Vzťah bol zlý, ale láska zostala

sklamanakanya
12. aug 2015

Ahojte. Chcem sa spýtať....keď bol vzťah zlý, narozprávalo sa veľa zlých vecí, ponižujúcich atď....ale láska zostala, obaja to chceme skúsiť, on sa snaží, chce urobiť čo treba.
Oplatí sa to? Alebo radšej už nie? Môžu parteri ,,rásť" a zmeniť prístup k určitým veciam?

moonlight1210
12. aug 2015

@sklamanakanya poznam par, ktory sa k sebe nehodil. sice sa milovali a tiez si priznavali vinu, ked si porobili zle a mali smahu to zmenit - dnes sa nenavidia a rozvadzaju. nakoniec to neslo. on tiez potreboval kopec slobody a slo to, kym neprisli deti. potom to slo dole vodou. stavu, ze su deti sa prisposobit nevedel. sice cast tej slobody obetoval, mal pocit, ze viac nez dost, jej sa to zase nepozdavalo dost, nespokojnost na oboch stranach.

nemusi byt vas pripad.

timea7
12. aug 2015

@sklamanakanya naozaj by si mala využiť čas do odchodu na pár sedení s psychológom. Myslím to úplne vážne, lebo nevidíš, nechceš vidieť realitu a stále sa snažíš presvedčiť sama seba aj okolie, ako raz môžete byť spolu šťastní 😒 . Jeden deň tu píšeš, že si sa s ním rozišla, opíšeš jeho chrapúnske správanie sa k tebe a jedným dychom ho ospevuješ. O dva týždne napíšeš, že si rada, že ste sa rozišli, o deň neskôr, založíš tému - vzťah bol zlý, láska zostala.....opisuješ akú veľkú vec by urobil, keby išiel s tebou do UK....no ohromnú 😝 😝 😝 😝 , najmä tým, že by sa ti opäť zavesil na krk.....zabúdaš na to, aké "veľké veci" už urobil - vypisoval si s pipkami, urážal ťa, nazýval dzierou, pľul ti na topánky....riadne sa v tom zmietaš. Ty máš predstavu, predstavu o úžasnom vzťahu, stále sa snažíš do nej dosadiť absolútne nevhodného muža. Dať mu 158 šancu, presvedčiť seba aj celý svet, aká je medzi vami úžasná láska....prebuď sa!!!!!! Choď za odborníkom, ktorý ti pomôže zorientovať sa v svojich myšlienkach, naučí ťa vážiť si sama seba.
Inak, keby som bola mužom a zarobila na SK 650 eur v čistom a mala by som po ruke babu, ktorá mi leží pri nohách, aj keď ju urážam,ponižujem, tak by som tiež s ňou letela do UK, no nebol by to veľký krok, ako si ona myslí, ale najpohodlnejšie riešenie. 😒 😒 😒 😒 😒 😒

maria1989
12. aug 2015

@timea7 presne to aj mne napadlo, či nechce odísť kvôli lepšej práci..

timea7
12. aug 2015

@maria1989 nie len kvôli práci, ale aj tej "dziere" 😀 😀 😀 😀 😀 veď je úplne inak, ak začínaš v cudzom svete sama, učíš sa za pochodu jazyk, prispôsobuješ sa novej práci a vraciaš sa večer do prázdnej izby, ako keď tam máš niekoho, kto ti odpustí všetko na svete, toleruje tvoje nervy, ak nezvládaš záťažové situácie a ten pravidelný sex tiež nie je na zahodenie....

maria1989
12. aug 2015

@timea7 ty si ešte cynickejšia ako ja 😅 😀

timea7
12. aug 2015

@maria1989 nechcem byť cynická, chcem, aby sa táto žena zobudila, lebo ak opäť uverí svojím predstavám, bude v živote nešťastná. Mne je ľúto každej nešťastnej ženy, ktorá sa stále snaží uveriť niečomu, čomu už neverí nikto okrem nej. Muž, ktorý v začiatkoch vzťahu nazýva svoju partnerku dzierou, nadáva jej, uráža ju, vypisuje si s inými ženami, by mal byť postrachom každej ženy 😖

gretocka
12. aug 2015

@sklamanakanya necitam celu diskusiu, len k nadpisu. Ak je medzi partnermi laska, vztah nemoze byt zly. Mozu byt drobne krizy, ale vztah dvoch ludi, ktori prezivaju skutocnu lasku nemoze byt zly. Ak sa mi dobre spaja tvoje meno s nejakymi temami co som uz citala davnejsie, tak ta uistujem, ze u vas to laska nie je - minimalne z jeho strany nie. Laska neprovokuje a nedrazdi toho druheho..... to len chorobny pud, ktory sa snazi kontrolovat a manipulovat.

mala_hobitka
13. aug 2015

@sklamanakanya Ty si zacyklena v tomto vztahu. Uplne jasne. Je to zly cyklus s dobrym obdobim (kratkym) a nanic obdobim (dlhym)...potom prosikanie sanca a zase odznova. Je to velmi velmi zly vztah. A je len na tebe ci cyklus ukoncis teraz...alebo za desat rokov s dvomi detmi na krku. Ale ten cyklus raz skonci, u vas to nie vztah na cely zivot...uz tak je dlhsi nez by si zasluzil.
Ty ho nemilujes. Nemozes milovat muza co ta uraza a ponizuje. Milujes tu predstavu, ktorou by mohol byt alebo toho chlapa, ktorym bol davno davno ked ste zacinali. A on...on ta podla mna tiez nelubi, skor si trofej. Alebo ak ta vazne miluje, tak jeho sposob lasky je chory, nech si strci tam kde slnko nesvieti.

Drzim palce neboj ked vyjdes z toho cyklu ulavi sa ti.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timea7
@mala_hobitka
@gretocka
@maria1989
@moonlight1210
ženy moje, áno, mala by som si vypočuť odborníka. Ide o to, že nie som schopná sa akosi zdravo ,,nasrať" a keď mi začne písať tie jeho srdcervúce maily a esemesky.... ja mu neverím, tiež som toho názoru že ,,keby ma miloval, keby tam je láska, tak sa nestane toto a toto a hento"
Jednoducho zle, veľmi zle sa mi odoláva jeho útokom, pretože som emocionálne slabšia po tom všetkom. A áno, nemilujem tak celkom jeho, ale predstavy o ňom. Má aj dobré vlastnosti, no tie zlé by ma zničili.
Čo sa týka tej práce v UK....on si práveže myslí, že na SR má dobrú robotu. Že zarobí dobre a práveže sa ,,bojí" ísť do UK no povedal: správím pre náš vzťah všetko..bla bla.
Keby som mu povedala že sa nadre a zarobí pár eur tak zas skončím ako p**a náročná čo je na prachy....to už poznám....
Proste on mi vypisuje také veci... ťažko sa na to nereaguje. Predvčerom večer ma čakal pred mojou kanceláriou. Akonáhle vyslovil vetu ,,Nechcem aby si odišla" Vyhŕkli mu slzy.
A ja som dosť citivá osoba, teraz aj precitlivená a mňa to proste ovplyvňuje.
Ja sa aj teším na to ako pôjdem preč. A začnem úplne inú etapu. Dalo mi kopu veľkého sebazaprenia aby som ho poslala preč....

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

totiž má tu aj motorku a záväzky. Keď sme sa o tom bavili, tak by to pre neho nebolo jednoduché ísť, ale čo no....kašlať na to. Bohvie...možno je pravda niekde uprostred.

timea7
13. aug 2015

@sklamanakanya prečo s ním komunikuješ? Neberiem mobil, nečítam SMS, nevešiam mu na nos, že idem do UK, zbalím sa a odídem. Ty máš teraz obrovskú šancu striasť zo seba toho parazita a začať nový život. bez urážok, ponižovania, planých sľubov, klamstiev. Sama sa stále do toho zamotávaš. A že mu vyhŕkli slzy, prosím ťa, hádam si nenamýšľaš, že boli úprimné....je mu ľúto, že odchádzaš, lebo len tak ľahko nenájde náhradu, totiž hociktorá z nás, ktoré ti tu píšeme by ho poslala kade ľahšie už dáááávno. Veľmi ti držím palce, aby si sa od neho konečne odpútala, aby si mala dosť síl nečítať jeho SMS a o pol roka nám tu napísala, že aká si bola hlúpa, keď si sa vôbec ním zaoberala, že teraz máš nový vzťah, s mužom, ktorý je ozajstným partnerom, nie klamárom a primitívom, že si šťastná a o svojho bývalého by si už ani bicykel neoprela. Veľmi ti to želám.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timea7 Timea, bodaj by si mala pravdu!
Toto som mu aj povedala, keď ma ,,prepadol" včera v práci, že žiadna normálna žena by mu neodpustila a presne som aj použila frázu, ktorú si napísala o tom opretí bicykla 😀
Myslíš, že ku všetkým ženám bude taký hňup? Teda nie do takej miery ako ku mne, pretože ja som bola tá, ktorá som mu to ,,nevedome" dovolila opätovným odpúšťaním....

timea7
13. aug 2015

@sklamanakanya určite by ku všetkým taký nebol on veľmi dobre vie, že s tebou môže mávať, že nemáš dosť síl, aby si ho poslala kade ľahšie. Muži takéhoto typu si vyberajú presne také ženy, ako si ty, lebo vedia, že im všetko zhltnú. Mne keby opľul topánky, tak mu ich hodím o hlavu a boli by sme navždy dorozprávaní. A to som myslím človek veľmi mierny, s mojím partnerom som sa za sedem rokov nepohádala. Ale takýto primitív by nemal v mojom živote miesto. Nenapadlo ťa, že niečo na tom bude, keď ti tu drvivá väčšina báb píše, že sa nikdy nezmení, aby si od neho utekala, lebo budeš celý život nešťastná? prečo stále klameš sama seba? Ty sa nemáš ani trošku rada?

timib
13. aug 2015

@timea7
@sklamanakanya 100% súhlasím s timea7!

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timea7 zblbol ma tým, že mi rozprával ako za jeho správanie môžem ja. A rozprával to tak, že som si skutočne začala myslieť, že niektoré ,,zvláštne" situácie som spôsobila ja mojou povahou. Časom som to začala odmietať, lebo už to bolo jasné že ten pravý dôvod bude inde. On si fakt zvykol, že mu odpustím a pridával a pridával.
Ja som ho ignorovala, neodpisovala, vyhýbala sa mu, ale on si vždy akosi našiel spôsob... tie okolnosti jak keby boli na nejakú knihu. Osud si zo mňa strieľa :D
Jo, mám problém so sebavedomím, to je každej čo to číta jasné.
A ešte jedna vec ma občas držala udržať s ním kontakt..neviem či ma pochopíš, ale tie krivdy....krivdy že som na prachy, že som štetka a podobne....stále som mala potrebu mu to akosi vysvetliť, vyvrátiť.
Asi dva mesiace dozadu som pochopila že to nemá význam, že len trepe a jeho slová sa neopierajú o moje správanie a jeho skutočné názory. Len tliachal proste, provokoval.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timib aj ja s ňou súhlasím 🙂

timib
13. aug 2015

@sklamanakanya Najlepšia obrana je útok, preto "si za jeho správanie mohla ty " - aký jednoduchý spôsob zbavenia sa zodpovednosti za jeho správanie. A ak o tebe vie, že máš nízke sebavedomie a že si ochotná donemoty odpúšťať, tak ťa manipuluje podľa toho, ako sa to hodí jemu. Osobne by som už mala problém takémuto človeku veriť a žiť v nedôvere tiež nie je výhra, skôr to môže viesť k chorobám, či už psychickým, ale aj fyzickým... preto súhlasím s dievčatami, čo ti radia seknúť s týmto nezdravým vzťahom a začať pracovať na sebe, na sebaúcte. Neznáma sa bojíme určite všetci, nie je to jednoduché - začínať od nuly vo vzťahoch - ale je to určite lepšie, ako takto trpieť a vždy ťahať za kratší koniec.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timib budem na sebe určite pracovať. To je to najlepšie čo môžem urobiť 🙂

maary11
13. aug 2015

@sklamanakanya
Ahoj, ja som sa takto vracala k byvalemu na niekolko krat a stale to skoncilo rovnako, proste na chvilu bolo dobre a potom sme zase plavali v tom istom :( Naposledy som s tym sekla ja a sice to strasne bolelo, uz som to nevladala znasat.. dost dlho mi trvalo, kym som sa z toho dostala, ale teraz viem, ze to bolo spravne rozhodnutie.. aj ked ho asi navzdy budem povazovat za lasku svojho zivota, som teraz stastna a spokojna s mojim muzom 🙂 Ludia sa nemenia, mozno na chvilu, ale aj tak vo svojej podstate ostavaju taki isti..

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

A aj toho sa bojím, že ho bude považovať za to isté čo aj ty. A moje city k inému nebudú až také čisté. Aj keď zjavne si ich nezaslúžil... 😖

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya ohľadne tvojho príspevku 12:57....presne ako keby som o sebe čítala....preto Ti viem presne povedať, čo a ako bude.
Jasné, že za JEHO správanie môžeš TY! Snáď si si nemyslela, že to on urobil niekde chybu? ale teraz vážne, bez irónie...
Môj ex asi po 3/4 roku vzťahu povedal jednu vetu, teraz budem citovať : "ja se s holkou nikdy nerozejdu, ale udělám něco, aby se rozešla ona se mnou". Vtedy som bola mladá a neskúsená (22r.) a neprikladala som tejto vete význam. CHYBA, VEEEEEELKA CHYBA!!!!! aj ja som mala problémy so sebavedomím, môže za to moja úžasná výchova, kedy mi bolo objakživa vštepované ako som blbá, nič neviem, nič zo mňa nebude. Až rokmi som pochopila, že problém nie je na mojej strane prijímača. No skrátka, keď som si začala s bývalým, zo začiatku úplne super, lepšieho chlapa by si žiadna nenašla...a po pár mesiacoch to začalo. Obmedzovanie, klamstvá, nevera....a za všetko som mohla samozrejme ja. Aj za to, že on si s nejakou kurvou písal, že budú mať spolu sex v parku. Xy krát som mu dávala po každom jeho prúsere ďalšiu a ďalšiu šancu....po 4 rokoch som KONECNE pochopila, že to nemá zmysel. Malo to jeden "háčik". V čase rozchodu som bola v 6 mesiaci tehotenstva. Kto myslíš, že je teraz zlý pre jeho rodinu a kamarátov? samozrejme, že ja. On bol ideálny partner, nič neurobil, choval sa absolútne skvele a náš vzťah bol dokonalý. To ja som všetko zničila, keď som z ničoho nič odišla bez toho, aby mi on na to dal dôvod. Teraz sa s ním musím baviť dalších 15 rokov kvôli malej. Hrá sa na super ocinka, ale čo na tom, že sa handrkuje o výživné o každé euro...potom príde raz za mesiac, dá malej pár šupov naviac a hneď je otecko roka. Ja sa teraz len modlím, aby dcéra raz všetko pochopila.....

TaKźe dievča, toto som ti napísala s jediným úmyslom. Ten chlap sa nikdy nezmení, bude hrať chvíľu divadielko, aby si tú akože zmenu zbaštila a po pár týždnoch alebo mesiacoch si spať tam, kde si bola!!!! Tak ak si chceš dodrbať si život (sorry, ale inak to povedať proste nejde) tak smelo do starého vzťahu!!!

andreasko
13. aug 2015

@barushkaaa velmi dobre si to napisala

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa fúha tak toto je dosť smutné :( Áno toto poznám, že som tá zlá ja(a ani neviem prečo, asi lebo som občas už zo zúfalstva zvýšila hlas).
Nie že by som nechcela dieťa, ale chvalabohu že nie som tehotná.
Mala si to ťažké, si silná žena a ďakujem za tvoju skúsenosť.
Treba si brať z toho skutočne príklad.
Každá si myslí ,,ale môj nie je taký, môj je iný"---a pri tom by som to doplnila asi takto---môj nie je taký chrapúň, môj je iný chrapúň.
Kde sú tí dobrí chlapi?

barushkaaa
13. aug 2015

@andreasko chcela som tým pomôcť zakladateľke, aby neurobila rovnako veľkú chybu ako ja. Ona s dotyčným ešte nič nemá, nie sú svoji, nemajú deti, takže sa môže vrátiť z oveľa kratšej cesty ako ja. Ja si teraz tiež búcham hlavu o stenu, aká som bola blbá. Holt, každý sa učí najlepšie na vlastných chybách, len tá cena toho ponaučenia je občas pekelne vysoká....

barushkaaa
13. aug 2015

@sklamanakanya kde sú tí dobrý chlapy? ja som dlho žila v čechách a tam mi jedna kolegyňa povedala, že chlapy sú ako parkovacie miesta, tie dobré sú vždy obsadené.

To, že teraz nie si tehotná, je super, hlavne s ním nikdy nemaj dieťa!!!! Dieťa slúži takémuto chlapovi len na to, aby si ťa pripútal, potom už totiž nie je také ľahké odísť (môj ex to tiež priznal).

Aby nedošlo k nedorozumeniu (myslím pre všetkých, nie pre teba konkrétne). Svoju dcéru milujem nadovšetko, je to to najlepšie, čo ma v živote postretlo. Nikdy som neľutovala, že ju mám. Ja len ľutujem, s akým chrapúňom ju mám. To ľutujem, to priznávam.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa takže som odsúdená byť so zlým chlapom, lebo dobrý mi už nezostal? Tomu neveríííím 🙂
Ten môj chruňo zatiaľ deti nechcel, ale raz určite a určite so mnou (povedal).
A včera večer mi napísal sms: Tebe sa už sen takmer splnil ísť do Anglicka, mne sa môj životný sen nesplnil. Splnil sa mi iný sen, ale ten životný nie, pretože to sú deti, manželstvo, rodina.
NIKDY!!!!! Takto nepísal. A myslím, že sú to žvásty smutného chlapa čo je schopný napísať čokoľvek, lebo vie, ako ja tieto veci vnímam a že ja som mu povedala to, že deti a rodina je to najdôležitejšie na svete.

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@barushkaaa a áno, chápem čo si tým chcela napísať to o tvojej dcérke.

timib
13. aug 2015

@sklamanakanya opäť manipuluje

sklamanakanya
autor
13. aug 2015

@timib áno, tiež si myslím.

natalym
13. aug 2015

@sklamanakanya To nie je láska, ale Tvoja predstava o láske. Zabudni na to.