež, že chce ďalšiu šancu (neviem už koľko ich dostal, potrebovala by som na to kalkulačku), keď som mu začala vyčítať tie chyby v minulosti, tak mi povedal, že tak si mi nemala dávať zasa šancu...chápeš, ako krásne sa alibisticky vyhovoril na mňa. On posral ďalšiu šancu, lebo ja som mu ju dala.....ach jáááj, celé zle....z vlastnej skúsenosti ti radím, keď nechceš sa že fest spáliť, zabudni na neho a hľadaj ide.

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

Toto poznám

maria1989
12. aug 2015

@sklamanakanya má tvoj priateľ dobrú prácu tu na SK?

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@maria1989 dobrú ako dobrú. Zarobí možno 650 eur v čistom...

sklamanakanya
autor
12. aug 2015

@maria1989 pred rokom zmenil prácu a polepšil si o čosi....

maria1989
12. aug 2015

@sklamanakanya ja len preto, či napr. slabo platená práca nie je spoludôvodom odchodu do zahraničia... 😉

mk22
12. aug 2015

ja na tvojom mieste, ak teda uz nejake sance mal a nic z toho..by som pekne..krasne odisla do UK zacala si uzivat, ostala s nim v kontakte ako kamarati, sem tam si zavolali, pokecali..ale naco zacinat vztah a ty ides prec...nechaj ho tu, nech ti na dialku skusi dokazat ako velmi mu na tebe zalezi, nech ta podpori v rozhodnuti nech ti fandi, ma 30r rozum, tak nech sa sprava ako sa na 30r muza gentlemana patri..ak to nezvladne, tak dovi dopo..u mna muz ktory zene nadava a nema problem ju vulgarne oznacit, nie je muzom..nech si najde kolegu a posiela ho do prdele kazde rano, ked mu to robi dobre, ale nenechaj sa prosim ta urazat..